• göründüğü kadar gevşek değilim. dışarıdan sergilediğim çocuksu hareketlere alışık olan bi insan ciddi anlarda yaptığım mantıklı ve seviyeli konuşmalarıma şaşırıyor. bilesiniz ki salak yerine koyduğunuz kişi aslında sizden daha zekidir.karşınızdaki kişi bunu gün yüzüne çıkarmadığı için anlamıyorsunuz belki de. Bu yüzden kimseyi küçük görmeyin.
    4 0 ...
  • Tunceli'nin isminin dersim olarak değiştirilmiş olmasını her ne kadar halkın oylamaları sonucu değiştirilmiş olmasına bağlasa da, yapmış olduğu bu hareket sonrası çoğu insanın güvenini sarsmasına sebep olmuş belediye başkanı.

yaptığı "iyi" şeyler takdir görünce çoğu kişi gibi terekeyi sıyırmış ve sonuç itibariyle yapacağını yapmıştır.

Tunceli'nin adını değiştirmeye kalkmak, ülkenin bütünlüğüne ve beraberliğine, üniter yapıya ve "devlet" kavramına doğrudan yapılmış bir saldırıdır. "isyan" olarak değerlendirilmelidir. Mevzu, belediye binasındaki tabelayı değiştirmek gibi basit algılanmamalı, acilen olabilecek en ağır yaptırım uygulanmalıdır.
    4 1 ...
  • is yerinde kilerde hic kaldirilmayan bir dolap vardi.
    onu bir cekeyim dedim demez olaydim.
    of of of nasil sacildilar etrafa yazarken tuylerim dik dik oldu.
    20ye yakindi.
    hemen kosup yukari ciktim.

abi ne oldu falan dediler.
    hiiic biraz kosayim merdiven inip cikayim spor yapayim saglam kafa saglam vucutta olur dedim.hic caktirmadim.artik inmem oraya.

soyle insanin boynundan bir urperti giriyor icim cekildi aq.

is yerinde isi birakip boyle seylerle ugrasir kendime kucuk heyecanlar eksinlar ararim.
    3 1 ...
  • Bir yazar kişisi.

Oluuum yüreğime mi indireceksiniz?!
    Her gördüğümde, ahanda galiba bu sefer öldüm deyip, kendimi çimdikliyorum iyi mi?!

Ben size ne ettim agalar?
    Kimin tavuğuna kışt dedim?
    Kimin elektriğini, suyunu kestim?
    Hanginizin Akbilini çaldım?
    Hanginizin telefonuna virüs saldım len bi deyin hele!

Varın beni ünlemimle kabul edin, yapın bi büyüklük, kapansın artık bu kan davası!
    Bakın muhtar da, karakol komutanı da, bizim köyün ağası Remzi ağa da bunu istiyor.
    Yetti gari!
    Olmadı donuza atın ne yüzümü görün, ne ünlemimi, siz sağ, ben selamet.
    Korkmayın gönül koymam ama ne ünlemimden ne de köyümden vazgeçerim haberiniz ola!

Bugün keyfim o kadar yerinde ki, tanıdığım, tanımadığım, ağzından bal damlayan, aklı selim yazarları hasretle öpüyor, selam ediyorum.
    Geri kalan kımıl zararlıları!
    lan bugün sizi bile seviyorum beee!
    Bugün ben sizi affettim, yumurtaya can veren yüce rabbım da affetsin inşallah maşallah!
    Süphaneke. Dinimiz. Amin!
    14 5 ...
  • ???
    bunun atarı kadar benim yatarım var.
    ???

Bunu yazan insan gelip de kezo falan diyor..

Ne deniyordu böyle cümle kuranlara? Keko mu? Kamil mi? Hödük mü?

Yoksa kırkına dayanmış yıkık bir Meriç mi diyorlar?

iyi eğlenceler..
    10 5 ...
  • seni hep savunduk burada maçoğlu.
    ovacık'ta yaptıklarından ötürü savunduk.
    komünist olmanı umursamadan, insan gibi savunduk.
    istedik ki tunceli'ye pkk'lılar girmesin, hdp tunceli'yi almasın.
    istedik ki tunceli'yi pkk yöneteceğine, komünist başkan yönetsin.

ama yanlış yaptın.

sana destek olanları üzdün.

eyyy maçoğlu, unutma!
    tunceli atatürk'ün emanetidir maçoğlu.

sen kendini ne sandın yahu?

nohut ektiğin toprak sana mahsül verdi diye kendini kudretli sanma.
    o toprağa ekmekte olduğun nifak seni de boğar unutma.
    bir pilot gelir elbet, tasalanma...
    sabiha gökçenler bitmez bu toprakta, hatırla...

fatih mehmet maçoğlu
    12 3 ...
  • el bezi

19.
  • Şimdi bir hanım yazar inşaatta seviştim diyor.
    Başka bir hanım yazar da bu kişiye 'edep ya hu' diyerek laf sokuyor.

Sonra bu yazar yırtık dondan çıkar gibi çıkıp, o laf sokan ablaya 'seni bu memlekette inşaat inşaat gezdiririm' diyor.

Şunu ben yapsam sol frame 12 gün 'meriç' diye yıkılırdı Amk.
    Gel gelelim; adam 8 senedir görmediğim türden kitap gibi bir yazıyla meriçliğin yargısını dağıttı, kimseden çıt Yok.

Pkp'yi bile tahttan indirdin reis, helal sana. *
    17 3 ...
  • Bu hatunun hakikaten sağa sola sarmasından belli ne olduğu. Kıskançlığından çatlayacak amk.
    Aslında herkesin kendine ilgi göstermesini istiyor ama istemiyor gibi davranıyor. Çok acayip lan.

