• Kızları hamama götürmenin ne aşağılayıcı bi eylem olduğunu bilemeyen dingillerin isteği.
    Bakaret kontrolü de yapsınlar. iyice didik didik etsin her tarafı.

Bu ülkede kadın olmak ne zor. Böyle hanzosu erili krosu bitmiyor anasını satayım.
    7 3 ...
  • sevgili arkadaşlarım...

öncelikle hepinize başarılar allah yolunuzu bahtınız açık etsin.

şundan hepiniz emin olunuz ki elit ve yüksek başarılı bir üniversiteyi kazanamasanız bile edirne'den kars'a herhangi bir üniversite kazansanız bile bu sizde ki potansiyeli gösterir.

istirham ediyorum üniversite'ye yatmak için gitmeyin.çalışmak için gidin,okumak için gidin.
    ilim ve bilim yolunda gideni allah yalnız bırakmaz.

unutmayınız ki üniversitelerin sizlerle büyüdüğü gibi,bir devletin büyümesi gelişmesi de sizlerin elinde olacaktır.
    baba parası yemek,gününüzü gün etmekte sizin elinizde.
    adam gibi 3-4 sene de o üniversiteyi bitirmekte sizin elinizde.

bitmeyen bölüm,üniversite asla yoktur.
    üniversite'ye kesinlikle herkes gitmelidir ki bu insanların ahlaki gelişimine kesinlikle fayda getirecektir.
    ki bugün kü türkiyemizin halini hepimiz biliyoruz değil mi ?

•tecavüzler...
    •cinayetler...
    •istismarlar...
    •kapatılan üniversiteler...
    •sanata ve sanatçıya yapılanlar...

kendi kendimizi yiyoruz arkadaşlarım.sizlere ihtiyacımız var.bize ihtiyacı var bu ülkenin.lütfen kendinizi geliştirmeyi ihmal etmeyiniz.
    bir eğitim merkezinden ziyade üniversiteler bir kültür ve gelişme merkezleri olarak görünüz.
    her çeşit insanlarla karşılaşacaksınız.

ufkunuz gelişecek.
    ayaklarınızın üzerinde durmayı,ailenizden uzak olmayı öğreneceksiniz.

şu konuda müsterih olunuz sizin emeğiniz kimsenin emaneti değildir.hiçbir zaman olmadı ve olmayacak.

öyle zannediyorum ki 30 temmuz da açıklanacak.şimdiden hepinize başarılar yeni açılan beyaz sayfanızda.

•yeni hayatınızda,
    •yeni arkadaşlarınızda,
    •yeni aşklarınızda,
    •yeni derslerinizde,
    •yeni şehrinizde,
    hepinize başarılar diliyorum.kitaplara konu olacak bir yaşantı diliyorum.

•••ve lütfen eski dostlarınızı,sevdiklerinizi ihmal etmeyiniz.
    kitap adam sözüdür.vedalar çok mühimdir.•••
    20 1 ...
  • bedelli askerlik yapacak olanlara zengin demiş crossd nickli sığır. bir de müdürmüş he he. şirkete sağlayacağı katma değere bakmadan, askerliği nasıl yaptığına göre işe alım yapacakmış. holding'de müdürmüş ama işe alımlarla kendisi ilgileniyormuş. profesyonel iş görüşmelerinde "askerliği nasıl yaptın söyle bakiyim sen." diyecekmiş. sallama lan bari davar; az yaz klavyen çürümesin. ne analitik biliyor, ne toplumsal fayda biliyor, ne matematik biliyor. al senin yerine yapayım bari oku:

bedelli için uygun yaş aralığında olup da evinde oturmayan bir adam en kötü ihtimalle asgari ücretle çalışıyor olsa; 1600 x 12 = 19.200 lira para yapar. bu adamın sigorta kaybı da var en az 300 liradan * 12 = 3600 lira. askerde hiçbir şey yemese içmese en az 250 lira gideri var; 12 ayda 3000 lira yapar. bu adam 1 yıl geç emekli olacağı için o paradan da olacak 1000 lira desen bugün, 12.000 lira yapar. yani toplamda askerliğin bir kişiye maliyeti yaklaşık olarak 38.000 lira.

geri döndüğünde iş bulabilme kaygısı, varsa eşini dostunu çocuğunu gözü arkada bırakma riskini saymıyorum bile; sonuçta para karşılığı yok. adam 38.000 liralık maliyeti 15.000 liraya satın alıyor. bunu bile bile yapmayan asıl salaktır. vizyonsuz ve geleceğini düşünmeyen biridir.

