• Uludağ sözlük'te birçok sorunu çözerek çığır açacak hayırlı işler yürüten bir kampanyadır. Artık her gece formatın uyuduğu ve kalabalığın dağıldığı vakitlerde kalan yazarlardan ikişer ikişer karşılık beğeniye göre baş göz ediyoruz. sistem şöyle işliyor:

her boşta olan yazar listeye yazılıyor ve her gece bu yazarlardan ikisi karşılıklı teklif-kabul/ret usulü ile baş göz ediliyor, yani çift haline getiriliyor. kampanyamızın ilk meyvesi sezenist a feminist ile oytunkaran çifti.

yeni yeni çiftler olmak isteyenler başlık altında belirterek aday listesine dahil olabilir.

ben mi? ben hepinizin sevgilisiyim.bekliyoruz.
    edit:

1. aday: bilgisiz zeki

2. hubel

3. nikilsin

4. yazar x

5. inovatif kaplumbaga
    10 4 ...
  • dayanamiyorum, konuscam.
    dip boyan gelmiş, dolap kapaklari acık, oda duzensiz, halida donun duruyor, saga sola tikistirilan esyalar var, kot cok cirkin, ampul beyaz, kapının pervazının boyaları dökulmus, ayrica telefonun kamerasi pislikten flu cekmis.
    la bi insan bu ortamda ve sekilde seksi olsa neee, olmasa neee.
    10 1 ...
  • bu kadar da olmaz artık.
    pes doğrusu.

evet, işte chp'liler ve iyi partililerin, saadet partililerden de yardım alarak yaptıkları iğrenç fotoşop;
    erdoğan ve barzani yi bir arada gösteren fotoşop

ayıp değil mi?
    edep ya hu?

şurada seçime 4 gün kalmış, delikanlı gibi neden mücadele etmiyorsunuz da böyle montajlar yapıyorsunuz?
    reisi utanmadan barzani itiyle yan yana koymuşlar.
    algıya bak!

utanmazlar, arlanmazlar...

ama millet yutmuyor artık bunları.
    biraz işi bilen biri ilk bakışta anlıyor fotoşop olduğunu.

yazıklar olsun. sandığa gömüleceksiniz...
    10 4 ...
  • koleksiyon yapmak

en sevdiğim hobilerimden biri koleksiyon yapmak. daha önce kitap ayracı koleksiyonum olduğunu söylemiştim. şimdilik bu kadar var ama daha da artacaktır.

koleksiyon yapma işine hobi diyorum çünkü bana zevk veren ve beni sakinleştiren bir olay. her yeni ayraç aldığımda aileye yeni bir üye geldi edasıyla mutlu oluyorum.

her ergen insan gibi bende bundan bir iki sene önce intihar etmeyi düşündüm. hem de kötü bir hayatım olmamasına rağmen.

bir insanla tanıştım ve hayatım değişti. (bu sevgilim falan değildi ehhe)

o kişi sayesinde hayaller kurdum ve böyle bir koleksiyon yapmaya başladım bir süre önce..

kitap ayracının tanesi 1 tl ve öğrenci için gayet makul bir değerde.

hem her koleksiyonun bir fiyat değeri olmasına gerekte yok. en basiti bir deniz kıyısında topladığınız midyelerle kendinize bedavaya midye koleksiyonu yapabilirsiniz.

işte neyi ''seviyorsanız'' onu yapın. bunun için ''hobidir koleksiyon yapmak..''

bu sizin hayal gücünüzle de alakalı biraz.

şu da bir gerçek her koleksiyon bir gün bitebilir ve ''yenisi'' başlayabilir. kafamda 2 tane daha koleksiyon var ama nütfen benden çalmayın. şaka şaka hatta gelin birlikte yapalım daha kolay olsun. *

sevdiğim rock gruplarıyla ve sevdiğim filmlerle alakalı, dekoratif olsun olmasın bir sürü eşya biriktirmek istiyorum. tablolardan bardaklara, kolyelerden bilekliklere kadar aklınıza ne gelirse. *

iyi geceler. *
    25 5 ...
  • bir isyan çığlığı. merhaba arkadaşlar ben 1.83 boyunda 98 kilo ağırlığında asgari ücretle çalışan biriyim.

askerlik bitti yani biteli yıllar oldu yaş 28 birkaç aydır evlenme amacıyla çeşitli girişimlerim oluyor. buluşuyoruz filan ama olumsuz olunca iki çay 12 lira, machiato caramel 2 tane 41 lira filan hesap hep bana kalıyor.

artık bittim bitmemin nedeni de şeyma

yahu neden şeyma diyenler için anlatayım. bu anasını avradını siktiğiminin instagram ı her yerde herkesin elindeki telefonda yüklü ve maalesef bizim türk kızlarının en çok takip ettiği hesapta şeyma subaşı'nın hesabı

hal böyle olunca bizim türk kızları 24 saat lükse, ultra lükse, hawai ye, new york a, uçsuz bucaksız denizlere, adalara, türlü güzelliklere maruz kalıyor ve psikolojik olarak etkileniyor. kızlar benim gibi asgari ücretliyi beğenmez oldu.

yahu kardeşim benim aradığım da bir mimar, mühendis vs doktor filan değil tamam onlar beni beğenmez de çalışmayan kızla görüştüğün zamanda olmuyor.

