• yanlış anlaşılmasın. iki hatta değil tek hat ile gerçekleşiyor bu olay. faturasız gibi dilediğin şekilde kullanıyorsun, ödemeni de faturalı gibi ay sonu yapıyorsun. turkcell'in rahat hattı işte böyle bir şey. adı gibi rahat bir kullanım sağlıyor.

tıpkı adı gibi "rahat" bir uygulama. yok pakatim bitti mi yok internetim kaldı mı yok liralar yetecek mi gibi bir durum yok. kullanıyorsun ve ödüyorsun. büyük kolaylık sağlayacak bu rahat denen hadise.

insan kafası rahat olsun istiyor. telefon kullanırken de durum böyle. bu yüzden turkcell'in rahatı on numara bir hizmet olmuş. sadece konus, internetini kullan, sosyal medyada takıl, gerisini düşünme diyor resmen. çoğumuzun ihtiyacıda zaten bu.

Turkcellin yeni sunduğu telefon kullanmanın rahatlığının ön planda olduğu bir hat. Taahhüt deyince herkes bir korkuyordu artık o dert kalmamış kafamız raHAT.
    10 0
  • Gucum kuvvetim olsa su an cekip giderdim. Ölmeden urfa'ya gidip gobeklitepe'yi gorebilmek en buyuk hayalim. Ardindan hatay'dan baslayip canakkale'ye kadar tum akdeniz ve ege'yi diyar diyar dolasirdim.
    Cogu kisinin kolayca yapabilecegi seyler bazilari icin hayal olmaktan oteye gidemiyor.
    Tum Hayallerin gerceklesmesi dilegiyle...
    1 0 ...
  • Yıl 2020 de olsa inananlar olacak. Ama artık 6 aydan fazla yürütemem. 6 ay içinde bulusulacak yoksa bitiririm. Ama tabi tercihim gerçek hayattan yana. Mis.
    0 1 ...
  • Cumhuriyetçileri şirk koşuyormuş gibi algı oluşturulduğunu iddia eden arkadaş, bu kitabı da biz troller mi yazdık?

atatürk vs allah

Bak, kitapta neler yazıyor? Sadece küçük bir kesit sunuyorum.

--spoiler--

Chp'nin Cumhuriyetin 15. yılı için bastırdığı Chp'lilerin şeref kitabından(29 Ekim 1938):

''Ey Türkün yaratıcısı, Cümhuriyetin yapıcısı, kurucu ve koruyucusu! Sana yan bakacak bir göz, uzanacak bir el şunu bilsin ki : On yedi milyon Türkün süngüsü o gözleri keskinliklerile değil, parlaklıklarile eder, kör eder..

Ey Büyük Ata! Ey Tanrının oğlu. On yedi milyon yetiştirdiğin, yokken varettiğin Türk gençliği senin ve yurdum için her vakit isteyerek canını vermiye hazırdır. Hepsi senin gittiğin yoldan gitmeye, hepsi uğruna can vermeğe and içmiştir...''

''Ben Atatürkün çocuğu, yurdun ve ulusun kuluyum.''

''Ufukta sonsuzluğu çizen kudretli bir el,
    Göklere yükseliyor ilâh gibi bir heykel,
    Bu varlığın önünde bir dakika dize gel,
    Bu taş daha kutsîdir o kâbenin taşından..''

''Sana güneş mi desem, Tanrı mı desem sana?
    Ey Atam, kıvılcımlı gözlerinle bak bana.''

''Selânikten yüceldi ilâhların bir eşi;
    Doğuşuyla kararttı gökte sanki güneşi..''[1]

--spoiler--
    1 0 ...
  • akli dengesi bozuk, kıskanç, bencil, açgözlü, sahtekar feministler arasında oldukça yaygın bir durum, ufak bir dedikodu yayılır, örgütlenme başlar, şikayetler yağar, neticede medya nezdinde lekelenen şahıs aklanır, özürler dilenir ve aynı olay tekrar eder.

batılı feminaziler, orta doğu'da çocukları çarşafa sokan, kadınlara kezzap atan, tecavüz eden, katleden geri zekalıların ruh ikizi gibi.

yani hangi gruba sınırsız yetki tanıdığınız önemli değil, her defasında aptal ve beyinsiz çoğunluk istismara açık bir fikrin etrafında yığılmaya başlıyor ve şer saçıyor. genel olarak akılcı olmayan insanların aldığı oksijenin bile israf olduğunu düşünüyorum.

insanlık dediğiniz şey erkek düşmanı feminaziler ve kadın düşmanı selefiler gibi kocaman aptal bir kütle, akıllı kalmayı sürdürenler her halükarda azınlığa tekabül ediyor.
    0 0 ...
  • valla göt, meme muhabbeti yapanların türkçü ve dinci radikaller ve aktroller kadar sözlüğün ebesini ziktiğini düşünmüyorum ama yine de katılacağım boykot. çüs beyler, 27'sinde görüşürüz.
    4 1 ...
  • zall niye ciddiye alsın ,forum ve sözlüklerin aslı olayı bu bir admin ve etrafında ki mod denilen yalakalar ,birde güzel reklam parası gelirse ,amenna.

boykot yapan kendi yapar kendi arkadaşları dahil kimse iplemez anında satış olur .

bir iki insan evladı ahlaklı kişi uyar yapılan akide , gerisi anında satar .
    yarın görürsünüz alayı online.

