• " her kişi ve her konuda bir fikri olan nesil' in düştüğü acı durum."
    araştırmaz...
    sorgulamaz...
    anlamaz...
    iş sallamaya geldi mi... istanbul surlarını döven fatihin topu gibi...
    sosyal mecrada sallar gider...

not: 40 küsur yaşında olman, okur yazar olman sana küfür- hakaret- iftira atma hakkı vermez.
    önüne gelene terörist- vatan haini- pkk' lı- fetöcü demen,
    seni; bu tür alçaklıkları aklayan soytarıdan başka birşey yapmaz. kendine bunu yapma...
    6 0 ...
  • Yalnız olmak biraz şey bir durum... Gecenin yarısı kendimi hastaneye kaldırttığımda yanımda kimse olmadığı için biraz buruk hissettim ama aynı zamanda kimseye rahatsızlık vermediğim için de memnundum. Ya da gece ağrıdan inlerken kimse yanımda çaresizlik içinde beni izlemek ve dinlemek zorunda kalmadığı için de memnundum ama nefes bile alamazken ambulansa yol tarif etmeye çalışırken kendime biraz üzülmedim değil.
    6 0 ...
  • Kişileri, isimleri, silüetleri, sözleri unutabiliyorsun ama hissettirdiklerini unutmak sonsuza dek sürüyor maalesef... Hatırlatan en basit her şeyden uzak durmak belki bir nebze işe yarıyor. Yediğin yemekten tut, dinlediğin şarkıya, tuttutuğun takıma bazen bir kediden bile...
    8 3 ...
  • kısa bir süre öncesine kadar benim de aralarında bulunduğum güruh.
    sonra araştırdım tabi neyin nesi de ülke gündemine oturdu amk dedim ve girdim internete...
    sonra dedim ki:
    ulan sizin ananızı,avradınızı,beyin damarlarınızı, ırzınızı, şerefinizi, haysiyetinizi...
    1 0 ...
  • burda yazılanların hiçbiri.
    samimi, içten bir sevgiyle yapılan tüm davranışlar. soğuk, maço, barzo olup onun hayatına karışmak değil. onun yerine karar veren bir anne-baba olmak değil. ona güvendiğinizi de belli eden tüm davranışlar.
    ve hayallerine giden yolda ona çiçek atan davranışlar.
    3 0 ...
  • Sağlıklı bir insanın başka bir insanı daha doğrusu o insanın hissettirdiği duyguları, yaşanılan anları unutması mümkün değildir. Onlar hep hatırlanmak üzere orada olurlar ve bir müzikle,kokuyla veya bir mekanla yeniden yaşanmış gibi hissettirebilir. Bir insanı ancak düşünmeyerek yani farklı şeyler düşünerek, zihninizi onunla meşgul etmeden anılarından uzak kalabilirsiniz. Bunun en iyi yolu da o kişiyi hatırlatan her şeyi yok etmek. Tabii yapı olarak fazla duygusalsanız uzun sürer.
    6 0 ...
  • 60 alsam geçeceğim finale 56 verip ortalamamı 48'de bırakan hocayla akraba olabilir.
    çok ağırıma gidiyor ya. keşke finale hiç girmeseydim de öyle kalsaydım.

ya 3 gündür sisteme girip duruyorum belki acıyıp değiştirmiştir notumu diye. bu çaresizlikte kaçıncı seviye be?

bütlere çalışıyorum gecenin bir köründe. mutlusunuz dimi hocam. evinizde şöminenizin başında şarabınızı yudumluyorsunuz.
    6 3 ...
  • Genelde tatlısın diye kandırılan kadınlar. Tatlı olurlar diye bir şey yok. Hiçte değiller koca bir Hamburgere benziyorlar. Sırf üzülmesinler hayata daha da küsmesinler diye "öyle deme kanka ya şişman olabilirsin ama gayet tatlısın" diye avutuyoruz.

Sürekli gıy gıy şikayet edeceğinize az yiyin spor falan yapın bari. Üzgünüm ama gerçekler pofuduklar.
    8 0 ...
  • acizlik.
    kendini bilememe.
    kendini kontrol edememe.

tüm bunların bir hastalık olarak gelmesi.
    13 0 ...
  • merve kavakçı'nın kişiliği ve misyonu hakkında biraz daha bilgi sahibi olmamıza yarayacak arşiv bilgisidir.

abd'de kendini peygamber ilan eden bir sahtekar vardı: elijah mohammad.
    elijah mohammad denilen şahıs önceleri kendini müslüman olarak tanıtmış, bir cemaat oluşturmuş ve sonradan kendini peygamber ilan etmiş bir sahtekardır.
    hatta onun sahte peygamberliğine iman edenlerden biri de ünlü boksör muhammed ali'dir.

aynı zamanda bir sapık olan elijah mohammad'e göre, zina günah değildir.
    işte buna dayanarak sapkın cinsel ilişki ayinleri düzenlemiş, hatta diğer peygamberleri de işin içine katarak kendini şu şekilde savunmuştur;

--spoiler--
    “davud’u okurken, bir başkasının karısına nasıl göz diktiğini öğrenmişsindir, işte o davud’um ben.
    nuh’u okumuşsundur; şu sarhoşu, işte ben onun ta kendisiyim.

lut’un serüvenini okumuşsundur: şu kendi kızlarıyla aynı yatağı paylaşanı, işte ben oyum.
    bunlar bana helaldir”
    --spoiler--

işte merve kavakçı hanımefendi 12 eylül 2008'de akit'te yazdığı köşe yazısında bu sahte peygamberi övmüş, ondan övgüyle bahsetmiş ve propagandasını yapmış.

köşe yazısı şurada;
    merve kavakçı nın sahte peygamberi övmesi

islam inancına göre son peygamber hz muhammed'dir.
    ahzab suresi 40. ayet gayet açıktır;

--spoiler--
    Muhammed içinizden hiçbir erkeğin babası değildir, lakin Allah'ın resulü ve peygamberlerin sonuncusudur. Allah her şeyi hakkıyla bilir.
    --spoiler--

müslüman olan biri buna inanır, iman eder.
    müslüman biri için bundan başka peygamber kabul edilemez. müslümanım diyen biri nasıl olur da hz muhammed'den sonra kendini peygamber eden birine "islama hizmet etti" diyebilir, sahte bir peygamberin islama hizmet ettiğini düşünebilir?

peki merve kavakçı müslüman değil midir ki, kendisini "peygamber" ilan eden yeşil kuşak projesi ürünü bir sahtekarı bu kadar övmüş?

her zaman diyorum,
    bunların inandığı din farklı, bunlar müslüman değil, bunlar yeşil kuşak projesinin ürünleri...

ne yazık ki bizim ülkemizi de ele geçirdiler.

sayın cumhurbaşkanı, dikkat et, çok fena kandırılıyorsun...
    (bkz: kavakçı ailesi/#40910151)
    19 3 ...