• ahlakımızı kirlenmekten kurtarmış sansürdür.
    allah razı olsun. iyi ki bu boş beleş işlerle uğraşan insanlar var ülkemizde...

bakınız kemal sunal'ın şabaniye adlı filmi.
    duvardaki tabloda seksist öğeler mevcut. belki yarım saniye bile gözükmüyor, ama sansürcü amcanın gözünden kaçmamış, vermiş sansürü, vermiş sansürü...
    türkcell tv de tablo ve bibloya yapılan sansür

aynı filmde bir sonraki karede bir biblo mevcut.
    biblodaki kadın figürünün memeleri de sansüre uğramış.
    türkcell tv de tablo ve bibloya yapılan sansür

teşekkürler.
    bir milletin ahlakını kurtardınız(!).

40 senedir hiç dikkat çekmeyen bir ayrıntı, sansürünüz sayesinde dikkat çekici hale geldi.
    ampul beyinliler sizi...
    7 0 ...
  • "yandaşın reisçiliği menfaati bitene kadardır" sözünü doğrulayan yandaştır.

bakınız şu yandaşlık zamanlarında yaptığı bir paylaşım.
    emeklilikte yaşa takılınca rte ye giydiren yandaş

"dik dur reis, her zaman seninleyiz" falan...klasik yandaş yalama tümceleri.

sonra erdoğan emeklilikte yaşa takılanları "vatan haini" ilan ediyor. "ekonomimiz bu yükü kaldırmaz" diyor.
    bu da yandaşımızın menfaati ile çakışıyor ve şöyle bir paylaşım yapıyor.
    emeklilikte yaşa takılınca rte ye giydiren yandaş

"çift dikiş recep" ne demek la?
    vallahi ararın 155'i...
    9 2 ...
  • Çok eski bir türk geleneğidir bizimle beraber bütün orta asya ülkelerinde de görülür. Ve anlamı sadece daha önce hiç sikilmedi anlamına da gelmez. Gelinin yeni evinde dirayetli ve güçlü olması için takılır yöreye göre adı gayret kuşağı dirayet kuşağı olarak değişir. Bunun yanında paket sağlam anlamı da taşır elbet. Ama artık bunu pek sallayan yok.
    5 2 ...
  • bir türlü ne olduklarına ve ne olacaklarına karar veremeyen tiplerdir.
    açılım süreci dedikleri pkk' nın sokakları barikat, menfezleri ölüm köprüleri,
    ilçeleri pkk-milis soytarılarıyla doldurup terör estirdikleri zamanda,
    biryerlere hoş görünmek için andımızı kaldıranların,
    bugün andımız okunacak diye ağlaması içler acıdır.

sakın bir daha yerli ve milli ayağına yatmayın.... değilsiniz.

not: neymiş andımızı okumak " faşiklikmiş."
    yerim sizin aslını inkar eden " nihilizminizi " kıçımın demokratları.
    7 0 ...
  • türk insanı işi gine götünden tutmuş....

en temel problem asgari ücret değil...
    en temel problem türkiye'de üretim olmaması...
    üretim olmayan ülkede işçiye de ihtiyaç yoktur....
    işçiye ihtiyaç duyan işletmelerin sayısı nüfusa göre çok düşüktür..
    işçiler o işletmelere girebilmek için birbirlerini çiğnerler..
    3 kişilik kadro açılır, 30 kişi başvurur..
    dolayısıyla arz-talep yasası işler, maaşlar düşer..

patronlar için de durum idealden uzaktır...
    türkiye bir üretim ülkesi değildir. türkiye'de üretim yapmak çok zordur..
    hem tesisi karlı çalıştırmak, hem çin rekabetine dayanmak neredeyse imkansızdır..
    dolayısıyla eleman alırken nazlanırlar, yüksek maaş vermezler..

