• Sahsen esim olacak kisi bana elini bile kaldirsa babama veya abime soylerim. Hic ezik ezik duramam valla. Beni en iyi sekilde buyutmus ailem bir dedigimi iki etmemis. Elin adaminin sozlu veya fiziksel tacizine mi katlanacagim? Haddini bilsin.

  Zaten bu toplumda bu tarz olaylarin surekli olmasinin sebebi de ailelerin kizlarina sahip cikmamasidir. Cogu cahil aile o artik evlendi kizimiz degil gozuyle bakiyor. O kadina tabii siddet uygular elin oglu. Daha kiza ailesi destek cikmiyorken o mu aciyacak?
  18 2 ...
 • gelenekler boktan.
  bissürü hediye alıyosun, elbise alıyosun, ev eşyası alıyosun. almazsan nişanı bozmakla tehdit ediliyosun, ya da iyi senaryoda gücün yetmiyor diye erkekliğine küfrediliyor.

  beklentiler boktan.
  hiçbir hanım kızımız kendisinden az kazanan biriyle evlenmek istemez. kendisiyle aynı kazananla da. kendisinden azıcık fazla kazananla da. kendisinden çok fazla kazanması lazım. hadi oldu diyelim, evlenildi kendisinden çok fazla kazanan biriyle. çocuk oldu. neymiş efendim adam çocukla hiç ilgilenmiyomuş. eve çok geç saatte geliyomuş. eve gelince de çalışmaya devam ediyomuş. e çok kazansın diyodun? adam çalışıp para kazanıyo işte? sorun nerde? sonra tartışmalar, kavgalar, huzur sıfır.

  aileler boktan.
  premses kızlarına elletmeyen babalar, dünyada bi tane çok özel çok muhteşem oğullarını kıskanan anneler, başkalarının mutluluğunu çekemeyen amca, hala, teyze, kuzen, elti, görümce, kayınço vs. bilumum sözüm ona akrabalar.

  ekonomi boktan.
  beyaz eşyası, mobilyası, kirası, düğün salonu, yemekli düğün salonu, matbaacısı hepsi kan emici bu ülkede. adamlar enflasyonu filan da takmıyorlar geçiriyorlar düğünde kesenin ağzı açıktır verirler nasıl olsa diye.

  bugün eli ayağı düzgün bi salon düğünü yapayım, evimi de düzeyim dediğinde cebinden 70-80 bin lira çıkıyor.
  orta halli bir araba alayım, ayağımı yerden kessin çok da masraf çıkarmasın dediğinde cebinden 40-50 bin lira çıkıyor.
  kendin 3000 lira alsan, evlendiğin kadın ... pardon ya 3000 lira alanla evlenmeyi kabul eden kadın zaten ya çalışmıyodur ya asgari ücretle çalışıyodur. kendin 5000 alacaksın ki işte belki 3000 filan kazanan biriyle anlaşabilesin.

  zor azizim zor. biz zaten yola 15-20 bin kyk borcuyla başlıyoruz (bkz: enflasyon). kendimize telefon mu alalım, bilgisayar mı alalım, araba mı alalım, düğün için para mı biriktirelim?
  9 0 ...
 • Defne ve/veya Eylül.

