• Zaman zaman yaşadığım durumdur.

  Başıma çoğu zaman tatsız olaylar açan Bu durumun üzerinde, Bu yaşıma kadar geliştirdiğim apolitik kişiliğimin payı büyük elbette. Kırgın olduğum, samimiyetine güvenemediğim, devam ettirmeyi istemeyip, bir an evvel sonlandırmayı arzu ettiğim sohbetlerde istemsizce yaptığım davranıştır. Ya da tam tersi etkilendiğim, hoşlandığım biri ise; o an hissettiğim duygu ve kafamın içinden geçen düşüncelerimi saklamak için istemsiz olarak yaparım.

  Göz teması kurmak iletişimin başat kuralıdır. Varolmanın, varoluşu kabulün olmazsa olmazıdır. "Ben varım, buradayım." Demenin sessiz, fakat en etkin, en kısa yoludur ve doğru iletişimin % 70 inin doğru bir beden dili olması göz önünde bulundurulduğunda; onaylanmadan doğru ve gerçek anlamda bir iletişim sağlanmış olmaz. Hayvanlar dahi farklı bir ortama girdiklerinde ilkin göz teması kurarak, varlıklarını kabul ettirirler etraflarına. içgüdüseldir. Aksi ve süreklilik arz etmesi ise patolojiktir. Bir Kişinin bunu sürekli yapıyor olması; tedavi edilmesi gereken depresif, güvensizlik, yetersizlik duyguları ve düşünceleri geliştirmiş olabileceği psikolojik sıkıntıların sebebi olabilir. Tam aksi egodan yapıyorsa ki; şişirilmiş egolarında kaynağı yine bastırılmış yetersizlik ve güvensizlik duygularıdır.

  Bu patolojik durumların dışında kalan ve günlük yaşantımızda sık sık başımıza gelen Göz teması kuramama durumlarında, kişinin söylediklerinden farklı olarak, karşındaki ile ilgili mutlaka; anlaşılmasından çekindiği, sakladığı iyi veya kötü bambaşka duygu ve düşünceleri vardır fikrimce.
  13 0 ...
 • içinde tek Türk futbolcu barındıran bir 11 ile sahaya çıkan Beşiktaş, hak ettiği üzere farklı yenilgiyle ayrıldı sahadan.

  Türk takımı, Türkiye'de oynuyor, seyircisi Türk, para verip forma alanı Türk ama sahaya bakıyorsun, kalecisinden defans oyuncusuna 72 millet oynuyor. Bunların hiçbiri çocukken, büyüdüğümde aşkım, sevdam Beşiktaş'ımın formasını giyeceğim diye hayal kurmamış, rüyalara dalmamış.

  Bunlar maaşlı şirket elemanı. Bunlar milyonluk eşek.

  Bayern Münich'de de durum farklı değil. Onlarda da Alman kalmamış.

  Futbol kokuşmuş, çürümüş. Futbol bitmiş.

  Futbol artık aşk değil, ticaret.
  5 1 ...
 • Haksızlık payı olmayan bir tespit.
  Fırat'la hem arkadaştık hem de aynı binada okuduk. Size olanları anlatayım;

  Bizim edebiyat fakültesinin bahçesi (ben iletişimdeydim ama aynı binadaydık) pkklı öğrenciler tarafından kurtarılmış alan ilan edilmişti. Her sabah pkk, dev-yol, anarşistler, lgbti'ler karşı karşıya stand açardı. Apo posterleri, pkk bayrakları, gerilla gerilla diye kafa siken terörist müzikleri...

  Kampüsün içerisinde terörle mücadele polisleri olurdu. Gider şikayet ederdik. Aldığımız cevap; 'çözüm süreci çocuklar, sıkıntı çıkarmayın.' Bize aynen böyle söylenirdi.

  Fırat'la beraber 'kampüste terörist istemiyoruz' yürüyüşü yaptığımızda aynı gün fişlediler Fırat'ı. Ölümle tehdit ettiler. Ne oldu? Kimse tehdit edenlere 'siz gelin bakayım' demedi. Neden! Çözüm süreciydi çünkü.

