heyecan

74.
  • Nefret ettiğim, iğrendiğim bir duygu.
    Her şeyin olduğu gibi heyecanında fazlası zarar.
    Hayatımın hiç olmayacak zamanlarında aşırı şekilde ortaya çıkıp beni paramparça eden his.
    Nasıl engel olabilirim onu da bilmiyorum. Sınavın ortasında bayılma, toplantıya bir türlü girememek ve en kötüsüde hayatımdaki en değerli kişiyi kaybetmeme neden oldu. Hayatımda sürekli engel. Her şeyi geçtim, Ben kendimi böyle Kabul etmeyi başardım, başkaları etmiyor. Anlayış önemli bir şey.
    7 0 ...
  • türkçülük düşüncesi ayrıştırıcı değil birleştiricidir. Türkçüler, ulus devlet yapısını düşüncelerinin merkezine yerleştirir. en uzak ülküleri olan turan devleti de ''ulus devlet'' anlayışıyla oluşturulacaktır. türkiye cumhuriyeti devleti içerisinde, mustafa kemal atatürk'ün oluşturmuş olduğu millet sistemiyle ayrılıklar gözetilmeden ''türk'' milleti kimliği oluşmuştur. bugün 36 etnik kimlik diyerek arnavut'una, kürt'üne, arap'ına yeşil ışık yakanlar azınlıklara hak verildikçe onların daha da palazlandığını bilmeyen aymazlardır. ıslahat ve tanzimat döneminde verilen hakların neye mal olduğunu bizler gördük, ancak tarih okumaktan çok tarih üzerinden hamasi sloganlar atan bu güruh bunu göremediği gibi türkçülük gibi bir dönem devletin resmi ideolojisi olan görüşü, kürtçülük gibi dar ve amaçsız, etnik bir kimlik milliyetçiğiyle eş değer görüyor.

türkçülük düşüncesi ayrıştırıcı değil, birleştiricidir. farklılıklar var, var diyerek toplumu iliklerine dek bölenler bugün şu bölücülüktür, bu birleştiriciliktir diye laf salatası yapıyorlar.

türkçüyüz, bundan ötürü kendimi mutlu hissediyorum. ttk.
    5 0 ...
  • Allah rahmet eylesin Turgut özal'ı halam sanıyordum. Rahmetlinin yüzü, hareketleri, konuşması o kadar halama benziyordu ki tv'ye çıktığı an oturup bitene kadar izliyordum. Babaannem de özal'cı o zamanlar. Çok hoşuna gidiyordu benim bu hareketlerim. 5 yaşındaki torununu da özal'cı sanıyordu. Bir gün "aaa halam çıktı tv'ye" diyince ne kadar geri zekalı bir torunu olduğunu anlamıştı!
    7 1 ...
  • Dolly dagger istasyon insani nin ta kendisi olduğuna göre,
    Dolly dagger ın yeni nickinin the judas kiss oldugunu da düşünürsek,
    istasyon insanı nın kendini yalarken zorlandığını bu sefer de tükürmeye çalıştığını ele alırsak:

Dolly dagger+ the judas kiss= istasyon insani.

Şekilde görüldüğü üzere Hepsi uşaga sonucuna ulaşıyoruz.

Yeni bir mantık silkme oyununa kadar erekte kalın efenim.

Edit: döşediğin entryi önce silip sonra entryme cevap verdiğine göre, alıngan olanın kim olduğu aşikar.
    10 1 ...
  • Kürt, türk, alevi ne fark eder? Insan sevdiği kişinin ırkına bakmamalıdır. Mutluysan ırkı sorun teşkil etmez. Mutluluğa odaklan. Bi aralar ben de gay'ın birinden hoşlandım fakat gay olduğunu sonradan öğrendim tavlamaya çalıştım, yapamadım sonrasında vazgeçtim.
    O gay benden hoşlansaydı iyi olacaktı ama olmadı ibne.
    Amaan gönül işleri çok sıkıntılı ya.
    6 2 ...
  • Türkiye'nin beyin ölümünün gerçekleştiğini son derece haklı verilerle ortaya koyan yazı.

