• gidişinin bugün 4. senesi.
    uludağ sözlük ve balık tutmaya sarmasaydım atlatamazdım büyük ihtimalle bu süreci.
    titanik ile burada sağa sola bulaştım, aklıma gelen her şeyi yazdım, içimi döktüm, ağladım, zırladım, millete götlük yaptım.
    allah var bir kişi de çıkıp küfür etmedi. çoğu biliyordu bu şekilde davranmamın sebebini.
    o dönemde kafamı dağıtmama sebep olan, dolaylı ya da dolaysız bu zor dönemi atlatmama yardım eden, güldüren, düşündüren herkese tekrar teşekkür ederim.
    bu sözlükten kopamamın en büyük sebebi budur. kendisi terapim olmuştur.
    duygularımı akıttığım, sinirlendiğim, bağırdığım mekandır. içime atsam acısı daha sonra çıkacaktı, atmadım, buraya bulaştım, burayla atlattım.
    hani bir uçurumun kıyısına gelip de avazınız çıktığı kadar bağırırsınız ya, hah işte uludağ bu dönem benim için bu uçurumun kenarıdır. sayesinde o uçuruma atlamamışımdır.
    annelerinizin kıymetini bilin. yakınınızdaysa sarılın, uzaktaysa bir mesaj atın, arayın, sesini duyun.
    geç kalmayın.
    25 0 ...
  • asteriks ve oburiks serisinin şu kleopatra ve sezar lı olanı. erkan can falan seslendirmişti bir karakteri. müteahitis temelyus gibi isimler vardı ve seslendirmelerden bir tanesi direkt trabzon şivesi ile çevrilmişti. bazen tv de yayınlanıyor her izlediğinde gene güldürüyor o dublajlar.

dublajli hali orijinalinden daha iyi olan filmler
    5 0 ...
  • saymakla bitmeyecek vukuatlardır. gelin birlikte bakalım.

yıl 1977;

futbolcu fatih terim, müjde ar için gazino basıp karakolluk olmuştur. müjde ar'a hayranlığını bildirmek için bir müşteri müjde ar'ın başından aşağı gül döktürdü. fatih terim de gazinoyu basıp adamın başını yardı. araya giren gs yönetimi ve emniyet sayesinde kurtuldu.

Müjde Ar ise gazete röportajında: "Fatih Bey'i hiç tanımam. Üstelik tipim de değil." diyerek olan olaya hiç anlam veremediğini dile getirdi.

galatasaray efsanesi fatih terim in vukuatları

yıl 1977;

futbolcu terim, gs kongre üyesi ve aynı zamanda polis müfettişi gündüz aktuğ'u dövüyor ve kayıplara karışıyor. aktuğ'un cebindeki 10000 tl para ve yüzük de kayboluyor.. terim'den davacı olan aktuğ'u ikna etmek için bütün gs yönetimi seferber oluyor. baskıya dayanamayan aktuğ davadan vazgeçiyor.

yıl 1980;

fenerbahçe maçının devre arasında, rakiplerine yumruklarla saldıran futbolcu fatih terim mahkemeye çıkıyor ve tutuklanıyor. geceyi emniyette geçiren fatih terim, birilerinin (!) araya girmesiyle serbest kalıyor.

yıl 1983;

şampiyonluğu kaybettiğini anlayan fubolcu terim, erol'a saha içinde kafa atıyor.

yıl 1984;

futbolcu terim, karaliç'e tokat attığı için 2 maç ceza aldı.

yıl 1985;

futbolcu terim, takım arkadaşı erdal keser'e kırmızı kart gösteren hakemin üzerine yürümüş, ağır küfürler edip yüzüne tükürmüştür.

hakeme tükürdüğü maçtan sonra ''gizli el''lerin kurtardığı terim jübile yapar ve futbolu bırakır.

yıl 1997;

teknik direktör fatih terim, istanbulspor teknik direktörü saffet susiç için ''benim ülkemde, hele de bir sırp bana böyle şeyler söyleyemez'' diyerek açıkça ırkçılık yapar.

yıl 2003;

teknik direktör fatih terim allah'a ve dine küfreder.

yıl 2003-2004;

teknik direktör fatih terim, inönü'de beşiktaş tribünlerine ahlaksızca hareket yapar.

yıl 2008;

teknik direktör fatih terim, osman tamburacı'ya ana, avrat ve bıyığına küfür ediyor. hakkında dava açılıyor. dava sonunda ceza paraya çevriliyor ve 5 yıl gözetim altında tutulmasına karar veriliyor.

bu konularda fatih terim'in yaklaşımı ise bellidir;

ve daha nice sayısız cezalar, had aşan açıklamalar, kavgalar, küfürler..

işte ''vatansever'', ''futbolsever'', ''sevgi ve gönül adamı'', galatasaray'ın ''imparatoru'' ve ''efsanesi'' dürümcü fatih terim'in kısa bir özgeçmişi.. ali koç başkanımız sicil derken bunları kast etti.
    25 10 ...
  • (bkz: #42148961) geçen gün bahsettiğimiz, çocukları zorla menzil'in buhara köyündeki okula gönderilmek istenen köylü ailelerin direnişi sonuç verdi.

