• bu kadar kamilin yaşadığı ülkede normal olandır. sabahtan beri sms ile yardım istenmesini aklamaya çalışan 9-10 tane tip var burada. hiç utanmıyorlar sıkılmıyorlar da amk. yıllardır "avm ler dolu her evde 2 araba var ekonomi uçuyor" diye kafa ütülediler. şimdi sms ile "10" ar lira atılsın diye kampanya yapıyorlar.
    9 0 ...
  • Bir doğu kenti olan Elazığ'da deprem olur, Aktroller'in gündemi E.imamoğlu.
    Çin'den dünyaya yayılan virüs var, Aktroller'in gündemi imamoğlu.

Kusura bakmayın ama Benim çevrem akp'li ağırlıklı ve kimsenin gündeminde Ne tayyip ne de Ekrem imamoğlu var,Herkes kendi canının derdine düşmüş!

Şu s.ktiğimin sozlüğünde 10 baslıktn 5'i imamoğlu!
    O kadar belli ediyorsunuz ki Paralı akp çalışanları olduğunuzu.
    Allah belanızı versin!
    11 4 ...
  • istanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hemşire olarak görev yapan Tolgahan Karadaş, mesai çıkışında evine gitmek için ücretsiz binmek istediği otobüs şoförü tarafından 'Erkekten hemşire mi olur?' denilerek otobüsten indirildiğini öne sürdü.

hakaret edilerek otobüsten indirilen erkek hemşire

istanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hemşire olarak görev yapan Tolgahan Kardeş, dün akşam saatlerinde mesai bitiminin ardından hastaneden çıkarak Alibeyköy'e geldi. Burada evinin ihtiyaçlarını karşılayan Tolgahan Karadaş, durağa yaklaştığı sırada duran özel halk otobüsüne bindi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan karara göre koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanma hakkını kullanmak isteyen hemşire Tolgahan Karadaş kimliğini gösterdi. Kimliğini ibraz etmesine rağmen hemşire Tolgahan Karadaş, kendisine inanmayan otobüs şoförü tarafından ,' Erkekten hemşire mi olur?' dediğini öne sürdü. iddiaya göre, kendisini kandırdığını iddia eden otobüs şoförü bir sonraki durakta otobüsü durdurup kapılarını açarak Hemşire Tolgahan Karadaş'tan inmesini istedi.  Şoförün tepkisi ve söylemleri karşısında rencide olan sağlık çalışanı daha fazla dayanamayarak otobüsten inmek zorunda kaldı. Otobüsten inen hemşire Karadaş, istanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Beyaz Masayı arayarak şoförden şikayetçi oldu.

https://www.google.com/am...diyerek-otobusten-atildim
    8 2 ...
  • http://www.haber7.com/gun...en-sasirtan-yardim-paketi

hiç kimse kaynak vermemiş. havuz medyası sitesinden koydum ki akp liler olarak itiraz edemeyin diye. olay sosyal medyada çok dillendirilmemiş. 3-5 kaynak gözüküyor sadece. bunlarda olayın gerçekliğini kanıtlamak için yeterli. kolinin toplam maliyet 100-110 lira civarında hesaplanmış. ancak ibb 150 lira istemiş. bu sonuna kadar yanlış. bildiğin fırsatçılık.. eğer ekrem imamoğlu bile isteye bu kampanyayı sunuyorsa yazıklar olsun. çıkıp şahsı adına özür dilemesi lazım. eğer farkına varamadan altına imza atmış ise sorumluları kovması gerekir. tabi çıkıp gene özür dilemesi lazım.

hadi diğer belediyeleri boş ver. en başta ankara büyük şehir belediyesini ve mansur yavaşı kendisine örnek alması lazım. adam kendisini paralıyor ankaralıları rahat ettirebilmek için. aynı partiden aday olup türkiyenin en büyük 2 şehrini yöneten belediye başkanları. ankaraya bakıyorsun atılan çamurlar bile tutmuyor. çünkü adam işini hakkı ile yapıyor dedikoduya mahal bırakmıyor. istanbula bakıyorsun her gün ayrı bir iddia ayrı bir kaşıntı yaratan olay. daha dikkatli olması lazım. gerekiyorsa etrafındaki yiyicileri kovalayacak yenilerini göreve getirecek. kendisini veya partisini düşünmüyorsa kendisine güvenip oy veren insanlar için yapacak bunları. yoksa ilk seçimde kaybolup gider.
    8 4 ...
  • 10 tl bile yardım etmeyip bik bik öten ezikler
    10 tl bile yardım etmeyip bik bik öten ezikler