--spoiler--
    Akıl, bilinç, düşünce, kavrayış, muhakeme, öngörü ve hafıza açısından memleketin en değerli insanlarından biri olan Deniz Baykal'ın son durumu merak ediliyor, “acaba beyin ölümü mü gerçekleşti?”
    *
    E merak edilmeyecek gibi değil tabii.
    *
    “Ben bu ülkede cahil, okumamış, tahsilsiz kesimin ferasetine güveniyorum, ülkeyi ayakta tutacak olan cahil halktır, profesörden başlayarak en tehlikeli olanlar üniversite mezunlarıdır” diyen “profesör” unvanlı arkadaş, YÖK'e yönetici yapılıyor.
    *
    istanbul'da ilköğretim ve lise, toplam 2 bin 707 okul varken, buna mukabil 3 bin 365 cami varken, istanbul müftüsü “profesör” Hasan Kamil Yılmaz, “istanbul'da 15 bin cami olmalı, en az 10 bin camiye daha ihtiyaç var” diyor, milli eğitim bakanlığı milli eğitim müdürlüklerine genelge gönderiyor, “imam hatip okullarının hepsinin bahçesine cami yapılsın” talimatı veriyor.
    *
    “Profesör” Cevat Akşit elbiselerimizi çıkarmadan sevişmemiz gerektiğini izah ediyor, “cinsel münasebet esnasında afedersiniz eşeklerin yaptığı gibi tamamen soyunmayın, odada melekler vardır, siz soyunursanız melekler dışarıya çıkar, şeytan odada tek kalır, oluşacak çocuk şeytanın nasibi olur” diyor… Ki, eşekler hakikaten edepsizdir, hemen pantolonlarını çıkarırlar, diğer hayvanlar pardesü, eşofman, hiç olmazsa pijama giyerek sevişirler.
    H
    “Profesör” Gürbüz Aksoy, helal kesim üzerine bilimsel araştırma yapıyor, “besmele” çekilerek yapılan kesim sırasında hayvanların acı çekmediğini tespit ediyor, helal kesimde çekilen besmele'nin ağrı kesici olduğunu, morfin'den 30 kat daha etkili olduğunu açıklıyor.
    *
    Sayın hükümetimize yakınlığıyla tanınan Sosyal Doku Vakfı'nın “onursal” başkanı “altı yaşındaki çocukla evlenilebilir” diye fetva veriyor… “Altı yaşındaki çocukla evlenilebilir” demek serbestken, “bu sapıklıktır” demek suç kabul ediliyor, “bu sapıklıktır” diyen hakkında suç duyurusunda bulunuluyor, mahkemeye veriliyor.
    *
    Tübitak'ın başına hayvanat bahçesinden yönetici atanıyor, Tillo evliyalarının kerametleri Tübitak'ın bilim fuarında sergileniyor.
    *
    Türkiye'nin nükleer politikasına yön vermek üzere kurulan Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, yüksek güvenlikli genetik laboratuvarlarında nükleer mutasyon tekniklerini kullanarak, akşamdan ıslatılmadan 37 dakikada pişen nohut icat ediyor. inanmayan girsin internetten Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'nun site arşivine, okusun, akşamdan ıslatılması halinde kozmik nohutun 20 dakikada pişebildiği müjdeleniyor. (Gerçi benim bildiğim nohut, düdüklüde 15 dakkada lokum gibi olur ama, nükleere kafamız basmadığı için markette bize cahil nohut kakalıyorlar herhalde.)
    *
    Sayın hükümetimizin “akil”lerinden olan Abdurrahman Dilipak, kamuoyunu bilgilendiriyor, “namlusuz, patlayıcısız, mermisiz, saniyede 300 bin kilometre hızla giden silahlar yaptığımızı” söylüyor. “Akil” öyle uçuyor ki, silahı ışık hızını geçiyor! Kendisini eleştirenlere de “cahillik başa bela, benimle dalga geçenlerin hepsi cahil” diyor.
    *
    Egzozuna tişört sokulan tankın stop ettiğine inanılıyor… Aile bakanımız “bunun küresel dünya için çok önemli bir fikir” olduğunu söylüyor, tankın egzozuna tişört tıkamanın “inovasyon örneği” olduğunu anlatıyor. (Doblo zannedilen tank, doluyken 85 ton, 1500 beygir gücünde, egzozu 20 santim çapında, ısı ve basıncını hesap et!)
    *
    “Tarih otoritesi” olarak saraya davet edilen, Maraş dondurmacıları gibi kafasında fesle dolaşan tımarhanelik herif, “Karl Marks'a Das Kapital'i cinler yazdırdı, Shakespeare gizli müslümandı, asıl adı Şeyh Pir'di” diyor.
    *
    “Deve sidiği şifalıdır” diyen akademisyen var bu ülkede.
    *
    Akp milletvekili Ali ihsan Yavuz “diş macunu insanları koyun gibi yapıyor, Batılılar bu yöntemle müslümanları sindirmek istiyor” diyor… E bu yüzden, hiç dişini fırçalamadığı için kafası zehir gibi çalışan sayın ahalimiz ne diyor? “Soyuyorsa beni soyuyor” diyor.
    *
    Akp gençlik kolları başkanı “dünya düzdür, dünyanın yuvarlak olması masonların uydurmasıdır” diyor.
    *
    Profesör Aziz Sancar, kimya dalında Nobel ödülü kazanırken… Akp tarafından “rektör” yapılan “kimya profesörü” Mustafa Talha Gönüllü “yabancı kadınla tokalaşmak ateş tutmaktan daha korkunç” diyor.
    *
    Memleketin “beyni” gayet iyi çalışıyor yani.
    Şuuru açık.
    Herkes merak ediyor, acaba Baykal'ın “beyin ölümü” mü gerçekleşti?
    --spoiler--

