• Halkımız ile ilgili acı gerçektir.
  Malesef sürekli dolandırılıyor insanlar.
  Jetpa, keriz feneri, islami holdingler ve son olarak çiftlik bank, anadolu farm, süt bank gibi oyun kökenli dolandırıcılara milyarlar kaptırdılar.

  Hayret ediyoruz, "yuh artık, olmaz bu kadar" diyoruz, ama oluyor...

  Insanlarımız bütün bu yaşanmış menfi örneklere rağmen yine dolandırılıyor...

  Bunun nedenini dün birebir yaşadım ve bu insanların dolandırılmayı hakettiklerini düşünüyorum artık.

  Bursa'da bir proje için milli eğitim tarafından 30 örnek aile seçildi.
  Bu ailelerden biri de biziz.
  Koordinasyon için watsap gurubu oluşturuldu falan.
  Buradan bizlere duyurular yapılıyor.
  Bu arada projeye katılan öğrenci velilerinden kimlik fotokopilerini okullara yollamaları istendi.

  Watsap grubundaki bir veli ise önlü arkalı fotoğrafını çektiği kimliğini gurupta paylaştı.
  Onu onlarca kişi takip etti.
  Insanlar hem kendilerinin, hem eşlerinin kimlik bilgilerini onlarca tanımadığı insan ile bir çırpıda paylaştı.
  Hanım ve ben guruba gelen bu mesajları şaşkınlık ve ibret içinde izliyorduk...

  Yahu bir insan tanımadığı bir sürü insan ile en özel bilgilerini nasıl paylaşır?
  Ve bu paylaşımı yapanlar 3 milyon nüfuslu bir ilde seçilmiş kişiler.

  Şimdi uluorta en özel bilgilerini paylaşmakta sıkıntı görmeyen biri hiç kusura bakmasın ama dolandırılmaya son derece müsaittir ve hakediyordur.

  Tespitim, yaşadıklarım, gözlemim bu kadar.

  Mehmet aydın ve benzerlerine afiyet olsun...
  7 0 ...
 • Üstad Yılmaz özdil'in akapelilerle adeta dalga geçerek dolar'ın 16 senede ulaştığı noktayı gözler önüne serdiği ibret alınası yazıdır.

  --spoiler--
  TL'den YTL'ye geçildi, piyasada çok olumlu karşılandı. Asrın liderimiz “paramıza itibar kazandıracağımıza dair söz vermiştik, alınterimizin semeresi ortaya çıktı” dedi, dolar sert düştü, 1.3 liraya geriledi.
  *
  YTL'den gene TL'ye geçildi, piyasada çok olumlu karşılandı. Asrın liderimiz “yıllar yılı paramızın değer kaybetmesinden şikayetçiydik, şimdi hamdolsun paramızın değer kazanmasından iftihar ediyorum” dedi, dolar sert düştü, 1.4 liraya geriledi.
  *
  Liradan altı sıfır atıldı, piyasada çok olumlu karşılandı. Asrın liderimiz “paramızın değeri neredeeen nereye geldi, eskiden tuvalete bir milyon liraya gidiliyordu be, şimdi artık bir liraya gidiliyor, biz işte buyuz” dedi, dolar sert düştü, 1.5 liraya geriledi.
  *
  Jöleli'nin “bir dolar bir lira olacak” demesi, piyasada çok olumlu karşılandı, dolar sert düştü, 1.6 liraya geriledi.
  *
  TL'nin simgesi tanıtıldı, piyasada çok olumlu karşılandı. Törende konuşan asrın liderimiz “paramızın artık tıpkı dolar gibi, euro gibi bir simgesi var, simgemizin çıpaya benzemesi, paramızın güvenli bir liman olduğunu vurguluyor, paramızın artık haysiyeti var, paramız bağımsızlığı, gururu ve onuru temsil ediyor, paramız şahlanıyor, küresel bir aktör olarak öne çıkıyor, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları artık cüzdanındaki parasıyla gurur duyuyor, iktidarımızın özetini paramızın itibarında görmek mümkündür” dedi, dolar sert düştü, 1.7 liraya geriledi.

