• Kadınların teknoloji ile arasının ne kadar kötü olduğunu bir kez daha gösteren olay. Yani madem pc kullanıyorsun tamire gönderirken de sana özel dostları sileceksin aynı durum telefon için de geçerli. Aslında fotoğrafları silmek dahi sizi güvence altına almaz eğer cihazınızı emanet ettiğiniz adam azılı bir sapıksa silinen fotoğrafları geri getirip 31 çekmeye başlaması yarım saatini bile almaz.
  7 0 ...
 • *birincisi yerçekimi değil, kütle çekimidir.
  *ikincisi nesneler birbirine bir çekim uygulamaz, uzayı bükerek birbirlerine doğru hareket etmelerini sağlarlar.
  *üçüncüsü Kuran'da geçen kısım o dönemde, o dönemden önce ve o dönemden sonra hemen hemen herkesin az çok tahmin edebileceği konuyu anlatmış.
  *dördüncüsü Kuran'ın inmesinden yaklaşık bin yıl sonra newton'un bulduğu yerçekimi değil, yerçekiminin formülleştirilmesi.
  *beşincisi başta da değindiğim gibi bu bir çekme değildi. atom altı dünyada olan bir kuantum olayı.
  *ve altıncı olarak yer çekimi değil, yerçekimi.

  üstte belirttiğim maddelerden bağımsız olarak mitleştirilmiş olan newton'un kafasına elma düşmesi ve akabinde "aa bu elma durup dururken düşmez, bir yer çekimi var" diyerek bulunan bir teori de değildir. teori diyorum çünkü kanunluğu gitti. newton bunu formülleştirirken nesnelerin kütlelerinin çarpımı bölü mesafenin karesi olarak buldu.
  çekim:g*m1*m2/r*r

  bu ise daha önceleri üstünde uğraşılan ama bi türlü çözüme ulaşamamış bir sorundu. yine de başta dediğimiz gibi bu bir çekim değil, uzayın bükülmesidir.

  bu bakınızı da buraya iliştireyim;
  (bkz: kütle çekimi kanunu)
  4 0 ...
 • biri şuna atmosferde yukarı çıktıkça basıncın azalacağını lütfen anlatsın..

  bir kabın iç basıncı, dışarıdaki ortamın basıncından az olursa içeri doğru sıkışır (sıkışmayı kullanalım).

  tam tersi olursa kap genişleme yönünde davranır, sıkışmaz yani..

  kardeş sen ne ayaksın?

  edit: o göğüsteki acı vs ise oksijen azlığından kaynaklanır..

  sizi okutan sisteme sokam hacı..

  edi tiki: zorlama kardeşim hadi liseye fln dön.. kaldı ki vücudun kapalı kap değil dingilcim..

  basınç dengelenir.. yukarı çıkarken seni sıkıştıran bir şey olmuyor.. organlarını, kanını dışarı pırt diye çıkmasın diye uğraşan damar, kas ve kemik kütlende zorlanma oluyor..

  sıkışmıyorsun yani..

  Sıkışma yok, unut onu..
  4 0 ...
 • Bak canım benim. Adamlar miladtan önce 2000 yılında dünyanın yuvarlak olduğunu ve güneşin etrafında döndüğünü bulmuşlar. Hatta 4 gezegeni tanımlamışlar. Araplar daha hayvanlar gibi yeni doğanın üstünü yalarken Yunanlılar geometride çığır açmışlar. Mısırlılar kilometrelerce öteden tonlarca ağırlığında taş getirip piramitleri yapmışlar. Sen ne yaptın ? "Aaa bak burda tuzlu su ile tatlı su karışmıyormuş. Yaz bunu yaz kitap yaparız."

