• an itibariyle haklı bir şekilde twitterde gündem olmuş tag.

  çin'de corona virüsü salgınının başlamasıyla tüm ülkeler çin ile olan bağlarını kopardı, uçuşlar yasaklandı, rusya çin ile olan sınırlarını kapadı.

  çin şu an ihracat yapamaz hale geldi.
  2 aydır çin dışarıya ürün satamıyor.

  şimdi kapıkomşumuz iran'da corona virüsü vakaları ve bu vakalara bağlı ölümler varken, ırak bile iran ile olan sınırlarını kapatırken, türkiye'nin iran'a açılan sınır kapıları açık.

  son 1 haftada ülkemize iran'dan pek çok giriş oldu.

  van'da birkaç kişi virüs tehlikesiyle karantina altına alındı.

  buna rağmen hala iran sınırları açık. iran'dan gelen uçaklar ülkemize iniyor.

  şimdi yukarıda da bahsettiğimiz gibi, çin'in ihracatı durdu.

  peki ya türkiye'de corona virüsü görülürse.
  bu vakalar, karantinalar artarsa.
  mazallah, hele hele corona virüsünden dolayı bir ölüm olursa ne olur?

  türkiye'nin ihracatı anında durur.
  hiçbir yere tek kuruşluk mal gönderemeyiz.

  ekonomimiz zaten bıçak sırtında (damada göre süper). bu şartlar altında bir de ihracatımızın durduğunu düşünün ne olur?

  çin'in dolar rezervi ve altın rezervi abd'den fazla.
  çin'in ihracatı 1 sene de dursa çin'i etkilemez. fakat türkiye 2 ay ihracat yapamazsa tamamen iflas eder. ne dolar rezervimiz var(yedek akçe bile kullanıldı), ne de altın rezervimiz (altın rezervimizin yüzde 90'ı ingiltere'de rehinli--->(#35682503). )

  böyle bir durumda bunun sorumlusu kim olacak?

  edit: ulan başlığı açtım, 2 dakika sonra sağlık bakanı çıktı "iran'la sınır kapılarımızı geçici olarak kapadık" açıklaması yaptı. ayrıca iran'dan türkiye'ye gelen uçuşlar durdurulmuş. ama türkiye'den iran'a uçuşlar devam ediyormuş. artık iran'a hangi salak uçuyorsa...
  https://twitter.com/drfah...tatus/1231566112036446208
  10 0 ...
 • emin olun kendini son derece laik, seküler gören ama sırf mezhep faşizmi yüzünden insanları birbirine düşürerek kutuplaştırmaya çalışan farsi haşhaşi iran devşirmelerinden fazladır. bu insanlar ki tarihin gerçeklerini yüzlerine vurunca zırlayan ağlak, her zaman mağduru oynayan kitlelerdir. ama başbağlar katliamı, yasin börü onlar için hiçbir şey ifade etmezken nasıl oluyorsa sivas, berkin elvan ağızlarından düşmez.
  6 3 ...
 • patara

  28.
 • 2020 biliyorsunuz patara yılı ilan edildi.
  (bkz: patara/#42664697)

  bu müthiş kültürel mirasın en önemli yerlerinden biri de ms 64 yılında imparator neron(romayı yakan) tarafından yaptırılan deniz feneri idi.
  antik deniz fenerinin kalıntıları bugün hala duruyor. kaidesi yerinde.
  patara

  antik patara fenerleri iki tane aslında.
  bu kaidesi yerinde duran fener, antik patara limanı'nın batısında bulunan fener, bir de bunun tam doğusunda bir fener daha varmış, ama onun kalıntıları dahi yok olmuş.

  antik fener geçen yıllar boyunca depremler sebebiyle yıkılmış, tsunamilerin etkisi ve xanthos ırmağı (eşen çayı) getirdiği kumların alüvyonların altında kalmış.
  hatta aynı doğal nedenlerden dolayı şu an denizden içeride bulunmakta.

  antik fenerin yıkılan kulesinin taşları etrafında duruyor.
  daha doğrusu duruyordu.
  2019'da bir proje hazırlandı ve bu proje kültür ve turizm bakanlığı tarafından onaylandı.

  projeye göre orijinalleri muhafaza altına alınan patara fenerinin taşları kullanılarak fenerin kulesi yeniden inşa edilecekti.
  ve bu inşa işleminde başlandı.

  ne muazzam bir şey olacak kim bilir.
  patara

  antik patara fenerini sabırsızlıkla bekliyoruz.

  not: patara fenerinin kulesi, antik taşlar kullanılıp inşa edileceğinden dolayı, türkiye dünyada tek roma döneminden kalma antik fenere sahip ülke olacak...
  9 0 ...
 • Ankara büyükşehir belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerde ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimi gören öğrencilerin servis ücretini karşılamaya başlamış.

  Sen nası bi kralsın Mansur başkan. Her gün başka bir icraat...

  ankara bşb den yoksul ailelere servis yardımı
  9 0 ...
 • Adam Babacan bir tavırla kızı uyarmış, kız gelmiş adamın nickaltına kısmen özel hayatını ifşalamış.

