• Şüphesiz ki her van kahvaltısı gördüğümde akla düşen soru. olm şu kahvaltıyı yapan bir zümre fakir olamaz lan.
    madem güneydoğu fakir van kahvaltısı nedir

edit: ben coğrafi yön olarak baktım lan olaya. muhah.
    (bkz: çeviremedi)
    6 3 ...
  • Dedi şekerpare göbekli adam.
    Valla gömüp gömüp peşinden koşan da Türk erkeği nedense, Tayland'a gidin de üç bacaklı güzel hanımlarla haşır neşir olun inşallah.
    13 0 ...
  • mantıklı hareket. zaten bi ınstagramim var oraya yemek fotosu atınca sürekli görücü çıkıyor. ben de buraya atmayı tercih ediyorum. ayrıca tanıdığım insanların takip etmesi içimi huzursuz ediyor.
    götüm yese selfie falan da atınırım buralara ama bir avuç sapuh olduğunuz için yapamıyorum.
    6 1 ...
  • abartılan biri değil, burası kesin. hiç futbol oynamamış ama futboldan çok iyi anlayan deha bence.

2002-2003 Porto Portekiz Ligi - Portekiz Kupası - UEFA Kupası
    2003-2004 Porto Portekiz Süper Kupası - Portekiz Ligi - UEFA Şampiyonlar Ligi
    2004-2005 Chelsea ingiltere Premier Lig - Lig Kupası
    2005-2006 Chelsea Community Shield - ingiltere Premier Lig
    2006-2007 Chelsea Federasyon Kupası - Lig Kupası
    2008-2009 Inter italya Süper Kupası - Serie A
    2009-2010 Inter Serie A - italya Kupası - UEFA Şampiyonlar Ligi
    2010-2011 Real Madrid ispanya Kral Kupası
    2011-2012 Real Madrid La Liga
    2012-2013 Real Madrid ispanya Süper Kupası
    2014-2015 Chelsea ingiltere Premier Lig, Lig Kupası

yani şu adama loser demek afedersin de yani biraz saçma.

ama ama ama ama işte bu özgüven bazen böyle patlayabilir. ben mutlaka ve mutlaka başarırım hissi bir kere beyninize yerleşti mi sonunuz olabilir. bence bir müddet ara vermeli ve psikolojik destek almalı.
    4 0 ...
  • aslolan fenerli biri var o.
    adam takımından emin olunca sövüp sayıyor fenere küsküyü verdiklerinde ise hiçbir şey olmamış gibi duyar kasmaya çalışıyor. bakın en son ersun yanal gelince it gibi titreyenler vs. gibi başlıklar açıyordu bb erzurum küsküyü verince sesini kesti şimdi duyar başlıkları açıyor sadece.

noldu lan tirrek ?
    12 1 ...
  • mabadına çok yakında birçok şeyin gireceği kız müsveddesidir. konuşmayı bile beceremiyor daha. adı rabia altuğ'dur. diyarbakır'lı ve klasik bir aktroll'dür. sizin gibi yaratıkların nefes alması bile suç amk.

https://twitter.com/okulu...tatus/1075054915981111296

edit: bu da götünden şırınga ile kan alınacağını fark ettikten sonraki geri vites özür videosu. böyle böyle adam olacaksınız amına koduklarım.

