• ırkçı arkadaşlar ermenilere, kürtlere, solculara yapılan haksızlıklara kasten göz yumuyor, ancak yarın şeriat geldiğinde kendileri de mağdur olacak.

islamcıların onlarla sonsuza dek müttefik kalacağını zannetmekteler.
    5 0 ...
  • bir gerçek.
    https://streamable.com/z7cutp

camileri kapattılar, ✔️
    cuma namazını yasakladılar, ✔️
    kandil gecelerini yasakladılar, ✔️
    bayram namazını yasakladılar ✔️
    camilerde çav bella çaldılar ✔️
    faizi düşüremediler, insanları faize köle yaptılar. ✔️
    bakara makara diye ayetle dalga geçtiler. ✔️
    namaz kılanlara dayak attılar. ✔️

ve sonuç ortada.
    erzurum dolaylarına yaklaşık 2 saat önce (hem de erzurum yani yuh) allah gökten taş yağdırmış.

vallahi artık erzurum'lular düşünsün taşınsın aklını başına alsın bence.

nasa'da erzincan ve trabzon'a düştüğünü açıklamış;
    https://twitter.com/nasai...tatus/1265721154712539138
    6 1 ...
  • internette çok kirli bilgi var bu ameliyatla ilgili özellikle gastric bypass ve tüp mide çok karıştırılıyor.

3 hafta önce oldum ben bu ameliyatı. Özel hastanede tam ucu ucuna şartlarla yaptı doktorum.

Öncelikle bu ameliyata kolay yoldan kilo vermek olarak bakan herkesin anasını avradını sikeyim. Gerçekten çok zorlu azami 4 gün hastanede kalıyorsunuz. Sonrasında psikolojik olarak zorluyor çünkü eve çıktığımda ağrım olmadı fakat 3 yastık üst üste sırtüstü yatıyorum hala. Ağrı yok dediysek taklalar açıyoruz demedik. 2 hafta sadece su süt içip sonra püre yiyorsunuz bir iki hafta daha. Protein ve vitamin takviyesi veriyor doktor. Kimisina kan iğnesi de veriyor 20 günlük benim hastane öncesi ve hastane süresinde vurulduktan sonra gerek görmedi doktorum. Mideniz 150ml falan kalıyor kesildikten sonra.

Şunu söyleyebilirim ki, ben ameliyattan önce hiç araştırmadım direk doktora gittim ben olcam bunu dedim güvendim doktoruma ve oldum. Dünyanın en nazlı insanı olduğuma kanaat getirdim. Evet aynı anda 4 serum bağlansa da günde 5-6 kez iğne de yapılsa nazlıyım. Şu sıralar çok duygusalım ve asla tersime giden bir olayı affetmeden kestirip atıyorum. Kendimi hiç bu kadar önemsememiştim sanırm. Yoğun bakım ve anestezi sonrası kan kusmak hayatımda yaşadığım en kötü anı 26 yaşına kadar. O günden beri defalarca rüyalarımda gördüm o anları.

Ve şu 22 günde yanımda kim vardı kim yoktu resmen akıldan liste tuttum. Yanımda olmayan kimse asla hayatıma giremez olanları da sildim gitti.geçmiş olsun demek, o kişinin seninle sohbet etmesi bile insana güç veriyor öyle durumlarda.

Duygusal açlığım gitti şimdiden hafifledim.

Edit: ameliyatım 4 saat yoğun bakımım 4 saat sürdü. Yani uyandığımda makinelere ve oksijene bağlıydım direk odaya almadılar.
    6 0 ...
  • Hepsinin Tek amacı tarafsız bilgi vermek değil, tamamen algı yönlendirme ve propaganda yapmak.
    4 0 ...
  • bence de eğer ki kendi topraklarında kuracaklarsa bize bok yemek düşer.
    hatta elimizden geldiği kadar kürt vatandaşımıza gitmeleri içinde yardımcı oluruz türkiye cumhuriyeti vatandaşları olarak.
    7 0 ...
  • akıl tutulması volume bilmem kaç...

tarım ve orman bakanı bekir pakdemirli'nin sarf ettiği söz.

video;
    https://streamable.com/nv06pz

duydunuz değil mi? kendi ağzıyla söylemiş. montaj falan değil yani...

bakan bey'in dediğine göre tarımda tüm avrupa'yı geride bırakmışız bunu da cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile birlikte başarmışız.

tarımsal üretimimiz hollanda, fransa, ispanya gibi tüm avrupa ülkelerini geride bırakmış.
    48 milyar dolarlık tarımsal gayri safi milli hasıla rakamına ulaşmışız.