örnek yalaka tengir , sanalda kimse admin'den ve şifreden üstün değildir ..
    bakın ekşi'nin adminine sokakta görsen sivilceli yağ tulumunu yüzüne bakmazsın ama ülkenin en büyük sanal platformunun başında , sanal alam böyle aslanı kediye boğdurur.
    aha yazıyorum 100 kişi boykota katıldı 12-24 saat arası kalsa kalsa 5 kişi kalır boykota uyan ..

ben sosyalist forumlarda yazardım , hiç fark etmiyor adam bıraksan anında devrim yapacak ama zoru gördü mü anında satıcı.
    4 0 ...
  • Yaklaşık 4 yıl önce heybeliada denen yerde buna benzer bir tartışmayı da ben yaşadım burdan denize giremezsiniz dediler ben şezlong istemiyorum dememe rağmen biz yanımızda çocuklar olduğu için uzatmadık uzaklaştık. Ben devletin karasularına askeri bölge vs.. olmadığı müddetçe istediğim yerden girerim o şezlongun yanına da havlu serer yatarım kimse de bir şey diyemez zorluk çıkarırsa dur ihtarıma uymazsa havaya ateş de ederim bana silah çekerse ona da ateş ederim geberirse de zerre üzülmem bana bu rantçı, harami orospu çocuklarını savunmayın ülkenin her yeri böyle kan emicilerle dolmuş gitmiş polisin plaja silah getirmesini ve mülki sınırlar dışında kullanmasını sorguluyorsunuz her boku çok biliyorsunuz istediği şehirde taşır sana mı soracak nereye silah getirip getirmeyeceğini adama mesleğini mi öğretiyorsunuz.
    6 1 ...
  • her üç ayda bir yapılan eylemler.
    bugüne kadar işe yaradığını hiç görmedim.

uludağ sözlük bağımlılık yapan, ilim irfan yuvası bir kuruluştur.
    bırakamazsınız. yihahoha.
    6 1 ...
  • şu fotoğrafı dün gece çektim.
    son başbakanımız izmir e hoş geldiniz

"Son Başbakanımız Binali Yıldırım izmir'e Hoş Geldiniz..." yazmışlar.
    son başbakanımız izmir e hoş geldiniz

yahu, Başbakanlık bu kadar kıymetli ve güzel bir kurumdu madem neden Başkanlık Sistemine geçildi?
    neden başbakanlık ve parlamenter sistem lağvedildi, neden ülkenin tüm kaderi tek bir adama teslim edildi?

şimdi eski bir sıfatı kullanarak ne yapmaya, nereye varmaya çalışıyorsunuz?
    herhangi bir sıfatı kalmayan binali yıldırım'a yeni bir sıfat mı buldunuz "son başbakan" diye...

asılan şu afişler başkanlık sisteminin aslında ne kadar leş bir sistem olduğunun ve başarısız olduğunun göstergesi.
    insanlar hala başbakanlık diye bir kurumun varlığını anıyor, hatta akp seçmeni binali yıldırım'ı başbakan sanıyor belki de...

kendiniz bir sistem getirdiniz, diğerini yok ettiniz ve yok ettiğiniz sistemin en üst mertebesindeki adamı hala eski sıfatı ile anıyor, afişler bastırıyorsunuz.
    Kendinize güldürmeyin artık...
    11 2 ...
  • durduk yere akla takılan soru.

yani günlerdir insanlar bu konu hakkında konuşuyor, tartışıyor ama moderasyon bir yaptırım uygulamıyor, sözlüğe çıplak fotoğraflar atanlar ise belli aralarla fotoğraf atmaya devam ediyor, sonra diğer yazarlar bu konu ile ilgili başlıklar açıp entry giriyor.

bu durum da sözlüğün tıklanma sayısında artışa sebep oluyor.

tıklanma sayısı yüksek ama içerikler leş.

olsun, tıklanma sayısı önemli.

sözlüğü yönetenler yazarların isyanına kulak vermedikçe ben bu fotoğrafların zall tarafından sözlüğe ekletildiğini düşüneceğim.
    32 4 ...