  Din ile dalga geçmek istemiyorum. Ancak sinirlendirmeyin rica ederim. Dogmatik bir olgu din. O yüzden körü körüne inanmaya devam edin ve genel alanlarda böyle şeyler söylemeyin ki mantıklı insanların kan beynine sıçrayıp uykuları kaçmasın sinirden...

  ilginize teşekkürler.
  7 1 ...
 • ben sıkıldım bu işten.

  chp'nin hala kemal kılıçdaroğlu ve başarısız bir ekiple dolaşması, mhp'nin ak parti müttefiği olması, iyi parti'nin muhalif mhp olmaktan öteye gidememesi, hdp'nin ise hala terör yandaşlarıyla olması, diğer partilerin toplamının ise %5'ten aşağısı olması; ak parti'ye acayip galibiyet getirecek. chp ise yine beşiktaş, şişli, çankaya, izmir sonuçlarına sevinecek.

  seçimler şöyle geçecek:

  1-bayağı ilgi çekici bir aday bulunacak
  2-artık iktidar gidici düşüncesi oluşacak
  3-seçim sabahı şaibeler ve çalınan oylar gündeme gelecek
  4-%58 ile başlayıp %45 civarı ile seçimi bitirecek iktidar
  5-muhalefet, ertesi gün şaibeler üzerinden konuşacak ve başarısızlığı kabul etmeyecek
  6-aziz nesin'in %60 aptaldır sözü ve türkiyeden siktir olup gitmek başlığı yine gündem olacak
  7-istiklal marşı ve kapanış

  oy vermeye gidin ama en kötü senaryoya hazırlıklı olun siz. ben umutsuzum ve bütün muhalif seçmenler de umutsuz olacak.
  4 0 ...
 • zaman zaman korkutmakta olan insanlardır. hayatın boyunca hiç görmediğin insanları rüyanda görürsün. bazen o kadar detaylı aklında kalır ki uyanınca ulen dersin nerede gördüm ben bu adamı/kadını ? diye. aradan zaman geçer hiç olmayacak bir yerde belki evinden / semtinden yüzlerce - binlerce kilometre uzakta bir adam/kadın görürsün ve çok tanıdık gelir. sonradan sonradan jeton düşer ki sen bu insanı evvelden rüyanda görmüşsündür. nasıl oluyor bilmiyorum ama oluyor işte bir şekilde.
  7 0 ...
 • ''Onlar şöyle demişlerdi: “Dünya hayatımızdan başka hayat yoktur. Biz tekrar dirilecek de değiliz.

  Rablerinin huzurun durduruldukları vakit onları bir görseydin.

  Rableri, bu gerçek değil mi der, Rabbimize andolsun derler, evet, gerçek. Rableri de öyleyse kafirliğiniz yüzünden tadın azabı der.''En’âm Suresi

  Gerçekten inananları derinden etkileyecek bir ayettir..Artık kaçacak yer kalmamıştır.Allah'ı inkar edenleri ebedi hüsranı.
  6 2 ...
 • Abimin bir arkadaşı var.
  mesela karısı erkek arkadaslariyla tatile gidebiliyor,karısı başka erkeklerle selfie cekilip snap atabiliyor, karısı canı istediği zaman gece kulublerine gidebiliyor,karısı transparan taytlardan aşağı giymiyor, karısının herseyine aşırı izin veriyor mesela 8 yıldır evliler çocukları yok reklam yapmak için evliler sanki anlamadım gitti.

  Ya da kızin elinde çocuğun gay porno videosu varda çocuğu tehdit mi ediyor anlayamadık.

  Edit:üstelik çocuk antepli annesi babası dindar akpiller de yani.
  8 3 ...
 • Galatasaray için son derece önemli maç. Beşiktaş fenerle, Başakşehir ise deplasmanda Bursa'yla oynuyor. Haftaya Erzurum maçı da rahat ve kolay geçeceği için, Galatasaray'ın bu maçı alması halinde rakiplerine hatırı sayılır bir puan farkı atacağı aşikar. Akhisar'ın bugün krasnodar ile UEFA maçı oynaması da bizim için büyük avantaj.

  Vurduğunuz gol olsun aslanlar.
  7 0 ...
 • 10 şehidimizin olduğu saatlerde trt ile beraber osmangazi köprüsünün hava alanının ve duble yolların ne kadar muhteşem olduğundan bahseden bir kanalımsının icraatleridir. gene terör saldırısı olmuş millet kan ağlarken başkanlık sisteminin ne kaddar muhteşem bir şey olduğunu tartıştırıyordu 4-5 tane kiralık/satılık köşe yazarına. ne bekliyorsunuz ki hala bunlardan ? silin kanal listesinden veya "komedi kanalı" diye kaydedin canınız sıkkın iken açın hokkabazları izleyin neşeniz yerine gelsin. ciddiye alınacak yerler değil yani.
  6 0 ...