Toplanan paraların nereye gideceğini az çok tahmin edebilenlerdir. Devletten şimdiye kadar bir kuruş nemalanmadıkları halde devletin kaynaklarını sömüren ibneler tarafından eZik ilan edilirler.
    8 0 ...
  • Akıbetinin ne olduğu merak edilen yardımlardır.

Defalarca soruldu, devlet tarafından adres gösterilen vakıf ortada yok, hükümet paralar emin ellerde diye açıklama yapıyor!

Üç yıldan fazla zaman geçti, ne oldu bu paralara?

Not: birisi eksilemiş! Hayırdır? Sadece soru sordum, nedir iğrenç bünyende rahatsızlık yaratan a şerefsiz? Vakıftan mısın? Paracıklar sende mi?
    7 1 ...
  • gogocu kardeşim, devletçiliğine hayran kaldım.

gelgelelim devlet türk töresinde, geleneğinde bir baba figürüdür.

şimdi sen her devletin üstüne düşen şeyde halk olarak insiyatif alın dersen kendinle çelişirsin.

böyle bir dünya yok.

sen zaten devlet olarak vergini vatandaştan topluyorsun.

bu verginin karşılığında yine devlet olarak vermen gereken hizmetler var.

halkın güvenliğini, sağlığını, refahını sağlaman gereken hizmetler.

istediğin gibi zammını da yapıyorsun, kimse sokağa çıkıp isyan etmiyor.

lafın kısası millet devletine zaten azami derecede saygılı.

kimsenin kimsenin kapısına gidip parasına çökmesine gerek yok, kapıya topla tüfekle gitsen bu vergileri toplayamazsın zaten.

bir paket sigaraya 20 tl veren adam sıkın kafamıza kurtulalım o zaman der, geçer.

koskoca devletsin.

vatandaş devletine muhtaçken ele güne göstere göstere sahip çıkacağın yerde, avare gezen aile üyesi gibi iban gönderirsen yakışmaz.

hee allah razı olsun, isteyen istediği kadar versin diye buyurmuşsun.

tuttuğun altın olsun, çok rahatlattın bizi ama vermeyince mabud ne eylesin mahmut diye bir laf vardır.

yarattığınız kalantor abilerden isteyin.

mehmet cengiz'ler, nihat özdemir'ler, demirören'ler ne güne duruyor...

biz hiçbirimiz bunlardan zengin değiliz.

sana namusum şerefim üstüne yemin ederim kardeşim.
    8 2 ...
  • tayyip erdoğan'ı tayyip erdoğan yapan şey çözüm adamı olmasıydı.

topçu kışlası mevzusuyla çok büyük bir sorun çıkarttı ve bu özelliğini kaybetmeye başladı.

uzatmak istemiyorum, sonrası uzun bir gerileme.

son aşamada kanal istanbul ısrarı. hele ki bu dönemde.

ve 21.yy vebası sürecinde, ona yardım ettik, buna koltuk çıktık, borç istediler, 25 milyon eu verdiler falan filan derkeeen...

halka iban verdi.

