• çıldırmamak işten değil...

(bkz: 3 temmuz 2020 sakarya havai fişek patlaması) sonrası fabrikada bulunan ve patlamayan havai fişekleri imha etmek için başka bir yere taşıyan askerlerimiz, patlamayan havai fişeklerin patlaması sonucu şehit düşüyor...

3 askerimiz şehit, 7 askerimiz de yaralıymış.
    https://tr.euronews.com/2...bir-patlama-en-az-iki-olu

yahu, burası özel bir fabrika değil mi?
    bu siktiğim fabrikasının patlayıcı madde imalatı yaparken, bunları imha edecek bir tesisi, bu patlayıcı maddelerden sorumlu personeli olması gerekmez mi?

bizim askerimize mi kaldı siktiğim fabrikasının, soktuğum sahibine ait patlamamış havai fişekleri imha etmek?

bizim askerimiz bu soktuğum fabrikasının amelesi mi? maaşlı personeli mi ki askerimize nakliye işi yaptırıyorsunuz?

bu işin sorumlusu kim?
    bu işin sorumlusu askerlerimize, özel bir fabrikanın malzemesini taşıtanlardır.

başta içişleri bakanı süleyman soylu, ardından sakarya valisi ve hendek kaymakamı şehit olan askerlerimizin katilleridir.

türk askeri kimsenin fabrikasının hamalı değildir. türk askeri hiçbir soktuğum patronunun malzemesini taşımakla yükümlü değildir.

benim askerimi, benim mehmedimi nakliyeci gibi, hamal gibi kimse kullanamaz.

süleyman soylu istifa...
    sakarya valisi istifa...
    hendek kaymakamı istifa...

bu üç isim yargılanmalı ve gerekli cezaları almalıdır.
    14 1 ...
  • başlığın çirkinliği...

işsiz gibi hepsini okudum ve yazıyorum;
    iki taraf da bayağı gerizekalı, söz konusu arkadaş 29 yaşında ama zeka yaşı 17-18 gibi. Bu ilişkideki sorun kesinlikle yaş farkı değil, sizin ayrı tellerden çalmanız. Klasik bir ilişki yaşamışsın aslında, herkes aşağı yukarı böyle şeyler yaşadı. Sen 7 senede akıllanamamışsın sadece. bir ton makale atmışsın ve bir cümlede azami sınırda ingilizce terim kullanmışsın fakat bu durumun normalliğini dispense(!) edememişsin. benim gibi bir insanı bile delirttiğin için çok proud of you falan yani.

kızı koruyanlar da var. açıkcası ben kimseyi korumuyorum, ben 14 yaşındayken gayet akıllıydım ve kimse tarafından grooming'e (!) uğratılamazdım. kız da istemiş çocuk da. ayrıldıktan sonra da muharremle ne isterse yapabilirdi, burada sorun; çocuk onu enayi gibi beklerken kızın muharremle cilveleşmesi zannederim. psikolojik şiddet gördüğünüz ilişkileri hemen bitirin, öykünün eski sevgilisi gibi olmayın. *kamu spotu*

edit: Erasmus konusuna da değinmek istiyorum... şu eramus algısını yaratan sizlersiniz zaten. bir ülke gezmeye gideceksiniz, yapmadığınız köylülük kalmıyor ve bu şehir gören köylüler yüzünden de koskocaman bir sistem alay konusu oluyor. bu konudan çok rahatsızım. gitmek isteyen insanlar sırf sizin yarattığınız algılar ve yaptıklarınız yüzünden gidemiyor. herkesin yurtdışına çıkacak durumu olmayabilir, sizin gibi gerizekalı sonradan görmeler gideceğine gerçekten o ülkeyi görmek isteyenler gitse böyle rezaletleri de görmemiş olacağız. sevgilisinin erasmusa gitmesine izin (?) vermeyenler de, güvenmeyecekleri ilişkinin içinde bir zahmet bulunmasınlar. o insanın kalbinde siz olduktan sonra kaç km ötede olduğunun ne önemi var?
    10 0 ...
  • kaynağı merak edilen kokudur.

sizin evinizde odanın birinde tarhana yere serip kurutulmasıysa üzülmelisiniz bence.
    5 1 ...
  • yüzde adeta 12.7mm uçaksavar mermisi gibi patlayan gerçektir.