geçen biri dedi ki "ben acun gibi birini hayal ediyorum" dedi. ya okumamışsın amk fazla güzelliğin yok acun gibi biri seni ne yapsın da diyemiyorsun.

görüştüklerim hep böyle asgari ücreti beğenen yok maalesef kimse kötü günde olmak istemiyor.

bir hani "olsun biz çalışır her şeyi hallederiz" modunda kızlar nereye gitti lan ?

hep bu kızları şeyma kötü etkiliyor valla bak tabni tek başına şeyma değil aşkı memnu vb ile lüks göze göze sokuldu şeyma ile nirvana oldu konu.

geçen dergide acun'un resmine bakıp "ay çok tatlı" diyen kız gördüm 20 yaşında. bana abi diyor amk kızı acun ver dese verecek.

acun la aramda yirmi yaş var amk.

bugün türk kızları şeyma subaşı etkisi altında hepsi aşırı zengin istiyor, hepsi çalışmamak istiyor, hepsi para istiyor tamam istersin de bu kadarı da fazla amk.

özetle evde buldum.
    15 3 ...
  • dolar euro paritesi ile hemen hemen aynı doğrultuda olan paritedir.
    19 haziran 2018 soğan patates paritesi

akp döneminde paritelenmiştir.

maşallah.
    bunları da ithal edelim mi fakıbaba amca?

edit: ne yazık ki soğan da ithal etmişiz. hem de iran'dan;
    https://www.haberler.com/...-ithalati-6899199-haberi/
    10 4 ...
  • muharrem ince'nin yine tam 90'a takmış olduğu goldür.

erdoğan mitingde muharrem ince için "niğde mitingine gitti ama ömer halisdemir'in mezarını ziyaret etmedi, ama biz niğde'ye gidince ömer halisdemir'in mezarını ziyaret ettik..." şeklinde çamur atmıştı.

muharrem ince de bu çamurluğu görmüş ve golü tam da 90'a takmış bu sefer.
    https://twitter.com/vekil...tatus/1009111159755231232
    6 0 ...
  • eski başbakanlardan tansu çiller hanımefendi'dir.
    oğlu ihale alınca yenikapıya gelen eski başbakan

evet, oğlu mert "uçuran" çiller devletten güneş paneli ile enerji üretimi ihalesi alınca eski başbakanımız birden "milli iradeci" olup "cumhur ittifakı saflarındaki" yerini almış ve yenikapı'da yapılan akp mitingine giderek tayyip erdoğan'a destek olmuş.

biz de diyorduk ki "hayırdır, ne oldu da ortada gözükmeyen bu teyze meydanlara düştü?"

meğerse sebebi varmış.
    meğer tansu hanım'ın oğlu güneş enerji santrali işine girmiş, lisans almış ve devlete elektrik satacakmış.
    https://www.vaziyet.com.t...haleleri-aldi-h32636.html

bunun bir diğer adı da "fetö kardeşliği" olabilir mi?
    (bkz: bank asya nın açılış fotoğrafı)

pekala olabilir.
    18 5 ...
  • millet bahçeleri ve millet kıraathaneleri'nden sonra akp'nin sunacağı en yeni çılgın projesidir.
    millet havuzları evet.

millet havuzları nedir?
    millet havuzları akp'li belediyelerin yönettiği şehirlerde yağan her yağmur sonrası ortaya çıkan havuzlardır.
    bu havuzların oluşması için aslında akp 16 senedir mücadele ediyor ve nihayet büyük şehirlerin her yerine beton döke döke bu çılgın projeyi bitirdiler.

böylece yağan her yağmur sonrası büyük şehirlerimizde yüzlerce millet havuzu ortaya çıkıyor.
    insanlar millet havuzlarına girerek(mecburen) vücutlarında biriken negatif elektriği atıyorlar.

işte istanbul millet havuzu projesi;
    akp nin yeni çılgın projesi millet havuzları

fışkiyeli olanı da var;

işte ankara millet havuzu projesi;

işte bursa millet havuzu projesi;

işte denizli millet havuzu projesi;

işte samsun millet havuzu projesi;

işte gaziantep millet havuzu projesi;

örnekleri arttırmak mümkün, bunlar gibi yüzlerce millet havuzu yaptı akp.
    her biri birbirinden harika ve natural projeler.
    bütün bu sosyal projelere rağmen hala akp'ye oy vermeyecek olanın aklına şaşarım...
    28 5 ...
  • iki defa oy kullanan gurbetçidir.
    biri brüksel'de, diğeri de izmir adnan menderes havaalanı'nda olmak üzre iki defa oy kullanmış, bunu da sosyal medya hesabında paylaşmış;
    hem brüksel de hem izmir de oy kullanan gurbetçi

bu durumu bir de övüne övüne anlatmış, "olsun o kadar" demiş;

umarım burada bir yanlışlık vardır.
    umarım bu yanlışlık ortaya çıkmış ve kullandığı oylardan biri iptal edilmiştir.

aksi takdirde büyük skandal ve de türk ceza kanunu hükümlerine göre büyük suç ve bunun karşılığı hapis cezası var;

kaynak: https://eksisozluk.com/ik...urbetci-rezaleti--5694007
    19 2 ...