• ''dna tanrı ile insan arasındaki tek bağlantıdır.''

salvador dali'nin 1953 yılındaki keşfiyle birlikte dna sarmalına olan hayranlığını dile getirdiği sözüdür. dna sarmalını bundan sonraki 28 yıllık sanat hayatı boyunca pek çok ünlü tablosunda görebilmek mümkündür. ''dna sarmalını taşıyan kelebekler'' adlı bu tablosu en tipik örneğidir.

sürrealizm

bir tanrı'ya inanmayıp onun insanoğluyla olan bağlantısına hayranlığını dile getiren dali'nin sanat hayatında siyasetin etkisi büyüktür şüphesiz.

Ömrünü, troçkist ve dadist akımların etkisiyle, anarko-komünist olarak başlayıp, franco rejimine verdiği destekle bir faşist olarak sonlandırmıştır. “Her sabah uyandığımda Salvador Dalí olmanın eşsiz keyfini yeniden yaşıyorum.” diyen dali maalesef, hiçbir -izme narsisizme bağlı olduğu kadar sadakat gösterememiştir.

fakat dali şüphesiz sürrealizmin öncü en büyük ressamıdır.
    3 0 ...
  • bu adama üzülüyorum. takımı ligde kayıp, avrupada yok, kupa yok başarı yok. ezeli rakibi gelene geçene yaslıyor.
    oysa nickin aslolan galarasaray olsa çok mutluydu bugünlerde.
    12 5 ...
  • Bir kartal olarak. Her türlü Galatasaray ı desteklediğim karşılaşma.

Fenerbahçe olsaydı duruş bu olmazdı. Bilmenizi isterim.
    Bugün samimiyet günü oldu öyle devam etsin.
    10 5 ...
  • genelde yaşadığımdır.

aslında cevabı basit olan soruları sanki dünyada ilk defa iddia ediyormuş ve bir şeyleri çürüttüğünü sanan kişilere karşı aldığım tutumdur.

şimdi ben yazacağım uzun uzun, o anlayacak da, hadi diyelim anladı..
    cehaletini köşeye bırakıp kusura bakma sağ ol diyecek de ben de ne kusuru diyeceğim..

ne kazanacağım? bilmiyorum sözlük..

örneğin bir dakika olmadı, bu başlığı ne için açtım hatırlamıyorum.
    zor zamanlardayım..
    6 0 ...
  • alışveriş yapmayı öğrenen köpek

Kolombiya'da bir üniversite kampüsünde yaşayan negro adlı köpektir.

Öğrencilerin, kampüs kantininde, para vererek yiyecek aldığını gözlemleyen negro, bahçeden aldığı ağaç yaprağıyla şansını dener.
    Ve kantin işletmecisi şahane insan, onu boş çevirmez.
    Ve bu durum, negro'nun, sabah rutini olur.

Hayata dair gülümseten detayların en kralı bu bence...
    Kalp kalp kalp..
    6 0 ...
  • tiktok

1.
  • sanıyorum musical.ly saçmalığının yeni adı. değilse entry taşınabilir sorun değil.

""bu entry tamamen iç döküp rahatlama amacıyla yazılmıştır.""

açılın dostlar çok doluyum. hayli küfürlü bir entry olacak, kusura bakmayın şimdiden. rahatsız olan okumasın.

sizin ben reklam politikanızı da, hedef kitlenizi de, o reklamda oynattığınız embesilleri de, tek tek atlara domuzlara marizleteyim e mi orospu evlatları.

lan bıktım amk yerinde ya. abi telefonuma harici reklam engelliyici uygulama yüklemek istemiyorum güvenlik sebebiyle. ama ne zaman telefondan youtube açsam bu embesil orospu evlatlarının sokuk suratlarıyla karşılaşıyorum. her seferinde ya, her seferinde. reklam ayarlarını değiştirmek de kar etmiyor. ya bir orospu ile orospu çocuğu yan yana sikik bir dizi repliği okuyor, ya götünü sallıyor, ya düet adı altında saçmalıyor. bir yerde ilgi orospularının kokusunu almaya görün, bokunu çıkarın tamam mı abazan orospu evlatları. onursuz pezevenkler.

sizin gibi neslin amına koyayım ben. sonon noslon otom mo porcoloyordo diyecek olanın da amk. ya şeklinizi şemalinizi sikeyim ben sizin ya. o kamera karşısında mal mal yaptığınız hareketleri gondikleyeyim e mi amk kayıp nesli.

başta google olmak üzere, bu 40 iq'luk programın gelişmesinde ve yayılmasında emeği geçen herkesin amk. o reklam veren elleriniz kurusun.

oh be rahatladım amk.
    15 0 ...
  • insanın içini kıpır kıpır ettiren maç.

sabah uyanıyorsun ve aklına gelen ilk şey akşam şampiyonlar ligi maçımızın olması... hayvan gibi özlemişim bu hissi. 2 sene olmuş ama sanki 20 yıldır yokmuşuz gibi geliyor bu ligde. bu kadar ayrı kalmaya alışık olduğumuz şeyler değil bunlar. 8-9 yıl katılamayan takımlar var ya allah sabır versin valla zor.