  Bir kız çocuğum olması yaşama dair tek dileğimdi, artık bunu bile elimden aldılar... Kedi bakacağız hayatımızın sonuna kadar iq. Sorun değil de bir de çocuk olsa fena olmazdı.
  5 0 ...
 • doğuştan kör ya da sağır olmak nasıl bir "hastalık" değilse, eşcinsellik de bir hastalık değildir. eşcinselliğin bir "tercih" olduğunu öne sürmek de aynı derecede yanlıştır. çünkü hiçkimse; "---ayy çok canım çekti, hadi ben de birazcık eşcinsel olayım..." diyerek cinsel seçimde bulunmuyor. her ne kadar yiğitliğe bok sürmeseler de, şundan emin olunuz ki, elinde olsa hiçbir eşcinsel "normal" olma seçeneğini geri çevirmezdi.
  8 2 ...
 • yapımcıya mail attım dilerlerse yarım ekmek tavuk döner karşılığında akp belediyelerinden otobüslerle sinema salonlarına adam taşıyabileceğimizi söyledim.
  böyle bir şey olabilir mi diye sordu, Reis filmini duydun mu sen hacı dedim öyle kalakaldı.
  6 1 ...
 • nestlenin fakir ülkelerden icme suyunu satin alip siselere koyup, oradaki insanlari susuz birakip bize satma durumudur. (bkz: kapitalizm). bu da yetmiyormus gibi zamaninda bebek mamasi skandalina da sebebiyet vermislerdir. özet gececek olursak, nestle afrika ülkelerinden birine gider ve hemsire kiliginda nestle saticisi kadinlar orada bulunan egitimsiz kadinlari kandirip onlara nestle bebek mamasi verir. basta bedava olan bu mamalar cocugu bu gidaya alistirmak icin vardir. bir müddet sonra nestle gidayi vermeyi keser, sorun iste tam da o sira baslar. olay bebeklerin bu mamaya alistiktan sonra daha anne sütü icmemesidir. bir cok anne bebek mamasini alacak para bulamadigindan, cocuklar aclik icinde vefat ederler. bu da nestle skandallarindan sadece biridir.

  kaynak: https://www.zmescience.co...mpany-pollution-children/
  9 0 ...
 • uludağ sözlük

  Ankara'da Ulus Meydanı' nda Zafer Anıtı durmaktadır. Bu anıt, Avusturyalı heykeltraş Krippel tarafından yapılmıştır. 1927 yılında oraya konulan bu anıtta, büyük bir hata vardır...

  anıtın açılacağı gün herkes ulus meydanı' nda toplanmıştır. bando mızıka çalmaktadır, ve anıt kocaman bir örtüyle kapalıdır. birazdan örtü açılacak ve ankaralılar zafer anıtı ile buluşacaktır.fakat ankara' yı yönetenler ve krippel çok iyi bilmektedir ki anıtta bir hata vardır.
  krippel son anda hatayı fark etmiş,fakat açılış günü yaklaştığı için değiştirme olanağı bulamamıştır.açılıştan sonra hatasını düzeltecektir.
  örtü açılır, herkes ata'ya bakakalır.
  mutafa kemal atatürk hatayı görmüştür.
  türk hükümetinin başkenti ankara' da at üstünde mustafa kemal atatürk heykeli ve yanında iki asker. Sanatçının, at üstündeki Atatürk’ ün iki yanına koyduğu askerler Türk askerleri değildir!.. Kurtuluş savaşı sırasında askerlerimizin miğferleri olmadığı gibi, üniformaları da farklıydı. Krippel’ in anıtındaki heykeller adeta birer Alman askerine benzemektedir!

  uludağ sözlük

  atatürk sanatçının hatasını yüzüne vurmak bir yana, yanına gider, bırakın hatasından dolayı o' nu aşağılamayı ,sanatçıya elini uzatır ve şunları söyler:

  “Sizi tebrik ederim beyefendi. Mehmetçiği hep görmek istediğim çağdaş, modern kıyafetler içinde yapmışsınız!!!...”

  dünyanın hiç bir başkentinde görülmemiş, duyulmamış sanatçıyı onore eden bu büyük davranış unutulmasın diye ankara ulus meydanı' ndaki zafer anıtı' da atatürk' ün yanı başında o iki alman askeri hala nöbet tutmaktadır.
  17 1 ...
 • aşırı kibir ve gereksiz ego. bunun sebebi de önce aileleri sonra bizleriz. aileler kız çocuklarını sürekli baskı altında yetiştiriyor. anneler alttan alttan onun bir erkeğe ödül gibi olduğunu aşılıyor. bu kibire sebep oluyor. erkekler ise bazı kızlara ulaşılmazmış gibi yaklaşıyorlar. sanki elde edilmesi gereken ve diğer hemcinslerinden çok daha farklılıkları varmış gibi. bu da gereksiz egoya sebep oluyor. tamamı demiyorum ancak yarısında bu var. diğer yarısı ise gariban kalıyorlar yani ikinci planda tercih edilen kızlar. aslında tamda ilk planda olması gereken bu grup. aradığın mutluluk ise bu geri planda kalmış gibi görünen kızlar ideal her bakımdan.

