almanya

891.
  • Bir gün gece yarısı işten eve dönüyorum. Semt bağcılar. servisten eve de bayağı bir yol var. Hava da kapalı ortalık karanlık. kestirmeden gideyim dedim. ara sokağa girdim. bir tane alt geçit var oradan geçeceğim. Tam geçite girdim bir hışırtı oldu. Bir döndüm üç tane tinerci ne oluyo lan falan derken biri kelebeği şaklattı bir baktım öbüründe kalın bir köpek zinciri, üçüncüye falan bakmadım. Adam zikiyorlar diye bağırarak gerisin geri topuğa vurdum. Ben kaçıyorum puştlar kovalıyor. Bayağı bir yol yaptık böyle. Bir baktım yolda bir tane polis. imdat adam zikiyorlar diye polise doğru seyirttim. Polis tinercileri bir gördü başladı o da benle kaçmaya. Hem kaçıyoruz hem de polis bana koş oğlum koş bunlar yakalayınca harbiden zikiyorlar diyor. Allahtan bir taksi durup bizi aldı da yırttık. Dazlak ne lan. Sen yat kalk haline şükret. Burada bir yakalarlarsa affı yok. Adamı kilise korosuna solist yazarlar.
    1 0 ...
  • Kendini sev be olm, yoksa bu hayat nasıl geçecek? Nasıl bir şeylerden zevk alacaksın? Kendini her konuda çok acımasızca eleştiriyorsun, hiçbir şeyini beğenmiyorsun, yaptıkların kusursuz olmayacağı için bir şeyler yapmayı bıraktın sırf bu yüzden. Bunu kendine yapma, kendine saygı duy, adam ol, akıllı ol.
    5 0 ...
  • Halkım ben, parmakla sayılmayan
    Sesimde pırıl pırıl bir güç var
    Karanlıkta boy atmaya
    Sessizliği aşmaya yarayan
    Ölü, yiğit, gölge ve buz, ne varsa
    Tohuma dururlar yeniden
    Ve halk, toprağa gömülü
    Tohuma durur bir yerde
    Buğday nasıl filizini sürer de
    Çıkarsa toprağın üstüne
    Güzelim kırmızı elleriyle
    Sessizliği burgu gibi deler de
    Biz halkız, yeniden doğarız ölümlerde.

Pablo neruda
    4 0 ...
  • cargill

29.
  • Geçenlerde palladium tower daki merkezlerinin önünde sendikaya üye oldular diye işten atılan işçilerinin oturma eylemlerine denk geldim.

işin aslı astarı nedir bilmiyorum, ancak işçiler uzunca bir süredir eylem yapıyorlarmış.

Üzüldüm insanların haline, çoluk çocuk güneşin altında bekliyorlar.
    7 1 ...
  • ne güzel değil mi?
    yasadışı göçmenlere af felan.
    çok insancıl.
    yuppieee...

he bu arada elimizde bulunan yüzlerce ışidli var.

bunları ülkelerine iade etmeye çalışıyoruz.
    almıyorlar.

daha dün abd vatandaşı bir ışid'liyi göndermeye çalıştık.
    abd almadı.
    yunanistan'a gönderdik.
    yunan kapıyı açmadı.
    ışid'li elde kaldı.
    türkiye de yasadışı göçmenler için çıkacak af

işte böyle bir af çıkarsa bu ışidli teröristler yasadışı göçmen olurlar ve elimizde kalırlar.

yeni türkiye'ye hoşgeldiniz...
    6 1 ...
  • 13 kasım 2019 erdoğan-trump görüşmesi sonrası aktrollerde görülen sessizliktir.

erdoğan çok değil birkaç gün önce 25 ekim tarihinde trt ekranlarında canlı yayında ne demişti?
    (bkz: trump ın mektubunu abd ye götürüp iade edeceğiz)

belge;
    aktrollerin mektup sessizliği

buna herkes şahit mi?
    evet.
    milyonlar şahit mi?
    evet.

peki ne oldu o iş?
    verdi mi mektubu turamp'ın eline?
    mektup iade edildi mi?

aydınlatsanıza bizi sevgili aktroller.

