• biraz hızlı ilgi duyulmalıdır zira nüfusları hızla yaşlanmakta ortada kız kalmayacak. diğer gelişmiş asya ülkeleri için de durum geçerli.

  genç kız diye alacaksınız nene çıkacak, gerçi geç yaşlanıyorlar sıkıntı yok.

  mesela bu abla koreli 51 yaşında.

  https://www.instagram.com/jungdayeon/

  bu çinli 50 yaşında:

  https://static.boredpanda...er-liu-yelin-china-35.jpg

  bak daha japonu dahil etmedim.
  2 0 ...
 • Şelale. Türk filmiydi. Sanırım hülya koçyiğit oynuyordu. 8 yaşında falandım o filme götürdüklerinde beni. Filmde de kadının kızı yanıyordu. Hala annemlere sorarım 8 yaşındaki bir çocuğu neden o filme götürdünüz diye. Ha bir de sinemada elektrikte kesilmişti hayatımın en korkunç anlarıydı sanırım.
  1 0 ...
 • sırlarımıza ve anılarımıza iyi bak diye fısıldar geçerim ruhumla. yanında başkası olduğu için yüzüne de bakmam muhtemelen.
  2 0 ...
 • kaypak insanlar, kendi çıkarları için hiç çekinmeden başkasını okkanın altına atabilecek derecede vicdansız ve şerefsiz olurlar genelde. gırtlaklarını sıkasım geliyor ama fiziksel şiddet çözüm olmadığı için başka yollar bulup hayatı kendilerine zindan etmek çok daha keyifli...
  yaş ilerledikçe daha kurnaz daha zeki oluyor sanki insan...ya da daha tecrübeli...

  sanırım lvl farkı...gamer olan anlar...
  1 0 ...
 • eve çıkacağın çok iyi arkadaşların hali hazırda varsa ev, onun dışında kesinlikle yurt. bu benim yurtta ikinci senem ve seneye de yurtta kalmak istiyorum. buradaki ortam çok güzel çünkü. kendine arkadaş edinebilmek için seçici olsan da mutlaka buluyorsun. tartışmayı, kavgayı, düzeni önce burada öğreniyorsun. herkes birlik içinde hareket ediyor ve yemeğini bile başkalarıyla yemek çok güzel. hayatının düzene girmesi ve türlü sosyal meselelerle başa çıkmak ve onları tanımak açısından ideal bir yuva.
  fakat evde, insanlar sınırlı ve yeni birilerini tanıma fırsatın olmuyor ev içinde. yurtta her türden her bölümden her memleketten insan tanıyorsun. hepsi başka bir şey katıyor sana. ve bir şeye ihtiyacın olduğunda da pek çok kapın var.

  örneğin bir keresinde bir gün sonra herkesin önünde, hocamın önünde ilk klinik görüşmemi yapacaktım. bol bol tanımadığım insan gerekiyordu pratik için. gecenin ikisinde falan aşağı inip klinik görüşme ortamı yaratıp tanımadığım insanlarla pijamalarla klinik görüşmeler yapmıştım. çok güzel bir anıydı.

  sonra bir grupla tek başıma kavga ettim, zordu ama güzeldi. yurt olduğu için dövememeleri büyük bir artı bak. ev arkadaşların daldı mı dalar.

  giriş çıkış saatlerinde, kurallarda ve yasaklarda gösterilen çabalar ve karşı koymalar zaten başka bir zevk veriyor. yurda alkol sokup kızlarla dağıtıp yurdun bahçesinde yattığımız, sistemleri takip ederek aileye mesaj gitmeden gece dışarı çıkmanın keyfine vardığımız çok oldu. biri bir şey sorsa bile bunlarla baş edebilmeyi öğrenmek, o “he he”yi bile öğrenmek çok güzel.

  tabiki yine de herkese göre değişebilir bu. isteklere ve kişilik özelliğine göre. soruları olup danışmak isteyenleri mesaj kutuma beklerim.
  4 0 ...
 • hakkında girilen 600. Entry'i bekledim hamlet'in o efsane tiradını yazabilmek için.

