• türban kullanmak deyince aklıma ilk gelen mahremiyet.

  sarayda, orda burda şurda ben öyle yaşıyorum benim böyle görkemli yaşantım var.... eşin, evin, yatak odan, bebeğin.... yaşadıkların güzel şeyler ama neden herkes izlesin ki ?

  üstelik saçının telini bile herkesten saklarken?
  3 0 ...
 • Önnot: dağğmit başlık sınırı.

  Olması gereken hali "bakanlar ve ailelerine ömür boyu ücretsiz sağlık hizmeti" şeklindeydi ama sığmadı sevgili sefalet sıralamasında beşinci olan süpergüşlü türküye vadandaşı kardeşlerim.

  Bu yasa henüz "tasarı" halinde meclise sunulmuş. Bakalım ne olacak?

  Tasarı yasalaşırsa giderler cumhurbaşkanlığı bütçesinden karşılanacakmış. Devlet giderek saray devleti haline dönüşüyor.

  bakanlar ve ailelerine ömür boyu sağlık hizmeti
  9 0 ...
 • geçtiğimiz günlerde gelir idaresi başkanlığı tarafından açıklanan 2018 yılı vergi rekortmenleri listesinde yer alan bankalardır.

  kurumsal firmalar içinde vergi rekortmenleri listesine giren ilk 10 firmadan 6 tanesi banka.

  buna göre türkiye'nin en fazla kurumlar vergisi ödeyen firmaları şunlar;
  kurumsal vergi rekortmenleri listesindeki bankalar

  10 firmadan oluşan rekortmen listemizde tam 6 firma banka...

  evet, bunu aklımızda tutalım.

  şimdi bizi kıskanan almanya'nın vergi rekortmenleri listesine bakalım;

  1)volkswagen
  2)daimler (mercedes)
  3)bmw
  4)e.on enerji
  5)deutsche telekom (t mobile)
  6)siemens
  7)basf kimya
  8)metro grup
  9)schwarz grup
  10)bayer

  almanya'nın vergi rekortmenlerinin hepsi üretim yapan sanayi firmaları.

  fransa'da durum böyle.
  ingiltere hakeza böyle...

  üretim yapan, katma değer üreten, ihracat yapan firmalar vergi rekortmeni.

  ama bizde bankalar vergi rekortmeni.
  bankalar ne üretiyor?
  ne üretip satıyor, ne ihraç ediyor?
  hiç.

  bankalar faizle para satıyor, faizden gelir elde ediyor, para ile para kazanıp türkiye'yi sömürüyorlar...

  ne acı bir tablo...

  uçuşa geçen türkiye bu mu? valla helal olsun, çok uçmayalım başım dönüyor...
  14 0 ...
 • hayırlı vakıflar...

  iki sene önce bir 15 temmuz gazisinin feryadını gündeme getirmiş ve 15 temmuz şehitleri ve gazileri için toplanan paraların akibetini sormuştuk.
  (bkz: 15 temmuz yardım paraları ne oldu diye soran gazi/#38110152)

  15 temmuz hain darbe girişimi sonrası şehit ve gazi ailelerine yardımlar için büyük meblağlarda paralar toplandı.
  hatta ümmetin lideri 15 temmuz şehit ve gazileri için bir vakıf kurulduğunu söyledi.

  lakin böyle bir vakıf olmadığı, vakfa ait bir merkez, bir adres olmadığı ortaya çıktı.

  bu konuyu en son chp milletvekili mehmet ali çelebi gündeme getirdi.
  kılıçdaroğlu da chp grup toplantısında 15 temmuz vakfının nerede olduğunu ve toplanan 309 milyon lira paranın akibetini sordu.
  https://t24.com.tr/haber/...ranin-pesine-dustu,848927

  cevap?
  yok tabi ki...

  15 temmuzu kullanarak para toplayan, bu paranın vakıf için toplandığını söyleyen, sonra da toplanan paraların akibeti sorulunca susanlar kimler?

  15 temmuz şehit ve gazi aileleri vakfı nerede?
  adresi neresi?
  toplanan paralar nerede? bu paralar nerelere aktarıldı, bu paraları kimler kullandı...

  ulan 15 temmuz'u bile kullanarak, şehit ve gazi ailelerini bile mağdur ederek paraları cukkalıyorsunuz.

  sizin var ya, sonunuz çok kötü...fitil fitil çıkacak bunlar hep...
  16 0 ...
 • (#42442741) kardeşim neden bu kadar yalancısınız ki siz ? "bugün itibari" ile yaşa takılan ve hemen emekli olabilecek sayısı 800 bin ile 1 milyon kişi arası. bunlara verilecek maaş 1500-1600 lira arası. çarpım tablosu sizde farklı çalışmıyor ise 1 milyon insana aylık 1600 lira maaş bağlansa 1.6 milyar lira yapıyor. senelik 19.2 milyar lira yapıyor. diyelim ki her sene 1 milyon kişi daha emekli oluyor olsun. 1 milyon + 1 milyon = 2 milyon emekli. yani seneye 38.4 milyar lira emekli maaşı ödenecek. 2 sene sonra 19.2 milyar daha ekle 57.6 milyar. üstüne hadi maaş farklarını da koy olsun sana 70 milyar lira. hadi diyelim 2 sene sonra 1 milyon değil 2 milyon daha emekli olsun. üstüne 20 milyar daha ekle 90 milyar eder. hangi 113 milyar liradan bahsediyorsunuz anasını satayım. 5 milyon 400 bin eyt li var ve hepsi bu sene emekli olabiliyor değil. yani bir anda 5.4 milyon emekli daha olmayacak kademeli olarak emekli olacaklar. olamıyorsa bile koskoca devletsin sen binlerce çalışanın var. ver talimat 2-3 ay çalışıp yapsınlar düzenlemeyi. 38 yaş diye bir saçmalık yarattınız kendi kafanızda sonra kendi saçmalığınıza ayet gibi inanır oldunuz.