şu vaziyette halka iban vermek her şeyden öte tayyip erdoğan'ın ta doksanlara dayanan çözümcü çizgisinden nasıl saptığını göstermiştir.

ama garip olan bu değil. insanlar yorulur ve bu normal.

garip olan kendisinde böyle bir otokontrol ve farkındalık yetisi varken bile bile lades demesi.

kesinlikle kendi tarzına çok aykırı bir hamle oldu.

gayriresmi olduğu kadar gayriciddi bir pes edişti.
    3 1 ...
  • Personel.
    Personeller.
    "Perrsonel" kelimesi, birden fazla kişi anlamına gelse de, Günlük yaşamda; çok sayıda kişiyi ifade etmek için, "personeller" şeklinde kullanılır. Zaten çoğul olan kelimeye birde "ler" çoğul eki eklenilir.
    personel;
    1. isim. Bir hizmet veya kuruluşun görevlileri, bir iş yerinde çalışanların tümü.
    2. isim. Devlet ve diğer kamu kuruluşlarında çalışan, etkinliğe çeşitli görevleriyle katılan gerçek kişiler.
    "Ler" - "lar" ekleri;
    isimlere eklenip, çoğul anlamı bildiren ektir. isimlere; "lar" - "ler" ekleri getirilerek yapılır.
    Kullanımı:
    Türkçede birden fazla varlığı ifade etmek için kullanılır. Eklendiği sözcüğün tek olmadığını birden fazla olduğunu belirtir.
    3 0 ...
  • gözlemlediğim kadarıyla insanlar 25'ten sonra çıldırmaya başlarken ben 30'u devirdim hala bu insanım.

refahın yüksekse hayat her şekilde güzel hacı. şu günleri görebilmek için tam 7 senemi feda ettim, gençliğim heba oldu lakin değdi. dünyaya bir daha gelsem, yine aynısını yapardım.

bir kere özgürüm ulan, sapına kadar özgür. bir gece sırf netflix'ten izlediğim filmden sıkıldım diye ani bir kararla merso'ya atlayıp istanbul'dan izmir'e sürebiliyorum. orada yeni kadınlarla tanışıp, sevişebiliyor, canım ne zaman isterse o zaman dönebiliyorum. döndüğümde o kadınların hiçbirini hatırlamıyorum bile. ha bir kadınla aynı evi paylaşmayı denemedim mi onu da denedim. hem de defalarca. ama olmuyor arkadaş, vallahi billahi ve de tillahi olmuyor. ilk üç gün ben de destekliyorum, sonra götüm başım ayrı oynamaya başlıyor. şimdi senin ıssız adam triplerini sikeyim diyebilirsiniz, haklısınız ben de sikeyim de olmuyor oğlum olmuyor işte, paylaşmak istemiyorum hayatımı. evimi, arabamı, kişisel eşyalarımı bile çevremdekilerle paylaşıyorum ama hayatımı paylaşamıyorum kimseyle. sinemaya, kahve dükkanına, kadıköy sahile tek başına giden o tuhaf adam benim ve her ne yapıyorsam tek başıma yapmaktan sapıkça bir zevk alıyorum.

ihtiyarlayınca köpekler gibi pişman olacam biliyorum. annem son nefesini verirken hepimiz yanındaydık, iyi kötü eşi çocukları, kardeşleri ve hatta dedem bile başucundaydı. cenazesi de hınca hınç insan doluydu. ama ben muhtemelen yıllarca uğruna it gibi çalıştığım kocaman dayalı döşeli evimde altına sıçmış, kayık bir yüz ifadesiyle ölü bulunacam. cenazemde de kardeşim, yeğenlerim ve ayıp olmasın diye gelen tek tük birkaç kişi olur en fazla. gerçi insanlarda az biraz vefa varsa benim cenazemin ünlü cenazesi gibi olması gerekiyor da neyse, böyle bir beklentiyle yapmıyorum zaten hiçbir şeyi.

işte tüm bunların farkında olmama rağmen şu an yine de aşırı mutluyum lan. kimseye danışmadan, sormadan, hesap vermeden hayatı yaşıyorum, ayak bağı diye bir şey yok lügatımda. benim kafam götürmüyor artık. insanların derdi, tasası, tribi, dırdırı bana göre işler değil. belki altıma sıçarak, dilim dışarıda, çenem sarkmış bir şekilde ölecem ama ölürken de koca ömür şunları da yapamadık amk diye dövünmeyecem.

şimdiden ruhuma iki el fatiha okuyun lan, elhamdülillah atayiziz ama ne olur ne olmaz swh.

50 yıl sonrası için imza: altına sıçarak hayata veda eden sözlük yakışıklısı, kaslısı ve de zengini.
    2 2 ...