Tinder adlı uygulamayı herkes bilir karı düşürmeye yarar.
    Neyse bu programda kendi fotoğraflarımla 30 günde aldığım eşleşme sayısı 4-5 bunlardan birisiyle konuşabiliyorum o da 3 gün falan sonra kaybolup gidiyor... rutindir.
    Dedim ulan acaba problem bizde mi yoksa kızlarda mı?
    Hemen deney metodunu geçtim.
    Kendi fotolarımı kaldırıp portekizli erkek manken nuno janeiro'nun
    Selfie fotolarından bir kaç tane koydum. instagramdan kestiğim için bulmalarına mümkünat yoktu zaten nuno pek ünlü olmadığı için Türk kızları manken olduğunu bilemezdi.
    Neyse aman allahim o da ne !
    Eşleşmelerden başımı kaldıramaz oldumm.
    Bir günde aldığım eşleşme sayısı yemin ederim 250'yi geçti.
    -evine davet edenler
    -direkt am göt fotosu atanlar
    -telefon numarası için yalvaranlar...
    Yok yoktu.
    Deney tamamdı
    Anladık ki sorun kızda değil tipte ama bir sorun var.
    Dışarı çıkıp baktığımız da kaç tane erkek var nuno janeiro gibi...
    Yani hatunların beklediği bu erkek tipi zaten manken oluyor be amk.
    Bilemedim bilemiyorum.
    7 2 ...
  • yüzde adeta 12.7mm uçaksavar mermisi gibi patlayan gerçektir.

Tinder adlı uygulamayı herkes bilir karı düşürmeye yarar.
    Neyse bu programda kendi fotoğraflarımla 30 günde aldığım eşleşme sayısı 4-5 bunlardan birisiyle konuşabiliyorum o da 3 gün falan sonra kaybolup gidiyor... rutindir.
    Dedim ulan acaba problem bizde mi yoksa kızlarda mı?
    Hemen deney metodunu geçtim.
    Kendi fotolarımı kaldırıp portekizli erkek manken nuno janeiro'nun
    Selfie fotolarından bir kaç tane koydum. instagramdan kestiğim için bulmalarına mümkünat yoktu zaten nuno pek ünlü olmadığı için Türk kızları manken olduğunu bilemezdi.
    Neyse aman allahim o da ne !
    Eşleşmelerden başımı kaldıramaz oldumm.
    Bir günde aldığım eşleşme sayısı yemin ederim 250'yi geçti.
    -evine davet edenler
    -direkt am göt fotosu atanlar
    -telefon numarası için yalvaranlar...
    Yok yoktu.
    Deney tamamdı
    Anladık ki sorun kızda değil tipte ama bir sorun var.
    Dışarı çıkıp baktığımız da kaç tane erkek var nuno janeiro gibi...
    Yani hatunların beklediği bu erkek tipi zaten manken oluyor be amk.
    Bilemedim bilemiyorum.
    7 2 ...
  • Erol hocalı alanya'nın da 4'lemesiyle, yeni durum güncellemesi şöyledir;

1- başkanı ve hocası hasta oldu.

2- geçen yıl kul hakkı yiyip şampiyon olduğu rize deplasmanında, bu yıl şampiyonluğu bıraktı.

3- allah bununla yetinmeyip, muslera'yı da aldı. 1 yıl yok.

4- andone, 6 ay yok.

5- falcao sakat. mali krizden dolayı zaten nasıl def ederiz bu işe yaramazı başımızdan diye dertteler.