48 milyar dolar ve hollanda'yı geride bırakmak.

benim hatırladığım kadarıyla konya kadar yüzölçümü olan hollanda'nın sadece 2018'de tarım ürünleri ihracat rakamı 100 milyar doların üzerindeydi.

bir küçük araştırma yaparak bu bilgiye siz de ulaşabilirsiniz.

2019 yılında ise hollanda'nın tarım ürünleri ihracatı tam 94.5 milyar euro olarak açıklanmış.
    https://www.government.nl...82%AC94.5-billion-in-2019

bakan beyin "geride bıraktık" dediği hollanda;

-dünyanın en büyük süs bitkileri ihracatçısıdır.
    -abd, brezilya ve almanya'dan sonra dünyanın en büyük 4. et ürünleri ihracatçısıdır.
    -almanya ve yeni zelanda'dan sonra dünyanın en büyük 3. süt ürünleri ihacatçısıdır.
    -hollanda dünyanın en büyük sebze ihracatçısıdır.
    -endonezya, malezya ve arjantin'den sonra dünyanın en büyük 4. sıvı ve katı yağ ürünleri ihracatçısıdır.
    tarımda bütün avrupa ülkelerini geride bıraktık

bir insan, hele hele bir bakan, üstelik 48 milyar dolar gibi bir rakam verip -ki bakanın verdiği bu rakam bir sene içinde türkiye'deki tüm tarım faaliyetlerinden elde edilebilen toplam değerdir- verdiği rakamdan 2 kat fazla ihracat rakamı olan hollanda'yı geride bıraktığını beyan ediyor...

abicim siz kimi neden kandırmaya uğraşıyorsunuz ki?
    tarımda ülkemizi getirdiğiniz yer ortada.
    cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi sayesinde 126 ülkeden tarım ürünü ithal eder hale getirdiniz ülkemizi.
    (bkz: 126 ülkeden tarım ürünleri ithal eden ülke/#35749397)
    (bkz: hangi tarım ürününü nereden ithal ediyoruz/#40030749)

aynı şekilde bakan beyin geride bıraktık dediği fransa'nın tarım ürünleri ihracatı da 63.5 milyar euro.

yukarıdaki tabloda görüleceği üzre fransa tarım ürünleri ihracat-ithalat istatistiklerinde 12 milyar euro fazla vermiş.

fransa'nın tarım istatistiklerine şuradan ulaşabilirsiniz;
    https://ec.europa.eu/info...tical-factsheet-fr_en.pdf

bakan beyin geride bıraktık dediği ispanya'ya bakacak olursak, ispanya'nın tarım ürünleri ihracatı da 45,7 milyar euro.

yukarıdaki tabloda görüleceği üzre ispanya tarım ürünleri ihracat-ithalat istatistiklerinde yaklaşık 15 milyar euro fazla vermiş.

ispanya'nın tarımsal istatistiklerine de şuradan ulaşabilirsiniz; https://ec.europa.eu/info...tical-factsheet-es_en.pdf

bakan bey avrupa'dan 3 ülke söyledi.
    -hollanda,
    -fransa,
    -ispanya...

her üçünü de geride bıraktığımızı beyan etti, ama yukarıda gösterdiğim üzre her üç ülke de tarımsal istatistiklerde bizden çok ileride...

bakan bey bir de tüm avrupa'yı geride bıraktık dedi.
    tabi ki 3 milyon-5 milyon nüfuslu çekya'yı, slovakya'yı, slovenya'yı falan geride bırakmışızdır illa ki. bakan bey çok haklı(!)...
    22 7 ...
  • Olgunluk yaşla değil bundan aylar öncesinde böyle bir birlikteliğim oldu hem patavatsız hem de sürekli kendini övüyordu 1 hafta ya sürdü ya sürmedi.fikren olgun olsun da yaş mühim değil.
    3 0 ...
  • komik tiptir. bu çağda hala 'yalnız galacağsınnn' diye milleti korkutmaya çalışanlar var. velev ki yalnız kalacak bu kişi zaten bunu düşünüp bu kararı veriyordur yani senin küçük aklınla sıçtığın fikirlere ihtiyacı yok. evlenip embesil gibi borç ödemek çok mu güzel amk?.
    5 0 ...
  • Önce inanamadım. Ama sahiden o'ydu.

