• (bkz: #39885490)burada kendi kitaplarından alıntı yapılmış sapıklığı ve gavatlığı savunan sözlük yazarıdır.

  (bkz: idrak yolları enfeksiyonu)

  gavatlığı ve sapkınlığı savunduğu entry: (bkz: #39885613)
  evet, menzilciler allah dostu velilermiş, onlara savaş açanlar allah'a savaş açarlarmış.

  menzil deki gavatlığı savunan sözlük yazarı

  bak sen...

  sen sakın bir daha "müslümanlıktan, kuran'dan, allah'tan" falan bahsetme. müslümanım diye dolaşma.
  sen müslüman falan değilsin, tependen tırnağa kadar şirke batmışsın aferin.
  hayır sen istersen git ayağına giydiğin kokan çoraplarına tapın, beni zerre ilgilendirmiyor, ama burada müslüman kisvesi altında dinimize, inanışlarımıza, islamın temellerine hakaret edemezsin, bu tck'ya göre suçtur, ki ben bu yaptığını cimere bildireceğim.

  nasıl yıkamışlarsa beynini bunun, allah anasına babasına sabır versin. umarım kurtulur.
  12 7 ...
 • Fransızca "gynémagogie" olan bu -bileşik- kelime, "jine" ve "magoji" ögelerinden oluşmuş olup kadınlara, onları övmek ve abartılı biçimde yüceltmek ile sahip olma sanatıdır. Tahmin edilen etimolojisi gyne (kadın) ve (ma)goji (güden) şeklindedir fakat bu kesinlik taşımamakla birlikte demagoji sözcüğünden çıkarılmıştır; demos+gogia gibi. Ago eski yunanca olarak gütmek ve yönlendirmek anlamına gelir. Demos da halk demektir.

  Hayırlı işler.
  4 2 ...
 • oytunkaran

  5790.
 • bu evet muhabbetini ekşi de 15 20 sene önce yapıyorlardı, bir dönem bazı yazarlar entrylerinin sonuna "evet" ibaresini eklerlerdi.

  ama böyle demode ve özenti bir davranışı görünce yüzüm ekşiyor, cennet mahallesindeki evlenemeyen ferhat tribine giriyorum...
  5 0 ...
 • şişman olsun, zayıf olsun, kısa olsun, uzun olsun. ne farkeder? siz gerçekten ya hiç sevilmemişsiniz ya da hiç sevmemişsiniz. sevgiden yoksun olduğunuz için üzgünüm. bir gün aşık olursanız birini severseniz fiziksel özelliklerin hiçbir önemi olmadığını göreceksiniz.
  8 1 ...
 • Hangi açıdan bakılırsa bakılsın sebebinin teşhir olduğu açık olan olay. Bunun yobazlıkla çomarlıkla dinle kültürle alakası yok. Bikini denen kıyafetler ilk tasarlandığında sergileyecek model dahi bulunamamış en son bir hayat kadını kabul etmiş o sergilemiş bikiniyi. Sonrasında bir kaç ünlü kadın giyince yaygınlaşmış. Erkeklerin tamamına yakını şort giyip denize girerken kadınların kilotla girmesi teşhir harici bir durumla nasıl açıklanabilir.

  Edit: durumdan rahatsız falan değilim sadece bu farkın sebebinin kadınlardaki teşhir merağı olduğunu düşünüyorum. isteyen istediği şekilde girsin banane. Sizi benim teşhir demem niye rahatsız ediyor siz bunu açıklayın.
  19 9 ...
 • Enerji – zaman belirsizliğinin muazzam sonuçları vardır. Boş uzayın bize aslında boş olmadığını gösterir. Uzayda “yoktan” parçacıklar meydana gelebilir ancak kısa bir süre sonra yok olmak şartıyla bu mümkün.  Bunun yanı sıra parçacıkların, kısa süreliğine büyük enerji kazanmalarına sebep olabilir ve buna Kuantum Tünelleme denir. Örneğin yıldızların enerji üretip ışık yayması için çekirdekteki moleküllerin enerji potansiyelini aşıp füzyon tepkimeyle birleşmeleri gerekir. Tuhaf olan ise, araştırmaların da gösterdiği gibi, yıldızların çekirdeğindeki sıcaklık, moleküllerin enerji bariyerini aşması gerekenden biraz daha düşüktür. Yıldızlar, enerjileri yetmediği halde füzyon tepkime gerçekleştirebilmelerini enerji – zaman belirsizliğine borçlulardır.
  4 2 ...
 • osmanlı imparatorluğu'nun 17'inci padişahı. 96'ıncı islam halifesi.

  padişah dördüncü murad, 26 Temmuz 1612 tarihinde, istanbul’da doğdu. Babası padişah birinci Ahmed, annesi Kösem Sultan’dır.

  Osmanlı hünkarlarının en kudretlilerinden biri olarak tarihe geçti. Çeşitli olumsuz olaylar sebebiyle kargaşa dolu bir ortamın olduğu dönemde tahta çıktı. Osmanlı'da can ve mal güvenliği neredeyse kalmamış ve hazine tükenme noktasına gelmişti. padişah dördüncü murad çocukluk çağlarından çıktıktan sonra biraz da şiddet yolu ile bütün zorbaları sindirmiş, tekrar devlet hakimiyetini kurmuştur.

  Oldukça sert, disiplinli bir kişiliği olan padişah dördüncü murad, emirlerinin kesin olarak yerine getirilmesini bekler ve verdiği emirlerin uygulanışını takip ederdi. Emirlerine uyulup uyulmadığını tespit etmek için kıyafet değiştirerek halk arasında gezerdi.