  50 yaşında adam sana mı soracak nereden sevgili bulacağını ?

  Erector emmi yanındayız. Çoluk çocukla muhatap olma.
  9 0 ...
 • Bu gece yusuf fahir babayı rüyasında gören yazar. Astral seyahat yaparak yusuf fahir babayla havada uçarak gece Kadıköy şükrü saraçoğlu stadına indik. Yusuf fahir baba eliyle bir iki ufak hareket yaparak bana birkaç görüntü gösterdi.

  Fenerbahçe galatasaray maçı başladığında, fenerbahçe maça çok hızlı ve oyunu rakip sahaya yıkarak bunaltıcı bir şekilde başlamıştı. Ama golü bulamamıştık. Sonra gs 30. Dakikadan sonra oyunu dengeleyip son 15 dakikayı üstün oynamış, ancak ilk yarı 0-0 sona ermişti.

  ikinci yarı dengede başlamış gibi görünse de, fenerbahçe bir tık daha baskılıydı. Kontra yakalayan gs onyekuru ve adem ile fırsatları değerlendiremiyordu. Fenerbahçe 60. Küsur dakilarda haklı bir penaltı kazanıyor ve max kruse ile 1-0 öne geçiyordu. Bu dakikadan sonra baskısını artıran gs, bir türlü gol bulamıyor, bulamadığı gibi de 80. Küsur dakikalarda vedat muriqi'in golüne engel olmayarak 2. Golü ağlarında görüyordu. Ve maç 2-0 sona ermiyor, "valla bak gol yemeden bırakmayız lütfen" diyen fb defansı ve altay, gs'den uzatmalarda bir gol yiyor, golün isminde oyuna sonradan girecek olan ve etkisiz kalacak falcao yazıyordu. Maç 2-1 bitiyor ve Yusuf fahir baba görüntüyü kapatıyordu. için rahat olsun evlat diyerek beni tekrar gönderiyordu. inşallah tersine çıkmaz rüya. Hayırlısı.
  3 0 ...
 • aldığınız bütün hataların saat hatası sertifika hatası vb. sebebi ssl ne bilmeyenler için (bkz: ssl) ssl'in yenilenme işlemi çok basit maksimum 20 tl ila 50 tl arasında olan bir sertifika alıp sunucu ya hosting e kaydetmek en fazla 10 dakkalık iş ama bunu sadece zall yapabilir o da bu hatayı ne zaman fark eder sözlüğe girip bakar bilmem biri şuna twitter den haber versin ssl'in süresinin dolduğunu söylesin.
  5 0 ...
 • Sahsen benim yapamadigim olaydir. Asiri mantiklidir. Mesafe her zaman iyidir. Ben bunu basaramadigim icin genelde insanlar yuz bulup tepeme cikiyor. Ciddi kalamiyorum elimde degil.
  1 0 ...
 • Mantıklı insan işidir. insanı insandan korur zira günümüz insanlarının çoğu iyi niyetinizi suistimal edip yüz verince astarını istedikleri için gereklidir. Bu insanların Güven problemi had safhadadır, zamanında Çokca incinmiştir, aşılması kalın duvarları vardır, elinde değildir, hoşgörüyle yaklaşılmalıdır. Kimse bu noktaya durduk yerde gelmiyor. Ön yargılı insan cephesinden bakınca o soğuk, suratsız, mesafeli, ukala dediğiniz insanların çoğu nerede, nasıl davranması gerektiğini bilen saygılı ve seviyeli insanlardır genelde. Tanıyınca Çok eğlenceli bile olduklarını görür, utanırsınız.

  Yani Soğuk değiliz aslında, gereksiz vıcık vıcık samimiyetlere girmek yerine zamanla oturan insan ilişkilerini tercih ediyoruz. hepsi bu.
  5 0 ...
 • https://www.planetdp.org/...roseannas-grave-dp37567#1

  Diğer ismi Roseanna's Grave olan tatlı mı tatlı bir jean reno filmi. izlerken sık sık tebssüm ettiriyor, kullanılan cümleler şahane. Genel hatlarıyla gününüzü şenlendiricek bir film.
  Marcello'nun karısı roseanna kalp hastasıdır ve ölümü yakındır. Tek arzusu ise yaşadıkları kasabanın mezarlığına, kızlarının yanına defnedilmektir. Ama sorun şu ki bu mezarlıkta 3 kişilik yer kalmıştır ve yanında ki 2 dönüm arazi zengin bir admındır ve burayı kiliseye satma niyetinde de değildir. Bu sebeple marcello kasabada kimsenin ölmemesi için çabalar durur ki mezar yerleri dolmasın; hastanelere gider hastaları ve yakınlarını telkin eder, geçer yolun ortasına trafik polisliği yapar, emniyet kemeri takıp takmayanları kontrol eder, alkol almış olanları arabayla evlerine bırakır falan. Fakat bir gün hiç beklemediği bir şey de olur.
  0 0 ...