Kaynak: http://www.sozcu.com.tr/2...zdil/beyin-olumu-2054768/
    26 11 ...
  • lisede ev yakın olduğu için daima yapardım bunu. yüzümde yastık izi ve okul gömleğimin içinden taşan gri pijamamla daima derse geç kalırdım. müdür yardımcısına arkadaşlarım bunun akli dengesi yerinde değil hocam dedikleri için kimse de bir şey demiyordu doğal olarak.
    14 1 ...
  • Küfür edince çaylak oluyoruz, ama ana bacı hepsine hallenmek, aşağılamak hakaret etmek hepsi serbest. Acaip ahlaklı bir moderasyona sahibiz.
    23 1 ...
  • Sokak sanatçısı Seyithan Sevinç adlı kişinin Tourette sendromu rahatsızlığı nedeniyle kovulduğu kafedir. Engellilere tahammül sahi edemeyen bu kafe müşteriler rahatsız oluyor denilerek dışarıya çıkarılmıştır. Tourette sendromu hastalarında nadir olarak küfür görülmekte, saha çok kafa sallama göz kayıklığı gibi tiklerinden çok boğazdan anlamsız ses çıkarmakta, kafeden kovulan Seyithan adli kişinin rahatsızlığıda kafa sallama ve belirttiğimiz anlamsız ses çıkarmaktır. Kısacası birbirimize tahamül edemediğimiz bu dünyada engelliler ezilip eriyor.
    6 0 ...
  • karadeniz'de mutafağa dair eleman çok. lakin oradaki insanların bir saniye oturması yok. sabahın erken saatinde kalkıp dağ bayır demeden yükünden, çayırına kadar bir sürü işle uğraşır. buna fındık, çay, o, bu dahil değil. hayvanlarını da saymıyorum tabi.. hal böyle olunca vakit ayırıp da şöyle şekillendirelim diyememişler elbet.. çok ağdalı bir lezzet anlayışı aramak bu minvalde çok zor. lakin güzinede pişen bir mısır ekmeği ile yoğurdun birleşimi bile inanılmaz keyif verir.. lobya denilen fasülyenin binbir çeşidi sofralara denk gelir. karalahan kılıktan kılığa girer. tereyağ ve yine mısır ununun içine girmediği yemek yok gibidir. neden mısır unu her tarafta, çünkü karadeniz'in buğday ile alakası pek olmamıştır iklimi gereği. değirmenlerinde mısır öğütülürdü eskiden beri.. şimdi sırf bir bölgeyi, içinden çıkan lider için itin götüne sokmak; onların zihniyetinden çok da uzak olmadığınızın göstergesi aslında.. onlar ne yapıyorsa tam da zıddını yapıyor bu tür aşağılama politikası güdenler.. haa, damak zevki sana hitap etmiyor diye de yine yemeklerini, bölgeyi bu denli aşağılayıcı bir üslupla karalamak, sizin karakterlerinize nakşetmiş karanlıktan öte değil nazarımda..güzel yurdumun, doğudan batıya, güneyden kuzeye ne çok çeşit ile bezendiğini, hiç gidemediğim halde büyük bir hevesle biliyorum..
    15 2 ...