şurada hiç mektup verilmiş gibi duruyor mu turamp efendiniz?
    aktrollerin mektup sessizliği

eeee, ne demişler?
    büyük lokma ye, büyük söz konuşma.

ama neyse ya, siz zaten utanma duygusuna sahip bireyler değilsiniz, gelir yarın yine onursuzca savunur, propaganda yapmaya devam edersiniz.

evet, şu an itibariyle sol freyme dadanacak her akp'liye bu görselleri atmak farzdır...
    9 1 ...
  • reis dediğini yaptı...
    (bkz: trump ın mektubunu abd ye götürüp iade edeceğiz)

yok mektubu çöpe atmış yok çöpten alıp iade edecekmiş felan diye dalga geçtik günlerce ama reis bizi yine mahçup etti.
    osmanlı tokadı attı adeta biz muhaliflere.

evet, reisimiz turamp'a yazdığı hadsiz mektubu geri iade etti.

şurada turamp reisi karşılıyor, reisimizin elindeki zarfa dikkat lütfen;
    13 kasım 2019 reisin trump a mektubu vermesi

reisimiz hem mektubu iade ediyor, hem de zarfın üzerine "ibne turamp" yazmış.

tabi turamp da iade edilen mektup karşısında şok oldu.
    çıldırdı adeta ama reisimizden çekindiği için bir şey diyemedi.
    13 kasım 2019 reisin trump a mektubu vermesi

yaaa, işte böyle verirler eline mektubu turamp efendi...
    17 2 ...
  • şüphesiz ki şu ya da çok benzeridir.
    tüm türkiye nin aynı anda kullandığı perde
    eskiden bunu kullanmayanları dövüyorlardı. annelerimiz hep mecburiyetten aldilar. turuncuyla kahverenginin uyumsuzluguna maruz kaldik hep.
    12 0 ...
  • bir kampanya, bir dilek, bir istek...

2002'den beri reisimiz amerika'ya kaç kez gitti haberiniz var mı?

en az 40 defa gitti.
    her gittiğinde de otel köşelerinde yazık günah...
    bir dünya liderine, ümmetin liderine yakışıyor mu?

şu görüntü benim içimi acıttı resmen.
    türkiye reis için washington da saray yaptırsın

şuraya bakın, koskoca dünya lideri bir otel köşesinde pencerenin tül perdesinin arkasında kalabalığa el sallıyor.

yakışıyor mu koskoca türkiye cumhuriyetine bu görüntüler.

üstelik reisimizin kaldığı otelin çevresini kamyonlarla çevirmişler;
    türkiye reis için washington da saray yaptırsın

şimdi derhal washington'da 10 bin dönüm bir arazi satın alıp içine büyük bir saray yaptıralım ki bütün dünya gücümüzü görsün ve kıskançlıktan çatlasın.

yani şu görüntüleri gururna yediren türk vatandaşı varsa kanından şüphe ederim ben. bilemiyorum...
    81 milyon olarak washington'da 1 milyar dolarlık bir saray yaptıramıyorsak yani yuh olsun bizlere.

neyse reis 1 saat sonra turamp'a haddini bildirecek nasılsa, o bari içimizi soğutur.
    --------------------------
    -------------------------
    edit: bir arkadaşımız meşaz atmış, "abi 10 bin dönüm çok değil mi" diye.
    işte vizyonunuz bu kadar sizin.
    neden 10 bin dönüm arazi alıyoruz? çünkü prensimiz bilal biliyorsunuz dünya etnospor federasyonu başkanı.
    arazi büyük olsun ki oraya bir hara kuralım, sonra atlarımızı ve okçularımızı getirip etnospor festivali yapalım washington'da ve bizden iyice korksunlar.
    20 3 ...
  • Bu sözlüktekilerin çoğu imamoğlu ve Atatürk düşmanı tipler adamlar Atatürkle alay eder gibi konuşan mı dersin imamoğluna yunan diyen mi dersin cehape diyen mi dersin varda varda çoğu cahil sürüsüdür.
    6 2 ...