  25 asker şehit olduğunda vicdanına yediremeyen bir kız bu teröristlerin takıldığı yere gidip Türk bayrağı açtı, 50 kişi saldırdılar Kıza. Neredeydi polisler? Yoktular. Ben 4 arkadaşımla aralarına girip aldım o kızı oradan. Hatta Fırat'ın katili olan piç yumruk atmaya çalıştı, tekmeyi yiyince geri geçti. işte o zaman Neredeydi polisler? Çözüm süreciydi değil mi?

  Fırat Akp yüzünden katledildi diyemem ama akpnin çözüm süreci politikası yüzünden katledildi diyebilirim, rahatlıkla.
  10 0 ...
 • insanlar. artık insanlar diyalog yerine kavgayı, empati yerine peşin hükmü, tevazu yerine kibri marifet sayıyor. böyle olunca susuyor, kendinizi ifade etmek yerine kabuğunuza çekiliyorsunuz. sonrası derin bir yalnızlık.
  6 0 ...
 • fenerbahçe

  17035.
 • avrupa da galatasaray kadar olmasa da her kulvarda gene beşiktaş tan fazla gitmiş takımdır. eziksiniz anlayın artık.

  şampiyonlar ligi ne de hakkı yendiği için gidememiştir. artık o dönem bitti.
  8 3 ...
 • askerliğimi kıbrısta yapmış biri olarak söylüyorum ki kıbrıs halkı refah seviyelerinin getirmiş olduğu rehavetle türk kuvvetlerine orada işgalci gözüyle bakmaktadır. yaşlı nüfus geçmişte yaşadıkları acıları unutmamış ve minnetkar olsalar da genç nüfüs ingiliz ve rum yanlısıdır ne yazık ki. hatta geçmiş dönem lefkoşa belediye başkanlarından biri 'türkiyeli askerleri severim ama sadece kışlalarında' demiştir. bu sözü söyleyen belediye başkanı adada konuşlu bir kaç kıbrıslı kuvvetin kendilerini savunabileceğini düşünmekte sanırım.
  8 0 ...
 • Öncelikle;

  (bkz: Hayvan gibi şey yapıyorsunuz)

  Ciddi olarak konuşmak gerekirse;

  Bayern Münih bu, çokta şey yapmamak lazım bu skoru. Prime döneminde shakhtar’a düzinelerce gol atmış bir takım bayern Münih, ki yine aynı teknik direktör vardı sanırım o vakitler, Beşiktaş’ın herhangi bir şansı yoktu bu maçta.

  Ha ne olabilirdi, Münih bir kontrada gafil yakalanır 10 kişi kalırdı, arada absürt bir gol olurdu , o zaman belki gollü bir beraberlik alırdı beşiktaş.

  Ama olmadı, kusura bakmayın ama, robben’in Karşısında Caner varken 11-10 u geçtim, 11-12 bile olsanız 5-0 şükredilecek bir skordur. Allah muhafaza rekor tazelemesi olabilirdi.

  Kısaca yaşandı bitti saygısızca, Bayern’le oynamanın tadına varınca...
  9 1 ...
 • insanları, yüzeysel yalanlar ve iftiralar ile kandırarak islamiyetten nefret ettirme üzerine kurulu akım.

  alıntı; "Müslümanlar domuz eti konusunda çok hassastır. Kolunun kesilmesine ses çıkarmaz ama bir lokma domuz eti yediremezsiniz. Hani, çok sıkıntıya düşerse, açlıktan ölmemek için filan, o durumlarda bile izin yoktur domuz eti yemeye."

  alıntı; "Çok sonraları bu eksiğin farkına varan şeriat geleneği, islam’ın bu açığını kapatmak için şu iki kanıtı öne sürmüştür:

