• ismail devrim'dir. tam bir yıl önce, oğluna pantolon alamadığı için kendi canına kıymıştır. allah affetsin. o zaman yer yerinden oynadı ama bir yıl sonra kimse hatırlamadı.

türk insanı'nın hafızası böyledir.
    4 0 ...
  • hakim olmadığını düşünüyorum.
    birinden rica ederek üzerine cübbe geçirmiş, bir üniversite öğrencisi gibi duruyor.

hukuk mezunu dahi olsa ancak avukattır, çünkü yaşı yok.
    ne ara hakim olmuş olabilir?

ha hakim de olsun, olmasın demiyorum.
    ama hakimliğin bir ağırlığı, bir duruşu olması gerek diye düşünüyorum.
    5 0 ...
  • Son 15 yıldır ortaya çıkan bir işlem nasıl o dönemde yasaklanabilir? Tamamen bilgisi olmadan fikri olan bir zır cahilin saçmalamalarından ibaret.
    Anlattığı hikayeye bak. Cool story. *
    6 0 ...
  • aptallıktan ziyade biraz sadist olmalarının getirisidir. denizin ortasında nasıl olsa kaçamaz bu kamil deyip gösteriyor yüzgeçleri. sonra sen deli gibi kulaç atıyorsun korkup ama nereye kaçıyorsun amk ? saniyeler içerisinde yakalayıp baldırdan falan büyükçene bir parça olarak rızkını alıyor.
    7 1 ...
  • biz bir tarikatız üstad bilmiyor musun. kristal bardak bulunca götümüze sokar, pet bardaktan da içeceklerimizi yudumlarız...
    5 0 ...
  • hercai

112.
  • genelde bu tür diziler güneydoğuyu iyice kötü gösteriyor. belki farklı dizi olur diye beklemiştim boşa çıktı. töre, kan davası vs klasik tabularla dolu boş bir dizi. diziyi izlemek yerine bir gap turu yapmanızı tavsiye ederim.
    0 0 ...
  • 103 üncü ayetini okumuş.
    Rusya Türkiye iran toplantısında islam ve sunni dünyasını birlik olmaya çağırmış ve kendi dünyasını da içine katarak bu yolun doğruluğunu ali imran suresini okuyarak desteklemiştir.
    Laikler sıkıntı yapmasın. Putin şeriatı kabul etmedi henüz.

Rahman ve Rahim olan Allah In adıyla,
    "Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani sizler birbirinize düşmanlar idiniz de O, kalplerinizi birleştirmişti. işte O’nun bu nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında idiniz de O sizi oradan kurtarmıştı. işte Allah size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz"

https://www.aydinlik.com....gurluk-meydani-eylul-2019
    0 0 ...
  • Aynı aya kito'nun yaşamına benzeyen yaşamı varmış bir litre gözyaşındaki.
    0 3 ...
  • Salakça bir soru.

Buna nasıl cevap verilir bilinmez.

Neyse, deneyelim bakalım; cebinde para olsa nereye gidersin?
    Bu yağmur rüzgar soğuk havada, boğaza gidip balık yemeye mi?
    Güzel nezih bir ortamda sıcak çikolata kahve çay içecek manzaralı bir cafe de sohbet etmeye mi?
    Sıcak havada Apaçi Suriyeli kaynayan halka açık plajlara değil bir havuz sefası yapmaya mı?

Ulan amele!
    Züğürt olduğundan şehir içinde sıcakta bunaltıcı nem, soğukta yağmurda rüzgârda sana buluşma gezme için veya sinema için tek adres avm'ler olur.
    Mesela zorlu veya kanyon ya da Cevahir, vailand şehir içinde en ucuz buluşma yerin gezme veya lahmacun hamburger simit yiyip aç karnını doyuracak ucuz mekanlar sunan yerler.

Buralara sen alışveriş için mi gidiyorsun akıllı?
    içeriye giren 1000 kişi ama elinde AVM içinde mağazalardan alışveriş yapmış paket çanta kutu ile çıkan 1 kişi.
    Otoparkında araçlarının bagajında alışveriş poşetleri yükleyen kaç kişi var, kaç kişiyi görüyorsun?
    Onlar da migros gibi market, Koçtaş Tekzen gibi yapı marketlerden alınan ev için gerekli boya tadilat tamirat malzemeleri ağırlıkta.

AVM'de dükkan sahipleri satış yapmak değil marka ürün isim kalite reklamı yapmak, ürünlerini sergilemek için artık varlar.
    Satışlar kira işçi elektrik su aidat vb masrafları çıkarırsa şükür ediyor ve AVM'de satış noktalarından bir maddi kazanç beklemiyor artık.
    Çoğu AVM de kira zammı yapılmıyor.
    AVM işletmecileri bile kiracıların gitmemesi dükkanların kapanmaması, insan sirkülasyonu yok olmasın diye fedakârlık yapıyor.

Buna rağmen avm'ler de çoğu dükkan bazı katlar ıssız bomboş, hele ki Alibeyköy de biz Cevahir ve mevideköy de Profilo AVM mezarlık gibi olmuş.
    5 2 ...
  • Staj yaptığım dönem Kırk takla atarak sezaryen ameliyatına girmeye hak kazandım. Kimse beni ameliyattan atmasin diye de Koltuk altıma kadar batikonla yıkandım resmen.
    Neyse steril bir şekilde iki kişi cerrah gelsin diye ellerimiz göğsümüzde mal mal bekliyoruz. Yanımdaki saf ama benden kıdemli çirkin mi çirkin mal bey, geri geri geldi. arkasında da sandalye var. Ben de sterilliği bozulmasın bir de bu ibneye önlük giydirmeyeyim diye arkasindaki sandalyeyi ayağımla itekledim. Amk ne bileyim oturmak için yaklaştığını. Adamı dolaylı yoldan devirdim yere.

Sonra beni ameliyattan atmadılar tabi, şerefsiz onu ver bunu tut şuna bas diyerek ter içinde bıraktı bir de yapamıyorsun diyerek azarlayarak aldı intikamını.

Yavşak.
    5 0 ...