• sözlükçe yaptığımızdır.

  beğendik mi yaptığımızı? o naif, o kibar, o minnak abber'ı kırıcı ve üzücü davranışlarımızla yıldırdık. gitti buralardan. oldu mu, yakıştı mı bize?

  kırıcı davranışlarımızla abberline ı yıldırdık
  10 0 ...
 • O kadar saçma sapan şeyler ki bari biraz inandırıcı yapın dediğim sahnedir. seyretmeyenler için söyleyeyim. Şimdi Abi kahramanlarımız dominic ve Brian arabanın içindeki çipi alamıyorlar ve arabayı komple çalıp binanın içinde sürmeye başlıyorlar. Tam üç tane yan yana gökdelenden gökdelene uçup burunları bile kanamadan atlatıyorlar kazayı. Vay anasını hiç mi kolona denk gelmez bu namıssız araba. Indiana Jones bile bu kadar şanslı değildi.
  9 0 ...
 • Serbest kalmıştır.

  Şu taksi şoförlerinin agresifliklerinden nefret ediyorum. Sırf trafiğe takıldığı için müşterisine, dahası bir kadına önce boğazını sıkıp sonra tokat atmış. Sadece türkiye'de yaşanabilecek bir olay. Sonra da uber'e saldırın. Hangi insan size karısını, çocuklarını emanet etsin ki şu durumda?

  https://www-haber-com.cdn...-bogazini-sikti-300304%2F
  8 1 ...
 • "yol yabdı, köbrü yabdı" diye ortalarda gezen, gitmediği yolun, geçmediği köprünün parasını paşa paşa ödeyen ak gezenlerin suratına suratına çarpılması gereken ve artık resmiyet kazanmış olan listelemedir.

  chp kütahya milletvekili ali fazıl kasap’ın bilgi talebini yanıtlayan cimer 2002-2009 yılları arasında satılan kuruluşlar listesini yayınlamış.
  buna göre akp 17 yılda;
  11 liman,
  98 elektrik santrali,
  50 tesis ve işletme,
  11 otel,
  3 bin 917 taşınmaz satmış.

  ayrıca; araç muayene hizmetleri ile maden ruhsatları, makine-teçhizat, demirbaşlar, isim hakları, hizmet araçları ve markalar, varlık satışı, işletme ya da imtiyaz hakkı devri yoluyla özelleştirilmiştir.

  not: eski bir haber, ama ben yeni gördüm ve akp'nin sattıklarının resmi bir açıklaması olması bakımından da önemli bence.
  https://tele1.com.tr/akpn...i-cimer-listeledi-112474/

  ek: (bkz: akp iktidarında satılan kurum ve kuruluşlar/#14192662)

  Edit: ampul kafalar gelmiş 2002'den önce de şunlar satıldı bunlar satıldı diye yazmış. Ulan sanki biz 2002 den öncekiler satıldı ne güzel oldu diye destekliyoruz. Malsınız, çok malsınız.
  20 3 ...
 • çadırlarda bir çok gencin milli olmasına vesile olanların sıklıkla yad ettikleri gösterilerdir. hayır bu kadar iddialı şekilde söylüyorsan ya olaya şahitsindir ki o meydanlara çıkıp şahit olacak g.t yok bunu söyleyenlerde ya da çadırın içerisinde olup aktivitede rol oynamış olman lazım. ilk seçenek zor olduğu için muhtemelen o gençlerin milli olmasına vesile olanlar dile getiriyor belli ki bunu sürekli.

  annesinin önüne koyduğu çayı içip keki tüketen ve tüm olayları yandaş medyadan takip edenler boş yapmasın. moydonlordo hop pokokolor vordo. evet meydanlara pkk lılar çok büyük olasılık ile bizzat fetocu polislerin eli ile çıkartıldı. çünkü önünü alamıyorlardı. o zamanlar kavgaları daha başlamamıştı hükümet ile. o polisler kasıtlı olarak şiddet kullandıkça insanlardan daha da destek görüyordu gösteriler. en iyi yaptıkları şeyi yapıp olayı provoke etme amaçlı tüm sokakları tutulmuş ve 3 kişi bir arada yürümene izin verilmeyen taksim sokaklarından 20 li 30 lu gruplar halinde pkk lılar ellerinde şerefsiz aponun koca posterleri ve molotof kokteylleri ile o meydana girebildi. hiç kafanızı kurcalamıyor mu yıllardır nasıl olabildi diye ? on bin tane polis tüm sokakları tutmuş ama bu şerefsizler ellerini kollarını sallaya sallaya taksim meydanına çıkabiliyor. belkide hükümet ile husumetleri içten içe başlamıştı ve gene bilerek ve isteyerek hükümete zarar vermek için o pkk lıları taksime çıkardılar. her iki durumda da olay aynı sonuca çıkıyor dikkat edersen.

