• Bakın böyle bir şey var. Evinize, dairenize kuruyorlar. Böyle her odada priz gibi deliği oluyor. Sizede süpürgenin fortumunu veriyorlar sadece. O fortumu o deliğe taktığınızda süpürmeye başlıyorsunuz. Resmen odalarda vakumlu delikler var. iyi bir şey gibi.
  3 0 ...
 • şiddet olaylarına şiddetle karşıyım, ama ardından gelen eşitlik mesajlarına da karşıyım. yaşam hakları dışında eşit olması gereken bir konu göremiyorum.bu kadar farklı iki insan cinsi söz konusu iken, hangi konuda eşit olmalıyız?

  erkek ile kadını bir tutmak aptallığın daniskasıdır.
  5 2 ...
 • alexander sörloth

  attığı gollerle eleştirenleri susturan norveçli forvet. abdülkadir ömür'ün olmadığı, nwakeme'nin formsuz olduğu, sturridge'in henüz hazır olmadığı trabzonspor'da yapıyor bunları. bu fizikle tek başına alıp gidecek hali yok, kenarlandan getireceksin, yakın durup fiziğinden top saklanmasından yararlanacaksın. çok iyi koşular yapıyor, bu koşulara güzel paslarla karşılık verecek oyuncu sayısı artarsa etkinliği daha da artacaktır. milli takımda da atmaya devam ediyor. gelecek sezonda kiralık olarak kadroda bulunacak ve sene sonunda bonservisi alınacaktır. bu transferde emeği geçenlere teşekkürler.
  5 0 ...
 • bu proje 2011 yılında açıklandı.
  üzerinden tam 8 yıl geçti.
  şimdi yeniden gündeme geldi.
  8 yıldır soruyorum;
  "kanal istanbul'un faydaları nelerdir?, bu projeden nasıl para kazanacağız?" diye.
  bir tane cevap veren yok.

  tekrar soruyorum, kanal istanbul'un faydalarını bana açıklar mısınız?

  şu arkadaşlar cevap versinler;
  (bkz: tc iyesta sert)
  (bkz: ayk73)
  (bkz: desifreleyici)
  (bkz: yall)
  (bkz: frank lucas)
  (bkz: kazangap)
  (bkz: zall bana hep abi der)

  sonuçta bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp.
  belki ben bilmiyorum, ben göremiyorum faydalarını ama bu arkadaşlarımız biliyordur, görüyordur.

  lütfen cevap bekliyorum.
  bana kanal istanbuL'un faydalarını ve buradan nasıl para kazanacağımızı anlatır mısınız?
  hadi izah edin bana ben de ülkemizin yararına bir şey varsa desteklemek isterim.

  sevgiler.
  -----------------------------
  edit-1: (bkz: #42556150)

  --spoiler--
  türkiyenin boğazlardan elde ettiği gelir artacak.
  --spoiler--

  lan nasıl artacak.
  şu an boğazdan geçişler ücretsiz neredesye. (boğazdan yıllık 300 milyon dolar kazanıyoruz sadece)
  sen boğazları kapatıp kanal istanbul'a mı yönlendireceksin gemileri?

  daha ucuz ve serbest bir boğaz geçişi varken, paralı bir kanala hangi kaptan girecek? hadi açıkla bakalım.
  -------------------------------
  edit-2: o kadar kibar ve insani şekilde bir şey sordum, tek istediğim bir cevap vermenizdi. ama 3 kişi eksilemiş hemen. neden arkadaşlar "kanal istanbul'un şu şu faydası olacak, çüknü şündan dolayı" diye yazmak, böyle cevap vermek çok mu zor?
  14 3 ...
 • ortalama lise kimyasından geçmiş biri bile yapabilir. Buna meth pişirmek denir. ana maddesi psodefedrindir. Onu da soğuk algınlığı ilaçlarından ayrıştırmakla elde edilir. Geri kalan maddelerin hepsi satın alınabilir maddelerdir. O yüzden nasıl yapılır veya hangi maddelerdir söylemek doğru olmaz. Saçma sapan kişilerin elinde oyuncak olmasını ve kendilerini havaya uçurmasını istemeyiz.

  Kullanan veya deneyen rus ruleti oynasın daha iyidir.

