• götlüktür.
    bildiğin götlük...
    (bkz: arifiye tank palet fabrikasının satılması kararı/#40809695)
    (bkz: tank palet fabrikası satılmıyor kiralanıyor yalanı/#40924562)

arifiye'deki tank palet fabrikasının cumhurbaşkanlığı kararıyla peşkeş çekilmesine susanların günlerdir yılmaz özdil'i eleştirmesidir.

lan göt...!
    lan yavşak...!
    lan it...!
    lan yezid...!!!

sen evet sen...

senin ülkende atatürk'ün kurduğu bütün cumhuriyet değerlerini sattılar.
    senin ülkende enflasyon uzaya çıktı.
    senin ülkende meyve sebze fiyatları uçtu.
    evine pazar düzemiyorsun, çocuğunun ihtiyaçlarını alamıyorsun.

sana diyorum yavşak...

senin ülkende bilaller, beratlar, sayanlar, kavakçılar, enişteler, yeğenler, kuzenler parayı havuduyla götürüyor.
    "bu ülkenin amına koyacağız" diyenler milyar dolarlar götürüyor.

okuyur musun it?

senin ülkende din üzerinden soygun yapılıyor.

senin ülkenin tank üretecek tek fabrikası,
    senin ülkenin fırtına obüslerini üreten tek fabrikası peşkeş çekiliyor it oğlu it.

sen napıyorsun?
    bunlara susuyor ve yılmaz özdil'e saldırıyorsun.

pazar fiyatları yılmaz özdil yüzünden mi yüksek lan it?
    dolar kuru türk lirası karşısında özdil kitap çıkardı diye mi yükseliyor lan yavşak?
    rahip brunson'u özdil mi serbest bıraktı lan kopil?

adam sana söz verip tutmadı mı?
    seçimde oy verdin seni kandırdı mı?
    devlet bankalarından yüz milyonlarca dolarlık kredi mi aldı?

ne yaptı lan bu adam? ne?

sadece kitap bastı.
    kendi parasıyla bastı, senin benim vergilerimden kesilen paralarla değil.
    sana da zorla satmıyor bastığı kitabı.
    "bu kitabı almazsan cehennemde yanarsın" da demiyor.

sana ne lan bundan dürzü?
    senin ülkenin binlerce sorunu varken sana tek kuruş zararı olmayan adama topluca saldırmak linç yapmak niye?

tabi sen de haklısın.
    kapıkulu olduğun yer sana bu talimatı verdi, sen de toplumun ilgisini farklı noktada yoğunlaştırıyorsun.

ve buna malesef atatürkçü, aydın, muhalif kesim de destek oluyor.

var ya, bizden bir bok olmaz.

sen git yılmaz özdil'den önce peşkeş çekilen arazilerin, rantların, yandaşa verilen ihale ve kredilerin hesabını sor adamsan.
    ama soramazsın.

çünkü adam değilsin.
    yavşaksın...
    8 5 ...
  • Hırsızlık mı yaptı? Üç kuruşa milyarlık arazi ihalesi mi kaptı? Ayakkabı kutularında rüşvet mi aldı? Cennette arazi sözü mü verdi?.... Kitap yazmış adam. Vay sen misin kitap yazan, satan!
    Amk., almazsın, olur biter! Daha öncede yazdık, kitabın parası devletin kasasından mı çıkıyor? Vergilerinizden mi kesiliyor? Yoksa almayanın kapısına gece kırmızı boyayla çarpı mı konuluyor?!
    Ama yok, sizin karın ağrınız başka. Her ağzını açtığında sizi evire çevire rezil kepaze ediyor, tüm pisliklerinizi açık açık ortaya döküyor ya, sizin karın ağrınız ondan.
    10 11 ...
  • ülkemizde de yıllarca gösterilen efsane bir diziden esinlenerek oluşturulmuş dizidir.

