• herkese bunu yaptığı düşündüğüm için Bunlarda bir amaç görmüyorum da, sizi dikkate alırsak var imiş. 3 ü falan geçtim. dün bir açtım sözlüğü 50 bildirim var. 10 ar 15 er, 3 4 kişi oylamış.. bir şey demek isteyen der, böyle ıvır zıvıra gerek yok. kasmayın bu kadar. bak üste okudum, ulupuan artırması olabilir. artıyor muymuş lan öyle ahah? bende benim ki niye düşük diyorum. 4 yılda toplasan 10 açık oy olunca...

edit: ısır simyalleri geldi.. yok bacım teşekkür ederim :/

edit2: ne diyim bilemedim, ahah. hepinizi ayrı ayrı öpüyorum..
    3 entryi art arda açık oylayan yazarın amacı
    4 0 ...
  • Oğlum noluyor lan.

Duyarlılık arttı da tepki olarak mı gün yüzüne çıkıyor bu tip haberler yoksa bu piçler dernek falan kurup soykırıma mı başladı

Sizin ben ruhunuzu silkeleyeyim, ruh hastaları.

Şunu normal bir insan yapmaz, hiçbir şartta.
    Işte insanları da fırsat buldu mu doğrayan şerefsizler bunlar.

Toplumdan izole edilmeliler.
    Hem toplum, hem doğadan.
    8 0 ...
  • Beni beğeneni ben beğenmem, benim beğendiğim de beni beğenmez.
    -murphy kanunları, 6. Madde 3. Fıkra 4. Cümle-
    9 1 ...
  • 1 hafta içinde başbakanlık makamı tarihe karışacak olan binali yıldırım'ın son hamlesidir.
    izleyelim;
    https://streamable.com/oe98g

"onlar konuşur ak parti yapar" diyeceği yerde, dili sürçmüş "ak parti konuşur onlar yapar" demiş, daha doğrusu demesine ramak kalmış.

allah söyletiyor işte.
    itiraf.com...

not: şu adamın başbakanlığı sona erecek ya, cidden çok üzülüyorum ya.
    adam hiçbir şey yapmasa da güldürmeyi başarıyordu bizi.

edit: bir günde iki büyük gaf.
    bir diğeri;
    (bkz: sin sin sin kaf kaf kaf sinkaf sinkaf kaf)
    10 2 ...
  • lp

54.
  • ''lost on you'' şarkısıyla dinlemeye başladığım grup demek isterdim fakat ''lp'' bir grup adı değilmiş.

yaklaşık bir buçuk aydır severek dinliyorum ve bugün öğrendim ki solist laura pergolizzi'nin baş harflerinden geliyormuş isim.

şaşırdım çünkü biz arkadaşlarımızla aramızda pink floyd'a ''pf'', the beatles'a ''tb'' kısaltmalarını kolaylık olsun diye kullanırız ve öyle anlaşırız.

lp'nin de böyle bir durum olduğunu düşünmüştüm kendimce ama değilmiş.

ayrıca sadece şaşırmadım, üzüldüm de. çünkü müziğin türü ne olursa olsun enstrümanların çıkardığı seslerin yani melodinin sözlerden her zaman daha önemli olduğunu düşünürüm.

bunun kanıtı olarakta klasik müzik yeter. çünkü sözsüz müziğin ne kadar eşsiz olduğunu görüyoruz.

laura pergolizzi'nin sesi muazzam.

fakat arkasında harika bir ekip var. bir piyanist, gitarist, kemanist, baterist ve kontrbas çalan var.

benim kendi etik dünyamda solistin isminin baş harflerinin grubun adına verilmesi bencilce geldi açıkçası. *

tabi yaptıkları iş çok başarılı ve her enstrümandan bir tane olması çok özel bir ayrıntı. lost on you hepimizin bildiği şarkıdır diye düşünüyorum ama çok daha iyi şarkıları olduğunu gördüm keşfettikçe.

beyonce'un ''halo'' şarkısının coverının yanı sıra strange, suspicion, scarborough fair, levitator, wasted love gibi hoş şarkıları var fakat en sevdiğim şarkıları ''someday'' oldu.

umarım sizde bir gün someday şarkısını seversiniz. tamam iğrenç bir espiriydi.. *

https://youtu.be/g_SHRxGvUAA

''
    Someday maybe they'll change u change u
    But don't let don't let em lead u lead u astray
    Stay young
    Stay young
    Cuz someday they'll try to break u break u
    But baby I won't let em take u take u away.. ''
    13 3 ...
  • binali'nin göztepelileri bile sevindirecek türden karşıyaka taraftarını yerin dibine sokan tezahüratıdır.

karşıyaka taraftarı olarak; bir bu tezahürattan bir de o mitingde karşıyaka atkısı açan taraftarlardan utandım. göztepe bile bizimle böyle dalga geçmedi lan.
    9 0 ...
  • Bazı yazarların yaptığı boş ve tuhaf iştir. Adam tezini falan hazırlıyor, külliyatlar deviriyor ve gelip Uludağ sözlük'te yazarlık yapıyor.

zevzekliktir ayrıca. Demek ki o gün artık busun demişler. Evet.
    10 2 ...
  • a haber

1275.
  • Bu kanalın haberlerini kaynak alıp prim yaptıran da kanalı izleyen de aptaldır. Bu kanalı gülmek için izleyen bile aptaldır. Sadece a haber de değil a spor da buna dahil. Biraz formatına baksanız sürekli ortalığı karıştıran resmen uludağ trollü gibi kanallar. Ermandan spor erkandan haber dinlenmez, öğrenilmez!
    12 0 ...
  • (bkz: subhanallah)

bir maarrem ince beyanı. her gün cuma namazı kılmak hangi dinin gereği merak ediyorum? ayrıca, r.t.e için "dini siyasete alet ediyor" diyenleri pistten kim aldı ulan!

https://www.youtube.com/watch?v=u1jVFBwnjm8+
    10 3 ...
  • sadece a haber değil bütün havuz medyasının kabul ettiği hükümet beyanı.
    buradan da anlıyoruz ki korumaya çalıştıkları biri ya da birileri var. seçim öncesi ortaya çıkmaması için her şeyi yapıyorlar.
    17 1 ...