  https://www.gercekgundem....i-eytli-sayisini-acikladi

  bu kadar matematik seviyorsanız her 1 çalışandan ve işverenden alınan sgk primleri ve işsizlik fonuna aktarılan paralar kaç yüz milyar lira yapıyor onları da bir hesaplayın. kraldan çok kralcı olmayı bırakın artık. sen kendi kursağını doldurmazsan çoluğunun çocuğunun karnını doyurmazsan bu siyasetçilerin hiçbirisi gelip doyurmaz. o yüzden babanızın oğullarıymış gibi savunmayı bırakın artık. devletin sorumlulukları bellidir. her şeyden önce siyasetçiler kendilerini ve ailelerini veya suriyelileri değil seni beni düşünmek zorundalar. bu çark döndüren sensin benim. senden benden alıp kendisi yemeyecek veya mültecilere yedirmeyecek gene sana bana kullanacak o paraları. kraldan çok kralcı olmayın. hala solcu diyor ssk diyor amk bu kadar angut nasıl olunabiliyor ki..

  ulan hayatım boyunca ekonominin e sini okumadım. kendi evimin ekonomisi haricinde bilmem yani. ancak bunlar çok basit hesaplar. rakamlar ortada. onu onla çarpıyorsun zaten çıkan sonuç kesin sonuç. daha neye çırpınıyorsunuz amk.
  6 1 ...
 • Şu an elimde sadece sen varsın.
  Seni kendime tam olarak uygun bulmuyorum. Ama dimyata pirince giderken senden olmak da istemiyorum.
  Sen şimdilik etrafımda dolaşmaya devam et. Daha iyi birini bulursam ilişkiyi onunla yaşamayı planlıyorum. Yok, bulamazsam ortamlarda "sevgilisi yok" demesinler diye senle takılmaya devam edeceğim.
  6 0 ...
 • çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından yasaklanmıştır. anlamadığım Sorunun kaynağına inmek yerine ufak bir parçasıyla uğraşmaları.
  10 1 ...
 • Çocukluğumda kendi odam olmadı ama bunun abartılacak, üzerine şiirler yazıp köşede ağlamaya sebebiyet verecek bir olay olmadığını düşünüyorum. Çocukluğumda yatacak yerim vardı ki bu çok daha önemli bence. Öyle soba çıtırtısıyla uyuduğum için değil, aileme sahip olduğum, en azından dort duvar içinde uyuduğum, karnım doyduğu için şanslıydım.
  6 0 ...
 • Bir gün bile sevmedin beni aslında. Bunun oldukça farkındaydım. ilk zamanlar hala onu seviyordun, aldırmadım, aldattım kendimi.

  Birkaç ay sonra birkaç saat bana dünyaları verip gidiyordun. Sevmiyordun, kullanıyordun, bile bile yine aldattım kendimi.

  Tekrar bir arada olmaya çalıştığımızda, sevmiyordun ama sen bile farkında değildin. Bağımlılığındım senin bir nevi, sevmiyordun ama bırakamıyordun da.
  Eğer sevseydin bir gün kadar kısa bir süreliğine bile, ne kadar yıprattığını bilirdin.

  Sevseydin, işin bittikten sonra arkana bakmadan gitmezdin. Sevseydin kendi fedakarlıklarını başa kalkmaz, seni sevmenin ne büyük fedakarlık olduğunu bilirdin. Ama bir günlüğüne bile sevmedin, kurtuldun en iğrenç bağımlılığından. Geçmiş olsun, ne diyeyim.
  2 1 ...
 • Yine fakirler gelmişler şanslıydık bilmem ne diye tantana yapıyorlar. Tamam biz de sizinle aynı şeyleri yaşadık ama zenginin çocuğu bizim sadece reklamlarda gördüğümüz arabalı, şekilli şukullu yataklarında yatıp hayallerimizi süsleyen akülü arabalarını sürerek gününü gün ediyordu. Biz şanslıysak onlar ne amk? Eminim hepsi şu an okula babalarının parasıyla aldıkları spor arabalarıyla gidip, tek başlarına ya da kız arkadaşlarıyla birlikte ayrı bir eve çıkan günün her öğününü yemeksepetinden yiyip, hergün alkolün dibine vuran tiplerdir.
  Biz şanslı falan değildik aga hala da değiliz kendinizi kandırmayı bırakın. Şanslı olan her zaman onlardı...
  6 1 ...