  orada görev alan polislerin belki yarısı belki biraz daha fazlası sonradan fetocu olmaktan ihraç edilmedi mi meslekten. işinize gelince "feto *siyasileri* kandırıp emniyeti ele geçirdi" diyorsunuz ama iş gezi gösterilerine gelince o polisleri, polis amirlerini, bürokratları falan hiç irdelemiyorsunuz. bu fetö terör örgütünün en büyük meziyeti ne ? olayları provoke etmek, çığrından çıkartmak. siz demiyor musunuz 17-25 aralıkta kumpas kuruldu bilmem ne diye. o devasa "kumpası" kuran akıl bu olaylarda bu kumpası kuramaz mı. emmeye geliyorsan bir zahmet gömmeye de gel.
  6 2 ...
 • Feministlerin yarısını oluştururlar. Feminist olduklarından beyin aranmaz kendilerini dünyanın en güzel kadını sanırlar zayıf kadınlardan nefret ederler erkek parası yeme işini çok severler kimse para vermeyince mizojini ree diye zırlarlar.
  feminist kara balinası
  4 1 ...
 • 2020 senesinde gerçekleşendir.

  Normalde Yazın ayakları çok terleyen biri olduğum halde halen çıkarmadım. Gerçi yaz tam olarak gelmedi ama olsun normal şartlarda bu ayda çorabı sallayıp atmamız lazımdı.
  4 0 ...
 • galatasaray

  20665.
 • Yaaa bu tinerci tayfa kadar ağlak taraftar görmedim amk.
  Kupayı istedikleri senede hayatta bile olmayan bir sürü gevşek toplanmış Galatasaray'a laf ediyor.
  Şerefli kulübüz diye geçiniyor bir de koyduklarım.
  Ulan bütün maçlarınızı geçtim, şike olayınızı da geçtim..

  Senelerce kafamızı siktiniz burak Yılmaz'ın penaltısı ile. Pozisyon da gri amk ya neyse.
  Siz yasin sülün taklasını bilir misiniz? Gs ceza sahası içinde güvercin gibi takla atıp penaltıyla maçı alan şerefli bjk oyuncusu...
  Amk şeref yoksunları, gidin ötede ağlayın.
  4 5 ...
 • ekşi sözlükten aşırılmıştır. değiştirmeden ekliyorum. emeğe saygı.
  tanım: izlendikten sonra işte sinema bu dedirtecek kadar güzel olan filmdir. ama en iyim yok maalesef. en iyilerim var. her birini defaten izlemekten bıkmayacağım filmlerdir benim için. alt tarafta aklıma ilk gelenleri sıralamaya çalıştım. gözlerim kanlandı valla.
  ayrıca tırnak (" ") içindeki cümleler filmlerden alıntılardır. diğerleri bana ait.
  umarım faydalı olur ve canınız sıkılıpta film izlemek istediğinizde bu entariye uğrarsınız.

