• arkadaşımın bilgi ve bilimin konuşulduğu, yazarlarının nezih ve kültürlü kişilerden oluştuğu bir platform diyerek zihnimde merak uyandırması sonucu tanıştım. ilk karşılaştığım ve gündem olan başlık da şöyle bir şeydi.

(bkz: x mayıs 2014 sikimin kalkması)

işte o an cidden çok kültürlü bir yermiş burası dedim kendi kendime.
    8 2 ...
  • Ameliyattan eve geldiğimde açmıştık. Bademciklerim alındığı için yanımda asla ama asla sigara içilmemesi gerekiyordu. Sonra babam sigara içmeye başladı ben de baba, başka yerde iç öksürük tutarsa felaket bir ağrı başlar, demiştim. Babam da sen başka bir odaya git deyip beni hasta yatağımdan kaldırıp göndermişti.

Başlığı görünce aklıma geldi öyle.
    (bkz: hayata dair iç burkan anılar)
    8 1 ...
  • bir zavallı cahilliğinden olacak niçe' yi (Friedrich Wilhelm Nietzsche 1844-1900) örnek vermiş.

ıı.reich'in ve hitler faşizminin şekil bulmasında ki en önemli unsurlardan biride niçe'nin fikirlerden olan esinlemelerdir .nasıl ki bir ayağı Richard Wagner (1813-1883)olduğu gibi.

faşizm ve nazizm kendiliğinden oluşmadı 1800 yıllarından gelen insanlık düşmanı san'atçıların bunda çok katkısı olduğunu hep söylüyoruz .

ne mutlu ki insanlığa o sırada marksizm bir panzehir olarak insanlığın yanında var oldu.

niçe'den iki satır alıp cehaletinizi belli etmeyin.
    4 1 ...
  • Müthiş başlık.
    Türkiye'de yaşayan erkeklerin yüzde doksanının girdiği sınıflandırma.

Cidden var olan bütün beyin hücreleri seks üzerine çalışıyor çoğunun. Sabah aksam karı karıı diye geberiyorlar. Sonra da buldukları her fırsatta türk kızlarını küçümsüyorlar.

BöyleLerini rezil etmek insanlığa borcumuzdur. Üç kelimeyi yan yana getirip konuşamayan ama kriterleri mars olan kim varsa aşağılayın kızlar. Nasıl bir ezik olduğunu gösterirseniz, hayatının geri kalanında kızlara bok atarken sefil yaşamını hatırlayıp susar belki.
    Yavşak dingiller.
    6 3 ...
  • dünya çevresinde dönen bir kaç uyduya ve gezegen araştırmaya gönderilen uydulara ufo saldırısını nato gizledi ama var, yani ufo diyor ki fazla zıplama, sınırı fazla aşma, ay yeterli, ay harici araştırma yok diyor.
    koskoca evrende her halde yalnız değiliz, bizden önce yaşayan ve daha gelişkin canlılar vardır, yeni gelişenlerde vardır, bizlere gözükmemeleri belki de evrensel anlaşmaları vardır, dengeleri bozmak istemiyorlardır. tarikat liderlerine tapan insan dolu, bunlara mı tapmayacaklar?
    5 0 ...
  • ismail devrim'in intiharını ilk haber yapan gazatecinin gözaltına alınmasıdır. Oğluna okul pantolonu alamadığı için intihar eden ismail Devrim hakkındaki ilk haberi yapan gazeteci ve astakos haber sitesi genel yayın yönetmeni ergün demir, savcılığın talebiyle gözaltına alınmıştır.

