• Bence 2023 öncesi seçime gitmeyeceği hatta arttırıyorum seçim yaptırmayacak kişidir. Çünkü yenilmesi onun için sadece yenilmek olmayacak. Onun ile beraber bir sürü beslemeninde hayatı kayacaktır.

  Bir şekilde iktidarını elinde tutmak için ya chp yi tamamen kapatacak ya da başka yollara sapıp iç savaş çıkarıp kanlı bir şekilde bastırıp iktidarını perçinleme ihtimali var.

  inşallah haksız çıkarım. Öyle olsunda aptal olmaya razıyım.
  5 3 ...
 • 90larda doğup büyüyen birçok kişinin başına gelecek olan durum.

  Gezelim, eğlenelim daha erken dedik en sonunda corona sayesinde evde kaldık ehe.
  4 0 ...
 • götünde silâhla gezen şahısları göstermiştir.
  teksasta miyiz birader bu bireysel silahlanma neden?
  maganda misiniz siz?
  7 0 ...
 • samsun'da yaşayan çomar vandaldır.
  400 yıllık ağacın içini oymuş, içine girmiş ve “Korona gelsin de beni burada bulsun. Ağaçkakan gibi yuva yaptım buraya. Hey gidi korona erkek ister beni bulmaya" diye video çekmiş.

  https://twitter.com/enson...tatus/1247765793372135424

  o korona inşallah gelip seni bulur amk vandalı...

  gerizekalı çomar.

  edit: samsunlu olmadığı iddia ediliyor. o yüzden "samsun'da yaşayan" şeklinde düzelttim.
  14 4 ...
 • borneo adasında yaşayan millettir.
  iban milleti

  eskiden kafatası avcılığı ve yamyamlık da yapmış olan iban milleti, bugün borneo adasının batang ai bölgesinde yaşıyorlar.

  ibanlar, malezya yerlileri olan dayaklar'ın bir koludur.

  kamkong adı verilen 10-15 ailenin bir arada yaşadığı ilkel evlerde yaşarlar.
  iban milleti

  iban milleti erkekleri eskiden evlenebilmek için kafatası avcılığı yaparlar, öldürdükleri her bir insan için parmaklarına bir dövme yaptırırlarmış, böylece 10 parmağında da dövme olan erkek evlenme hakkı elde edebilirmiş.

  ibanlar bu geleneği 20. yy başında terk edip tarım ve balıkçılık toplumu haline gelmişler, lakin borneo adası 2. dünya savaşında japon işgaline uğrayınca, japonlara karşı yeniden kafatası avcılığı geleneğine dönerek topraklarını savunmuşlar.

  bugün sayıları bir hayli azalmış olan iban halkı, son derece iptidai şartlar altında yaşamaktadır.

  yani bu iban verme işi çok tehlikeli arkadaşlar, size iban numarası verenlere dikkat edin...
  15 3 ...
 • Evlilik hayat birleştirmektir, evet. Ama hayatını birleştirdiğin insanla sürekli kıç kıça olmak zorunda değilsin bence, günümüz ilişkilerinde bile kişisel alana saygı duymayan insanların evlilikte buna saygı duymasını bekleyemem, ama bir gün evlenirsem kendi kişisel alanımı yine tutacağım, kendime vakit geçirmek için bir alan tanıyacağım.Sonuçta bir bireyim hayatımı ne kadar birleştirmiş olursam olayım kendi alanım olmalı, olmak da zorunda.Buna saygı duymayan insanla işim de olmaz zaten, hayatım güzelleşsin diye evlenmeli insan, keyfi evlenmeli.Herkes evlenmek yada ebeveyn olup ‘neslini’ devam ettirmek zorunda değil sonuçta dğnya nüfus patlamasında.Bunlar olmadığı sürece evlilikler gerçekten erken bitiyor ve arada ki sevgiyi öldürüp birbirinden bıkmış zoraki evlilikler, ve o ilişkinin çürük meyveleri mutsuz çocuklar ortaya çıkıyor.
  8 4 ...
 • Sosyal medyadaki üç beş ergenin etkisi sanılması çok naif bir açıklama çabasıdır.

  15 temmuz'dan sonra cezaevleri doldu. Olası sebeplerden biri bu olabilir.

  Kardeşim madem cezaevleri doldu, yenilerini yaparsın. Memlekette çimento mı yok, demir mi yok?.. Sokaklar zaten bilmem kaç suçtan sabıkalı itten geçilmiyor. Biri yakalanıyor, haberlerde deniyor ki 20 ayrı suçtan sabıkalı. Ama üç yıl bile yatmamış, 21.suçunu işliyor! Ha eğer akp'yi kızdıran bir tipse o ayrı... Sürüm sürüm süründürürler.
  6 0 ...
 • Vicdanları sızlatacaktır.

  https://www.sozcu.com.tr/...eet-atan-kalacak-5732808/

  Sucukçu muhasebecisi'nin geçmişte sık tekrarladığı "mağdurun rızası alınmadan af olmaz" sözünde aynen diğer sözleri gibi zerre samimi olmadığını göstermiştir.

  Ona da karşıyım ama affedeceksen devlete karşı suç işleyenleri affet, bu ne ya?

  Yanlış anlaşılma olmasın, sadece sucukçu muhasebecisi değil, bu tasarıya destek verecek tüm lider ve milletvekilleri suçludur. Fakat en büyük suç tabi ki sucukçu muhasebecisi'nde...

  Bunların alayının tuzu kuru. Kezzapçının, bıçakçının, tecavüzcünün filan bunların ailelerinin etrafında işi olmaz. Hepsi zengin, hepsi korumalarla geziyor, korunaklı sitelerde yaşıyorlar. Bunlarda insanlık, adalet arayanın aklına turp sıkayım.
  12 1 ...
 • Yürümeyecek ,ayakta zor duran ,duvarları zoraki çatılmış çatısı tam kapanmamış illaki bir şekilde eski parlamenter sisteme rücu edecek tek adam başkanlık sisteminin problemlerle dolu yapısı gereği sürekli ürettiği sorunları bugün fatih söyleyecek yarın Ahmet öbür gün Mustafa. Her söyleyeni tutuklamaya nereye kadar güç yetecek peki. .kral çıplak işte kardeşim çıplak. .
  10 1 ...
 • Muhtelif güzel kokan yerlerdir;

  Çam ormanı
  Deniz sahili
  Aktar (baharat) dükkanı
  Attar (ıtır, koku satan)
  Gül ve lavanta bahçesi
  2 0 ...