Kitapevimiz var. Orayı işletiyorum Kadıköy'de. Zaten şu dönemde çok az müşteri geliyor. Bilgisayar başında uyuklamıştım. Tatlı bir ses ile uyandım. O'nun sesiydi.. Çok güzeldi.. Bana çok nadir bir kitap olan "fakat müzeyyen bu derin bir tutku"yu sordu. Oracıkta aşık oluverdim. Hem güzelliğine, hem de kitap seçimine.. Aradım buldum, içine ufak bir not yazdım, "bu kitabı bitirdiğinde o gizli sahilde, kumsalda seni bekliyor olacağım" diye.. Giderken de ince şalını düşürdü. Ya da kendisi bıraktı.. Bekleyeceğim o'nu..
    7 1 ...
  • müjde...
    köylü müsünüz?
    hayvancılık mı yapıyorsunuz?
    hayvanlarınızı meraya çıkarıp otlatmak mı istiyorsunuz?

çokomelli hükümetimiz artık sizin meraya çıkarıp otlatacağınız her hayvandan kelle başı para alacak.

buna göre hayvanlarını otlatmak isteyen köylüler;
    büyükbaş hayvan başına: 10 tl.
    küçükbaş hayvan başına: 2.5 tl ödeyerek hayvanlarını otlatabilirler.

genelge;
    devletin çiftçiden hayvan otlatma parası alması

kaynak;
    https://www.kirklareligaz...edelleri-aciklandi/19179/

bu arada edindiğim bilgiye göre 2016-2017'de büyükbaş hayvan için 3.5 lira, küçükbaş hayvan için 0.50 lira imiş bu bedel.
    demek ki berat bey buradaki açığı gördü ve köylünün haksız kazanç(!) elde etmesinin önüne geçti.

ne güzel ya.
    dağlarımız, meralarımız, yaylalarımız ot dolu, ama samanı ithal ediyoruz, hayvancılık yapmaya çalışan köylüden ot için para topluyoruz.

sonra da diyoruz ki "neden bizde et bu kadar pahalı?"

dünyanın en pahalı mazotunu kullanan çiftçi türk çiftçisi.
    dünyanın en pahalı yemini kullanan çiftçi türk çiftçisi.
    dünyanın en pahalı elektriğini, suyunu kullanan çiftçi türk çiftçisi.
    dünyanın en pahalı ilacını, gübresin, tohumunu kullanan çiftçi türk çiftçisi.

türk çiftçisi çiftçilik yapamıyor.
    hayvancılık geriliyor.

dünyanın önemli bir hayvan ithalatçısı haline geldik malesef.
    (bkz: türkiye nin canlı hayvan ithal ettiği ülkeler/#40397278)

bakınız resmi rakamlarla örnekleyelim;

1980'de türkiye nüfusu: 44 milyon.
    2017'de türkiye nüfusu: 80 milyon.

1980 yılında türkiye'de büyükbaş hayvan sayısı: 18 milyon.(sığır-manda)
    2017'de türkiye'de büyükbaş hayvan sayısı: 14 milyon.

1980'de türkiye'de küçükbaş hayvan sayısı: 49 milyon.
    2017'de türkiye'de küçükbaş hayvan sayısı: 30 milyon.

40 sene önce türkiye'de 1.3 milyon manda varken, bugün bu sayı sadece 150 bin. neredeyse 10 misli azalmış.

şimdi de hayvan otlatma bedellerini arttırarak ne yapmak, nereye varmak istemektesiniz.
    bu işin içinde başka işler var.
    söylenenlere göre mera, kışlak ve yaylakları korumak için değil, bu meraları yandaşlara kiralayarak köylünün emeği üzerinden yandaş ağalık sistemi kurmak istiyorlar...
    23 4 ...