bugün

son zamanlarda şamar oğlanına dönen takım.

tüm ülke fatih terimin teknik direktörlük için en iyi aday olduğunu düşünüyordu. hani ne oldu fatih terime?

bundan 1-2 yıl önce sorsan bu takımın kaptanından yani arda turandan herkes övgüyle bahsederdi. bu adam bizim gururumuzdu. ne oldu? ne oldu da bu adam şimdi şerefsiz diye anılıyor ve ailevi değerlerine küfür ediliyor. ne yaptı bu adam? şimdi niye kadro da peki? bilmem kaç yaşındaki gazetecinin boğazına sarıldığı için mi? barcelona da süre almadığı için mi kadroda?

ölü selçuk inan ve ozan tufan milli takım kadrosunda. bunlar ne yaptı peki? eyvallah birisi yaşlandı performansı düştü. milli takımda yıllarını geçirmiş bir oyuncu. ama olmaz arkadaşım. alamazsın bu ölüyü takıma. adam bitmiş resmen. ozan tufan ne yaptı da kadroya girdi peki? euro 2016 da saçlarını düzeltti diye mi kadroya aldınız? yoksa fenerbahçe taraftarı 2 yıldır eleştiriyor diye mi kadroya aldınız? ne oldu da aldınız bu adamı?

oğuzhan özyakup niye kadroya alınmak istenmedi? beşiktaşta 2 senede şampiyonluk yaşadığı için mi? yoksa bu son 2 yılda sürekli ilk 11 de oynadığı için mi? performansı düşük olduğu için mi almak istemediniz? e yuh artık. bu adamın performansı ozan dan selçuk dan iyi be kardeşim. kör değilsiniz heralde amk.

yani diyeceğim şudur ki. isterseniz vatan haini diyin. ben böyle 3 4 yavşak futbolcunun isteklerine göre yönetilen bir milli takımı desteklemem.

ben euro 2008 dönemi milli takımını desteklerim. ben dünya üçüncülüğü dönemi milli takımını desteklerim. ben herkesin yüreğini ortaya koyduğu ve taraf seçilmeden yönetilen milli takımı desteklerim.

biz de bu işler böyle hocam. haksızlığa gelemem ben.
Hayat çizgim içinde gidebildiği tek dünya kupası olan 2002 dünya kupasında belki de tarihinin en iyi milli takımı olan rivaldolu ronaldolu roberto carlos lu brezilyayla iki kere karşılaşmıştır hem grupta hem yarı finalde.. o brezilyayı bile zorlamıştık salaklığımızdan kırmızı kart falan görüp yenilmiştik.. şimdi şöyle bir brezilya denk gelseydi o zamanlar ne de güzel olmaz mıydı diye düşünürken buldum kendimi.. finalde bile olabilirdik alamanya - türkiye. Uzak doğuda güzel bir final olurdu.. hey gidi günler..
dünya kupası için fazla adam olan takımdır açık ve net.
2018 dünya kupasında yok gibi oynayan takımdır, hepsine tek tek helal olsun.
Dünyanın en ruhsuz milli takımıdır. Daha doğrusu takım olmayı beceremeyen herkesin bireysel takıldığı topçular Birliği.
Adamlar dünya kupası diye bir organizasyon olsa her sene ipi göğüsleyecek müthiş ekip.

Kısa ve dar paça pontil, parlak-kösele iskarpin ve açık döş.
Milli takım formamız.
ilk defa oynadıkları oyun heyecan verdi. ama yinede takımda eksiklik var gibi kaleye volkan yada onur kıvrak iyi olur hemde kaptanlık vasıfları var.
https://m.uludagsozluk.com/e/40204779/

Primci tayfadan ve sistemsiz hocalardan kurtuldu. Ben rusya yenilgisi sonrası da söyledim. Bu takım umut vadediyor.

Genç ve kaliteli takımımız. Yeniden doğdu.
şenol denen üçkagitci,zimbacinin eline kalmış buram buram tiner kokar hale gelmiş milli takim....

şampiyon takımdan tek oyuncu olamaması takımın değil hocanın cahilligi ve çekememeligidir..
Efsane günlere, 10 sene öncesine dönüşün sinyallerini veren milli takımımız.
Tek kelimeyle. Duygulandım.
Uzun zaman sonra heyecan verdiler, gelecek için de güven veren ve uzun yıllarca başarılı olacak bir jenerasyon yakaladığımız görünüyor, her maçı böyle motiveli istekli oynayalım yeter ki beklediğimiz başarılar gelecek, güneşli günler göreceğiz *
fatih terim lanetinden kurtulduğunu ve sorunun futbolculardan değil fato'dan kaynaklı olduğunu kanıtlayan genç takım.
Bugün tarih yazdık.Helal milli takım budur işte. dünya görsün.
Galibiyet iyi ama yine de temkinli olmalıyız. Takımımız sil baştan oluşturuluyor, biraz daha zaman lazım.

Dünya kupasını çok özledik, umarım bu sefer tökezlemeyiz.
Genç kadrosu umut vaat ediyor.
bala göte fransa'yı yendiler diye havalara giren ve şu an üçün birini almakla meşgul vasat ötesi takım.

emre belözoğlu'na bir adam fırça uzattı diye izlanda'yı yakacağız, onları sikeceğiz bilmem ne diyorlardı bir de.. * girersen öyle havaya izlanda gelir çakar sana kardeş.
Kaç yıldır izlerim 10 tane düzgün oynadığı maç yoktur. izlemek gereksizdir.
Taçtan top kaptıran tek milli takımız.

Yine de her daim güzeliz.
izlanda'nın türkiye'deki 10 bin nüfuslu kıçı kırık bir ilçe stadından hallice stadı var buna rağmen adamlar bizden iyi oynuyor. neyse nazar boncuğu olsun muhtemelen yenileceğiz bu akşam. milliler bu akşam vasat.
Eskisi kadar başarılı değil.
Bir zamanlar fifa dünya sıralamasında 5'incilik görmüş takımımız.
ırkçı izlanda'yı yenmesini çok istediğim iyi yürekli insanların takımı. ülkeleri gibi kendileri de soğuk olan bu milletin yerine oturmasını çok isterdim.
izlandayla deplasmanda 50 maç yapsak 51'ini kaybederiz. (evet bir tane de kavga çıkar hükmen mağlubiyet falan eklerler) adamların futbolu bize o kadar ters ki brezilya ile daha kolay başa çıkabiliriz ama bunlarla çıkamayız. matematik kafasıyla oynuyorlar, birkaç hamle sonrasını hesap edip ona göre top atıyorlar, hareketleniyorlar vs. biz ise komple allah ne verdiyse tabir ettiğimiz sistem. böyle olunca da ne olduğunu anlamadan maç 2'ye 3'e geliyor.
Okyanusu geçip derede boguldular.