oysa ülkede ciddi miktarlarda üretim olsa fabrikalar deli gibi eleman alırlar. hele vasıflı işçiler kapışılır.. talep yüksek olduğu için maaşlar da haliyle yüksek olur..

bütün bunlar cari açık rakamlarından rahatlıkla takip edilebilir.. türk ekonomisinin temel prensibinin üretim değil diş borç ve ithalat olduğu cari açık rakamlarından hemen alaşılır..

ama türk insanı bu işin sadece maaş yönüyle ilgilidir.. sorunu bütün boyutlarıyla düşünmeyi reddeder. sadece "benim maaşım niye düşük" diye ağlar.. . "türkiye'yi sanayileştireceğim" diyene değil "senin maaşını arttıracağım" diyene oy verir.. dolayısıyla düşük maaşlı olmaktan bir türlü kurtulamaz..
    13 0 ...
  • değilsin cevabına sahip sorudur. değil ama misal en basitinden yurt dışına çıkarken o "türkiye cumhuriyeti"nin kendisine verdiği kimliği ve pasaportu bırakıp çıksa ya bi. orada başı derde girince misal "ben türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım" demese kürdüm dese ya. veya "türkiye cumhuriyeti"nin kendisine sağladığı imkanlardan ve "özgürce" sürdürdüğü yaşamından vazgeçse ya. hazır ırağın kuzeyinde kürdistan kurulmuş iken gidip orada yaşasa ya.

hayatta insana yakışmayan şeylerin en başlarında nankörlük gelmekte. nankörlüğü bırakması lazım bu ülke vatandaşlarının artık. bu sadece bu meselede değil ülkenin kurucusuna ve onunla beraber mücadele edip birçoğu hayatını kaybetmiş insanların anılarına nankörlük etmeseler. özgürce yaşamalarını sağlayan dini ve milli değerlerin tamamına nankörlük etmeseler. sorsalar biz türkler kürt vatandaşlara ırkçılık yapıyoruz ama bu şekilde sürekli isyan halinde olan sürekli türk - kürt ayrımı yapanların belki yüzde 70 i kürt vatandaşlar gene. bu psikoloji iyi bir psikoloji değil bundan kurtulmaları lazım artık. 80 li yıllarda değiliz ve darbe yıllarında ezilen sadece kürtler değil. sağcısından solcusuna muhafazakarından ateistine kürdünden türküne herkes zulüm gördü.
    19 5 ...
  • hoş gelmişlerdir. gibson abileri ( g.t kalkması mode on ) olarak her daim yanlarındayım.

yalnız birikmiş bulaşıklar ve mıntıka temizliği var birkaç aylık. o işleri hallediversinler yımışak yımışak sonra entry yardırmaya başlasınlar pembiş pembiş yanakları ile. en alt devre olmak kolay değil. biz ilk geldiğimiz 2 sene ellerimiz morardı bulaşıktan ot yolmaktan..
    8 0 ...
  • oytunkaran

5862.
  • Adam 100 bin entry girmiş, 90 bin tanesi 11. Nesiller hakkında.
    Şimdi bu aynı entryleri 12. Nesiller için de girer. 2 aya kalmaz 150 bini bulur bak, söylemedi demeyin.
    12 2 ...
  • Sen de 1400 senedir Kur'an okuyorsun da neye yaradı?
    Veya 5000 yıllık(!) Kürt tarihin var da neye yaradı?

Piyango dan sana milyonlarca lira çıksa gidip Mercedes mi alırsın bir Kürt veya müslüman arabası mı alırsın?
    Bu parayla gidip Arabistan da mı veya Erbil de mi yaşamak istersin Miami sahillerinde mi?

Hani derler ya "dinime küfür eden bari müslüman olsa" böyle bir durum.
    3 0 ...
  • Akademisyenler rektör seçiyor.
    Örn: 100 kişilik kurul 99 tane oyu Ahmet için kullanıyor. Kalkıp 1 oy alan Mehmet rektör oluyor.

