• orta mesafe yürüyüş yapma eylemini anlatan önermedir. ilk kez yürüyecekseniz suda eriyen magnezyum hapı alın. sonra kramplarla uğraşırsınız, her 2.5 km'de durup kültür fizik yapın daha yararlı olur.
    3 0 ...
  • Akp ile aynı kökten gelecek olan partidir.

Sen hiç gördün mü bir ağacın farklı meyve verdiğini?

Bu da o hesap işte.

Bize siyasal islamcı gerekmiyor. Bize cumhuriyeti en iyi şekilde muhafaza edecek insanlar gerekiyor.
    3 0 ...
  • oğuz atay

661.
  • ölüm yıl dönümünde kendisini saygı ile andığım, her daim baş ucumda bulunan tutunamayanlar'ın yazarı.

tesadüfen denk geldiğim yazıyı okurken ölüm yıl dönümü olduğunu hatırladım, ışıklar içinde uyusun..

https://kulturveyasam.com...ay-hayranlari-bu-sayfaya/
    5 1 ...
  • işin komik yani grupta herkes birbirini becerdi.

Wolfsberger Mgladbach'ı, Mgladbach roma'yı, roma başakşehir'i, başakşehir wolfsberger'i becerdi. Halka yaptılar resmen.

Sonuç olarak diğer takımlardan da puan alan takımlar üst tura çıktı.

Roma'nın aldığı 2 galibiyette sadece başakşehir'den, başakşehir'de grup 1'incisi oldu.

Böyle celep bir grup işte.
    4 0 ...
  • Bana kalırsa yıllardır bes sistemlerini önce teşvik etmeleri sonra zorunlu tutma çabaları falan bunun habercisiydi.

Hazineden, maliyeden ikramiye alıp emekli olma işi bugün yarın bitecek.

Besten ne ödediysen emekli olduğunda eline o geçecek.

Olur mu? Başka çare yok devlet açısından. Vatandaş açısından? Valla Yunanistan'da gösteri yapıyorlar da bizde kimse oralı olmaz. 2 3 yıl içinde sistem değişir.
    8 0 ...
  • "her yıl ortalama 50 milyar doların üzerine dayanan cari açığın finansmanının, ekonominin üzerindeki en büyük yük olduğunu; bu açığı kapatmak için alınacak tedbirlerden birinin de emeklilik sisteminin düzeltilmesi olacağını söylemiş."

Bence emekliliği toptan kaldırın, ne o öyle yan gel yat, keyfine bak. En iyisi topluca gaz odalarına yollayın.
    2 0 ...
  • kesinlikle inkar edilemeyecek bir gerçek.

rus gelinler 1 yılda çatır çutur türkçe konuşuyor.
    türkiye'ye akademik araştırmaya gelen almanlar kısa sürede espri yapıyor.
    italyan şef gelip tv programı sunuyor.
    sırp modacı bozuk türkçesiyle moda camiasına şekil veriyor.
    araplar sadece dizileri izleyip akıcı türkçe konuşuyor.

ve daha pek çok örnek verilir. türkçe kesinlikle kolay bir dil. temel gramer kurallarını oturtan yabancı çok kısa bir zaman diliminde konuşuyor.

büyük ve küçük ünlü uyumu kurallarıyla neyi nasıl konuşacağınız başından beri belli.
    fiiller çok kısa ve kolay.
    üstelik binlerce yabancı kelime sayesinde öğrenen kişiler kendi dillerinden bir parça bulabilir.
    cinsiyet diye bir şey yok, dilde matematiksellik yok, zırt pırt çıkan istisnalar yok.

yani ingilizce kadar olmasa da kolay bir dil.
    1 5 ...
  • böyle durumlarda kendime hemen bir kaos düşüncesi oluşturup en mantıklı davranışı nasıl sergileyeceğimi düşünürüm.

atıyorum bir canlı bomba farkettim ne yapmalıyım? insanlara kaçın mı demeliyim yere yatın mı? bu durumda şahsa yakınsam kendim ne yapmalıyım falan gibi manyak manyak düşünceler.

Bazen çözümleyemediğim ve uzun süren konuşmalar da olmuyor değil.
    6 0 ...
  • Gerçekten çok uzun bir süreç ve irade gerektirir. Valla yeniden birini tanıyıp hayatima almayi onu kabul edip kendimi tanıtıp karakterime alıştırmayı düşününce yeniden birini tanımaktan soğuyorum, ugrasasim cabalayasim gelmiyor içim çekiliyor böyle.
    3 0 ...
  • efe aydal

319.
  • Zaman zaman milliyetçiliğin bokunu çıkaran insan kişisi.
    Baya içinden çomar çıkıyor adamın.
    1 1 ...