(bkz: yalan rüzgarı)

borcu dağları aşmış kuntiz esnaf : efendim peygamber efendimizi rüyamda gördüm
    hamidimiz ve yaveri : eeeeeeeeee
    borcu dağları aşmış kuntiz esnaf : bana dedü ki hamidimiz bize salavat getirmedi
    hamidimiz ve yaveri : eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
    borcu dağları aşmış kuntiz esnaf : o yüzden senin kese kese altın borcunu o ödeyecek didi..
    hamidimiz : ooo baştan söylesene evladım al şu 4 kese altını işini gör
    borcu dağları aşmış kuntiz esnaf : miehheehehe
    yaveri : ( iç ses ) naaptın be hamid bizim mayışı da verdin arada..
    7 0 ...
  • laiklik olmayan bir ülkede adalet aramak.

bir müslüman bir gayri müslüme haksızlık yapacak ve. islami bir simge takan bayan hakimin vereceği karar adil bile olsa o gayri müslim hep şüphe edecek. bu sebeple devletin dini yoktur ve olmamalıdır da. bu sebeple kamu kurumlarında dini semboller yasak olmalıdır. olay gericilik değil türbanı gerici bulmuyorum. siz orada devleti temsil ediyorsunuz. devletinizin imajı ile dini sorumluluklarınız arasında bir seçim yapmanız gerek. özel sektörde isterseniz çarşaf ile çalışın ona lafım yok ve olamazda. ama devletin memurunun devletin vatandaşına sorumluluğu vardır. bu sebeple o vatandaşa devletin eli olacak o memurun da laiklik ilkesine uyup o vatandaşın karşısına dini semboller ile çıkmamalıdır. çünkü türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının 100% ü müslüman değildir.
    3 3 ...
  • https://www.kanald.com.tr/turkan/3-bolum/7840?p=3

--spoiler--
    Şu anda görevde olan bazı cumhuriyet savcılarına köşesinden talimatlar veren kripto FETÖ’cü Cem Küçük’ün Zekeriya Öz ve Fethullah Gülen hayranı olduğu ortaya çıktı. 10 Ocak 2014 tarihli, Fatih Portakal’ın moderatörlüğünü yaptığı programda Küçük’ün, canlı yayında 17/25 Aralık operasyonları için FETÖ’yü savunduğu, Zekeriya Öz’ü de ‘aklamaya’ çalıştığı gözlendi. işte Taraf Gazetesi yazarı Hayko Bağdat'la birlikte Fatih Portakal'ın Fox TV'de sunduğu “Türkiye'nin Trendleri” programına katılan ‘Küçük Tetikçi’ lakaplı Cem Küçük’ün sözleri…
    --spoiler--
    1 2 ...
  • 2008 senesine ait hiç eskimeyen şarkıdır.
    Sözleri mükemmel.

Nakaratı ayrı bir güzel.

Bak dayandım olmadı, çek silahımı vur elim belime varmıyor affet. Bugünüme kusurum var.
    Dostum canıma mı kastın var.
    Kim hekimse hakimim olsun. Tek duvara hadi kafa depremim olsun. Sus yaralama şansın var, sago kaç firara hakkın var.

Favori bölümüm;

Bakacağın tek yönünüm, doğru rotayı izler gözüm.
    Rüzgara emanet sözüm, hasretlerle yandı gönlüm.
    Yalnızlığım kalbime zulüm. Korkutmakta her an ölüm.
    Ben bir pembe diziyim, her günüm bir bölüm.
    2 0 ...
  • Ağrılarınızdan kurtulmak için gittiğiniz doktorun 30 bin lira fiyat çekmesiyle ağrı çekmenin ameliyat olmaktan daha cazip geldiği andır.
    2 0 ...
  • hass*ktir ordan, nefesinizin pis kokusu sizi rahatsız etsin mümkünse ağzınızı açmayın.

işte tam da bu zihniyetten siz ve sizin gibiler her daim aldatılma korkusu ile geçirecek ömrünü, yazık.
    4 1 ...
  • uyumak

444.
  • ışıklar kapalı olunca hayaller bastı etrafımı..

karşı koymaya çalıştım ama o kadar derindi ki anlattıkları,

bir yol çizercesine hayata,
    hayır hayır sadece anlamlara..

hani şu altını bir türlü dolduramadığım ,
    ürkek nefes aldığım sonlarıma..

derin uykularıma ..
    7 0 ...
  • bu kanun, akp'nin atası, öncüsü, fikir babası demokrat parti tarafından çıkarılmış bir kanundur. önce yobazlara bu kanunu chp'nin çıkarmadığını anlatmak gerek diyecem ama onlar ancak tapındıkları putların dediklerine inanırlar.
    8 0 ...