• bu yazıyı bilinçlenmeniz açısından yazıyorum.

  zamanında türkiyede alevi- sünni sağ sol çatışması çıkartıp askeri darbe yaptıran amerika, ırak halkına tecavüz eden amerika, suriyede milyonlarca ölüm bırakan amerika şimdi de gözünü venezuelaya dikti.

  venezuela dünyanın en büyük petrol rezervine sahip. suudi itlerinden daha çok yani.

  olaylar pompeo denen abd başkan yardımcısı itin sosyal medyada, meydanlara dökülün(venezuelalı muhaliflere) biz maduro hükümetini tanımıyoruz demesiyle başladı. hemen bölgedeki kukla devletleri destek açıklaması yaptı.

  insanlar fakir, sefalet içersinde bu kadar büyük petrol rezervinin içinde. yıllarca konan ambargo bu ülkeyi fakirleştirdi. neden ? çünkü amerikan petrol şirketleri venezuelanın petrolünü çıkartıp işlemek istiyor. yani durduk yere venezuelanın petrol kaynak gelirinin %60 ına konmak istiyor. haklı olarak veenzuelada bir kuruş bile kaptırmayacağını söyledi.

  daha iyi anlamanız açısından suudi itlerinin petrollerini amerika çıkartıyor karşılığında ülkenin petrol rezervlerinden hisse alıyor. yani petolün bir kısmı amerikanın oluyor. buna karşı çıkanlar olmadı mı? oldu sonuç suudi kralı yeğeni tarafından öldürüldü. bir daha suudiler amerikaya ses çıkaramadı.

  venezueladaki açlığın sefilliğin sebebi amerikadır. venezulla diğer ülkeler ile ki bunlar rusya, küba, çin, türkiye, suriye, kuzey kore, meksika, bolivya ve daha fazla ülke tarafından destek görmeye başladı. proje kapsamında 5-10 yıllık bir süreçte ambargo delinecek ve fakirlik bitecekti.

  işte amerika ya şimdi yada hiç politikasına soyundu. ortada çok fazla bilgi kirliliği var.

  türkiye hükümetiyle, muhalefetiyle venezuelanın arkasında hdp dışında her parti maduroyu destekliyor.
  6 1 ...
 • deri tayt

  159.
 • Bunun altina ic camasiri giyince komik ve kotu bir goruntu olusturuyor. Parlak oldugu icin direkt belli oluyor. Bunu giyen ve giymeye hevesli kezolar icin belirteyim dedim.
  1 1 ...
 • se7en

  306.
 • bu filmde ilgimi çeken tek şey seri katilin arabada götürülürken yaptığı konuşma oldu.

  - insanın işini keyifle yapması kötü bir şey değildir. günahkârlara günahlarını ödetmekten zevk aldığımı inkar etmeyeceğim.
  + ben sadece masum insanları öldürdüğünü sanmıştım.
  - masum mu? dalga mı geçiyorsun? obez bir adam. ayağa bile kalkamayan iğrenç bir adam. dalga geçmek, alay etmek için arkadaşına göstereceğin biri. yemek yerken onu görsen önündeki yemeği bile bitiremezsin.(oburluk) sonra, avukat geliyor. onun için bana gizli minnet duyuyor olmalısınız. bu adamın hayatını sokaktaki bütün katilleri ve tecavüzcüleri korumak için sürekli yalan söyleyerek para kazanmaya adamış bir adam olduğunu biliyorsunuz.(açgözlülük) bir kadın. içi o kadar çirkin ki, dış güzelliği olmadan hayatını sürdürmeyi başaramıyor.(kibirlilik) uyuşturucu kaçakçısı, bir eşcinsel aslında.(tembellik) tabi hastalık yayan fahişeyi de unutmayalım.(şehvetkârlık) ancak bu kadar iğrenç bir dünyada hiç rahatsızlık duymadan onlar masumdu denebilir herhalde. ama mesele bu. her köşe başında her evde ölümcül bir günah görüyoruz. ve önemsemiyoruz. çok yaygın olduğu için önemsemiyoruz. kayda değer değil. sabah akşam hepsine boşveriyoruz...
  4 0 ...
 • Rezil herif şöyle bi açıklama yapmış;

  "Cumhuriyet tarihinin gördüğü en alçakça, en adice hem de planlı ve organize sosyal medya saldırısından bizi koruyan bizi savunan yurtseverlere çok teşekkür ederim" dedi.