  la haine (1995) : "önemli olan düşüş değil yere çarpıştır."
  the godfather (1972) : “ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( don vito carleone)
  the dark knight (2008) : ”delilik yer çekimi gibidir ; sadece hafifçe itmek yeterlidir."
  shichinin no samurai (1954) : "eğer kafan kesilecekse, sakalın için üzülmene gerek yoktur."
  fight club (1999) : "başıma bir silah daya ve duvarları beynimle boya."
  cidade de deus (2002) : "silahınız olması sizi hırsız yapmaz; fikirlere ihtiyacınız vardır."
  the matrix (1999) : "başlangıcı olan her şeyin bitişi vardır "
  léon (1994) : "hayat hep böyle zor mudur, yoksa sadece çocuk olduğunda mı böyle gelir?"
  nuovo cinema paradiso (1988) : “arkadaşlarımı görünüşlerine, düşmanlarımı zekalarına göre seçerim.”
  2001: a space odyssey (1968) : "son zamanlarda yanlış kararlar verdiğimi biliyorum. ama seni temin ederim ki, yeniden eskisi gibi çalışmaya başlayacağım."
  fargo (1996) : "bak, tek bildiğim, bir problemin varsa bir profesyonel çağırırsın!"
  no country for old men (2007) : efendim daha 2 gün önce açtım izledim. kaçıncı izleyişim bilmiyorum. kardeşler bu işi biliyor.
  donnie darko (2001) : sanırım bu film, set çalışanlarının tümü ot çekerken çekildi. gülücük
  rain man (1988) : "göz kamaştırıcı, tatil gibi" kadın benzetmesini senden öğrendik raymond! iyi ki varsın.
  stalker (1979) : "bu çok sıkıcı olmalı. gerçeği aramak. o gizleniyor ve siz de onu aramaya devam ediyorsunuz." sahi gerçek neydi üstad?
  woman at war (2018) : filmde birkaç müzikli sahne var. insanın tüylerini ok gibi yapan, burnunu sızlatan. izleyin len bu filmi.
  de helaasheid der dingen (2009) : "hey, icracı, mal mülk senindir. sen onların değilsin."
  le tout nouveau testament (2015) : "tanrı var. brüksel’de yaşıyor. götün teki. karısına ve kızına kötü davranıyor. hep oğlundan bahsedilir, kızı hiç anılmaz."
  the square (2017) : "kızlar, hata yaparsanız düzeltin ve devam edin."
  kingdom of heaven (2005) : "kalbimdeyken, nasıl cehennemde olabilirsin ki?"
  taxi driver (1976) : "bence birisi bu şehri alıp klozete atmalı ve üzerine sifonu çekmeli."
  three billboards outside ebbing, missouri (2017) : "öfke, daha fazla öfke peyda eder."
  ’71 (2014) : "düşünme. hiçbirimiz bunu yapmak istemiyoruz. savaştayız, sean."
  elena (2011) : "ne hakla özel biri olduğunu düşünüyorsun? nedenmiş?" korkutucu film. haneke filmlerinin sertliğinde. insan gerçekten hayret ediyor.
  gagma napiri (2009) : savaşa bir kez daha lanet okuduk bu filmden sonra.
  interstellar ( 2014) : "öfkelen, ışığın giderek sönmesine karşı öfkelen."
  control (2007) : "var oluş. bunun ne önemi var? yaşayabileceğim en iyi koşullarda yaşıyorum. geçmiş geleceğimin bir parçası durumunda. bugünse çığırından çıktı."
  v for vendetta (2006) : “siyasiler gerçeği örtmek, sanatçılar ise gerçeği göstermek için yalan söylerler.”
  kokuriko-zaka kara (2011) : şiir gibi film efendim. özellikle müziklerine kulak kabartmanızı tavsiye ederim.
  borgman (2013) : karabasan filmi efendim. çökecek ruhunuza ruhunuza. gülücük.
  tabutta rövaşata (1996) : bence derviş hocanın en iyi filmi. vurmayın tamam.
  dom za vesanje (1988) : izledin. biliyorum. bu filmi bir daha izle. bu bir emirdir.
  ashes and diamonds (1958) : bu filmi izlemedin. biliyorum. bu filmi izle. bu bir emirdir. andrzej wajda ustaya selam olsun.
  marmoulak (2004) : "dünyadaki insan sayısı kadar allah'a ulaşma yolu vardır!"
  locke (2013) : "bir kezle hiç arasındaki fark her şeydir."
  dead poets society (1989) : yıllar önce izledin biliyorum. tekrar izlemek için şu sıralar tam zamanı. unutmadan, "kim ne derse desin, sözcükler ve düşünceler dünyayı değiştirebilir. “(john keating)"
  the guard (2011) : eminim bu filmi seveceksin ve bana teşekkür edeceksin.
  le samourai (1967) : bu gibi fransız filmi. ve bir o kadar da ilgi çekici. tertemiz.