  A) ‘Eşini kıskanmayan tek hayvan domuzdur’. (Acaba ?). Bu demektir ki; domuz eti yerseniz, kıskançlık duygunuzu yitirir, karınızı erkeklerden kıskanmazsınız. Sonra da karınız ahlaksız erkekler (bunlar Müslüman) tarafından rahatsız edilir, en aşırı durumda da, onunla bununla (bunlar da Müslüman) yatıp kalkmaya başlar. Böylece fuhuş başlar, yayılır. 21. yüzyılda hala bu ilkel delile inananlar var."

  https://goo.gl/zkxPQ3

  ---

  bunun gibiler ya dini kafirlerden veya münafık sahte hocalardan öğrenip, aslını araştırma ihtiyacı duymadan sallayan vicdansız şerefsizlerdir, ya işin aslını bildiği halde yalan ve iftira atmaktan çekinmeyen orospu çocuklarıdır, ya da tasmasını koparmaya çalışan hain köpeklerdir.
  4 1 ...
 • Bunu geçen günde söyledim. Yarın da söyleyecegim. Eğer hep böyle olursa yine tekrar edeceğim. Donuz sistemi çok saçma, nasıl mı?

  Ben birini donuzluyorsam benim onun entrylerini göremediğim gibi, onlarında benimkini görmemesi lazım. Saçma sapan troller geliyorlar , profilime girip , 1 hafta önce yazdığım 5 yazıyı "özellikle, bilerek" eksileyip çıkıp gidiyorlar. Kendilerini zeki sanıyorlar fakat farkında değiller. Arkadaşım yaptığınız her hareketi görüyorum. Bir peşimi bırakın yeter bıktım sizden. Sözlükte kimle konustuysam sağolsunlar geneli sohbetimi sevdi ama ben bu arkadaşlara bu sözlükte ne yaptım hala anlamadım. Bu arkadaşların kedilerinbabası57 ve bana garezi yoksa hiç bir şey bilmiyorum.
  9 6 ...
 • galatasaray

  19963.
 • be suratına defi-i hacet eylediğimin çomarı..

  ez cümle konuşup bitirmem gerek aslında, ağla açılırsın yazıp geçeceksin. nasıl ağlayacaklarını şaşırdılar, buralara sardılar ama şu primatlara laf anlatmak gerek.

  ortadoğulu çomar üslubunla cevap vermeyeceğim sana, iki satır yazı var bomboş ve hakaret dolu. seviyesine inmemek gerek ama cevap vereceğim, öyle gerekli.

  sen kim oluyorsun ki bu ülkenin topraklarında 113 senedir olan, lisesi 1915 senesinde bir mezun bile verememiş, mustafa kemal atatürk’ün üç defa ziyaret ettiği, bu ülkeye bir asırdan fazladır aydın ve çağdaş insanlar kazandırmış bir camiayı fetöcülükle ve ihanetle suçlayabiliyorsun?

  sen kim oluyorsun ki galatasaray’ın tarihi için o ifadeyi kullanabiliyorsun? galatasaray bu ülkenin avrupa’da yalnızlığını yendi. insanlar avrupa’da biz de bir şeyler başarabilirmişiz, edirne’den ötesinde de bir şeyler yapabilirmişiz dedi. bir yol açtı galatasaray o gün bu ülkeye, o yolu kimin açtığını biz her zaman hatırlatacağız.

  dünyanın her yerinde var olan, bir takımın taraftarının tutmuş olduğu takımın kazanmış olduğu kupayla, maçla övünmesine laf atmak harikulade bir hazımsızlık, eziklik psikolojisidir. galatasaray’ı hep geriden takip etmek zorunda kalmanın vermiş olduğu hazımsızlık, galatasaray gibi bu ülkeye bir avrupa kupası kazandıramanın vermiş olduğu hazımsızlık, galatasaray’ın 2002’de taktığı yıldızı 2017’de takmanın, galatasaray’ın kazandığı kupa sayısının daha yarısında olmanın vermiş olduğu bir hazımsızlık var anlayabiliyorum.

  soda iç at şikecisi, iyi gelir.
  14 4 ...
 • kapat