  öyle bir maddedir ki, normal bir insan vücudunun genelde salgılayabildiği (bkz: dopamin) miktarının yaklaşık 6 kat fazlasını hızlıca pompalar. Dopamin “sempatik sinir sisteminin” ana tetikleyicilerinden olduğu için kalp atış hızı, dolayısıyla kan basıncıda uyuşturucunun etkisiyle artış gösterir. Kalp krizi riski üç katına çıkar.
  6 1 ...
 • ekmek parası için yanlış yollara düşen kızlardır. bir konyalı olarak şunu söyleyim, escortluk yapan kızlar selçuk üniversitesinde de çok fazla, konya da bosna isimli yer öğrenci mekanıdır ve kızlar müşterilerini evinde ağırlar. ücret 50 liradan başlar konyalı sanayiciler buluşur dedeman a anemon a fialn götürür, sonra akp yemeğinde daha çok am için dua fialn ederler.
  8 2 ...
 • temsa nın haciz nedeniyle üretimi durdurması

  1968 yılında kurulan ve 1987’den bu yana Adana’da bulunan 510 bin metrekarelik üretim tesisinde faaliyetlerini sürdüren Temsa üretim durdurma ve haciz kararıyla ilgili açıklama yaptı. Yılda 10 binin üzerinde otobüs, midibüs ve hafif kamyon üreten ve Türkiye dışında, ABD, ingiltere, Fransa, Almanya, italya başta olmak üzere 70’e yakın ülkede faaliyet gösteren şirket, bankaların kredilerini vadesinden önce, erken çağırması ile birlikte uygulanan hacizler nedeniyle faaliyetlerini mecburen durdurduğunu bildirdi.

  Temsa Ulaşım Araçları A.Ş tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:“Temsa’nın hisseleri 30 Mayıs 2019 tarihinde Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. ve Sabancı Ailesi’nden True Value Capital Partners S.A. şirketine hukuka uygun olarak devredilmiş ve devirden sonra da tüm faaliyetleri artarak devam etmiştir. Kasım 2019 sonu itibariyle 11 aylık ihracat 104 milyon dolara ulaşmıştır. Bu süreçte şirketimizin bankalara olan borçları da kısmen ödenmeye devam etmiştir. 2020 yılında ödeme vadesi gelecek kredilerimiz için de yeniden yapılandırma talebinde bulunulmuştur. Yatırım, üretim ve ihracatlarına hızla devam eden Temsa, tüm faaliyetlerine devam etme arzusu içindedir. Bunun en büyük göstergesi de 2020 ilk çeyreği için avansı alınmış 26 milyon dolarlık ihracat bağlantısıdır. Bu sorunlarımız çözülür çözülmez, ihtiyaç halinde sermaye artışı ile de şirketimizin mali yapısı güçlendirilerek, markamızın ve çalışanlarımızın da gücüyle istihdam, üretim ve ihracata daha da büyük bir ivme ile katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

  PARA ORTAKLARA BORÇ ŞiRKETE KALDI

  TEMSA’dan alacaklı olan bazı bankaların şirkete yönelik haciz işlemi başlattıkları, bazı alacaklıların ise Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundukları belirtilmişti. iddialara göre bankalara 850 milyon lira borcu olan Temsa, mayıs ayındaki satıştan önce 500 milyon liralık kredi kullanmış, bu paranın bir bölümü ile ana hissedarın bankasına olan borçlarını kapatmıştı. 5 ay sonra Temsa 1.3 milyar liralık borcu ve kasasındaki 700 milyon lirası ile Ünverler’e satılmıştı. iddialara göre şirketin yeni sahipleri satış gerçekleşir gerçekleşmez kâr dağıtımı yapıp temettü almıştı. Paranın bir kısmının isviçre’ye çıkartıldığı, kalan kısmıyla da Temsa’nın 375 milyon liralık satış bedelinin ödendiği öne sürülmüştü. Temsa’yı alan şirket Rıfkı Enver Ünver ve eşi Rukiye Devres Ünver tarafından isviçre’nin Lozan kentinde satıştan yaklaşık 2 ay önce mart ayında 100 bin isviçre Frangı sermayeyle kurulmuştu.

  Kaynak: cnn türk.
  3 0 ...
 • Şu aşağıdaki sorularının cevabını hangi imama sorsam Ayetler var Ayetler diye çıkışıyorlar . Lütfen dini bütün bir kardeşim bana yardımcı olsun .

  1-) Daha anne karnında özürlü olarak dünyaya gelen çocukların tanrının gözünde nasıl bir sınavı olabilir ? Hani tanrı insanı en güzel şekilde yaratmıştı ? Ayrıca neden o çocuğa bir ömür boyu zulüm çektiriyorsun acı sınavımı bu ?

