• ben sende ilk, sen bende.. haziran günü ayni durakta denk gelmistik.. sen bana bakmistin, ben sana.. sonra hep ayni durakta ayni saatte denk gelir olmustuk.. ben sana hic gizlemeden bakardim.. sen bana gizli gizli.. hos ben hissederdim baktigini, sende bunu bilirdin.. agustostu aniden dönüp ne var dedin.. utandim.. farkettin.. yüzümü cevirdim, yüzünü cevirdin.. cumartesiydi, pazardi sonra.. okul falan yoktu... ama ya sen gelirsin diye ayni saatte ayni treni bekledim.. ben vardim ama sen yoktun.. pazartesiydi.. yoktun.. sali? yoktun.. yok oldun.. 62 gün yok oldun.. babam israrla sigara almaya gitmemi istemisti.. en ergen kavgami edip msn de yazmayan hatuna titresim atarken, zoraki yola düsmüstüm.. evin önüne ciktim.. iki adim önümde bi kadin yürüyordu.. kar yagiyordu bilirsin sen.. kaydin düstün.. kayip düsen herhangi birine yardima kostum.. bilirsin sen ayak bilegin burkulmustu iki ay bastonla gezdin.. ben senin ilk elini yerden kaldirmak icin tuttum.. sonra 4 yil birakmadim.. üstünden 14 yil gecti.. hala birakmadim.. hala her alkollu geceye senle yatiyor, senle uyaniyorum.. hala adini koyuyorum avucuma, kalbime götürüyor sema dönüyorum Tanriya.. hala adini Allahin adiyla birlikle aniyorum.. kiblene dönüyorum.. secdene yatiyor susuyorum duaya..

  gizliden bakarken yanlislikla resmimi begenmis hemen kaldirmissin.. gördüm.. ama hissettirmedim.. cünkü hergün ayni seyi bende yapiyorum.. ama hata yapmamak konusunda daha israrliyim..

  gördüm.. adimi vermissin ogluna.. adini verecegim kizima.. ilk askim.. ilk dokunusum.. ilk öpüsüm..

  olmamaliydi belki sonumuz böyle.. ama belki yüceltende yada unutturmayan da böyle, yarim kalisiydi.. deli dolu yasadik ama tamama erdiremedik.. olmayinca bi son.. kaldi hersey yarim böyle..

  "ben bütün başka kadınlarda seninle sevişmiştim
  seviştiğim bütün kadınlarda seni sevmiştim"

  Bursali babanin, yunan ananin kimliksiz sunni, ortodoks remix ogluydum..

  Dersimli babanin, Hopali ananin kimliksiz zaza alevi, laz sunni kiziydin..

  kim bilir ortaya ne cevherler cikaracaktik..

  cikartmadilar..

  ama hala bulundugum ortamlarda kimse ne Dersim e, ne Hopa ya, ne Laza, ne Zaza ya, ne Aleviye laf edebilir..

  öyle yapisti kimligin üstüme.. öyle ki hala papatyalar sen kokar..

  Güleser.. Pülümürün prensesi..
  1 0 ...
 • çok afedersiniz, söylemek zorundaydım:

  floyd'dan burada acıma hissiyle bahsederken, kendisine "zenci" (nigger) diye tabir edilmesinin maksadı ne?

  ekleyeyim:

  siz de ona, onu öldüren chauvin kadar bu gözle bakıyor ve aşağılıyorsunuz çünkü ibneler.
  1 0 ...
 • Bak kardeşim. Dinin sana şu kalemi yaratan bir usta var o halde evreni de yaratan bir usta vardır demiyor. Sen bunu kendi mantığın ile felsefe yaparak buluyorsun. işin içine felsefe girdiğinde o argümanın teizm ile ilişkisi kesilir.

  Senin teizm argümanı ile savaşmak için önce ayın ikiye ayrıldığını sonra kızıl denizin ikiye yarıldığını falan kanıtlaman gerek. Bunları kanıtlayamazsın demiyorum. Git kızıl Deniz dibinde jeolojik araştırma yap bu kadar su kütlesi ayrıldığında altındaki toprağı deforme etmez mi?

  Senin inancın doğru ama savunduğun argüman deist argümanı. Bunu mu iddia ediyorsun. Bir Budist de pekala deist kanıtları ile kendini savunabilir ki savunuyor da. Buda ile islam peygamberi arasında birinin diğerinden daha haklı olduğunu kanıtlayamaz isen deizm argümanları arkasına saklanıp kanıtçılık oynayamazsın. Felsefe tüm insanlığındır. Ama o felsefenin arkasına sığınıp gnostik propaganda yapmak istiyor isen sana sorarlar bizim gnostik propagandalarımızdan farkın ney diye.
  1 2 ...
 • nebi musa makamı külliyesi

  Memlüklü Sultanı Baybars tarafından miladi 1268-1269 yıllarında Hz. Musa’nın kabri olduğuna inanılan mezar üzerine türbe ve cami yaptırıldı. Nebi Musa Makamı Külliyesi, geçen asırlar boyunca çeşitli dönemlerdeki eklemelerle içinde türbe, han ve diğer müştemilatlar bulunduğu büyük bir külliye olma özelliği taşıyor. Hac güzergâhı üzerinde yer alan bu külliye, tarih boyunca özellikle de Osmanlı döneminde Hac yolcularının Kudüs’e varmadan önce konakladıkları ve ihtiyaçlarını giderdikleri bir han olarak da kullanıldı.