ülkenin iktidar aleyhine olaylarda reaksiyon verme hızı çok şaşırtıcı gerçekten. en hızlı oldukları konu yayın yasağı, eğer bu yasak konulana kadar haber yapılmışsa, yapanı gözaltına almak.
    13 1 ...
  • akp döneminin süper üstü bağımsız mahkemeler ve tarafsız jandarma -polis uygulamasıdır.

herhangi bir olaydan ve suçtan gözaltına alınıyorsunuz ifadenize başvuruluyor .
    mesela işyerinde grev yada direnişe katılmışsınız yada bir demokratik protesto eylemi yapmışsınız gayet tarafsız tc. jandarması polisi sizi gözaltına alıyor ifadeniz alınıyor ama ifadenize imza attırmıyorlar doğruca savcı sizi mahkemeye ifadenizle sevk ediyor diyeceğim ama ..

bu sırada adalet mekanizması 5 dakika ara veriyor ve savcılık ifadenizde ki beğenmediği yerleri değiştirip sizi zahmete sokmadan yeni şeyler ekliyor ifadede biz okuduk sanığa gerek yok biz iyi biliriz diye mahkemeye sevk ediliyor (ifade ve sanık) mahkeme hazretleri de aman reis kızmasın imza olsa ne olur olmasa ne olur diyerek ifadeyi kabul edip sanık hkında kara veri,yor.

bu karar tutuklanma oluyor ,yüz kızartıcı suç oluyor ,yur dışı yasağı oluyor hatta ekmek arası tavuk döner yememe cezası bile olabiliyor.

olmaz olmaz demeyin.
    bakın hakkımızı isteriz diyen işçi yüz kızartıcı suç işlemiştir diyerek sabıkasına eklenirken,
    efendim evimize gidecek yol paramız yok 3 aydır maaşımızı fazla mesaimizi alamadık 50 lira yok cebimizde diyen pasaportu olmayan işçiye yurt dışı yasağı konuyor.

vallahi bravo işte böyle olacak adalet göz açtırmayacaksın işçiye ,emekçiye ,işsize gitsin intihar etsin.

bu arada patronlar şikayetçi bu işçiler yüzünden huzurumuz kalmadı diyorlar memlekette oturma düzenimiz kalmadı diye şikayet ediyorlar .

eee ne yapsınlar mesela milletin amına koyan meşhur işadamımız kendisi yiğit karadeniz delikanlısıdır ,türkiye'de işçiler huzursuz ettiği için gitmiş ingiltere'de mahalle (blok) satın almış.

bakın hain işçiler yüzünden nasıl döviz kaçıyor dışarıya huzursuzluk yaratmasalar döviz dışarı gitmeyecekti.

bence mahkeme hepsini direk asmalı idi.

aferin.
    5 0 ...
  • şunlarmış.
    TCK 106 Tehdit
    TCK 188 Uyuşturucu Ticareti
    TCK 141-142 Hırsızlık ve Nitelikli Hırsızlık
    TCK 158 Nitelikli Dolandırıcılık
    TCK 204 Resmi Evrakta Sahtecilik
    Ve en önemlisi

TCK 220 Organize Suç Örgütü

Bu suçları işleyenler affedilecek.

not: lan bunların hangisi " kader mahkumu " merak ettim. yeşillendirin.
    12 2 ...
  • kimsenin üstün gördüğü falan yok, ister kişi arabesk dinler ister rap. bana ne?

her müziğin bir emek sonucu geliştiğini bir müzisyen olarak çok iyi biliyorum.

ayrıca caz müziği daha çok müzisyenlere hitap etmektedir.
    kelime dağarcığın ne kadar dar ise derrida okuman zorlaşır ya da cioran ı çok iyi anlamassın. caz müziği de böyle bir şeydir.
    müzikal bir orgazmdır. zevk almasını bilene.
    4 1 ...
  • Yetersiz bakiye zihniyetine ait tespit.

Babasızlık acıdır ve bir çocuğun başına gelebilecek en dramatik olaylardan biridir.

Her daim güçlü, kendine yetebilen, sağlam olmak zorundasınızdır lakin hayatla mücadelede, size zırh olabilecek, sizi destekleyecek o kutsal ellerden birini kaybetmişsinizdir.

Hayatı kabuk bağlayarak, yaralarını kendi sararak yaşamayı öğrenmiş kadınlar kolay lokma değildir ey kuş beyinli varlık, haberin olsun!
    babasız kızların kolay tavlanabilmesi
    9 0 ...