• Suçtur ona sözümüz yok lakin en ufak eleştiri yaptığınız zamanda da hakkınızda dava açılıyor, Silivri soğuktur esprisi yapılıyor. Şimdi yapılan yanlışı söylemezsek bu yanlışlar nasıl düzeltilecek, söylemler nasıl kâle alınacak? Bence her insan eleştiriye açık olmalıdır ki, eleştiri sebebinin kaynağı incelenip ona göre düzen oluşturulmalıdır ama biz de onu yapacak yöneticiler yok. Onlar ne yanlış yaparsa yapsınlar hep doğru oldu, yanlışı söyleyen de suçlu oldu.

  Sadece cumhurbaşkanına değil, kimse kimseye ana avrat küfür etmemelidir, bel altı söylemlerde bulunmamalıdır. Ama eleştiri her zaman yapılır, kişinin doğru yolu bulması açısından. Neyse.
  7 1 ...
 • yıllardır evsiz yaşayan sami babacan isimli vatandaştır.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2119226/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2119227/+

  cumhurbaşkanlığı için marmaris ve ahlat'ta inşa edilen saraylar için 2021'de 448 milyon 600 bin lira harcanacağının, aynı cumhurbaşkanlığı makamının geçtiğimiz sene yedek ödenek olarak 93.5 milyar lira harcadığının ortaya çıktığı gün donarak ölmüştür bu vatandaş.

  cumhurbaşkanlığı sarayında yaşayanlar taze hurma yiyebilsinler diye hurma ağaçlarının dibine 12 milyon lira harcanarak ısıtma sistemi yapılan bir ülkede hayatını kaybetmiştir.

  ve bu vatandaşın donarak hayatını kaybettiğinden hiçbir yandaş medya kuruluşu bahsetmemiştir.

  allah rahmet eylesin.
  36 6 ...
 • ne diyeyim nasıl anlatayım bu adamı. bu artık formsuzluk değil abiler bu artık yoksunluk. herif bütün yeteneğini kaybetti sanki. bu yaşta bitmişlik neyin nesi. yokları oynuyor resmen hatta onu bile oynamıyor. dün maçı bıraktım o girdikten sonra ekran el verdikçe komple onu izledim cidden ufacık bir katkısı ufacık bir koşusu yok. yazık ediyor kendine kariyeri 1.ligde devam eder böyle giderse ya da gider fransa'da düşmeye oynayan bir takımda anca yer bulur. yazık.
  3 0 ...
 • Tanınmış Arap müelifi El Cahiz şöyle der:

  "Hücum anında Türklerden bin süvari, bin düşman atlısına ok atsa onların hepsini yere sererler. Bu türlü hücuma hiçbir ordu dayanamaz. Türk, vahşi hayvana, kuşa, insana , avinin üzerine pike yapan kuşlara ok atar. O, hayvanını hızla sürdüğü halde, önce arkaya, sağa ve sola , yukarıya ve aşağıya ok atar. Bir dağdan inerken veya bir çukur vadinin içine girerken atını haricinin düz yerinde sürdüğünden daha hızlı sürür. Türk'ün ikisi yüzünde, ikisi kafasının arkasında olmak üzere dört gözü vardır. Türk hücum ettiği zaman şahsı, silahı, hayvanı, hayvanın takımları ile ilgili her şeyi yanında bulundurur. Hızlı yürüyüşe , devamlı yolculuğa, uzun gece yürüyüşlerine ve memleketler kat etmeye gelince, bu hususta o cidden başarılıdır. Atını kendisi yetiştirir, tay iken kendisi yetiştirir atının adını söylerse atı onu takip eder, koşarsa atı arkasından koşar. Türk'ün ömrünün günlerini toplasan atı üzerinde geçen günlerinin daha çok olduğunu görürsün. Altındaki hayvanı dinlendirmek isterse inmeden diğerine biner. Türk hem çoban, hem siyasi, hem cambaz, hem baytar hem de süvaridir. Hülasa, bir Türk başlı başına bir millettir."

  (El Cahiz, (Tercüme: R. Şeşen), Hilafet Ordusunun menkıbeleri ve Türklerin Faziletleri, Ankara, 1967 s. 66)
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2119177/+
  3 0 ...
 • arkadaşlar siz eşini çalıştırmayanları nasıl hayal ediyorsunuz bilmiyorum ama yanlış hayal ettiğinizi düşünüyorum. gerçek sevgi evlilik güven bu değil.

  ev hanımlığı bir yaşam biçimidir. sizin düşündüğünüz gibi değil. hepinizin mi annesi çalışıyordu içinizde hiç mi annesi ev hanımı olan yok. yordunuz beni mk sabah sabah.
  5 3 ...
 • Sabah sabah ne alaka dinliyorum dediğim türkü.