  Osmanlılar döneminde külliyenin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla başta Eriha şehri olmak üzere Filistin'in diğer şehirlerinde vakıflar tahsis edildi. Tarihi kaynaklara ve arşiv belgelerine göre Osmanlılar döneminde Hz. Musa'nın kabrinden ötürü buraya büyük bir önem verildiği biliniyor. Müslümanlar tarafından Hz. Peygamber'den rivayet edilen sahih hadislere ve diğer tarihi bilgilere dayanarak Hz. Musa'nın kabrinin burada olduğuna inanılıyor. Arkada ise ölüdeniz görülmektedir ...

  https://www.facebook.com/...9/posts/2942446255850898/
  3 0 ...
 • Keşke atatürk ve türk bayraklı maske kullanmak yerine, atatürk ve türk bayrağını gerçekten özümseyebilseler.

  Keşke atatürk ve türk bayrağına sevgi duyan insanları partiden uzaklaştırmasalar.

  Keşke içinde atatürk ve türk düşmanlığı bulunanları partiden ihraç etseler.

  işte öyle. Keşkelerle olmuyor, ülkedeki siyasilerde atatürk ve türk düşmanlığı ortak yön.

  Ülkede bir şeyler değişsin istiyorum fakat bu ülkenin içişlerini, dışişlerini, milli eğitimini; canan kaftancıoğlu ve sezgin tanrıkulu gibi insanlara emanet etmek istemiyorum.
  6 2 ...
 • şüphesiz ki şöyle bir şey.
  chp nin kullandığı türk bayraklı maske
  chp nin kullandığı türk bayraklı maske

  bir tarafinda şanlı bayragimiz, diger tarafinda da ulu onder ataturk imzasi var.

  48 yasindayim. bugune kadar sağa oy vermedim. ama şu geri zekaliligi, ataturk somurusunu gorunce chp'ye oy vermek gelmiyor icimden.

  ataturk ve turk bayragi sizin maskelerinize, agzinizin kenarina, mikroplariniza, salyalariniza alet olacak seyler mi?
  bu maskeleri kullandiktan sonra ne yapacaksiniz? sonucta bunlar tek ya da birkac kullanimlik seyler. sonrasinda çöpe mi atacaksiniz? biliyorsunuz ki türk bayraginin cope atilmasi yasak. imhasi bile kurallara bagli. ayrica turk bayragi herhangi bir giyside kullanilamiyor.

  durduk yere karşı tarafa koz veriyorsunuz. hangi salak verdi size bu aklı?
  25 14 ...
 • Kese şeklinde yavru bırakan hayvanlar bunu silindir, küre formunda yapıyor. (bkz: Larva) (bkz: yumurta)

  Doğada sımsıkı çember şekiller altıgen formatı alıyorlar uygun olarak. Fotoğraftaki böyle köpüklerin şekillerine, özellikle sol alttaki köpüğünkine dikkat ediniz.

  bal peteklerinin altıgen olma nedenleri

  Ek: bu durum nasıl açıklanır?
  Bu çembersel şekillere uygulanan basınç ve mütakiben birliğin bozulmaya direnci(yüzey gerilimi) yeni bir form olarak karşımıza çıkmaktadır.
  Ve de bu baskıyı yeterince hissetmeyen doğal bazı petekler daha küresel ya da zıt koşullardakiler başka çokgensel şekilli olabiliyorlar da. Bknz:

  bal peteklerinin altıgen olma nedenleri
  9 0 ...
 • Çok değişiksiniz.öncelikle bunu belirtmeliyim:) iyisiniz. Çoğunuz burda anonim olduğu için rahat olabiliyor (kalp kırma) ama özünüzde iyi olduğunuza inanıyorum. Siyaset konuşmalarınız bayıyor insanı. Erkekler Çok fazla cinsel içerikli başlıklar açıyorsunuz ve kabasınız. Yorum yaptığınızın kadın olduğunu unutuyorsunuz. Sözlük kızlarına gelince her biri çevresinde sevilen fedakar ve güzel kızlar burda kendilerini nasıl ispatlayabilirler ki. Gitme sebebim yok sadece Gitmek istiyorum. Hakkınızı helal edin. Hoşçakalın.
  17 9 ...
 • fox demek tilki demek.
  tilkinin en önemli özelliği nedir?
  kurnaz olması, çeşitli oyunlar, alavere, dalavereler yapması.
  yani kim bu peki?

  bunun cevabını bize kuran veriyor şüphesiz.

  tarik suresi ne diyor?
  " Onlar bir tuzak kuruyorlar..."

  yani hileden bahsediyor.
  hileyi kim yapar?
  tilki. yani fox yapar.

  peki bu ayet tarik suresinin kaçıncı ayeti?
  15. ayeti.

  peki tarik suresi kaçıncı sure.
  17. sure.

  7'nin yanındaki 1'i at. elde ne kaldı?
  7.
  yani 7. ay, yani temmuz...

  elde ne var şimdi?
  7. ayın 15'i.

  yani 15 temmuz...

  fox tv'nin ne olduğu bize yüzlerce yıl önce gösterilmiş, ama görmek isteyene tabi.
  12 1 ...