• Adam gibi adamdır.

  Olm bu hayatta her şey Audi mercedes Falan değil. Önemli olan niyettir. Arabası yoksa da bu şekilde naziklik yapıp evine bırakmıştır.

  Çok doğal bi hareket. Küçümsenecek de bir olay değil.
  10 2 ...
 • Son derece yapılması riskli bir eylemdir.

  Sağda solda fotoğraflarınızın ifşa olmasını istemiyorsanız Akıllı olun, köpek gibi aşık olsanızda kimseye nude atmayın.
  Kimsenin oyuncağı olmayın, 31’ine malzeme olmayın! Ortalıkta çok orospu çocuğu var!
  13 7 ...
 • albert einstein ın atatürk e yazdığı mektup
  albert einstein ın atatürk e yazdığı mektup
  albert einstein ın atatürk e yazdığı mektup

  " Ekselansları,

  OSE Dünya Birliği'nin şeref başkanı olarak, Almanya'dan 40 profesörle doktorun bilimsel ve tıbbi çalışmalarına Türkiye'de devam etmelerine müsaade vermeniz için başvuruda bulunmayı ekselanslarından rica ediyorum.

  Sözü edilen kişiler , Almanya'da halen yürürlükte olan yasalar nedeni ile mesleklerini icra edememektedirler. Çoğu geniş tecrübe , bilgi ve ilmi liyakat sahibi bulunan bu kişiler , yeni bir ülkede yaşadıkları takdirde son derece faydalı olacaklarını ispat edebilirler.

  Ekselanslarından ülkenizde yerleşmeleri ve çalışmalarına devam etmeleri için izin vermeniz konusunda başvuruda bulunduğumuz tecrübe sahibi uzman ve seçkin akademisyen olan bu 40 kişi , birliğimize yapılan çok sayıda müracaat arasından seçilmişlerdir.

  Bu ilim adamları , hükümetinizin talimatları doğrultusunda kurumlarınızın herhangi birinde bir yıl boyunca hiçbir karşılık beklemeden çalışmayı arzu etmektedirler.

  Bu başvuruya destek vermek maksadıyla , hükümetinizin talebi kabul etmesi halinde sadece yüksek seviyede bir insani faaliyette bulunmuş olmakla kalmayacağı, bunun ülkenize de ayrıca kazanç getireceği ümidimi ifade etmek cüretini buluyorum.

  Ekselanslarının sadık hizmetkarı olmaktan şeref duyan "

  Prof. Albert Einstein ...

  ▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎

  Bu mektubu okuyan dönemin Başbakanı ismet inönü, mektubu o dönemde görev yapan Milli Eğitim Bakanı Reşit Galip Bey'e gönderdi. Lakin sonuç olumsuzdu.

  Ve Einstein'a şu şekilde cevap mektubu gönderdi:

  " Saygıdeğer profesör,

  iktidardaki hükümetin politikası gereği Almanya’da bilimsel ve tıbbi çalışmalarını yerine getiremeyen 40 profesör ve doktorun Türkiye’ye kabulünü dileyen mektubunuzu aldım. Bu beylerin hükümetimiz kuruluşlarında bir yıl ücretsiz çalışmayı kabul ettiklerini gördüm. Teklifiniz çok çekici olmasına rağmen ülkemiz kanun ve nizamları gereği size olumlu cevap verme imkânı göremiyorum. Saygıdeğer profesör, bildiğiniz gibi şu anda 40’tan fazla profesör ve doktor istihdam etmiş durumdayız. Çoğu benzer nitelik ve kapasitede olan bu şahıslar da aynı politik şartlar altındadırlar. Bu profesör ve doktorlar burada geçerli kanun ve şartlar altında çalışmayı kabul etmişlerdir. Şimdiki halde, çeşitli kültür, dil ve kökenlerden gelmiş üyelerle çok hassas bir oluşum geliştirmeye çalışıyoruz. O nedenle içinde bulunduğumuz şartlar gereği daha fazla personel istihdam etmemizin mümkün olmadığını üzülerek bildiririm."

