• yalnızlığın baki olmasıdır efenim... yalnızlığın kader olduğunu anladığınız o an kalabalıklar anlamsız gelir arkadaş grubunda oturmak gereksiz gelir yalnızlığı ararsınız. yalnızlık ıyidir ama kötüdür be..
    1 0 ...
  • 10 tanesi falan sözlüğü açık unutup uyuyanlar kaldımı sana 57 online birde bu saatlerde bu saatlerde en Az 250 veya 300 arası olmalı tuhaf.
    1 0 ...
  • Efsane gruplardır. Sizde kendi köylerinizin gruplarını takip ediyor musunuz? Aslında hiçbirini tanımıyorum.

Falanca öldü bu da ölusünün fotoğrafı...
    Gruptan duyurulur. Emmiler cenaze namazına koşar. Şehirdekiler ah vah edip fotoğrafı sayfalarında paylaşırlar. Bugüne kadar yüzlerce ölmüş emice/ nene fotoğrafı gördüm.

Sayelerinde ölüm benim için sıradanlaştı.
    Muz yerken falan çat üzerinde bıçakla ölü ölü yatan teyze ile karşı karşıya geliyorum. Elinde oyuncakla bile ölekalan var. Nene ölmüş evdeki çocuk piçlik peşinde. Neyse ahali bu gecede kafayı taktığım şeylerden birinden dert yandım.
    3 0 ...
  • 5 senedir girmiyordum bir bakayım neler oluyor acaba diye merak ettiğim sözlüktür. Eskiyi getir yeniyi götür kampanyasında Sözlük kültürünü bilen yazarlar verilip yerine vücudunu teşhir etmekten zevk alan tipler ve bunlara refare eden mastürbasyon manyakları alınmıştır. Şimdi siktir olup ekşiye gidiyorum siz de bura da hangi fake foto atıcak da uvzumuzu okşayacağız diye beklemeye devam edin.
    6 3 ...
  • Beni ben olduğum için sevecek birini bulamam diye hep kaçtım sevgili durumlarından çünkü korktum hayatım mahvolacak diye. Şimdi hala korkuyorum onun için evlenmek istemiyorum. Sorumluluk duygusu bana yakın ama tek başıma savaşamam hayatla.
    7 1 ...
  • Üç gün önce alsancak. Mutluluğun fotoğrafı, karşımda oturan kız kardeşimdi.

Biri beni midye yemeye götürse şimdi. Gece yalnız dışarı çıkmak hoşuma gitmiyor :(
    pozitif fotoğraflar
    11 2 ...
  • ak bardi döneminde olmuştur.

itibardan tasarruf olmaz diye diye ancak 44. olmuşuz.
    düşünün bir de itibardan tasarruf etseydik, listeye bile giremeyecekmişiz.

bu arada itibar endeksi toplam 55 ülkeden oluşuyor, 55 ülke arasında 44. olmak da ne bileyim?

forbes dergisinin yaptırdığı araştırmaya göre dünyanın en itibarlı ülkesi isveç.
    2. sırada isviçre, 3. sırada norveç var.
    yunanistan ve mısır bile bizden yukarıda.

itibar endeksi sıralama tablosu;

1-14 arası ülkeler.
    dünya itibar endeksinde 44 üncü olmak

15-28 arası ülkeler;

29-42 arası ülkeler;

42-55 arası ülkeler;

kaynak;
    https://www.forbes.com/si...ntries-2019/#54b59bce4cb8
    11 4 ...
  • küçük enişte'nin herkesin kolayca kandırabildiği dünya liderini kandırırken kullandığı
    g = (sv+pv) x (sp x si) şeklindeki formüldür.
    davutoğlu nun beyin yakan güçlü türkiye formülü

bu formül sayesinde 4 milyon suriyeli bize girdi, 40 milyar dolar paramız gitti, sınır ötesi operasyonlarda onlarca şehit verdik. hala suriye politikamız bok gibi, ne olacağımız belirsiz.

şimdi bu adam utanmadan hala siyasi parti kurmaya falan çalışıyor.

senin ben stratejik derinliğinin ta...
    10 0 ...
  • hayırlı ateşkesler...

sevgili ak partili kardeşlerim, biliyorum hepiniz abd ile yaptığımız ateşkes antlaşmasını analiz ettiniz, zira hepiniz süper analiz yeteneklerine sahipsiniz.

ben de şimdi antlaşma metnini inceliyordum.
    6. maddede kafama bir şey takıldı. sizin gibi müthiş strateji ve analiz yeteneği olan uzmanlara danışmak istedim.

ateşkes sözleşmesinin 6. maddesini şuraya bırakıyorum sevgili ak partili kardeşlerim.
    abd türkiye ateşkes antlaşması 6 ncı madde

şimdi burada bahsi geçen "yalnızca terör unsurları" demek ne demek sevgili ak partili kardeşlerim?

hem türkiye, hem abd'nin ortaklaşa terörist kabul ettikleri unsurlar demek değil mi?

bu durumda hem abd'nin, hem türkiye'nin ortak olarak terör örgütü kabul ettiği tek bir unsur var; ışid.
    zira abd ypg'yi terör örgütü olarak kabul etmiyor, bilakis müttefik olarak, hatta kendisinin suriye'deki kara gücü olarak görüyor.

bu şu demek oluyor sanırım; "bundan sonra sadece ışid ile mücadele edilecek". yani ypg ile mücadele etmek, operasyon yapmak yok.

zafer kazandık mı şimdi?

siz her şeyin en iyisini bilirsiniz. ben 6. maddeyi yanlış okumuş olabilirim, gözlerim bozuk olabilir. orada sadece sizin gördüğünüz ama bizim göremediğimiz ibareler de olabilir.
    bilemiyorum yani.
    ben gördüğümü yorumladım sadece, siz nasıl diyorsanız öyle olsun sevgili ak partili kardeşlerim...
    36 11 ...