Birinin açığını görünce ağzında salyalarla saldırıyor, ekran görüntüsü falan alıyor. Bakın siz buna ilgi gösteriyorunuz ama aslında yollu. Ben ise yollu değilim bana gelin der gibi.
    Biri fotoğraf atıyor, ne kilosu ne ilgi orospuluğu kalıyor bunun dilinde.
    Ama bak ben öyle miyim, bana gel ulan diyor.

Yer mi lan Anadolu çocuğu? Sen de düşeceksin buralara fotoğraflarla en son.

Edit:beyler nasıl girdim ama kavgaya orta yerinden. Olm gelin arka çıkın.

Edit: olm buna mesaj da mı attınız siz? Ahahahahahah buna mesaj atılır mı lan.
    24 7 ...
  • akp döneminde olmuştur...

(bkz: osmangazi köprüsüne 32 ayda 4 milyar tl ödemek/#41585507) çok hoşumuza gittiği için aynı süreçte yavuz sultan selim köprüsüne de 2 milyar 88 milyon lira ödemişiz.

akp döneminde olmuştur...

evet, yavuz sultan selim köprüsü, araç geçişleri ağustos 2016'da başladı.
    ağustos 2016/şubat 2019 arasındaki 30 aylık dönemde yavuz sultan selim köprüsüne oluk oluk para aktı.

şimdi yavuz sultan selim köprüsünün 30 aylık bilançosunu inceleyelim.

yavuz sultan selim köprüsü için 30 aylık süreçte verilen araç geçiş garantisi: 125 milyon.

geçen araç sayısı: 37.2 milyon.

125 milyon araç geçiş garantisi verilmiş, lakin sadece 37.2 milyon araç geçmiş.
    fark neredeyse 3'te 2. (87 milyon)

geçişlerden elde edilen gelir: 433 milyon tl.
    araç başına geçiş garantisi: 4 dolar. (bak garantiyi de dolarla vermiş, hani dış güçler, hani operasyon, hani doları boz oyunu boz)

bu durumda yavuz sultan selim köprüsünden geçmeyen araçlar için işletmeci firmaya ödenen geçiş garantisi toplam rakamı yaklaşık 2 milyar 88 milyon lira oluyor.
    yavus ss köprüsüne 30 ayda 2 milyar tl ödemek

dile kolay, 2 milyar 88 milyon lira... sadece 30 ayda.

yavuz sultan selim köprüsünün maliyeti ne kadar?
    8.5 milyar lira.
    yavuz ss köprüsüne 30 ayda 2 milyar tl ödemek

yani şu an köprüye ödenen para köprü maliyetinin 1/4'ünü çıkarmış bile.
    bu köprüyü devlet işletmiş olsa 4-5 senede kendini amorti edecek.

ama biz ne yapmışız?
    yılda 1.5-2 milyar lirayı havaya atacak şekilde köprüyü peşkeş çekmişiz, üstelik köprüyü yapan müteahhit firmalara da devlet bankalarından krediler vererek bunu finanse etmişiz.

ihanet nasıl olur deseler, osmangazi köprüsü ve yavuz sultan selim köprüsünü örnek olarak çok rahat verebiliriz.
    şu anlaşmalar resmen ihanettir, resmen vatan hainliğidir.

alın size basit bir hesap ile götümüze sokulan şemsiyenin açılmaması durumu...

not: bu konularla ilgileniyorsanız yakında bir şemsiye de çanakkale köprüsü üzerinden açılacak içimize doğru;
    (bkz: 1915 çanakkale köprüsü geçiş ücreti/#36057957)
    14 3 ...
  • emrah serbes

1004.
  • Daha çok Behzat ç. ile tanındı bu adam. Sonra birkaç programa çıktı. Gezi olaylarında çarşı’nın sözcüsü oldu.

Sonra bu şöhret biraz ağır geldi kendisine. Behzat ç’de arka fonda sürekli neşet ertaş çalmasının gerçekçi olup olmadığı sorusuna “yıllar önce oturduğumuz evde ben çalışırken sürekli neşet ertaş çalardı, hep onu dinlerdim. Yani bu da bizim gerçekliğimiz anlatabiliyor muyum?” Diye cevap veren adam gitti, “beni eleştireni çok pis döverim, boks yapıyorum ben, çok asiyim” diyen bir tipleme geldi.

Bir görüşme sırasında fikret kuşkan’a dayılanmalar, onu bunu tehdit etmeler derken iyice ergen moduna girmişti.

Kaza sonrası çıkışları, zaten nasıl bir kafa yaşadığının en net örneği. Lan bi ailenin yok olmasına sebep olmuşsun, hala neyin tribindesin amk! Sanırsın fikirleri nedeniyle kumpasa gelmiş, haksız yere ceza yemiş.

Bu “yeraltı edebiyatı” denilen şey olmadı bizde. Ne hikayesi, ne romanı, ne müziği, ne de söylemleriyle sikko arabesk osurukları aşamadı. işlene işlene cılkı çıkmış arabesk hikayeciliği, köyden kente göçten kaynaklı adaptasyon sorunlarını 60 yıl sonra metropol varoşunda dışlanmışlık ambalajıyla itelemenin ötesine geçemedi.

Öfke var ama nedeni yok. sebepleri teşhis etmek ve işlemek, o tornadan geçirip ortaya sosyolojik tespit koymak yok. Bariz Eleştiri dahi belli belirsiz odaklar üzerinden yapılıyor. Dahası, buna apolitiklik de denemez. O çerçevede incelenebilecek bir tutarlılık bile yok. Sürekli bir isyan, öfke, keder ama neye isyan, neye öfke, neye keder bilen yok. Bir karmaşa içinde edebi ıkınmalar ve neticesinde arabesk osuruklar.
    7 0 ...