bizim şirkette tekniker olarak çalışıp da kredi çıkmayan biri askere gitmek zorunda kalacaktı, patron takviye verdi; geri bize ödeyecek. personelin yanında olmak böyle olur, senin gibi hasta ruhlu olarak değil.

topluma illa ki silah tutarak fayda sağlanmaz. okuyarak, araştırarak, çalışarak, sanat yaparak, üreterek bir şekilde katkıda bulunursun. yeter ki asalak olmayın; asalak zihniyetlerde olmayın.
    8 1 ...
  • bir önceki dönem enerji sektöründe faaliyet gösteren ve doğal gaz dağıtımı dahil elektriğinden bilmem nesine kadar tüm branşlarda faaliyet gösteren "damadın" enerji bakanı olması ile benzer bir durumdur.

şimdi bu ak mantar kardeşlerimize göre bunda ne vardır ? eğitim sektöründe olan adam o sektörün bakanı olmuş ne var dimi. enerji sektöründe faaliyet gösteren sıradan bir adamın enerji bakanı olmasında ne var dimi. o enerji piyasasına dağıtılan ihaleleri vs kendi ortağı olduğu şirkete versin ne var ki dimi. yani 16 senedir her şeyi sorgusuz sualsiz kabul eden bir kitleden fazlasını beklemek saçma aslında. sorgulamaya o kadar uzaklar ki adam gelir tüm bakanların yetkilerini kendisine bağlar. damadını gider ekonominin ve hazinenin başına geçirir. yarın bir gün bilali alır milli eğitim bakanı yapar karısını alır sağlık bakanı yapar ( malum hastane zincirleri var first leydimizin ) ama bunlar hala ne oluyor lan demezler. diyemezler daha doğrusu. düşünebilmek bile bir sanattır bir yetenektir..
    11 0 ...
  • mareşal

35.
  • Dünya kabul edip, tarihine ve kitaplarına işlemiştir.
    Bazı, tekrar beyinler idrak edememiş ve enfeksiyona kapılmıştır.

Tekrar beyin : defalarca gerçek olanı aktarsanız dahi, sürekli yanlışı benimseyen, cahil.

(bkz: Mustafa Kemal Atatürk)
    7 0 ...
  • evet aktrolleri alalım sahneye;

--spoiler--
    iki yıldır kemer sıkan Yunanistan’da kişi başı gelir tam 24 bin Euro.Komşu'dan daha fazla çalışan Türklerin geliri ise 8 bin Euro. Üstelik, bizde asgari ücret 300 iken, onlarda 684 Euro'yu buluyor.
    Toplam 242 milyar Euro milli gelir ve 421 milyar Euro'luk borcu ile Yunanistan'ın kaderini pazar günkü referandum belirleyecek. 619 milyar Euro milli gelire sahip Türkiye ise 137.8 milyar Euro'luk özel sektör borcu ve durma noktasına gelen sanayi üretimi ile koalisyon seçenekleri ve yeni bir seçim tartışmasının içine girdi.
    --spoiler--
    kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...iyeyi-uce-katladi-875968/
    14 8 ...
  • parmaklarını yormaya değmez. çok istiyorsan akrostiş şiir yazan programlar var. ordaki şiiri copy past et.
    0 0 ...
  • Biz yine içindeyiz. trolleri, bilerek ortalığı velveleye verenleri, hatta gaza gelip bilmeden suç işleyenleri tanıyoruz. Farkındayız.
    Kimi zaman sinir yapıyoruz, kimi zaman sövüyoruz. Fakat ciddiye alınmayacağını, çıkış butonuna bastıktan sonra hepsinin burada kalacağını biliyoruz.

Yalnız dışarıdan bakanlar böyle hissetmiyor. Eleman yazmış uzun uzun(diyetetik okuyan tipten bahsediyorum). hah, bence de yaptıkları işin pek elle tutulur yanı yok lakin burada yazılanları da ciddiye alıp kararımı vermem. Ancak eleman baya ciddiye almış. Meslek örgütlenmesinden girmiş, bilinçli ve kolektif çalışmadan çıkmış. Tabii bunları kendince yazmış. Biraz da hava civa yapmış.

diğer ornekte de yahudiler hakkında atıp tutanlar mesele olmuş. Yahu, hakikaten merak ediyorum, hayatınızda sözlük nedir, troll nedir hiç mi bilmiyorsunuz? Bir de gazeteci olacaksınız, bilmiyorsanız da bari birine sorun. Nedir bunlar diye birilerine danışın.