şimdi saate baktım da yaklaşık 76 saat var daha başlamasına. nasıl geçecek kardeşim bu vakit. içelim desen o saate kadar zom olur maçı bulanık izleriz, uyuyalım desen heyecandan uyunmaz, film izle desen kafayı toplayamazsın, mecbur mal mal nette takılıp bekleyecez başka yapacak bir şey yok. olsun bu "zaman geçmiyor amk ya" goygoyunu da özlemişiz, bunun tadı da bir başka. zaten birazdan rakı sofrasına oturur ufak ufak atarken geçiririz vakti.

ilk maçlar önemlidir, özellikle bizim gibi motivasyon bazlı takımlar için çok daha önemlidir. 3 puanla rüzgarı arkaya alabilirsek bu grubu lider bitiririz, o açıdan da olabilecek en güzel fikstür başlangıcı olmuş, ilk maçı nerde kimle istersin deseler herkes içerde lokomotif derdi. sadece kura değil fikstür olarak da acayip ballı çektik bu sene kabul etmek lazım. inşallah bunu değerlendirebiliriz.
    rakibin durumunu tam bilmiyorum izlemedim, iyi değil filan deniyor ama rus takımı bu ne bok yiyeceği belli olmaz, erken şok bir gol yemezsek ki fatih terim takımlarının huyudur bu, 30. dakikadan itibaren rakibe çöküp golü bulacağımızı düşünüyorum. zaten öne geçince iyice korkutucu bir takım oluyoruz.

kadro tercihi olarak çeşitli spekülasyonlar var haklı olarak çünkü ben hocanın da 11 konusunda çok net olduğunu düşünmüyorum, maicon ve belhanda konusunda tereddüt var, oynatmak istiyor bence ama yine bi boklar yer mi bunlar endişesi var içinde, bunu aşarsa
    muslera
    mariano maicon serdar yuto
    fernando ndiaye
    emre belhanda rodriguez
    eren

11'i bekliyorum ama ozan ve onyekuru görürsem de hiç şaşırmam. ayrıca gidişata göre feghouli'yi de sahaya atmak isteyecektir hoca.

tekrar ait olduğun yere dönmek çok güzel his. umarım bi daha bu kadar ayrı kalmayız buralardan. allah yardımcımız olsun.
    7 1 ...
  • Bu rekabette Bir süre fenerbahçe öndeydi, galatasaray geriden geldi öne geçti. Kim arkada kalırsa rakibini geçmek, yakalamak için kendisine ekstra motivasyon sağlar, sağlamıştır ve sağlayacaktır.

Bu iki büyük kulübümüz varsa türk futbolu vardır, şu iki kulüpten biri olmasaydı bugün bu ülkede futbol bu kadar popüler olmazdı. Bu iki güzide kulübümüzü ekarte edip yenip günlük, birkaç aylık sevinç yaşamak için kurulmuş futbol kulüpleri var. Aynı zamanda ülkemizde kurulmuş birinci futbol takımı ve ikinci futbol takımıdır. Galatasaray 1905 yılında, fenerbahçe bu tekeli kırmak için 1907 yılında ve neden kurulduğu, ne amaçla açıldığı belli olmayan beşiktaş futbol kulübü 1910 yılında kurulmuştur.

Yaşasın fenerbahçe forması giymiş metin oktay ve galatasaray forması giymiş can bartu.. nice rekabet dolu senelere.

Bu ikisi arasında ‘vs’ yoktur ‘ve’ vardır.

Galatasaray ve fenerbahçe..
    7 0 ...
  • Avrupa'da başarımız yoksa, niye bizden daha fazla şampiyonlar ligine gitiğiniz halde, Fenerbahçe şampiyonlar ligi gruplarında, sizden daha fazla puan topladı?

Puhahahahaha. He bu arada Şampiyonlar Ligi yarı finaline en çok yaklaşan Türk takımı Fenerbahçe'dir. Sevilla'yı eleyip, Chelsea'yi kendi sahamızda yenip, yarı finalin kapısından döndük.
    10 4 ...
  • Keşke direkt kafa nakli yapsaydın dilan bacım, daha masrafsız olurdu.
    Göz kapağı gerdirme + burun inceltme + burun kaldırma + çene sivriltme + Kaş kontürü= ayyy çok güzel kız yaaaa.
    Sonra gelsin dizilerde yeteneksizliğe rağmen başrol.

dilan çiçek deniz
    36 6 ...