• dün twitch'te yayın izliyordum age of empires'in.
    elaman türklerle oynadığından sesler türkçe hep.

"evet, emrin, anladım, yaparım, allah alllah" falan diyor.

chate bir baktım eleman.
    türkçe aynı mordorda konuşulan ork diline benziyor dedi.
    şimdi adam orospu çocuğu falan kısmına girmeyeceğim de.

gerçekten o kadar kaba mı acaba ya?
    arapçadan, almancadan da mı kaba yani?
    1 0 ...
  • Ruslar o soğuk dağlara yüzbin askerini mobilize etmedi. Rus askerleri zaten sıcak havalarda işgal ettikleri şehir merkezinde kurduğu üslerinde düzen içinde yaşıyorlardı.

Eğer bizim askerlerimizinde savaş bölgesinde üsleri olsaydı, gıda,yakıt destekleri bulunsaydı farklı olabilirdi.

Zaten bizimkilerde o gıda ve yakıtı iç piyasadan toplayacak para da yoktu.

21.yy teknolojisiyle üretilmiş termo giysiler giydirseydik, o kışta o dağları o mesafeyi aşar, askeri başarıyla sevk edebilirdik.

Savaşlarda lojistik silahtan daha önemli.
    3 0 ...
  • haluk ulusoy gibi dönemleri olan şaibelelerle dolu bir kulup için utanmadan yapılan paylaşımdır. hakan şükürün röveşata denemesine bile penaltı çalındığı dönemleri kimse unutmadı.
    0 0 ...
  • kadın

2421.
  • Erkek ile hukuksal ve sosyal anlamda eşit olan/olması gereken canlı.

Biyolojik farklılıklar, kişinin haklarını, özgürlüklerini ve isteklerini kısıtlayamaz. Vücudumun daha estetik olması, tek işlevi dekorasyon olan bir biblo süsü olacağım/olmak isteyeceğim anlamına gelmez. Aynı şey erkek için de geçerli. Fiziksel olarak daha güçlü olması, sürekli amele, ırgat gibi çalıştırılacağı ve duygusal yönden de güçlü olması gerektiği anlamına gelmez.

Sizin kafalar 2. Dünya savaşında bitti. Hala elinde kılıç Osmanlı gibi olmalıyız, her yeri savaşarak fethetmeliyiz diyenlerden farkınız yok ama anlayamıyorsunuz ki kılıç ve fiziksel güç, savaşarak veya üst düzey fiziksel güç harcanarak üretilmeyen bir bombanın karşısında çaresizdir. Şimdi bombayı erkekler üretticiler gelmeden söyleyeyim: benim amacım zaten erkek üretsin biz yiyelim değil. Beraber üretelimdir. Kurşungeçirmez yeleğin materyalini de keşfeden bir kadın mesela. O Osmanlı kılıçlarınızla asıp keserken çok ihtiyacınız olacak *

Hem bana sordunuz mu kardeşim çiçek olmak istiyor musun diye? Vücudun estetik olsun diye? Ben çiçek de çınar da olmak istemiyorum. Ben sadece toplum ve hukuk tarafından çiçek veya çınar diye ayrıştırılmamak istiyorum.
    3 0 ...
  • fetö

299.
  • Bu üç beş gün içerisinde varlığını tekrar göstermeye başlamış cia taşeronu örgüt.

Bütün dertleri bu memleketin vatandaşlarını amerika'nın pentagon'un köpeği olan kendilerine biat ettirmek pkk'yla yaptıkları vatanı bölüşme pazarlığının neticesinde anlaştıkları yerleri almak imtiyazları temin etmek.

Ben size 10 sene evvel burada atıp tutan yavşaklar dahil kimse ağzını açıp laf edemezken alayınızı 18-20 yaşındaki halimle tokatlayan türk'üm. Ben ve benim gibi bir kişi daha kalsa bile asla götünüz bu vatanı bölmeye yetmeyecek. Ancak sinsilikle izbelerde götünüzü vererek bir şeyler yapabileceğinizi zannediyorsunuz.

Devleti yıktığınızı zannediyorsunuz üç kuruşluk aklınızca.

Biz ay yıldızlı türk bayrağını vatanın dört bir yanında en gönderde tutanlarız.

Götünüz varsa gelin indirmeye çalışın.
    2 0 ...
  • gidiyorum

142.
  • şu an mersin'den eskişehir'e doğru bir yola çıktım. koskoca üniversite hayatının son senesine geldim. dışarıyı seyrederken aklımda sözleri dönmeye başladı bu şaheserin.

"gidiyorum, bütün aşklar yüreğimde.
    gidiyorum, kokun hala üzerimde."

bir kendim, bir ben gidiyorum.

günaydın efenim, günaydın...
    2 1 ...
  • Bu hayvanların insansız ortamlarda hayatta kalamayacağını bilen bilinçli hayvan severlerdir. Tabi sokak köpeklerin yaşam alanı değildir. Köpeklerin kuşların ve kedilerin insanlar ve bir birleri ile vakit geçirebilecekleri geniş doğal parklar bu parklarda hayvan evleri ve yiyebilecekleri kadar mama ve su takviyesi gereklidir.

Ayrıca köpeğini kedisini kuşunu sokağa salan doğada terk eden ya da kasten öldüren kişilere de hapis ve ağır para cezaları uygulanması ve bu cezaların affının olmamasını. Aynı şekilde hayvanlara eziyet eden diğer kişilere de aynı cezalar uygulanmasını destekliyorum.

Bu kurulacak parklarda piknik alanları ve hayvan besleme noktaları veterinerler ve etkinlikler de yapılmalıdır.
    1 0 ...
  • Gün geçmiyor ki bir TÜGVA skandalı daha ortaya çıkmasın...!

TÜGVA ‘’Kim Milyoner olmak ister ‘’ yarışmasına kadın üyelerini yarışmacı olarak göndermiş.

https://twitter.com/srknt...tatus/1449042931831169025

Kim Milyoner Olmak ister için Skandal iddia: TÜGVA Üyelerinin Torpille Yarışmaya Alındığı Ortaya Çıktı Kim Milyoner Olmak ister yarışmasında torpil yapıldığı iddiası geniş yankı buldu. Torpil yaptığı belgeler sızınca gündem olan TÜGVA'nın, bu yarışmaya...

https://twitter.com/Tr__T...tatus/1449003570221694989
    1 1 ...
  • işten ayrılmak istediğini, mutsuz olduğunu nasıl söylemek gerektiğini düşünürken yağmuru bile farketmeden, sigaranın nasıl sönmediğini, sönmesin diye nasıl koruduğunu hatırlamayıp hayrete düşerek son bulan bir düşüş olabilir bu. Çünkü normal şartlar altında becermek zor ve ben zor olanı sevmem, yapamam da.

Hayırlısı arkadaşlar hakkımızda. Hayırlısı. Çok içmeyin. Hadi bay.
    0 0 ...
  • Fake trol hesapların sosyal medyada kestikleri ezik raconları ciddiye almıyorum.

O g.t onlarda hiç bir vakit olmamıştır çünkü.

Çıplak gezerim dediği hesabı siler 4 hesap daha açar.

Birinde emekli dayı birinde komando birinde hdp sempatizanı CHP li birinde de çarşaflı taklidi yapar. Ki vardır böyle bir sürü hesapları da.
    3 0 ...