  Tütün yasağı bahanesiyle kahvehanelerde toplanan işsiz, güçsüz, zorba takımını kontrol altında tutmuş, şiddetli ceza ve hattâ idamlarla tekrar idarî ve adlî nizamı kurabilmiştir.

  bu şekilde kati bir hüküm sürmesinin en büyük sebebi, abisi padişah ikinci osman'a yapılanlara bizzat tanık olmasıydı. bu sebeple bazı anarşist ve hain kesin kesim yüzünden halkın tümüne karşı aynı önyargıyla yaklaştı. Konya'da iken abisi padişah ikinci osman'ın infazında rol oynadığı iddia edilen 2 eski Yeniçeriyi kalabalığın arasında tanımış ve gürzüyle onları öldürmüştür. saltanatı boyunca kudretini en sert şekilde göstermiştir.

  padişah dördüncü murad Osmanlı hünkarları arasında fiziksel kuvvetiyle ünlüdür. Kaynaklarda geniş omuzlu, heybetli bir kimse olarak anlatılan padişah dördüncü murad'ın oldukça kuvvetli olduğu bilinir. Padişahın tek kolla 60 kilogramlık gürzleri ve 50 kilogramlık yayları ustalıkla kullandığı, Revan seferinde top güllelerini tek başına topa sürdüğü, iran'dan hediye olarak gelen ve esneklik mukavemeti az olduğu için tek kişinin çabasıyla kurulamaz olarak kendisine takdim edilen bir yayı çok kişiye denetmiş, ancak tek başına kimsenin kuramaması üzerine yayın iki ucunu içe doğru esneterek yay telini diğer ucada yetiştirerek tek başına 2 kez kurduğu söylenir.

  Bir gece Bağdat'ta onu öldürmek için odasına giren 4 cellatı kendisinin öldürdüğü iddia edilir.

  padişah dördüncü murad revan ve bağdat zaferleriyle, revan ve bağdat fatihi olarak da bilinir. 1640 yılında siroz hastalığından vefatı üzerine, yerine kardeşi padişah ibrahim tahtta çıktı.
  9 1 ...
 • hayırlı elçilikler arkadaşlar.

  biliyorsunuz ki kudüs bizim namusumuzdur(!).
  kudüs islam'ın namusudur(!).
  kudüs ümmetin kalesidir(!).

  evet, bunları söyleyenler, abd'nin kudüs'te büyükelçilik açma kararını protesto edenler...
  nasılsınız? iyisinizdir inşaallah.

  şimdi abd kudüs'te büyükelçilik binası yaptırıyor.
  bu bina için ihale yapıldı.

  ve ihaleyi 21.5 milyon dolar karşılığında kim aldı biliyor musunuz?
  limak holding aldı.

  limak kimdir? ve limak kimin şirketi?
  tanıyorsunuz;
  kudüs teki abd elçiliğini yapan firma

  o başkanının bir tanesi, o yandaş müteahhitlerin en yandaşı. limak holding ve nihat özdemir.
  gözümüz yok, hayırlı uğurlu olsun.

  ama ben kudüs namusumuzdur diyen ak kefenlilere üzülüyorum.
  siz milyon dolarlar kazanırken onlar kudüs kudüs diye geziniyorlar...

  sadakallahülazim.
  selam duva ve kudüs bizimdir ile.

  kaynak: https://www.politikyol.co...ni-limak-holding-yapacak/

  Edit: konu sosyal medyada gündem olunca "limak projede yok" açıklaması yapılmış.
  Limak yok, abd'li ortağı var. Peki inandık.
  29 4 ...
 • burberry

  81.
 • ekosesinden artık ikrah getiren markadır.

  lütfen hanımlar üzerinizde 750tl lik eşarp amaçlı kullanılan şalı, veya 9000 tl lik trençkotu veyahut, 5000 tl lik çantasıyla kadıköy minibüs hattında yer kapmaya çalışırken tekrar düşünün lütfen. zira çok komik bir görüntü oluşturuyor. bu konuya hiç hümanist yaklaşamıyorum kimse kusura bakmasın.

  bayrak niyetine o ekoseyi veya herhangi bir markayı orjinali bile olsa taşımak dünyanın en anlamsız davranışıdır fikrimce. bu anlamda, yani olmayan ayranımız konusunda ruslarla yarışıyoruz maalesef. Bir de samimiyet gösterip birebir taklidi veya defolu demezler mi... hiçbir marka bir insana, şahsiyet kazandırmaz. hele ki imitasyonu...

  tüm samimiyetimle söylüyorum ki 8000 tl lik trençkotumu giyip gönül rahatlığıyla gidebileceğim bir işim olsa bir dakika istanbul'da durmam.

  bakınız; bir markanın minibüs güzergahının üzerindeki herhangi bir billboarda reklam ilanı vermemesi kullanıcısının, sizinle aynı yolu dahi kullanmadığının acı bir ispatıdır maalesef.
  14 2 ...
 • ş.urfada dayısının ve ağabeyinin tecavüz ettiği 14 yaşındaki çocuk haberini, bir ensar rezaletini, bügün yaşanan 12 yaşındaki çocuk istismarını posta güvercininden almadık.. magazin sayfalarındaki resimlerden tahrik olduğunu iddia ederek sapık zihniyetlerine kılıf arayanlarla 'hamile kadınlar sokağa çıkmasın tahrik oluyoruz' saçmalığını kusanlar aynı kafanın versuslarıdır.
  30 5 ...