Peynir ekmek gibi akademik ünvan dağıtılıyor. Ondan sonra TV ekranında akademik ünvanlı insanlar Nuh peygamber oğlu ile cep telefonundan konuştu diyor.
    Hele ki son anayasa tartışmaları sırasında hukuk konusunda yine hukukçu olanlar tarafından söylenenleri düşününce...
    Yazılan doktora tezleri, kurullar, yapılan intihâller yapboz tahtasına dönen rektörlük doçentlik kıstasları vs de cabası. Eğitim ve bilim açısından denetleme yönlendirme teşvik açısından yeterlilik arz eden bir kurum kuruluş oluşturmadığımız için nice sayısız örnekler var.
    https://twitter.com/tevfi.../1051389942788775936?s=19

Eğitimde milli ve yerli tartışmaları, mesela; biz ram veya HDD ya da işlemci ekran kartı anakart yazılım üreten bir insan mı yetiştireceğiz yoksa donyo bozo koskonoyor diye elinde ki para verip aldığı telefonu Bilgisarayları parçalayan insan mı?

Eve beyaz eşya ve ankastre yenilemesi yaparken Siemens tercih eden ama kahrolsun Almanya diyen bir anlayışla yaşıyoruz.

Çocuğunu yabancı kolejlerde üniversite okutup her yeri imam hatip yapacağını söyleyen bir anlayış üniversite için gerekli altyapı bilgisi çocuklara veremediği için üniversitelerimiz ilk 500 arasına giremiyor.
    Şu an iddia ediyorum Türkiye'nin tüm üniversitelerini times higher aducation world üniversty rankings listesinde ilk 10 arasında olan okulların oluşturacağı bir konsorsiyuma verseniz de üniversitelerimiz ilk 500'e giremez.
    Neden mi?
    Üniversiteye hazırladığımız gençlere hiç birşey veremiyoruz. Onları üniversite eğitimine hazır hale getiren bir eğitim sistemimiz yok.
    Şahin marka arabaya v12 motor koyup son sürat yapmak gibi, arabayı parçalamak kaçınılmaz son olur. Ondan sonra bu araba niye Ferrari gibi olmuyor demek gülünç olur.

Cahillik yani bilgisizlik eğitimsizlik ile aptallık aynı şey değildir.
    Cahillik bilgisiz eğitimsiz olmak önemli bir şey değildir. insanlar bir okula gitmeden bile şu an içinde olduğumuz bilişim iletişim çağında kendini geliştirir öğrenebilir.
    Ama aptallık önemlidir ve kimse aptal olarak doğmaz. Aptallık için mutlaka eğitim okul hayatı şart (Bernard Russell) üniversite bir meslek okulu değildir.
    Size iş öğretmez, esas itibarıyla üniversite üniversal kökünden gelir. Bilgiyi korumak ve yaymak bu bilgi sahibi insanların hakları özerkliğini korumak belli bir grup zümre millet güç üstü evrensel bir oluşumdur.

Ülkemiz de üniversite çıraklık meslek okulu olarak algılanıyor yaşanıyor. Sanki işkur veya belediyenin meslek kursunda alınan belge işe giriş izini olarak görülüyor üniversiteler diplomalar.
    Oysa öyle değil.
    Üniversiteler fikir üreten yerlerdir. Sayısız örnek verilebilir, bir icadı olan bilim kurullarına girer. Orada ürünün gelişimi kullanım alanı genişlemesi için fikirler tartışılırken tüm dünya da artık ters olarak bu işliyor.
    Bu kurumlardan bir şeyler yapılması isteniyor.
    Üniversiteler insanlara akıl vermez, insanlara aklı kullanmasını öğreten kurumlarıdır.
    Bunun alt yapısı ise ilköğretim de verilir.

cumhurbaşkanından ilk 500 üniversite tepkisi
    5 0 ...