Her neyse. Bu kadar üstüne düşülen, ne yazıldığı önemsenen bir yer değil yahu burası. Az sakin olun. Sözlüklerin hiçbirisi öyle değil. Benim birçok sözlükte her nesilden yazarlığım var. Hiçbirinde ciddiye alınacak seyler görmedim. Çünkü arada hakikaten bilerek nefret suçu işlemek isteyen varsa bile troller arasında kaybolup gidiyor. Ekşi’de de böyle, ulu’da da.
    Fazla takılmayın.

Ayrıca, diyetetik okuyanlar hekim değil. Bak onu yazmayı unutmuştum. Söz konusu yazıda arkadaşımız biraz boş yapmış. Onu hiç karıştırmasa kendisi açısından daha iyi olurmuş.

Hadi kolay gele.

edit: aklıma gelmişken, antisemitizmin bu coğrafyada palazlanması şaşırılacak bir durum değil. Çünkü bizler 2. Dünya savaşında Avrupa’nın yaptığı ayıbı yasamadık. Yani utanılacak bir durumumuz yok. Bu tarz beylik laflar Almanya’da, Polonya’da falan geçerli olur ancak.
    Bizdeki yahudi karşıtlığı da bir ırktan ziyade, israil denilen ülkenin yaptıklarından dolayı ortaya çıkıyor. Eğer bir gün israil’i Detaylı olarak eleştiren yahudi elinden çıkmış bir yazı görürsem o zaman samimiyetlerine inanırım. Hah, bizzat bildiğim museviler var, Türkiye sevdalısı. Her dakika israil’e lanet okuyor. Ancak o antisemitizm diye ağlamıyor. Çünkü tepkinin kendisine olmadıgının açık ve net farkında.

Bu arada, şöyle bir araştırma da var;
    - Yahudiler oturdukları ülkelerden çok israile sadıktırlar
    - Yahudiler iş dünyasında çok fazla güce sahiptirler
    - Yahudilerin uluslararası bankacılıkta çok fazla güce sahipler
    - Yahudiler Holokost’tan çok fazla bahsediyorlar
    - Yahudiler sadece kendilerini düşünürler. Yahudi olmayanlar umurlarında değildir
    - Yahudilerin dünya işlerinde çok fazla kontrolü vardır
    - Yahudiler Amerikan Hükümetini çok fazla kontrol ederler
    - Yahudiler kendilerini diğerlerinden üstün görürler
    - Yahudiler dünya basınını fazlasıyla kontrol ederler
    - Dünyadaki savaşların çoğuna Yahudiler neden olur
    - Yahudilerden nefret edilmesinin nedeni onların davranışlarıdır.

Bu sorulardan 6 tanesine evet diyorsanız antisemitist oluyormuşsunuz. Dikkat ederseniz sorular o kadar gri bölgelerden sorulmuş ki. Şahsen ben kafadan 4 tanesine evet dedim. Neden mi? Evet, tv ve basın organları genel olarak yahudilerin elinde. Bunu bilmeyen mi var? Buna evet demek mi yahudi düşmanlığı oluyor? Öyleyse Almanlar araba markası konusunda dünya lideri derken de Alman düşmanı mı oluyoruz? Yahut Koreliler bilişim konusunda üstün derken Kore’ye laf mi çarpıyoruz? Kediler köpeklerden şirindir deyince de hayvan düşmanı kategorisine mi giriyoruz?

Neyse yahu. Nereden tutsan elinde kalıyor.
    6 0 ...
  • Az önce aşk acısı çeken bir arkadaşla konuşurken fark ettiğim detaydır.

Beni 21 senedir kimse sevmemiş lan. Severmiş gibi yapan da zaten bir süre sonra üzüp gitmiş. Kimse beni düşünmedi. Kimse beni başkasına anlatmadı lan. Niye ki? Hiç hak etmeyen insanları seviyorsunuz. Ben iyi biriyim bence. Beni neden kimse sevmedi?

Böyle bir şeye ağlayabileceğim hiç aklıma gelmezdi. içim burkuldu. Tuhaf. Ben de sizi kimseye anlatmayacağım bundan sonra. Duygularıma değmiyorsunuz.
    11 1 ...
  • Hümeyra - tutsana ellerimi

Sana bu karanlık bu gürültü içinde
    Ellerimi uzatıyorum
    Sen bu karanlık bu gürültü içinde
    Görmüyorsun

Bütün köşeleri tutmuşlar
    Ortada meydanlar, gözler içinde
    Sana anlatamıyorum
    Bütün bu köşeler, bu karanlık, bu ıslak, bu gürültü

Tutsana ellerimi
    Ellerimi görmüyor musun?