  calvary (2014) : john michael mcdonagh'nın tüm filmlerini izle. pişman olmazsın. hepi topu 3 filmi var zaten.
  meetings with remarkable men (1979) : dücane cündioğlu'na ait bir yazının arkasına klip yapılmıştı bu filmdeki bir sahne. bu vesile ile haberdar olmuştum kendilerinden. birkaç kez daha izlemem gerekiyor. ayrıca gürciyev parçaları bir harika dostum.
  mandariinid (2013) : savaşa lanet olsun. yönetmen bir 'öz eleştri' yapmış vatanı adına. helal olsun.
  khoda nazdik ast (2006) : abi kadına neredeyse ben de aşık oluyordum. böyle nasıl desem hava gibi şeffaf ve yumuşak bir iran filmi.
  gedo senki (2006) : "ölümü olmayan hayat, hayat değildir! ölümü reddeden, yaşamı da reddeder!"
  sanatorium pod klepsydra (1973) : "sıradan olanın üstünde yükselen şeyleri asla anlamayacaksın." biraz da farklı bir film izle canım.
  mononoke-hime (1997): tanrı senden razı olsun hayao miyazaki!
  nebraska (2013) : kara komik desen değil, tam komedi de değil ama iyi bir dram. izleyin efendim.
  záhrada (1995) : deliliğin velilik olduğuna şahit olacağınız farklı bir balkan filmi. ben çoook severim. sen de sev. "ilerlemenin hiçbir manası yok, lakin insanlık çöküyor."
  zire darakhatan zeyton (1994) : allah abbas kiyarüstemi'den razı olsun ve mekanı cennet olsun. adam dünyaya sinemayı yeniden tarif etti.
  uzak (2002) : adı üstünde uzak işte. "bazı insanlar çok uzaktalar. bizim asla gidemeyeceğimiz yerdeler."
  brazil (1985) : 1984 romanı tadında bir distopya filmi. izleyin ve canınız biraz daha sıkılsın.
  her (2013) : sahi aşk neydi? sanal olan sahici olanların yerini alır mı? film birçok duyguyu ve ruhu tartışmaya açıyor. ben sevdim. seni bilmem.
  ghost dog: the way of the samurai (1999) : jim jarmusch'un samuray kuşçusunu izleyelim efendim.
  fight club (1999) : "başıma bir silah daya ve duvarları beynimle boya ." en az 2 kez izlediğinizi biliyorum. bence 3. kez izleyip sonrasında film hakkında biraz eleştri ve makale okuyun. inanın daha zevkli oluyor.
  eşkiya (1996) : ” hayatın sevda karşısında ne önemi var. ” (baran) diyor ve susuyorum.
  artificial ıntelligence: aı (2001) : "sevmek için yaratıldıysa, nasıl nefret edeceğini de biliyordur."
  dom durakov (2002) : "savaşta en önemli şeyin ne olduğunu biliyor musun? zafer değil. en önemli şey ölüm."
  khakestar-o-khak (2004) : kahrolsun amerika. yaşasın çocuklar.
  jagten (2012) : kahrolsun yanlış anlama. kahrolsun bazı şeyler. bu film insanı gerim gerim geriyor efendim. karakterle dibine kadar özdeşleşiyorsunuz. biraz psikoloji bozabilir.
  the decalogue 1 (1989) : serinin tamamını izlemekte fayda var.
  les quatre cents coups (1959) : olduramadıklarımıza da lanet olsun. "her şeyi yerinde ve zamanında yaparsan hiç sorun çıkmaz!"
  ta'm e guilass (1997) : "bütün güzel şeyler toprağa geri döner."
  snijeg (2008) : savaşın yalnız kadınlarına, bosna'ya selam olsun.
  nostalghia (1983) : "deli bir adam size kendinizden utanmanızı söylüyorsa ne biçim bir dünyadır burası!"
  el espíritu de la colmena (1973) : bu filmi izledikten sonra üzerine çok okuma yapmak gerekiyor. o kadar değerli yani.
  solyaris (1972) : tarko paşanın en izlek filmi olduğunu düşünüyorum.
  funny games (1997) : haneke emmi bu filmiyle de tokatlıyor efendim. ayıkken izleyin.
  mia aioniotita kai mia mera (1998) : toprağı bol olsun, theodoros angelopoulos'un en sevdiğim filmi. belki de selim yüzünden.
  zatoichi (2003) : takeshi kitano üstadın eski filmi kendi yorumuyla yeniden beyaz perdeye taşıması takdire şayan efendim. bunu izledikten sonra eski versiyonunu da izleyin bence. ama bu daha aksiyonlu falan.
  ladri di biciclette (1948) : sinemanın kuyruğunu doğrultan film bence.
  amour (2012) : haneke'den bir sert film daha. açık konuşayım, ıslak saçla rüzgarlı havaya çıkmakla aynı etkiye sahip. zayıf bünyeler izlemesin.
  gangs of new york (2002) :
  this is england (2006) : ırkçılık temalı muhteşem bir ingiliz filmi. çok seviyorum kendilerini.