https://twitter.com/okulu...tatus/1075054915981111296
    12 0 ...
  • Eğer zamanında bir cafede çalıştıysanız veya işletmeciliğini yaptıysanız net olarak farkedeceğiniz gerçeklik..Tuvalet adabını bilmiyor birçoğu..kadınlar lütfen tuvalet adabını öğreniverin bi zahmet be yazık, ayıp.. Regl olduğunuzu bütün çalışanların öğrenmesine gerek yok.. Ben değil, mutfakcı personelim illallah etmişti sizden.. Ki kendisi de kadın
    7 1 ...
  • işin adabına vakıf olmazsa oyuncuları çileden çıkarabilen hatta ayar yiyebilen seyirci. gittiğim bir tek kişilik oyunda seyirci kitlesi içinden o kadar cıvıtanlar çıktı ki (gürültü yapan, aralarında sesli konuşan, telefonu çalan (hatta açıp konuşan), vs vs), en sonunda seyircinin biri gayet sesli şekilde "pufff" diye ses çıkarınca, oyuncu karaktere gayet yedirerek, sanki konuşmanın doğal bir parçasıymış gibi "tamam abi, bitiyor az kaldı!" diye ayarı verdi, sonra kaldığı yerden repliğine devam etti.
    4 0 ...
  • Demokrasinin ne denli saçma olduğunun bir kanıtıdır.
    Ülkenin en işe yaramaz, asgari düzeyde işlerde çalışıp asgari ücret alan kesimi büyük çoğunluk ile akplidir.
    Dolayısıyla bir çelişki çıkar ortaya. Madem bu kadar hakkı yenen, hükümetin yanlış politikalarından, ekonomik hamlelerinden en çok etkilenen en az geliri olan kesim akpliler ise bu insanlar neden hala akpye oy veriyor?

Çünkü demokrasi kolay suistimal edilen bir sistem. Devlet kitabında yazdığı gibi: eğitimli, gelişmiş insanları tarafından yönetilmeyen toplumlar demokrasiyle değil demogoji ile yönetilir. Demokrasinin olmadığı yerde ise demogoglar çıkar.
    Halkın manevi duygularına seslenerek insanları hipnotik etkiye alıyor bu demogoglar.
    Düşündüğümüzde üniversite diploması dahi olmayan, yabancı dil bilmeyen, akademik anlamda tek bir başarısı dahi olmayan biri tarafından yönetiliyoruz.
    Haliyle neden alt tabaka kesimin seçimleri ile yönetildiğimiz ortada. Bizimkiler gerekirse tezek yakar. Makarna yer. Olan gene onlara olur.
    Sefilliği onlar çeker.

Bize giren çıkan bir şey gene, şimdilik, yok. Ama sıra bize gelecek. Orası kesin.
    9 6 ...
  • Açıklamalara bakınca herkes farklı konuşmuş galiba benimki de farklı olacak.

insan doğası gereği bir 'savaş veya kaç' duygusuyla hareket eder. Bizim olaylara karşı geliştirdiğimiz tepkiler de bu yöndedir. 'Savaş veya kaç' durumunu en çok etkileyen durum korkudur. Korku insanın en temel ve en evrimleşmemiş güdüsüdür. insanlar korktuklarında ya da buna benzer duygular yaşadıklarında beynin merkezinden etkilenirler ve beynin tüm diğer kısımları da bundan etkilenir. (Yani davranış, düşünce, duygu denilen her şey) adrenalin, nöroadrenalin ve kortizol adlı stres hormonu salgılanır.

işte böyle anlarda insanlar ya hiperaktif tepkiler ya da disosyasyon tepkileri verir.

Hiperaktif tepkiler adından da aşina olduğunuz gibi harekete geçmek, hayatta kalmak ile ilgilidir.
    Disosyasyon ise kabuğuna çekilme davranışıdır. insanlar korktuğu şeyden kaçamadığında, köşeye sıkıştığında disosyasyon tepkileri verir. Hem fiziksel hem hissel anlamda vardır. Annesini gözleri önünde öldüren babanın çocuğunu annesi ile başbaşa bırakması bir fiziksel örnektir. Çocuk kendi içine çekilir. Tekrarlayan davranışlar ile olayı kavramaya çalışır daha sonra.
    Ya da aşk acısının depresyona dönüşmesi bir hissel örnektir.

insan bundan kaçamaz. Çünkü bu ortaya çıktığında olaydan etkilenmiş demektir. Kaçma tepkisi, savaşma tepkisi yine vardır ancak bu daha çok iç yıkım ile , öz yıkım ile gerçekleşir.
    Kişi intihar etmek ister. Hayatının anlamının olmadığını düşünür.
    Post travmatik stres bozukluğu durumlarında sıklıkla görülür.
    2 0 ...