• Agzima sıçan firma.
    Bir türlü kurtulamadım şundan
    Aklınız varsa bulaşmayın,bizim yoktu bulaştık.
    1 0 ...
  • saatlerce ayılamayacak , her boşlukta kendini uyuma isteğinde bulacak olan insandır .
    1 0 ...
  • Geceyi seviyorum. Kimse yok, Sessiz, sakin. Bu saatte Herkes yarım ölüm halinde. bir süre uyuduktan sonra uyanırım. Camdan bakarım, hava almak için balkona çıkarım. Gündüz yapılacak işlerimi toparlarım. Düşünürüm. Hem de herşeyi, herkesi. Bir mahkemem olur sanki gece. Bugünkü davam da bu sanırım. Ben sana sonsuz bir aşk vadetmiştim, sense sahte bir dünyada günübirlik sahte heveslerin kurbanı oldun.
    5 0 ...
  • çocukluğumu ben pek güzel hatırlamıyorum.

daha kendimi bildim dedim 32 yaşındaki amcam öldü.

Teyzem ciğer hastası oldu.Bu olduğunda daha 4 yaşındaydım.

3 halamın kocası aldatıyor.

28 şubat sürecinde lise sonda gelen katsayıyla 3 kardeşim katsayı mağduru oldu.Lise değişimi yasaktı.28 Şubat süreci bizim ailenin üzerinden silindir gibi geçti.Özel ve yurt dışında okuyamadılar.3 kardeştiler.Bu olduğunda daha 6 yaşındaydım.Bunun etkisi ömür boyu sürüyor.

9 yaşımda babam kan kanseri oldu.Atlattı.ama ömür boyu hastanelere gidecek.

16 yaşımda abim maddeye başladı.

18 yaşımda dedemi kara toprağa verdim.Aynı yıl dayı oldum.

Ertesi sene amca oldum.Yaşıtlarım sokakta top oynarken ben daha kendimi yeni yeni bilmeye başlarken dayı amca oldum.

22 yaşında annemi kara toprağa verdim.
    3 0 ...
  • 1- Gelecek endişesi, susmak bilmeyen kaygılar. Emin adımlar atamıyorum bu yüzden.
    2- Karşıma çıkan insanı elemeye yer arıyorum. Haline tavrına, en ufak mimiklerine kadar irdeleyip değerlendiriyorum adamı. Bu kadar obsesiflik iyi mi kötü mü bilmiyorum ama hayatımın geri kalanını o adamla geçireceğim, her halinin çekilir olması lazım.
    Sonuç: boş küme.
    3- Ben gerçekten sıkılganım bunu çok net görüyorum. Ne kadar yoğun sevgi beslersem besleyeyim, aynı yatakta aynı yüzü bir yere kadar çekebiliyorum. Yalnızlığımı özlüyorum, yanımdaki insan fazlalık gelmeye başlıyor bir yerden sonra.

Allah büyüktür.
    7 0 ...
  • bir bacaklarını içine sokarlar (ilizyona bak amk)
    kafalarını 180 derece arkaya çevirip tüylere gömerler
    gözlerini kapatırlar
    sağa sola hafif sallana sallana uyurlar.
    arada rüya görürler sarsılırlar falan.
    havada sinek uçsa saniyesinde gözlerini açarlar amk.

ama gecenin 3 ünde birden odanın ışığını açıp baktığınızda uykudan uyandıklarında ipince morali bozulmuş gözleri şaşkın görürsünüz.
    7 0 ...
  • -yazarların inanılmaz özensiz olması-

sözlükte en çok karşımıza çıkan durum. yazar demek resmen kitap , roman vs yazan adamlara hakaret. gerçi twitter fenomenlerinin bile kitap yazdığı, vine maymunlarının film çektiği bir ülkede ne kaldı ki hakaret edilmemiş olan ? neyse efendim ufak örneklerle açıklayacak olursak mesela başlıklar. aynı başlık 45 farklı formatta açılmış. yukarıda arama tuşu var, kullanan yok. hoş o da pek stabil çalışmıyor. reklam paraları ile sözlüğe yatırım yapılacağına adamlar yiyor. tamam yeme demiyoruz ama çalış biraz be. neyse yönetime günlük gömüş dozajımızı yapıp tekrar yazarlara dönersek , yazarlar o kadar özensiz ki yüzde 90 ı entry kavramını 5 kelime ile kendini ifade etmek olarak görüyor. tamam arada geyik yaparsın, mikroblog olarak burayı kullanırsın da öyle adamlar var ki tek yaptıkları 6 ay spor salonunda takılıp yaptıkları 2 gram kasın 27834723 tane resmini her başlığa atmak. bu nasıl yazarlık aq ? ağzımı bozdurmayın benim. sikik herifler sjadhfk. salon ev salon ev protein tozu sonra beyin sıvılaşıp kulaktan akıyor . hayır zaten yazma kapasiten yok bari boyuna resim atma. hadi resmi attın bari arada farklı resim çekin. hep aynı sikik odandaki resmi biz görmek zorunda mıyız ? git arada camı pencereyi aç lan ? leş herif.

1. nesilden beri buralardayım (son 2 yıl yoktum ) , hala aynı özensizlik devam ediyor. bazı yazarlar da türkçeyi yeni öğrenmiş yabancı vatandaşlar gibi anlatım bozukluğundan geçilmiyor. cümledeki bütün öğeler belirtisiz nesne aq. soru sorup cevap alamadığın kelime var lan cümlede. senin türkçe hocanın evine meteor düşsün orospu çocuğu. bak özneye bak bak bak soldan rastgele tıkladım yine gördüm yine sinirlendim. bunları bunları aç bırakın sonra dövün. neyse. sakinim. hadi bunu yazdın. yazdın da bir bak arkadaş bu nasıl cümle diye. edit tuşu var bak orada. kullan onu.

bir de şöyle takılan bir özensiz grup var bunlar her entryde kendilerinden bahseden, alttaki üstteki entry e cevap verenler. arada olur atışmalar , şakalaşmalar ama bunlar direk diyaloğa giriyor. ya kardeşim mesaj var hadi o kapa ise entry yorumlama var. kullansana orayı.

örnekler çoğaltılabilir olduğundan bu konuyla ilgili baya entry incelemeli bir başlık açacağım oradan daha geniş devam etmeyi düşünüyorum.
    10 3 ...
  • Sadri Alışık - Ayhan Işık dostluğundaki gibi bir dostluk ilişkim olmasını isterdim..
    Hayal eder dururum arada..
    Ve, Ayhan Işık vefat ettiğinde Sadri Alışık'a, Ayhan Işık'ı biraz anlatır mısın denildiğinde "Ayhan biraz anlatılmaz ki be.." demesi.. Evet, böyle bir dost isterdim..

yazarların hayal ettikleri
    8 0 ...
  • Bara bile gitmeyen insanım. Benle ne alakası var iq.

Hemen "lord nordo?"
    9 0 ...
  • harika kampanya.
    hiçbir okul mescitsiz kalmamalı.
    bunun için her okula mescit yapıyorlar şimdi.
    çünkü öğrencilerin tek ihtiyacı(!) mescit...

bakın burası şanlıurfa'da bir okul.
    mescitsiz okul kalmasın

okulda 1600 öğrenci var.
    ve öğrenciler yerde, koridorda, beton üzerinde yemek yiyorlar.

bu okulda mescit var, ama öğrencilerin yemek yiyeceği bir yemekhane yok.
    mescit önemli, mescit yapın mescit...
    9 2 ...