• me hakla yaptıkları merak konusu.

  ailen falansa tamam da dışarıdam bir kekonun özellikle tek vasfı sizden daha azla yaşamak olan bir malın yaşlı olması size karışma hakkını vermiyor.

  bu yaşlı kuşak bir garip. öyle bir tavırları var ki sanki y kuşağı ortalığın amına koymuş gibi oysa y kuşağını siz yetiştirdiniz. darbe anayasısına siz evet dediniz seksende altmışta siz sokaklara döküldünüz siz ülkenin eğitim ve refah aeviyesini yükaeltemediniz siz evet siz adam gibi ticaret yapıp yerel burjuvazi oluşturamadınızdaha sonraki nesillere geçecek kobiler yaratamadınoz ve siz yaşlılar! siz neyse ne yazıyorum amk sanki okuyacaklar ya da aniayacaklar a haber ya da fox tv izlemekten başka tek hıbikeri facebookda genç kızlara devrik cümlelerle asılmak olan bir güruh..

  k. bakmasın kimse ya da baksın sikimde değil. bu yaşlılar ülkenin bu kadar boltan olmasının yegane sebebi. girdikleri her sosyal siyasi ve etik sınavı kaybetmiş bir kuşaktan bahsediyoruz. y kuşağına ya da dha ufaklara tavsiye vermeye hakları yok. keza başarısız isanlardan sadece nasıl başarısız olunacağı öğrenilebilir. başka da bir vasfı yok. amcacım teyzecim diye totosunu kaldırmayın şunların.

  benim yetmiş küsür yaşında arkadaşım var amerikalı bir adam teknolojiyi benden iyi kullanıyor benden çok okuyor gelecekle benden çok ilgilyor ve benden akıllı. mesela dedem entelektüel aydın bir insandı. şimdi böyle yaşlıyı el üstünde tutar p. ayrımcılık yaparsın ama hulaaoğcı tatfayı kılıçdar da peh iyi adamcı tayfayı ya da ne bileyim cahil cühella bir akıllı telefonu zor kullanan adamı ciddiye alamam.
  1 0 ...
 • eskiden öyleydi vay anasını kaçırmışız şarkıyı diye yakınırdık. tabi artık devir değişti çelikte değişti. şimdi istediğin şarkıyı youtube'den indirip atıyorsun usb'ye istediğin zaman istediğin volume'de dinliyorsun.
  2 0 ...
 • Şeytan ve meleğin kanka olduğu komik bir dizi.
  Az önce bitirmiş bulundum. Zaten 6 bölümlük kısa sayılabilecek bir dizi.
  En hoşuma giden yerler, büyük planın sorgulandığı sahne ve iyilik ile kötülük kavramlarının aslında gözüktüğü gibi olmadığını gösterdikleri sahnelerdi.

  good omens
  6 0 ...
 • Değil, günlük hayatımızda yanlış anlaşılmaların veya anlaşmazlıkların bile temelinde dilin kelimelerine verilen anlam ve tecrübe yatar. Her şeyi kelimelerle düşünürüz. 1984 romanında özellikle lisan güncellemeleri ile dilin kelime sayılarını ve olumsuz ekleri kaldırıyorlardı çünkü bunları kaldırınca bir süre sonra insanlar bunları düşünemeyecekti çünkü zihinde karşılığı olmayacak. Bununla ilgili bir profesörün konuşması vardı ama videoyu hatırlamıyorum o da benim dediğim gibi şeylerden bahsediyordu.
  5 0 ...
 • 20 yıl önceki dünya!

  Ülkede ne var ne yoksa sat.
  (PTT, Petkim, TCDD, şeker FB, tekel....)

  Senden yana olmayan şirketlere kayyum ata, malına el koy, vergi cezaları kes.

  Senden yana olan şirketlerin vergilerini sil.

  Akp gelmeden önce ekonomimiz çok daha iyiydi.

  Ülke konser alanıydı.