  Merkez bankası başkanımızın “TL'yi aslanlar gibi koruyacağız, dövizin belini kıracağız, dolar yıl sonunda 1.9 lira olacak” demesi, piyasada çok olumlu karşılandı, dolar sert düştü, 2.2 liraya geriledi.
  *
  Ekonomi bakanımızın “dolarla oynayanın elleri yanacak, ellerinde patlayacak, bu ülkenin aslanlar gibi lideri var” demesi, piyasada çok olumlu karşılandı, dolar aslanlar gibi düştü, 2.3 liraya geriledi.
  *
  Asrın liderimizin “bakın çok açık ve net söyleyeyim, dolara yatırım yapanlar yaya kalabilir” demesi, piyasaya güven verdi, çok olumlu karşılandı, dolar sert düştü, 2.4 liraya geriledi.
  *
  Asrın liderimizin “sakın dolar alarak köşeyi dönerim gibi bir yaklaşım içine girmeyin, duvara çarparsınız” demesi, piyasaya özgüven verdi, çok olumlu karşılandı, dolar sert düştü, 2.5 liraya geriledi.
  *
  Asrın liderimizin ekonomi bakanımız ve merkez bankası başkanımızla birlikte toplantı yapması, piyasada çok olumlu karşılandı. Asrın liderimizin “işi tatlıya bağladık” demesi üzerine, dolar sert düştü, 2.6 liraya geriledi.
  *
  Asrın liderimizin “hatırlarsınız bir ara dolar kurunu dillerine dolamışlardı, şimdi bakın gördünüz, kurlar dengeye oturdu” demesi, piyasada çok olumlu karşılandı, dolar sert düştü, 2.7 liraya geriledi.
  *
  Asrın liderimizin “dolar kurlarının dengeye oturduğunu söylemiştik” demesi, piyasada daha da olumlu karşılandı, dolar daha sert düştü, 2.8 liraya geriledi.
  *
  Başbakanımız Binali beyin “dolardan bize ne, dolsa ne olur dolmasa ne olur, biz kasaya dolana bakalım” demesi, sadece yerli piyasalarda değil, uluslararası piyasalarda bile çok olumlu karşılandı, dolar sert düştü, 2.9 liraya geriledi.
  *
  Asrın liderimiz “her gittiğim davette, her katıldığım nikahta söylüyorum, en az 3 diyorum, hanım kardeşlerime sesleniyorum, ben en az 3 tavsiye ediyorum” dedi. Başka bir mevzuda konuşmuştu ama, bu defa tam olarak denk getirmişti… Dolar en az 3 lira oldu!
  *
  Asrın liderimizin “malum dolar fiyatı düştü, Rusya'yla alışverişlerimizde lira ve ruble kullanırsak, dolar daha da düşer” demesi, hem yerli piyasada hem Rus piyasasında çok olumlu karşılandı, dolar sert düştü, 3.1 liraya geriledi.
  *
  Asrın liderimizin “biliyorsunuz dolar kuru kendini korudu, çok yükselecek, patlayacak diyenler, beklenen neticeyi alamadılar, böyle bir durum söz konusu olmadı” demesi, hem yerli hem Amerikan piyasalarında olumlu karşılandı, dolar sert düştü, 3.2 liraya geriledi.
  *
  Hükümet sözcümüzün “dolar kuru bizdeki nedenlerden ötürü değerlenmiyor, sebebi biz değiliz, telaşlanacak bir durum olmadığını söylemek isterim” demesi, piyasanın yüreğine su serpti, çok olumlu karşılandı, dolar sert düştü, 3.3 liraya geriledi.
  *
  Bunun üstüne, ekonomi bakanımızın “dövizdeki durumun geçici olduğunu hep beraber göreceğiz, aşırı değerli dolar ABD ekonomisi için iyi değil, bizim ekonomimiz iyi durumda” demesi, piyasada daha çok olumlu karşılandı, dolar sert düştü, 3.6 liraya geriledi.
  *
  Varlık Fonu kuruldu, piyasada çok olumlu karşılandı. Asrın liderimiz tane tane izah etti, “ne yapmış oldu varlık fonu, Türkiye ekonomisine güç katmış oldu, tutup eleştiriyorlar, o kadar cahiller ki anlamıyorlar, nitekim varlık fonunun ilanı yapılır yapılmaz dolarda düşüş başladı, ben inanıyorum ki 3.50'nin de altına düşecek” dedi, nitekim cahil dolar sert düştü, 3.8 liraya geriledi.
  *
  (Okuduğunuz satırların tamamı sayın haysiyetli basınımızdan derlenmiştir.)
  *
  (Lütfen Google'a girin, “dolar sert düştü” yazıp arayın, 3 milyon 190 bin sonuç çıkıyor. Sayın basınımız 3 milyon 190 bin defa dolar sert düştü başlığını kullanmış… “Dolar düştü” yazıp arayın, 11 milyon 500 bin sonuç çıkıyor!
  2 milyon 250 bin “dolar çakıldı”
  başlığı var!)
  *
  Ve dün itibariyle, sanırım Türkiye ekonomisine güç katan ve piyasada olumlu karşılanan bazı gelişmeler oldu ki, cahil olduğumuz için kavrayamadığımız sebeplerle dolar sert düştü, 4 liraya geriledi.
  *
  Yarın öbür gün piyasada daha da olumlu bazı gelişmeler olur, sert düşerek 5 liraya geriler… E hep beraber olumlu karşılarız artık.
  --spoiler--

  Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...dolar-sert-dustu-2307016/
  19 8 ...
 • Tepe editi: Başlık başa kaldı.