  bu ilk tercih edilen dediklerimiz ile tanışıyorsun misal konuşmaya başlıyorsun. hep böyle bir adım geri tutuyorlar kendilerini. sürekli erkek olarak senin çabalaman gerekiyor. tüm adımları sen atacaksın, sen onun kalbini kazanacaksın, sen onu elde etmek zorundasın. onun için sen olmazsan mutlaka olacak yüzlerce binlerce erkek çıkacaktır kafasındalar. ancak işin sonunda işte öyle olmuyor. değer vereni sallamıyorlar nasıl olsa başkaları olur diyorlar. sonra kendi göz zevklerine uygun ihtiyaçlarını karşılayabilecek olana gidip "ödül" olarak gördükleri kendilerini bırakıyorlar kollarına. neticesinde ise kadına şiddet, aldatılma, şiddetli geçimsizlik ve ayrılma/boşanma. bu kafalar iyi değil hergün yüzlerce binlerce örneği yaşanıyor ama kadın bireylerimiz hala aynı kafadalar maalesef.
  16 1 ...
 • "Bence beni sevdiği için öptü… Dudağımdan öpmesinin kötü bir amacı yoktu” dedi."

  Kızın ifadesi

  Rapor da anlatılan:

  "Hazırlanan Sosyal inceleme Raporu’nda ise “Hediye S., eşinin dudaktan öpme eyleminin ‘kızının dudaklarına sadece dokundurma şeklinde gerçekleştiğini, öperken farklı bir amaç gütmediğine inandığını söylediği”

  Verilmesi istenen ceza 15 yıl.

  Ben anlamıyorum bu hukuk işini kız da anne de adamın lehine konuşma yapıyor adam 15 yıl ceza yiyor. Suçlu olduğu açıkça belli olan birisi ise ceza almadan çıkabiliyor tüm deliller onu gösterirken.

  He adamın yaptığı da saçma 11 yaşında kızın sen neden böyle bir şey yapıyorsun ama 15 yıl ceza ya da cinsel istismar nedir lan adamı tecavüzcü yaptılar hem de kızına karşı resmen.

  Böyle hukuk böyle adalet olmaz.
  24 0 ...
 • bu son seçim itibari ile artık iyice alışılması gereken günlerin habercisidir. seçimden hemen sonra kabine açıklandığı zaman bugüne kadar en azından tarafsız görünen büyük iş adamlarının demeçlerini okudum. durum cidden artık "yapacak bir şey kalmamış" mevzusuna dönmüş. bu tarzda insanlara kızmak yersiz. son seçim için "bal tutan parmağını yalar seçimi oldu" yazmıştım geçenlerde buraya. tam olarak bu dönemdeyiz artık önümüzdeki 5 sene boyunca. teşekkür etmeyip ne yapsınlar ? sıkıyorsa etmesinler. bir adamın iki dudağı arasından çıkacak bir söze bağlı tüm kariyerleri ve dahi hayatları. kızdırırlarsa görevden alınırlar muhtemelen fetö yandaşı diye o cezaevi senin bu mahkeme benim seyyah olurlar geze geze.

  seçimden hemen sonra çıkan khk lar alınan kararlar bilmem neler. hepsine bakıldığı zaman referandumdan beri akp seçmeni arkadaşlara anlatmaya çalıştığımız şey bire bir gerçekleşti. tek adam sistemi tam olarak tek bir adamın ülkedeki tüm kurumları, tüm parayı, tüm ekonomiyi, tüm bakanları ve tüm insanları kontrol etmesi şekline döndü. önümüzdeki 5 sene boyunca akp li arkadaşlar her ne kadar birçok şeyi beğenmeyecek olsalar bile beğeniyormuş gibi davranarak geçirecekler. bunu "inadına" yapacaklar. inadımıza yani. yapsınlar. 5 sene sonra allah vere tayyip erdoğan siyaseti bıraksa veya 5 sene sonraki seçimi kaybetse tüm bu korkunç yetkiler ile chp li birisi seçimi kazanırsa yarattıkları canavar sisteme bakıp bakıp yıllardır kendilerini uyarmaya çalışan bizleri yad ederler.
  9 0 ...