  Yılbaşında kanallar sanatçı doluydu.

  Kara bulut gibi ülkenin üzerine çöktünüz.

  Şimdi sesiniz çok çıkıyor, tabi heryeri ele geçirdiniz!

  Sultan Süleyman’a kalmadı dünya.

  Tayipede kalacağını sanmıyorum.

  iktidardan indiğiniz zaman çil yavrusu gibi dağılacaksınız.

  Çok fazla da sürmeyecek inşallah.
  4 1 ...
 • Arabası olan kız öğrencilerin yüzde 95'idir. Gecelikleri 700 tl den başlıyor çok güzelleri asgari ücret kaldırıyor tek gecede. Hepsinin başlama hikayesi aynı. Yakın ve üst sınıftan kız arkadaşlarından duyuyorlar ve başlıyorlar. ilk başta gururlarına yediremezlersede para tatlı geliyor tabi.

  Üniden sonra yaşanan baskılar sonucu bu işi devam ettiremiyorlar. Düzenli bir aile hayatı, çocuk yapma isteği ve biyolojik saatle hanımefendi duruşu sergileyip düzgün bi erkek buluyorlar evleniyorlar.
  4 1 ...
 • kızılay

  278.
 • Yine para istiyor
  Neyse ben güvenmiyorum para mara vermem.

  Diyanete verilen pay çok desin ödenek istesin

  Çocuklara bilgisayar alınsın.
  kızılay
  5 0 ...
 • Oncesinde bi iki ay kadar mesajlasip telefonla gorustukten sonra Ikinci kez mi ne yuz yuze bulusmustuk. Bi parkta oturduk, yuruyus yaptik. Gezerken ben surekli muhabbet acmaya calistim ilerlemedi. Zaten zorlama konulardi. En son biraz sustuktan sonra "ya ben boyle surekli konusup duruyorum sessizlik olmasin diye ama rahatsiz oluyosan.." dedim. "Surekli konusmamiza gerek yok ki sessizlik de guzel. Nolcak ki konusmazsak?" Dedi. "Tamam o zaman." dedim. Ilk defa bir sessizlik rahatsiz etmedi. Adamda ne kasinti ne rol kesme var. Dedim karantina durdun durdun ama bu sefer gercekten oluyor galiba. Yuruduk oyle. Ayrilirken "uzulme ya ben bi daha gelirim, isimi ayarlayip." dedi. Hala da geliyor iki gozumun cicegi.

  Edit: arada oluyor oyle sessizlik ama "ya bi sus artik, bi b.ku da bilme be bi b.k hakkinda da fikrin olmasin!" Demenizden cok daha iyidir.
  5 1 ...
 • Lan oğlum 2 kişiden biri bunlara oy verdi. Bu neyin tantanası.

  Yok dolar 7.7 olmuş ta, yok euro 9 olmuş ta. Yok her şey pahalanmış ta.

  Daha dur yeni başladık. 2023 haziran ayında seçimler. 2020 haziran daha yeni bitti.

  3 sene daha mokoko. Donunuza sahip çıkın. Ondan sonra sandığa gidince basarsınız mührü.

  Birilerinin akıllanması için aç kalması gerek.
  3 0 ...
 • Cinsiyet fark etmeksizin Alttan almak. Sinirli bir insan mantıklı düşünemeyecektir o yüzden kendinizi ne kadar açıklarsanız açıklayın o sadece sinir olduğu şeye odaklanacaktır. Sessiz kalıp dinledikten sonra sakinleştiğinde kendinizi anlatabilirsiniz.mantıklı bir insansa ve haksızsa zaten kendi gelip özür diler, hatasını fark etmiyorsa da gidip ben diliyle kırıldığınızı anlatırsınız.

  Bebek gibi konuşmak işe yaramaz suratınıza tokatı yersiniz, dalga mı geçiyorsun diye. Az ciddiye alın insanları.
  14 3 ...