• Cuma akşamı babam ortada hiçbir sebep yokken sadece oğullarını eğlendirmek ve güldürmek amacıyla aşağıladı yine beni. Ne çirkinliğim kaldı ne şişmanlığım... Evde kaldığımı ve kimsenin benimle evlenmek istemeyeceğini vs. söyledi...

O benim hakkımda Saçma sapan eleştiri ve hakaretlerde bulundukça diğer aile fertleri neşelendi ve kahkahalarla güldüler. Yalnız annem gülmedi, ama engel de olmadı gülenlere...

Eskiden olsa hüngür hüngür ağlar, bir iki ay kendime gelemezdim bu psikolojik şiddetten sonra...

Ama bu sefer Babama döndüm sakince "konuştuklarının, söylediklerinin gözümde bir ehemmiyeti yok baba, çünkü hem haksızsın hem de uslubün çok çirkin" dedim. Odama çekildim, ağladım ama yalnız 10-15 dakika.

Yan odadan kahkalar gelmeye devam etti bir müddet daha. Umursamadım...

Şimdi hiçbiriyle konuşmuyorum... Annem yanıma geldi, " bari benimle konuş. benim ne suçum var bir şey demedim, gülmedim ben sana"dedi...

Cevap vermedim...
    Eğer verseydim Peygamberimizin "haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" hadisini okuyacaktım...

En çok canımı acıtan ne biliyor musun sözlük? Ben bu ailenin ayakta kalması, huzur ve saadeti bulması için var gücümle çalıştım. Her ferdinin derdini kendi derdim addettim... Hepsiniz yaralarını sardım, madden ve manen hep yanlarında oldum... Sorun yerine çözümün bir parçası olmaya gayret gösterdim. Kendi istek ve ihtiyaçlarımı asgari seviyede tuttum hep...

Ama anne- babam bana bir verdilerse kardeşlerime 100 verdiler... Ben çeyiz hazırlığım için 1000-2000 tl istediğimde "bir sürü borcumuz var malesef paramız yok, kendin ayarla " diyenler gözümün içine baka baka abime 6000 tl lik cep telefonu ve 5000 tl lik bilgisayar aldılar. Yetmedi okuluna yakın ayrı ev açıp aylık 1500 lirada harçlık koydular cebine, altına araba aldılar...

Gideceğim yer yolunun üstünde olmasına rağmen " beni oyalama kendin bin otobüse/dolmuşa git" diye azarlayan babam 16 yaşındaki erkek kardeşimi her yere bizzat kendisi götürüp, getirir...

Anlayacağın Ben 23 yıldır kabullenilmeyen, sevmeye layık görülmeyen birisiyim bu ailede...

Tüm bunlar canımı çok yakıyor ve gerçekten yüreğim sızlıyor sözlük. Ama Burada olmak, sevdiğim ve beni seven birkaç dostla dertleşmek iyi geliyor yaralarıma...

iyi ki varsın sözlük, iyi ki varsınız dostlarım...
    12 0 ...
  • hava buz üstüne üstlük yağmur yağıyor şu geldiğim 100 metre yolda 3 tane evsiz gördüm. telefon ediyoruz belediyeye bilmem kaç dereceye düşünce topluyorlarmış onları. bu duruma emeği geçen herkesin allah belasını versin.
    6 0 ...
  • Günaydın emekçi dostlarım
    Günaydın zeytinli poğaçalarım
    Günaydın benim gibi yarım saat halı deseni izlemeden ayılamayanlar
    Günaydın kalkın işe/okula gidiyoruz.

günaydın sözlük
    7 1 ...
  • Sadece ikimizin uyandığı saatlerde
    Duruyor zaman
    Çünkü sadece sen tutuklarsın beni
    Apansız uyanış gibi
    Gel kızım sokul bana
    Bir kez daha alayım kokusunu
    Benim küçük bahçemin

Büyüsen de, gitsen de hala bekliyor gibi beni
    Uzanmış küçük ellerin
    Gel kızım sokul bana
    Bir kez daha alayım kokusunu
    Benim küçük bahçemin

Büyüsen de, gitsen de hala bekliyor gibi beni,
    Senin küçük ellerin.
    3 0 ...
  • Başlığı görünce aklıma gelen üzücü bir anımı anlatayım:

Ağustos 2016 gibi Bebek'te küçük bir etkinlik için mekan bakarken gördüm kendisini. Divan Pastanesi'nden çıktık, kendisi farklı bir yerden çıkmıştı sanırım ve eski bir BMW 7 kasa araca biniyordu. Çok sevdiğim bir oyuncu olduğu için gidip selam vermek ve beraber bir fotoğraf çekilmek istedim lakin sonra çekingenliğim tuttu ve vazgeçtim. Aracına binip gitti.

2-3 ay sonra bir sabah erken saatlerde o gün gördüğüm eski 7 kasa BMW'sinin içinde vefat ettiğini gördüm haber fotoğraflarında ve çok pişman oldum o gün gidip bir selam vermediğim için.

Okurken pek anlam ifade etmeyecek sanırım sizler için lakin benim için çok anlam ifade etti özellikle vefat haberini gördüğüm sabah, ardından günüm de pek iyi geçmedi zaten.
    2 0 ...
  • aşk

16021.
  • 20 yıllık hayatımda hiç aşık olmadım, aşık olduğumu da sanmadım.

Ben de öyle bir şey var ki, kimseye aşk duyamıyorum. Hoş, kimse de bana aynısını duymuyor ya.

Çoğu zaman aşk, hoşlantı ile karıştırılır.

Hoşlantıdan bahsedersem;

Öyle bir şey ki, yıllardır emekle ve özenle yapılan kalenin ufakcık bir darbeyle yıkıldığını düşünün.

Birden soğuyorsun. diyorsun ki, her şey bunun içinmiydi, "bu" oluyor.

"Bu"nun içinmiş "her şey".
    3 0 ...
  • izlediğim pinç programı sonrası gece gece aklıma düşmüş şarkıdır. açtım dinledim. aga siz nasıl bi klip yaptınız, nasıl bi söz yazdınız, nasıl bi duygu yüklediniz lan bu şarkıya? harika ya.
    4 1 ...
  • paket yapayım abi burada sikme, canı çeken olur.
    9 1 ...
  • Geldiği günden beri bazı kısımlar saldırmaktan usanmadı.

Bizim bazı dostlarımız milletin kızına, namusuna ve şerefine hakaret etmediği, tüm kadınlara Zorbalık yapmadığı için sürekli hakaret yemekte. Sebebi ise haz almak adına herşeyi yapma zihniyeti olan, Allah korkusundan yoksun kişiler gibi olmadıkları için.

Girmiyorum fazla buraya. Kahveyi basıyorum kafama işime bakıyorum. işte huzur burada.
    15 3 ...
  • 11. nesil çaylak.

yaptığın türlü ahlaksızlıklar ve halkın bir kısmını oluşturan kadınlar hakkındaki ayrıştırıcı, uç cinsellik içeren nefret söylemlerin burada kalmayacak, tüm bunları yapmana rağmen üsteye çıkmaya çalışman ve gelip onlarca yan hesabın ile nickaltımda milleti eksilemen ne denli bir hayal dünyasında yaşadığını gösterir. üstüne gelmiş birde annen ölsün demiş, acıyorum senin gibilere. bu gece umarım dersini almışsındır, yok dersen bir daha veririz sıkıntı değil. senin yan hesapların kadar benim dostum var.
    28 6 ...