  https://www.hurriyet.com....-dramatik-mektup-17233146

  https://ceotudent.com/alb...yazdigi-mektubun-hikayesi
  5 0 ...
 • bülent ecevit'in abd vatandaşı merve kavakçı'yı türbanla meclise girdiği için uyarması olayı. bülent ecevit bu konuda sonuna kadar haklıdır. özgürlük dediniz hak dediniz ne oldu? şimdi türban siyasal islamcıların elinde oyuncağa döndü. orası bir meclis ve kuralları vardır. ben nasıl budist kıyafetiyle oraya giremezsem o kadın da dini bir örtüyle meclise giremez. milletvekili olmuş ama kuralları bilmeyen bir kadının arkasından duyar kasmaya hiç gerek yoktur. meclisi eviyle karıştırana elbette ders verilir. zaten o türbanı bilerek takıp meclise girdiği de bellidir. amacı insanları kışkırtmak. devlet ciddiyeti diye bir şey vardır. türkiye her zaman muz cumhuriyeti değildi. türban türban dediniz her yer fetöcüyle doldu taştı. bu ülkenin çoğunluğunun müslüman olması, müslümanların borusunun öteceği anlamına gelmiyor. biz dandik bir şeriat devleti değiliz. müslümanlara kıyak yapılamaz. bu halkı ikiye böler. din sömürüsüne davetiye çıkarır. sizin anlamadığınız ve o merve kavakçı'nın da anlamadığı şey budur.
  11 4 ...
 • anın görüntüsü

  kış geçiyor, bahar geçiyor, yaz geçiyor, ömür geçiyor lakin kalbimdeki yara geçmiyor, geçemiyordu...

  Ben burada bayıldım! Günlerce burada kalabilirim.
  6 1 ...
 • --spoiler--
  demokrasiyi reddetmektir darbeciyi savunmaktır.
  --spoiler--

  Siz o günleri yaşadınız mı?
  Sokaklar kan gölüydü.
  Bir mahalleden geçerken köşe başları tutulmuştu.
  Her gün cinayetler işleniyordu ve düzlüğe çıkmak için en küçük bir umut ışığı bile yoktu.
  Sizin demokrasiden kastınız sağcıların solcuların birbirini öldürme hakkı mı?
  Kenan Evren belkide gerçekten amerikan piyonuydu, belki gerçekten herşey planlıydı.
  Ama bütün bunlardan Kenan evreni suçlamadan önce, o günlerde ülkeyi yöneten demirelden, erbakandan ecevitten, türkeşten başlamak lazım suçlamaya.
  3 0 ...
 • https://www.ibb.istanbul/News/Detail/37344

  https://www.sozcu.com.tr/...amuoyuna-tanitti-6089760/

  istanbul Büyükşehir Belediyesi (iBB), kente 6 bin yeni taksi kazandırılmasını içeren yeni taksi sisteminin ayrıntılarını meslek temsilcilerine tanıttı. Boykot kararı alan istanbul Taksiciler Odası toplantıya katılmadı.

  akp-mhp sentezli kazıkçı bir oluşum olan taksiciler odası başkanı katılmamış çok da s*kindeydi ibb'nin afedersin.

  bu ali kıran baş kesenlerin sonu inşallah gelecektir önce esenler otogarına medeniyet geldi şimdi sıra bunlarda.
  6 3 ...
 • işlev performanstır. orta parmağınızı ve yüzük parmağınızı baz alalım. orta parmağınız daha güçlü olsun. örneğin boyama yapıyorsunuz, boyayı orta parmağınızla sanatsal şekilde yayıyorsunuz. yüzük parmağınızda gelmiş ileri geri saçma sapan hareketler yapıyor, boyama desen değil, düzeltiyor mu desen değil, bari boyayı silsin diyelim yok o da değil.. napıyor bu yüzük parmağı? gücü desen yok bastırıyorsun bastırıyorsun boya da vermiyor. hareket etmesini biliyor desen o da yok kendi başına birşeyler peşinde. öyle yani. performans.
  5 2 ...
 • Saçma sapan trollümsü önerisi.

  Önce siyasal islamı bırakması gerekiyor sonra da hak yememesi gerekiyor. Akabinde de Arapları değil de Türkleri savunması gerekiyor.

  Bunlar olmayacağına göre de boş yapmayalım lütfen!
  8 3 ...
 • 2 dakika 43 saniyemi geri istiyorum dememe neden olan vasat videodur.
  Abdülhamit falan deyince sinirlerim tavan yaptı zaten. Herkes, her şey anılmış da bu ülkenin kurucusu anılmamış.
  Evet, bayağı belli ediyorlar Atatürk ü sevmediklerini. Nankörsünüz. Hoş, bunlar keşke Yunan galip gelseydi diyen adamı da destekleyen gençlik! Ne beklersin ki.
  9 5 ...