  Utanmasa hain diyecek. Belli ki Kendisini ulusalcıların başbakanı bellemiş. Cumhuriyet tarihinin en alçak saldırısı bi de. Vay amk yaaaa olaya bak. Bize bu lafları gezide tayyip söylüyordu, şimdi de bu. Tiksindim yemin ederim tiksindim.

  Gelin yoldaşlar, huzur Troçki'de.
  4 1 ...
 • yaklaşık 1 saat önce zeynep casalini'den duvar şarkısını mırıldanıyodum ve şuan alem fm'de şarkı çalıyo. tesadüfün böylesi gerçekten..
  1 0 ...
 • Bazen çok sevmek hiç sevmiyormuş gibi gösterir seni
  Çok düşünürsün sevdiğini bulamazsın ne gerektiğini
  Düşünürsün ve düşünürsün
  Ama her çok düşünmek haketmediğini düşündürür sevdiğini
  Anlarsın onu çok sevdiğini , kaybetmekten özlemekten korkarsın
  Ve boğar sevgin seni sıkarsın sevdiğini
  Biter herşey ve düşünmez senin bu kadar sevdiğini.
  2 0 ...
 • "insanlar temel olarak yalnızlığı seçmez, yalnızlığa mahkum edilirler." diye cevaplayacağım soru. Muhsin, sen bilmezsin ama biz insanlar sosyal varlıklarızdır. Yani toplumla var oluruz. Evet savaşırız, ölürüz, öldürürüz ama birlikte savaşır, birlikte öldürür, birlikte ölürüz. Hiç mi iyi bir şey yapmayız? Yaparız tabi. Severiz mesela. Arkadaşlarımızı, ailemizi, kadınları/erkekleri severiz. Ama artık sevemiyorsak daha doğrusu sevmemize izin verilmiyorsa yalnızlığa mahkum ediliriz muhsin. Nasıl mı? Bak muhsin. Hiçbir bebek, ben buradan tek çıktım, yalnız yaşayacağım çekin memenizi bayan demez annesine. Biz daha meme emerken birlikteliği anlarız. Daha başlangıçta bir başkasından doyarız yani. Bu doyma ileride ruhsal bir doyuma dönüşür. Ama muhsin eğer artık ruhumuzu başkaları emiyorsa, yalnızlığa mahkum ediliriz. Anladın mı muhsin? Anlamadın mı? Doğru nasıl anlayacaksın ki muhsin, anlasan burada ne işin olurdu?
  5 1 ...
 • "Bir keskin kalem,
  Bir kırık gözlük..."

  Haince öldürüldüğü gün bugün.
  Ülkemizin aydınlık, Atatürkçü yüzü olduğu için katledilen aydınlardan biri. Zanlısı hâlâ bulunamadı, hâlâ suçlular cezasını çekmedi.

  Devran dönmeyecek insanlarımız böyleyken. Hiç umudum yok daha iyi bir Türkiye için. Herkes başarısını bireysel göstermeli.
  Sağcı, yobaz, gerici zihniyete karşı uğur mumcular örnek alınmalı.

  Her zamanki gibi yarın anmada yerimi alacağım. Binlerce insan hiç tanımadığı başka bir insan için ağlayacak.
  Çünkü fikirler bombayla, kurşunla, bıçakla ölmüyor.
  Ne kadar uğraşsalar da anlayamadıkları bu.
  15 5 ...
 • Pişman değilim yaptığım hiçbir şeyden ama black mirror ın adını bir çırpıda yazamayacağım bölümündeki gibi birkaç seçimlik hakkım olsaydı. Farklı sonları sırf meraktan izleseydim istiyorum.

  Farklı bir okul seçseydim?
  ilk işim farklı bir yerde olsaydı?
  Hayatıma farklı insanları alsaydım?
  O konsere gitmeseydim?

  Gibi gibi.

  Farklı sonları görseydim bir şekilde. Keşke.
  11 2 ...
 • insanı boşa giden emeği ve zamanıyla baş başa bırakacak kadar acı bir olaydır. Siz 4 saat boyunca kuantumdan ve bundan dolaylı diğer disiplinlerden bahsedersiniz Ama en sonunda kız "hmm. Pekiii senin burcun neydi ya?" der. Hüsran.

  4 saat anlatılır mı iq demeyin, kuantum bu 4 saat bile az. Zaten bizim de anladığımızdan değil.
  15 1 ...