  2-) 2. Dünya savaşında milyonlarca çocuk hitlerin doktorları tarafından deneylere maruz kaldı ve tarih bilgin biraz varsa bu deneylerin göz oyup yerine başka göz takma , beynini oyma , kan değiştirme vs. olduğunu hatırlarsın ( saf kusursuz ari ırkı elde etmek için) . Neden tanrı zulüm gören insanların yanında değildi de ( ki bunlar çocuk ) gücü olanların yanındaydı ?

  3-) Kuranı kerimi okuduysan ayetlerin birinde Tanrının Hz. Muhammed e dua ettiği yazıyor . Tanrı en yüceyse neden Hz. Muhammete dua ediyor ?

  4-) ilk emri oku olan bir kitapta Yahudilerin katli vaciptir yazması garip bir ironi ? Tanrının yarattığı bir din neden lanetlensin ki hem de aynı tanrı tarafından ?

  5-) Tanrı herşeyi mükemmel yarattıysa neden kolera ve dizanteriyi yarattı ?

  6-) Hz. Muhammed neden 9 yaşındaki bir çocukla evlendi 50 yaşında ? Çocuk sevgisi olan bir insan olarak tasvir ediliyor ama 9 yaşındaki bir kız çocuğuyla evleniyor ???

  7-) Ahzab 53. ayette tanrı neden Hz. Muhammedin eşiyle ilgili ayet yolladı ? Bu ayette diyorki allah resulünü üzmeniz ve kendisinden sonra onun hanımlarını nikahlamanız asla caiz olmaz . Çünkü bu Allah gözünde büyük bir günahtır. Medem bu kitap insanlığa indirildi neden Hz. Muhammedin eşinden bahsediyor bir ironi yokmu burda ??

  Kardeşim ben sana bu şekilde yüzlerce şey yazabilirim ama inan sonunda çünkü Tanrı yücedir bu bir sınavdır cennet cehennem falan diyeceğini bildiğim için devam etmiyorum bile. Size saygım var ama çok büyük çekişkiler var .

  Tanrının varlığı sadece 1 şekilde kanıtlanabilir . Big bang i falan geçtim evrenin oluşumunuda geçtim , ilk molekül partikülünün nasıl oluştuğu olur benim sorum ?

  Oda şuanki teknoloji ile imkansız ilerde olurmu bilemem .

  Saygılarımla
  7 0 ...
 • eğer bir işin içinde akabe varsa

  o işin ucu felakete bakar

  söyleyeceğim bu kadar.

  bunların yancıya 10 liralık yol işini

  100 liraya verip

  aha aha bahın yol yabdu yooolllll

  işlerine benzemez

  iş sakata gitti mi ?

  tepedeki aptal ayağına yatar

  tüm faturada milletin sırtına biner.
  6 0 ...
 • saray'dan gelen talimatla seçim döneminde ekrem imamoğlu'na tuzak kurmaya çalışan, "imamoğlu bana it dedi" diye ortalarda dolaşan, aktroll haysiyetsizlerinin deliler gibi savunduğu vali.

  öyle savunuyorlardı ki bu valiyi, çok süper bir valiydi, bu vali sayesinde ordu dünyanın en mutlu şehriydi adeta.

  ama son günlerde görüyoruz ki bu vali görevini iyi yapmıyor.
  ordu'dan halkı infiale sürükleyen haberler alıyoruz.

  önce ceren özdemir kızımız katledildi ordu'da.

  şimdi de 4 yaşındaki bir çocuğa tecavüz edilmiş.
  (bkz: ordu da 4 yaşında çocuğa tecavüz edilmesi)

  e hani bu eleman ordu'yu süper yönetiyordu? suç oranı düşmüştü, terörle mücadele re rö rö...

  yönettiği ilde cezaevi firarileri fink atıyor, yakalayamıyor. o cezaevi firarisi şerefsiz de genç bir kızı katlediyor.

  hani lan süper valiydi bu? muhteşemdi falan.

  görevini yapmayan bas-it bir vali işte.

  istifa etmeyi düşünür mü bu iki olaydan sonra? ya siz aktroller? bu görevini yapmayan valinizi istifaya davet edecek misiniz?
  o kadar onurunuz şerefiniz var mı acaba? yoksa hakikaten bu bas-it vali gibi siz de bas-it misiniz?
  10 1 ...