• Vatansever insan evladıdır. Türkçülüğü sadece ırkçılık olarak algılayan insancıklara da dert olurlar. Ha, Türkçülüğü abartıp sürekli Kürtler ölsün diyenler var, onlar zaten klavye Türkçüsü dikkate almamak gerekir lakin aralarında olan bazı vicdanlı insanları bu güruha katmamak gerekir.

Ayrıca fethi sekin Kürt ya da Türk ne fark eder? Sonuçta kahraman mı, kahraman yani. O kadar insanın hayatını kurtarmış adam gibi adam.. sevgi ve saygıyla...
    7 0 ...
  • enflasyon

204.
  • Bu ülkede canınız bir şey çektiğinde alın. Çünkü canınız tekrar aynı şeyi çektiğinde paranız artık yetmeyecektir. Emeği geçen herkesin yetmez ama emenike.
    6 0 ...
  • Ülkemizin finansal gücü bunun 2 katı kadar daha nüfusu sıcak evinde uyutabilecek kadar çok ama sokakta donarak ölen oluyorsa bu adaletsizliği gösterir. Bu insan neden veya nasıl toplumdan umudunu kestiyse sebep olanlara yazıklar olsun. En kötü bi karakola sığınsaymış.

Yazık.
    2 0 ...
  • Adı Arap tavşanı diye bedeviler avlamış muhabbeti edilmiş.

Arkadaşlar bizim coğrafyamıza ait bir hayvandır kendisi. Kır tavşanı olarak da bilinir.
    Iğdır-kars ve urfa-malatya-sivas hattı başta olmak üzere Orta Anadolu Bölgesi ve Batı Anadolu Bölgesi ovalarıyla Doğu Anadolu'nun yayla ve steplerinde görülürdü.

Yani kendisini avlayan maalesef bizzat bizleriz.
    3 0 ...
  • ben bunu üzeri donmuş gölün üzerinde yürümeye benzetiyorum bazen kalin zannedersin ama incedir her an kırılır ve batabilirsin hatta bazen bir adım atarsin koca golde kocaman bir yarik olur buzlar parmparca olur sadece küçük tek kisilik bir delik olusmaz

milliyetçilik bizde cok popüler bir kelime ingilizce karşılığı olan nasionalism o kadarda popüler birsey degil, ben hicbir dizide filmde skecte hatta standup ta bile duymadım, ırkçılık konuşulur ama milliyetçilikten hic soz edilmez, ama bizde parti isimlerinde normal sohbette her yerde bu kelimeye rastlarsın,

yurtdışında gurbette yasio olsan nerelisin deseler türkiye dersin, memleket ve millet ozlemi yaşarsın, ama zaten turkiyedesin neyin ozlemini yaşıyorsun, bir aradayiz ama birbirimize doyamıyoruz, bu nasıl bir aşkmıs boyle
    amayurt dışına taşınıp ta geri donen varmi herkes konforuna parasina sosyal imkanina bakiyor, ah memleketim diyor ama geri gelmiyor, sorsan hepsi milliyetçidir

toplumu bolunmekten koruyan birarada tutan tutkal gibiymiş, ama ne hikmetse milliyetçiligin ortaya çıkısiyla imparatorluklar bolunuyor parçalanıyor, herkes kendine ayri bir devlet istiyor, sonra gücü yeten yetene,

şunu da soylemeden gecemiyecem, biz milliyetçilik yapinca iyi ama ermeni yaparsa oç, arap yapınca hain, alman yaparsa nazi, kürt yapinca terorist, amerikalı yapinca cahil, fransız yapınca kibirli, ingiliz yapınca soğuk nevale, ohh ne güzelmis ya