  '"Olmak ya da olmamak, işte bütün sorun bu!
  Düşüncemizin katlanması mı güzel
  Zalim kaderin yumruklarına, oklarına
  Yoksa diretip bela denizlerine karşı
  Dur, yeter demesi mi?
  Ölmek, uyumak sadece!
  Düşünün ki uyumakla yalnız
  Bitebilir bütün acıları yüreğin,
  Çektiği bütün kahırlar insanoğlunun.
  Uyumak, ama düş görebilirsin uykuda, o kötü.
  Çünkü, o ölüm uykularında
  Sıyrıldığımız zaman yaşamak kaygısından
  Ne düşler görebilir insan, düşünmeli bunu.
  Bu düşüncedir felaketleri yaşanır yapan.
  Yoksa kim dayanabilir zamanın kırbacına?
  Zorbanın kahrına, gururunun çiğnenmesine
  Sevgisinin kepaze edilmesine
  Kanunların bu kadar yavaş
  Yüzsüzlüğün bu kadar çabuk yürümesine
  Kötülere kul olmasına iyi insanın
  Bir bıçak saplayıp göğsüne kurtulmak varken?
  Kim ister bütün bunlara katlanmak
  Ağır bir hayatın altında inleyip terlemek
  Ölümden sonraki bir şeyden korkmasa
  O kimsenin gidip de dönmediği bilinmez dünya
  Ürkütmese yüreğini?
  Bilmediğimiz belalara atılmaktansa
  Çektiklerine razı etmese insanları?
  Bilinç böyle korkak ediyor hepimizi:
  Düşüncenin soluk ışığı bulandırıyor
  Yürekten gelenin doğal rengini.
  Ve nice büyük, yiğitçe atılışlar
  Yollarını değiştirip bu yüzden
  Bir iş, bir eylem olma gücünü yitiriyorlar.'
  4 0 ...
 • Aynı şekilde hitap edilir.
  Kullanım biçimine, konuşma tarzına göre fazla ciddi gelebilir böyle de çok kasıntı oluyor. En iyisi ilk sohbette siz diye hitap etmektir ilerleyen sohbette sen ben safhasına gelirseniz sizin bileceğiniz iş, sayın sözlük halkı.*
  4 0 ...
 • Kişilik bozuklukları çeşitlerindendir. Bu kişiler etraflarına karşı dostça, ekspansif ve enerjik olurlar. istekleri dışında bir şey geliştiğinde normalden fazla şekilde kızgınlık ve aşırı duyarlılık gösterirler, ruh halleri depresyon halinden fazla neşe haline kadar değişebilir. Gün içinde bazen karamsar kimi zaman konuşkan halde olurlar bazende fazla içe kapanıktırlar. Belirtiler psikotik olmayan düzeyde devam eder.
  Bazı durumlarda ortaya çıkan birtakım faktörlerle manik depresif psikoz görülebilir. Genel olarak iş hayatlarında başarılı oldukları kadar sosyal hayatlarında dengeyi sağlayamazlar. Çeşitli tedavi yöntemleri ile tedavi edilebilir.
  6 0 ...
 • ankaragücü'nü günahım kadar sevmeyen bir beşiktaşlıyım ama bizim taraftar böyle bir hareketi hak etmişti o gün yaptıkları ile. o gün oynayan çocuklara böyle bir saygısızlık yapmak kimsenin haddine değildi.

  bence kulübe değil densizlik yapan taraftarımıza verilen ayardır.
  11 0 ...
 • bir merak unsurudur.

  hayatta en sevdiğim şeylerden biri başka insanların kitaplıklarını incelemektir. yolda giderken bir evin penceresinden içerde kitaplık olduğunu görsem kitapları incelemeye çalışırım. az tanıdığım birinin evine gitmişsem sohbet ederken gözüm psikopat gibi kitaplara kayar. içecek falan getirmek için mutfağa gitse hemen kalkıp raflara daha yakından bakmaya giderim.
  diyeceğim fotoğrafları daha net çekin de kitapların adlarını görebileyim.
  9 2 ...