  Ensestin anlamını bilmeyip, sadece akraba evliliği sanan kişilerin kafasıni karıştıran sorunsaldır.

  Neymis akrabasıyla evlenebilirmiş hede hödö vıdı vıdı vıdı.

  Amcanın kızıyla evlenmeye benzemez. Ensest aile içi cinsel ilişkidir.
  Aile içi, Çekirdek aile içi...

  Yok benim kafam hala basmadı diyenler için, ayrıca bakınız:
  (bkz: ensest)
  (bkz: aile)
  (bkz: çekirdek aile)
  (bkz: cinsel ilişki)
  2 0 ...
 • izmirde alışmanız gereken bir durum. Yağmur sesi ile uyanmak. Eviniz nekadar pimapenlide olsa genede o sesi gecenin sessizliğinde duyar ve uyanırsınız hele birde gök gülüyorsa maazallah. Açıkcası ben izmire Türkiye nin galleri diyorum. Yağmursuz pek günü geçmiyor.

  Benim gibi yağmuru seviyorsanız sıkıntı yok demektir. Şu anda işe giderken trenim alsancak istasyonuna yaklaşıyor ve camdan dışarı seyrediyorum. Süzülen yağmur damlaları ayrı bir serenomi ve görsellik oluşturuyor.
  3 3 ...
 • saat sabahın altısı ve ben bir kadının burnuna takmış durumdayım. enteresan bi durum ama yaklaşık bir saattir bir burnu inceliyorum. enteresan. gerçi enteresan demişim az evvel. düşünemiyorum, çok uykum geldi, bu başlıkla birlikte fişimi çekiyor ve uyuyorum. burnunuzdan öpüyorum, u yuuuuuuuuu dum
  2 1 ...
 • ırkçıların polisi putlaştırması

  bak lan şu resme... polis zulmü mü? bu neyin, kimin, hangi kansızların zulmü? bak yazık değil mi bu çocuğa? gezideki şerefsizliğinizi asla ama asla unutmayacak bu millet... bu çocuk bunu haketmedi... ama siz çok şey hakediyorsunuz... kan emici teröristler... üç ağaç için bu fidanı yok ettiniz... o ağaçlar sizin cehennemde odununuz olsun inşallah...
  12 2 ...
 • fuck buddy

  830.
 • gerçekten olgun bir erkek ve kadın arasında yaşandığında evliliğe kadar gidebilen faaliyettir. insanlar birbirini en iyi yatakta tanır ve etkilenirse de orda etkilenir herhalde.

  fuckbuddy olarak başlayıp şuan nişanlı olan arkadaşlarım var.
  2 1 ...
 • yıllardır hıristiyanların inandığına inandırıldığımız şey.

  halbuki bu olay tam kendin çalıp kendin oynamak. "hıaaa hıristiyanlar hz. isa'ya tanrı diyorlar, çok şükür bir müslümanız bak bizimki daha mantıklı"

  katolikleri ve protestanları bilmiyorum, onlar hakkında konuşamam. ama ortodoks hıristiyanlar böyle bir şeye inanmıyorlar. onlar bu tanrının oğlu olma durumları vb. şeylere sembolik olarak bakıyorlar. kesinlikle tanrı olarak görme gibi bir durumları yok.

  şunu diyebilirsiniz sevgili müslüman arkadaşlar:
  "e isa tanrı'nın oğluysa, tanrı olmaz mı zaten, nasıl sembolik olabilir ki?"

  açıkçası burada asıl "oğul" kavramı, isa'nın babasız doğduğuna inanılmasından kaynaklanıyor. islam'da da adem'e allah'ın ruh üflediğine inanılır. adem'in babası veya annesi yoktur. adem'e "tanrı" demeyiz.

  bu arada, zülkarneyn'in dünyanın sonuna gidip, ayı çamura batarken görmesine "sembolik" diyorsunuz da, isa'nın tanrının oğlu olmasının sembolik olmasına mı takılıyorsun?

  ben bu iki dine de inanmadığım için bu konularda kafam rahat. *
  5 0 ...
 • banyoda ne kadar şampuan, losyon, sabun, krem, efendime söyleyeyim temizlik maddesi vs. varsa bir kaba boca edip karıştırarak bir canavar yaratacağını zannetmek.

  bunlar hep powerpuff girls etkisi zannımca.
  14 0 ...
 • sidik ve bira karışımı bir kokusu var gibi geliyor. yeni imajıyla da balat şarapçılarına dönmüş. melankoli, çok melankoli, haddinden fazla melankoli. oyunculuğu da öyle abartıldığı gibi değil. şu twitterdaki aptal melankoli hesapları olmasaydı bu kadar tutmazdı, her sözün altında bu adamın sözleri var ama bu sözleri söyleyen kişi kendisi değil. enteresan adam sevmiyorum ben. film galasına sarhoş gidecek kadar umursamaz. işe saygı be nejo.
  5 2 ...