bir de şu butun dunya bir olmus bizi bitirmeye çalışıyor birbirimize kenetlenmemis lazım tribinde olanlar yok mu favorim, penguenmisin oglum sen,
    0 0 ...
  • adamlar kendi ülkelerinde istedigi yere goc eder, neyin kafasını yaşıyorsunuz, mesela karadenizliler turkiyenin heryerinde değilmi,herkes dogdugu yerde yasayacak diye bi kural mı var, istanbulun % kaçı gercekten istanbul doğumlu, şimdi sen kalkıp diyarbakira tasinsan türklerin guneydoguyu istilası mi olacak göçe zorlayan ekonominin kotu yonetilmesi, dogru yatırımların bölgeye on yıllardır yapılmıyor olmasıdır

düpedüz ırkçılıktır, bir de yok abi ben turk milliyetçisiyim diğerleriyle bir problemim yok ama şuda soyle yani falan diyen sanki ırkçılık yapmadığını iddia edenler var,
    5 2 ...
  • adamlar kendi ülkelerinde istedigi yere goc eder, neyin kafasını yaşıyorsunuz, mesela karadenizliler turkiyenin heryerinde değilmi,herkes dogdugu yerde yasayacak diye bi kural mı var, istanbulun % kaçı gercekten istanbul doğumlu, şimdi sen kalkıp diyarbakira tasinsan türklerin guneydoguyu istilası mi olacak göçe zorlayan ekonominin kotu yonetilmesi, dogru yatırımların bölgeye on yıllardır yapılmıyor olmasıdır

düpedüz ırkçılıktır, bir de yok abi ben turk milliyetçisiyim diğerleriyle bir problemim yok ama şuda soyle yani falan diyen sanki ırkçılık yapmadığını iddia edenler var,
    5 2 ...
  • fenerbahçe

18502.
  • çok güzel yere dükkan açmış kulüp.

7 senedir ortada ne şampiyonluk ne şampiyonlar ligi geliri var ama bakıyorsun senelik ortalama 20 futbolcu geliyor 20 futbolcu gidiyor. ve biri de sormuyor 'baba nereden geliyor bu değirmenin suyu?' diye çünkü suyun o başına eski efsane as başkanlarını oturtmuşlar. ülkenin cumhurbaşkanı transferlere aracı oluyor. 2 senede bir acun çıkıp taraftardan kulüp adına para dileniyor. ve her maçtan sonra yerli ve milli yorumcumuz rıdvan ekrana çıkıp fenerbahçe'ye dair ne varsa aklıyor paklıyor. şunu unutmayın ki bu devran illa dönecek. o gün ne biricik cumhurbaşkanınız olacak yanınızda ne rıdvan ne acun. o günleri elbet göreceğiz inşallah.
    6 5 ...
  • ben de o istilacıların çocuklarından biriyim.

emin olun yaşadığım varoşa ayılıp bayılmıyorum. ama o kürt de yaşadığı yerde doğduğu topraklarda beş kuruşsuz aç sersefil kalıyorsa göç etmekten başka çaresi kalmıyor. zaten emin olun batıya göç etmiş kürtlerin ciddi bir kısmı da pkk kürdüz her yer bizim olacak vs. diye çıldırmıyor.
    birçoğu aç karınlarını doyurmak geçinmek için canını dişine takan türklerin çok çok büyük kısmının burun kıvırdığı amelelik dediği inşaat işçiliği vs. gibi en ağır ve tehlikeli işlerde çalışıyorlar.

parayı bulan köşelik olan gayrimeşru işlere girenler tabi ki mevcut ona bir şey diyemem. zaten kürtler'i aklama derdim de yok. ama tutup da bunların hepsi böyle denilip genelleştirmek ciddi ciddi türkçülük milliyetçilik bozkurt turan gök tengri ötüken vs. diye beyni sulanmış ciddi kısmı da hayatı görmemiş tecrübesi olmayan ama kendilerini dünyanın bütün sırlarını çözmüş sanan ergenlerden müteşekkil çoluk çocuğun goygoyları.
    6 3 ...
  • Valla ekonomik özgürlüğün olmadığı, ailenin eline baktığın sürece ha 18, ha 28 yaşında olmuşsun bir şey fark etmiyor.
    5 0 ...