bugün

sahibine, telefona verdiği para oranında heyecan yaşatan hadisedir. milyarlar verilip alınan telefon beton zemine düşünce kalp krizi geçirildiği gibi, 20 liralık telefon yere düştüğünde seken telefona vole vurulması da görülmemiş şey değildir.
iphone 5 düşürmek değildir.
denize düşürmekten iyidir en azından. hatta iğrenç esprilere maruz kalınabilir.

-telefonu denize düşürdüm abi ya!
-dur oğlum suyun kaldırma kuvveti var ne de olsa.
-esprine sokim.
kalan taksit sayısı kadar ömürden götürür. ananski..
telefon nokia3310 ise telefona değil düştüğü yere bakmanızı gerektirecek olay.
Bir hayatın yere düşmesidir aslında... Dünyanın o en kimsesiz, en yalnız anı yaşanır... Tüm tanıdıklardır yere düşen tüm dostlardır. Gezilen yerlerin izleridir yere düşen, şapşal fotoğraflarla anlatılan yalan mutluluklardır.

+ ohh çalışıyor
içten içten üzülmekle beraber alışkın o diyebilmektir.
Kullandığınız telefon iki beyaz eşya fiyatına ise ömürden ömür götürür. birde yere baktığınızda batarya bir yerde arka kapak bir yerde ise daha bir kötü. Önce ekranı sonra kamerayı kontrol etmekte fayda var.
2 sene önce 1600 lira sayıp yeni aldığım htc desire hd marka telefonu aldığımın 3.günü yere düşürmüştüm ve kendime bela okumuştum. Yere düştüğü anda bir anda yerimden fırladım ve telefonda çizik ve ekranında çatlak olup olmadığını kontrol ettim sonuç olarak bir şeyi yoktu. Derin bir nefes aldıktan sonra telefonu alıp düzgün bir yere kaldırdım.
Kısa süreli kalp krizi.
dokunmatik ekranın kırılmasına, sizi arayanları görüpte cevap verememeye sebep olur.

telefon çalıyor, arayanı görüyorum ama tuş kilidini kaydırıp cevap veremiyorum.***
(bkz: paramparça)
telefonun telefonluktan çıkıp bir mutant telefona benzemesine neden olan durumdur.
Bir tuvalete düşürmek kadar boktan değildir.
Yere çarpana kadar yavaşlamış bir şekilde çaresizce izlediğim an'dır.
o 5 saniyelik acı ölümdür ölüm. düşüş anı yakalama çabası ve düştükten sonra ki alış anı. kısaca ölümdür.
kaskonuz varsa iplemeyeceğiniz olay.
kalabalık bir yerdeyseniz cool tavırlarla alıp cebe koyarsınız, ama az köşeye gidip hay amuğa ulan bir şey oldu mu acaba diye düşünmenize neden olur.
"lan lan laannn.." nidalariyla gerceklesen olaydir.
askari ücretle çalışıp, bir maaşını bir telefona yatıranlar için itibarının ayaklar altına alınması gibi bir şeydir. o telefon yanlışlıkla bir yere düştüyse içi gider sahibinin, evladına bir şey olmuş gibi üzülür. Allah tan ucuz telefon kullananlar için öyle bir dert yoktur, yanlışlıkla yere mi düştü bide ben çakarım, duvardan geri seker, alır cebime koyarım.***
için cız etmesine neden olur. ıphone düşüren gördü bu gözler.
Telefon önemli değilde, numaralar vardı. Derler genelde.
Bu dalda rekor kıranlar bile vardır. Belli bir süre sonra alışmaya başladığınız eylemdir.

Örneğin ben: Bu kaçıncı lan diyerek en son telefonu kendim fırlattım.
Ekran pert.*
eğer telefona verdiğin paraya acıyorsan biraz can sıkıcı durum.
telefonun gerçek kalitesini belirleyen olaydır. cidden her telefon illa ki bir gün düşer, sağlamlığını öğrenmeden almayın derim. (bkz: drop test)