  elite squad (2007) : derin devlet, uyuşturucu, kartel, polis temalı muhteşem bir aksiyon filmi. 2.sini de izleyin. kesinlikle izleyin. vala bak pişman olmazsınız. olursanız yeşillendirirsiniz.
  vesikalı yarim (1968) : "izlemeyeni dövüyorlar" türk filmi. muhteşem.
  karpuz kabuğundan gemiler yapmak (2004) : "izlemeyeni dövüyorlar 2" türk filmi. ahmet uluçay'a rahmet olsun.
  dersu uzala (1975) : bir akira kurosawa filmi daha.
  niwemang (2006) : bahman ghobadi'nin en sevdiğim filmi.
  dear frankie (2004) : tatlı mı tatlı, ağlatan dram filmi. çok severim.
  bir zamanlar anadolu'da (2011) : nuri nuri ceylan'ın en sevdiğim filmi. hele otomobil-yol sahneleri yok mu! dadından yenmez. arada bir açar izlerim otomobilli epizodları.
  yol (1981)
  bab'aziz (2005) : severim bu filmi ama nasır hamir'in ilk filmi daha güzel. o da altta efendim.
  el-haimoune (1986) : nedense bu filmi ürktüğüm çok sahne olmuştur. ürpertir beni.
  rang-e khoda (1999) : ağlayın efendim. salya sümük ağlayın. mecid mecidiye selam olsun.
  ıncendies (2010) : izledikten sonra kesinlikle bana küfredeceksiniz.
  war photographer (2001) : belgesel de bir filmdir tamam mı! ve bu belgesel sizi ölü kadar soğutacak hayata. savaşa lanet olsun!
  herşey çok güzel olacak (1998) : her şey çok çok güzel oldu taam mı! :gülücük
  zamani barayé masti asbha (2000) : mendiliniz yanınızda olsun.
  ın bruges (2008) : filmin mekanlarını henüz görmedim.
  sen to chihiro no kamikakushi (2001) : keşke bizim de miyazaki'miz olsa. ah keşke.
  avatar (2009) : james cameron emminin hakkını yediler. en iyi film ödülü eski eşinin filmine gitmişti o yıl. vay arkadaş.
  ağır roman (1997) : canım sıkıldıkça izlediklerimden efendim. türk filminin iyilerinden.
  ın the name of the father (1993) : adaletin bu mu dünya.. gülücük.
  the lord of the rings (2001) : bir the gotfather olmasa da sinema tarihinin güzide eserlerinden efendim. tamam vurmayın!
  vavien (2009) : itiraf ediyorum. en sevdiğim türk filmlerindendir kendisi. belki de en sevdiğimdir. yani biraz kararsızım.
  full metal jacket (1987) : stanley kubrick'in bu filmini izlemeyen de ne biliim..
  21 grams (2003) : " dünya bizi yakınlaştırmak için döner. “
  oldeuboi (2003) : kan revan içindeyim..
  the pursuit of happiness (2006) : allah siyah kardeşlerimizin yardımcısı olsun. amin.
  hunger (2008) : yaşasın irlanda.
  scent of a woman (1992) : "bakmaktan kaçtığımız gün öldüğümüz gündür.."
  arizona dream (1993) : tabi bir çingeneler zamanı değil.
  forrest gump (1994) : “run forrest, run!”
  ınto the wild (2007) : gönlümün efendisi.
  vizontele (2001) : "peki zeki mürende bizi görecek mi?"
  eternal sunshine of the spotless (2004) : bu filmin ismini doğru olarak bir çırpıda söyleyene boğazda kahve ısmarlıyorum. vala bak.
  the elephant man (1980) : "ı'm not an elephant! ı'm not an animal! ı'm a human being!"
  don juan de marco (1994) : "hayatta önemi olan yalnızca dört soru vardır, don octavio.." der ve sıralar muhterem!
  the usual suspects (1995) : ” kimsesi olmayan kişi ihanete uğramaz. “ demiş. haklı da.
  american history x (1998) : “nefret yüktür !“ vala doğru. bir de bu film her aklıma geldiğinde, kaldırımlı sahne de canlanıyor gözlerimde. ne büyük travma öyle. aman ya rabbim.

  kısa bir not: sazın içinde şeytan yok.
  aklıma geldikçe ekleyeceğim. mükerrer film varsa bildirin lütfen.
  6 4 ...
 • galatasaray

  20664.
 • Galatasaray'ı yakalayamayacağını bilen kulüpler geçmiş şampiyonluklara göz dikmiş.

  Sizlerin her bir şampiyon olduğunuz sene kazandığınız maçlarda rakip birkaç oyuncuyu para ile ayartıp "rakipten para aldık" açıklaması yaptıralım. Ve tüm şampiyonluklar bize geçsin. Var mı öyle dünya?

  Ne şike soruşturması geçirdik.
  Ne Süper Lig başlamadan önceki şampiyonlukları şampiyonluğumuza dahil ettirdik.

  Beşiktaş gururlu ise Süper Lig öncesi iki mahalle şampiyonluğunu Süper Lig kapsamında sayılmaması için başvuruda bulunsun.
  3 5 ...