6- gaziantep'in tokadı. 90+'da kaybedilen puan.

7- başakşehir'e takıldı.

8- onyekuru gitti.

9- nagatomo gitti.

10- lemina gitti.

11- trabzon tt arena'da tokatladı.

12- futbolcuları sakatlanıp, devşirme oynatmak zorunda kalıp lige havlu attığı için dalga geçtikleri fenerbahçe'nin altında bitirecekler muhtemelen ligi.

13- seneye gelirleri de olmadığı için, muslera'nın da olmadığını göz önünde bulundurursak, gelecek yıl dahi gitti şu an.

14- Alanyaspor erol hocayla beraber 4 tane yerleştirdi.

15- terim yaptığı açıklamalarla istifanın zeminini hazırladı.

Daha beter olacaksınız. Tokat yemeye devam edeceksiniz. Yediğiniz kul hakları fitil fitil burnunuzdan gelecek daha.
    5 4 ...
  • Bebek acıktığında emzirirsin ama bunun için örtüler, emzirme odaları vs oluyor.
    Bebek küçükse 2-3 saatte bir emer.
    Biraz daha büyüyüp ek gıdaya da başlayınca emzirme aralıkları iyice açılır. Dolayısı ile dışarıdaki işini bebeğin emme saatlerine göre planlayabilirsin.

Günümüzde insanlar bencil. Bebek bana uysun, ben bebeğe uyamam kafası var. Mahalle teyzesi gibi konuşacağım ama "hanım hanım, bakmıyorsan çocuk doğurma."
    sen çocuğa uyacaksın.

Emzirmek asla anormal gelmiyor bana.
    Ama Böyle fotoğrafları da tamamen şov amaçlı buluyorum.

Çocuğunu avm tuvaletinde emziren kadınlar gördüm. Kim yemeğini tuvalette yemek ister?
    Bana göre çocuk yetiştirmedeki temel kurallardan biri kendine nasıl davranılmasını istiyorsan, çocuğa öyle davran.

ilk 2 sene önce çocuk gelir, bunu göze alıp çocuk yapmak lazım.
    10 2 ...
  • Yaradan bunları öyle yaratmışki tespite katılmamak elde değil.

Her kızın albeni yaşı vardır bu 18-30 arası değişir bu yaşlar arasında ayartamayacağı erkek yoktur siz öldürün o diriltsin, bu yaşlardan öncesi ve sonrası için pek bir şey diyemem istisnalar olur ama onlarda kaideyi bozmaz.

Dinlediğiniz pardon okuduğunuz için tişikkirler.
    4 3 ...
  • sümela manastırını da cami yapalım. zira o kadar imam, ilahiyatçı, imam hatipli nasıl iş bulur? yoksa, fizik, kimya, biyoloji okuyan yaşıtları gibi işsiz mi kalsınlar?

ironi yapmayı bile midem kabul etmiyor artık. allah'ım hakkımızda hayırlısını eyle.
    3 0 ...
  • amerikalıların da güzide bekarları evlendirme çabasında olduğu magazinsel haber.

ha birde şey, leo'nun zeka seviyesinin 25'lerde takıldığını gösteren gerçek.
    ha birde şey, eğer kızların zekasıyla ilgilenmiyorsa(ki bence ilgilenmiyor.), bedeniyle ilgilendiğini gösteren gerçek.

ben burda 'alan razı veren razı, sana ne oluyor götümün ağzı?' durumunda olduğumdan tabiki fikir belirtecek durumda değilim. ama 10 yaştan fazla fark duygusal ilişkilerde gereksiz. onca seçenek varken gidip bi abiyle olmak neden?

bu adam evlense kendinden en fazla 5 yaş küçük olan hatunla evlenir. aha da buraya yazdım.

gel gelelim bizim çükücüklere... taze beden sevdanızı anlıyorum, ama iki yüzlü olmayın. net olun. belki adam yerine falan koyarım.
    7 2 ...