üç köyde bulunan çocuklar istedikleri şekilde yine eski okullarına gidebilecekler.
    devlet geri adım attı ve sivrihisar milli eğitim müdürü ailelere çocuklarını yine eski okullarına gönderebileceklerini söyledi.

fox tv'de bunu haber yaptı.
    zaten bu konuda başka bir ulusal kanalda tek bir haber çıkmadı.

fox tv'de çıkan bilvanis buhara köyü haberi;
    https://streamable.com/2rkt1

haberde gördüğünüz üzre buraya bir de öğrenci yurdu yapmışlar.

yani amaç belli, niyet belli.
    çocukları ailelerinden koparıp birer sofi olarak yetiştirmeyi hedeflemişler ve bu hedef için de devletle işbirliği yapmışlar resmen.

köylülere helal olsun.
    "çocuklarımızı tarikata kaptırmayacağız" diye onurlu bir direniş gösterdiler.

işte insanlar bu menzil hakkında bilgilendikçe menzil ve benzerleri kan kaybediyor.

menzil'in gerçek yüzünü yazmaya devam edeceğiz. ta ki birileri gerçeği görene kadar...
    (bkz: recep tayyip erdoğan a menzil ile ilgili uyarı)
    14 1 ...
  • Doğrusu: pirinç ekildiği tarlayı, saman çıktığı balyayı, tay sikildiği Çayırı özlermiş.

Sonra da oh good old days...
    25 0 ...
  • sofi bir arkadaşım var. uzun yıllardır tanışırız. kafası çıkar üzerine çalışır. sütünü içmeyeceği ineğe torba bağlamaz. ama yakınlaşma çabaları o kadar amatörce ve samimiyetsizdir ki niyetini en salak insan dahi anlar. senelerce bunların menziline gidip aynı kaşık ile ortadaki bir kaseden hiç tanımadığı insanlarla nasıl çorba içip nefsini körelttiğini, gavsın camisinde onlarca kişi bir arada nasıl uyuduklarını anlatır dururdu. velhasıl bu arkadaş bu camiada kendine çok da sağlam ekonomik bir taban oluşturamadı. bir gün bana yardın derneği kuralım fikriyle geldi. ankara'nın belli bir semtinden başlayarak yoksul ailelere yardım yapalım ama yardımları evlerinden değil düzenlediğimiz toplantıların sonunda dağıtalım fikri vardı. bu şekilde yoksul insanları etrafında toplayıp daha sonra da bir stk önderi olarak o semtte daha sonrasında tüm kentte etkin biri olmak gibi bir amacı vardı. yani yardım amacı değil aracıydı. yoksul insanlar da alet olacaklardı bu işe. tek başına ne bu işleri yapacak kapasitesi ne güvenilirliği hiçbir şeyi yoktu. kendisine mevcut bir yardım kuruluşunda gönüllü olarak çalışması teklifini götürdüm. kabul etmedi. çok ilgisiz gibi duruyor ama bu adamın belki on seneden fazla manevi doygunluğa erişmek için gittiği tarikatta öğrendiği şey işte bu. yoksul nasıl kullanılır, nasıl güç sahibi olunur. maneviyat falan hikaye. çok güzel sömürü aracı haline gelmiş bu işler. adamların elinde yüzünde meymenet yok.

menzile gidenlerin çoğu, eşini döven, alkolik tipler. bunlar güya ıslah olsun diye buraya gidiyorlar. işin arka planına bakarsanız fetö gibi çoğu iş güç sahibi eğitimli tiplerden de bahsetmiyoruz. menzilciler gerçekten ciddi bir suçlular ordusunu etkisi altında tutuyor. polis teşkilatında da çok etkinler. çok tehlikeli bir örgüt. ülkenin başına bela oldular. tez zamanda temizlenmeleri dileğiyle.
    10 2 ...
  • (bkz: kuru vajinaya hızla girmeye çalışmak)

böyle konularda sözlüğün bu kadar engin bilgiye sahip olması beni derinden etkiliyor. öyle bir sözlük düşünün ki herkes her şeyi yapmış ve size yol gösteriyor.

kafaya sıkmak başlığı açsam "ben sıktım, felç kaldım mk. ölmeyi bile beceremedim." diyecek derece tecrübe, ilim irfan yuvası bir yer burası.

takdir ediyorum.
    7 0 ...
  • Ya uludağ sözlük şerefsiz, haysiyetsiz ve namussuz dolu, yada insanlık bitmiş.

Eşini aldatan insandan her şey beklenir anasını da satar vatanını da.

Böyle ahlaksızlıkları normalleștirmeyin.
    2 0 ...
  • Eğer hayatınıza fon müzikleri arıyorsanız, ben zırt pırt playlistle uğraşamam, klasik severim diyenlerdenseniz 7/24 açık bırakmanız gereken radyo kanalı.

Reklam gibi oldu ehe.

https://www.trt.net.tr/an...aspx?y=radyo&k=radyo3
    5 0 ...
  • bir haftaya şekillenir düşüncen. gereklidir aslında çünkü evliliğe gitmek gibi niyet varsa bi ön provasıdır bu durum. ben bi hafta dayanabilmiştim sonra evliliğin bana göre olmadığını anladım.
    0 0 ...