  "beni sormuşsun dün eski bir ahbaba,
  ne yapıyor, nasıldır, ne haldedir acaba?
  çok merak etmişsen söyleyeyim ben sana
  eski bir türküye müptelayım bu sıra.

  bir hüzün çöküyor ansızın dünyama
  bir anda susuyorum, bakınıyorum etrafa
  düşünüyorum bomboş bakışlarımla
  bir çaya, bir sigaraya müptelayım bu sıra

  yalnız takılıyorum, çekemiyorum kimseyi
  herkes bana batıyor, dinlemiyorum hiçbirşeyi
  divane mezzup gibi bir ileri bir geri
  terk edilmiş mekanlara müptelayım bu sıra
  sebep arıyorum, sebepsiz kavgalara
  geziniyorum yağmur ilk düştüğünde sokaklarda
  bir ben oluyorum, birde kahrolası karanlık
  azrailin geçtiği yollara müptelayım bu sıra

  geçmişim yardan, tanımam kimseyi
  selam verseler bile duymam hiç kimseyi
  lal oluverir dilim görünce seni
  bir tek sana, bir tek sana müptelayım bu sıra..

  kış günlerine çöken kasvetin tamamlayıcısıdır bu şarkı, bir çay ve bir sigarayla.."
  2 1 ...
 • Gününüz aydın olsun hayırlı işler.

  Birisi bana ocak ayında mini etek giyip üşememeyi öğretsin lan nolur.

  içlik giymedim götüm dondu bu karılar fıldır fıldır kısacık şeylerle dolanıyor ne dolanıyor bunların damarlarında zehir falan mı?
  0 0 ...
 • fener liderliğe oynuyor öbürü sondan birinci ama ev sahibi takımın galibiyet oranı 1.30

  evet fenerin her maça başka taktikle çıkan ne oynadığı belli olmayan, ilk 5 arasında averajı en düşük ve başakşehir maçından beri hakem ittirmesiyle yarışta kaldığının ispatıdır bu oran.

  fener muhtemelen kazanır ama puan kaybı sürpriz değil, fenerliler bile biliyor bunu favoriye bak.
  0 5 ...
 • Kadınların Güçlü erkek sevdikleri doğrudur. Doğuştan gelen bir korunma güdümüz var maalesef. Yine de bunu aşıp yalnız ve mutlu yaşayan çok kadın da var günümüzde. Böyle böyle genler değişecek tabiki yüzyıllar sonra. Şu an durum bu.

  Yalnız erkekten korkmayı sevenleri anlamıyorum. Onlar ciddi ciddi moron benim gözümde. Bir insan korktuğu bir insanı nasıl sevebilir? Kocaları kafalarında iki sandalye kırdığında nasıl sevecekler kocalarını? ( bu şekilde delirmiş bir kadın tanıyorum ) bunlar yanlış düşünceler, yanlış temenniler.

  Her zaman ; piç erkek yerine efendi erkek seçin, derim tüm tanıdığım hemcinslerime.
  5 0 ...
 • Şayet birkaç göktaşı veya kuyrukluyıldız ardarda dünyamıza inmeye karar vermediler ise modern bilimle açıklayabilmek için çokça taklalar atmam gereken ışıklardır. Saatv03:30 dolaylarında çöp atmaya aşağı indim. Sonra bir iki tur atıp şu 10000 adım hedefine ulaşayım istedim, ilk turu tamamlayıp sahile geldiğimde bir sigara yaktım denize karşı... Soğuk havaya rağmen rüzgar yok, kar beklerken pırıl pırıl bir gökyüzü ve eşsiz yıldızlar... Yılın bu zamanı yazlıkçı bölgelerinde şehir ışıkları da seyreldiğinden daha çok yıldız görürüz. Gözlerim güneş batınca Silivri istikametinden gelen üç balıkçı teknesini aradı, seçemedim. Balık bulamadılar her halde... Derken önce denizden yukarı doğru mavi beyaz bir ışık yükseldi. 17 ağustos depremini bilen yaşayan ve denizden yükselen ışık topları hadisesimden haberdar biri olarak irkildim, sonra bir balıkçının ya da geminin işaret fişeği atmış olabileceğini düşündüm. Marine traffic uygulamasından hangi gemi olduğuna bakmak için elimi cebime attığımda telefonumu masanın üzerinde bıraktığımı hatırladım. Bu ışık gözden kaybolduktan birkaç saniye sonra Ereğli istikametinden gerçekten büyük bir hızla gelip ufkun altından denizde kaybolan ve yolu boyunca gayet kararlı hareket eden mavi-beyaz iki ışık gördüm... Buralarda çokça ve değişik şekillerde meteor gördüğümüz için gerek hızı, gerek hareketlerin niteliği, gerekse renkler dikkate alındığında meteor olmadıklarını düşünüyorum. Üstelik ikiz (hatta cılız bir üçüncü de vardı, sanırım farklı istikametten, açıktan aynı yere giden) asteroid iyice seyrek bir hadisedir... 2021'i de uzaylı istilası olmadan atlatabilirsek ne ala...
  3 1 ...