• Her şeyden bıktın.
    Kabul et.
    Bir şey olmasını bekliyorsun ama olmuyor.
    Bırak artık.
    Kendine gelmelisin.
    O gücü içinde bul.
    Bul ve kendini yanılt.
    3 0 ...
  • insan gerçekten bir anı bir anını tutmayan bir varlık.

Bir gün kendini sebepsizce çok iyi ve mutlu hissediyor. Sanki başına felaket gelse bile bunu kaldırabilecek gibi. Herkese her şeye karşı güçlü olabilecek gibi.

Ama bir gün geliyor kendini o kadar zayıf hissediyor ki hiçbir şey yapmak, konuşmak, hareket bile etmek istemiyor. Sanki tüm dünyadaki dertler toplanmış o günü bulmuş gibi. herkese ve her şeye karşı garip bir öfke hissediyor.

işte böyle anlarda hayat gerçekten dayanılmaz oluyor. Ne yönde gideceği belli olmayan, nasıl hissedeceğini bilemeyen bir varlığa dönüşüyor insan.
    3 0 ...
  • kürtçe atasözlerinin yazıldığı iddia edilen bu kitapta türkçe atasözleri olduğuna yemin edebilirim.
    4 0 ...
  • “hayatımda yaptığım hatalardan biri de evlenmektir. işte görüyorsunuz… ordular yönettim, meclisler yönettim, savaşlar yaptım, kazandım ama, bir kadını yönetemiyorum. okumuş da olsa, iyi aile kızı da olsa, sonuna kadar kadın, kadındır.”

-atatürk
    5 0 ...
  • dallama tutuklandı
    DEPREMiN ARDINDAN, iZMIRLiLERE HAKARET EDEN DALLAMA TUTUKLANDI !
    izmir'de meydana gelen 7,0 şiddetindeki korkunç depremin ardından, daha vatandaşın yarası sarılmadan, hala birçoğu enkaz altındayken, onlarca ölü, yüzlerce yaralı varken, kendinde izmirlilere hakaret edecek gücü bulan, halkı; sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge farklılığı gözeterek kin ve düşmanlığa açıkça tahrik eden Rıza Arslan isimli dallama Adiyaman'da oturdugu ikamette göz gözaltına alınarak, tutuklandı.
    Bu dallama izmir'deki depremle ilgili; "Oranın halkının kendine gelmesi lazım. Din yok, iman yok, namaz yok. Bu felaketi biraz kendileri istemiş gibi oldu. Türkler sağ olsun, müslümanlar sağ olsun öbürlerine ne olursa olsun fark etmez." demişti.
    11 1 ...
  • sırplar

143.
  • hayvan gibi bir şeydirler. erkeklerinin boy ortalaması 185, kadınlarının 170 küsür.
    vücut kitle endeksi ortalama kilonun üstü.
    ekseriyetle kumral. esmer ve sarışın olanları da vardır.
    renkli gözlü olanları çoktur.
    beyaz ya da sarı ten.
    türk düşmanlığı pek kalmamış.
    mutfak kültürleri hamur işi ile sınırlıdır. pişi, börek, poaça türlerini çok yerler. yine domuz eti ve alkole düşkündürler.
    iş çalışmaya gelince tembel bir millettirler. üretmeyle araları yoktur.
    jeopolitik konumları iyi olmasa açlıktan ölürler.
    ortalamanın üstünde yakışıklı ve güzeldirler.
    insani yönleri gayet iyidir. pekçok dünya devleti görmüş olan beni tatmin etti. en azından türk olmama rağmen ırkçılık görmedim birkaç küçük hadise dışında.
    pekçoğu ingilizce bilir. yine rusçaya da hakim olan popülasyonu vardır. tabii bu karadağ için geçerli. belgrad'ta bu oran düşer. insani yönleri de aynı şekilde.
    bir telefona gecenin bir vakti kalkıp yanınıza, yardımınıza gelirler arkadaşlığını kazandığınız biri. vs vs.
    sonuç olarak iyi insanlar. srebrenitsa olaylarını, ya da osmanlı'dan kalan savaşları unutmuşlar.
    3 0 ...
  • iki katı Zor olduğu kadar iki, hatta dört katı keyiflidir de.

Ayırmak ise çözüm değil, asıl sorunların başlangıcıdır. çocukların psikolojisinde ağır hasar bırakabilir, korkunçtur.
    4 1 ...
  • biri dinci teröristlere dur desin artık! biri masum insanları sırf din adına öldürmenin dünyanın en rezil, en şeytani işi olduğunu anlatsın bu teröristlere! biri insanlığın kendilerinden iğrendiğini, nefret ettiğini söylesin bunlara!
    3 0 ...
  • Gavurun cahili de pek çokmuş.

koronadan ölen başpiskoposu öperek uğurlayanlar

Karadağ Sırp Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Amfilohije Radovic, corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti. Cenaze törenine katılanlar, Başpiskopos Amfilohije'nin salgından ölmesini umursamadan öperek uğurladı.

https://www.sozcu.com.tr/...erek-ugurladilar-6106454/
    9 0 ...
  • Kurcalanmaması gereken...

Zamanında ergen akılla "neden ayrılmıştınız?" sorusuyla soruşturdum bu insan evladını. Aldığım cevap hayata küstüren cinsten oldu.

"Çok zengin, çok havalı, fazla güzel, artist gibi bir şeydi. Dengi değildim. Ezik hissedip yürütemedim." dedi.

Birbirimize çok uygun olduğumuzu istese bundan daha kötü ifade edemezdi. önceki hanımefendinin beni her kulvarda solladığını bilmeme gerek var mıydı ulan?
    Sığır adam.
    6 0 ...