• buyrun;
    bursa bşb türbanlı memur rezaleti

burası türkiye'nin vizyon kenti, en gelişmiş kentlerinden biri.
    batıya, dünyaya dönük yüzü.

bu şehirden 150'den fazla ülkeye ihracat yapılıyor.

ama şehrin kalbi olan bursa büyükşehir belediyesinde bir hizmet masasındaki insanlık dışı, çağdışı tavır...

Edit: burada mesele kadınla tokalaşıp tokalaşmama değil, resmi bir kurum masasına asılan o yazıdır.
    Oraya o yazıyı yazarak ne amaçlanıyor?
    Sanki millet bu aşufte ile tokalaşmak için kuyruğa girmiş.
    29 14 ...
  • sözde osmanlı torunudurlar.
    bu sözde osmanlı torunları, mark sykes tarafından çizilen ve arap isyanı'nın bayrağı olan "filistin bayrağı" adı verilen paçavra ile ümmetçilik yapar kudüs'ü savunurlar.
    mark sykes in çizdiği bayrakla ümmetçilik yapanlar

bir de o pis ihanet paçavrasının yanına şanlı ay yıldızlı al bayrağımızı koyarlar utanmadan, sıkılmadan.

bu kendini bilmez beyinsizlerin salladığı bu bayrak, 1964 yılında Filistin Kurtuluş Örgütü tarafından Filistin halkının bayrağı olarak ilan edildi ve 15 Kasım 1988 yılında da yine Filistin Kurtuluş Örgütü tarafından Filistin Ülkesi'nin bayrağı olarak ilan edildi.

Bayrak üç eşit boyutta şeritten oluşur.
    Bunu soldan en uç noktası bayrağı ortalayacak şekilde duran bir ikizkenar üçgen tamamlar.
    Bayrak Batı Sahra ve Ürdün'ün bayraklarına çok benzer.

Günümüzde de kullanılan bu bayrak Arabın Osmanlı'ya ve Türk'e karşı açtığı isyanın simgesidir.

Arap isyanı öncesinde Mark Sykes tarafından çizilmiştir.
    mark sykes in çizdiği bayrakla ümmetçilik yapanlar

bu bayrağı açan, sallayan, meydanlarda mitinglerde kullananların tamamı haindir, soysuzdur, kansızdır...
    14 6 ...
  • vay arkadaş ben yokken yine meriç olduğum yazılmış. tamam kabul ulan ben meriçim. itirazı olan varsa çıksın söylesin. cff ile de zamanında konuşurdum. ne ona yavşadım ne de o bana o türden yaklaştı. salak salak hareket ve hakaretlerde bulunmadan düşünün önce siz nerede yanlış yapıyorsunuz. kız bir güzel hepinizle dalga geçmiş.

ayrıca ilk geldiğimde profil fotoğrafım yüzünden kız sananlar vardı beni. onların mesajlarını ve kim olduklarını burada ifşa edersem taş taş üstünde kalmaz, yer yerinden oynar. ayağınızı denk alın laf söylemeden önce.

bir yazar. kendi halinde.
    21 11 ...
  • ne olmuştu?

4 yıl önce bugün, sabahın erken saatlerinde dönemin içişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, işadamları Ali Ağaoğlu, Rıza Sarraf ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in de aralarında yer aldığı 89 kişi gözaltına alındı...

takip eden günlerde rüşvet, yolsuzluk, para sıfırlama tapeleri malum ortamlara düştü, bunlara herkes şahit oldu.

ortada bir hırsızlık, bir yolsuzluk, bir rüşvet olayları vardı.

ve tüm bunların üzeri fetö, paralel, montaj, sahte denilerek örtüldü...
    rüşvetçi reza zarrab "hayırsever" işadamı ilan edildi.

şimdi bugün geldiğimiz noktada bizim hırsızlar, elalemin memleketinde kimlere ne kadar rüşvet dağıttıklarını itiraf ediyorlar.

biz soyulduk, soyulmaya devam ediyoruz...

hayırlı pazarlar.
    31 3 ...
  • Özenle ve keyifle hazırlanan kahvaltıdır.
    Kızarmış patates kokusudur, yumurtalı ekmeğin tavada cozurdayan resmidir.
    Yumurtalar nasıl olsuuuuun? Diyen sestir.
    Müzik dinleyerek, tv izleyerek, sohbet muhabbetle rehavete yelken açılan günün erken saatleridir.
    7 1 ...
  • minyon kızlara özel bir selamlama biçimi.

gününüz güzel olsun.

168 cm ve üstü kızlar size gün aymasın, umarım evde kalırsınız ve bunun sebebi uzun olmanız olur.

Edit : veronicanın hatrına sınır 170cm olsun hadi. Yukarısı inan kurtarmaz, ürünün bana gelişi bu zaten.
    16 4 ...
  • Kosmosda bizden başka düşünen var mı
    var
    bize benzer mi
    bilmiyorum
    belki bizden güzeldir
    bizona benzer mesela ama çayırdan nazik
    belki de akarsuyun şankına benzer
    belki çirkindir bizden
    karıncaya benzer mesala ama tıraktörden iri
    belki de kapı gıcırtısına benzer
    belki ne güzeldir bizden ne de çirkin
    belki tıpatıp bize benzer
    ve yıldızlardan birinde
    hangisinde bilmiyorum
    yıldızlardan birinde konuşacak elçimiz
    hangi dilde bilmiyorum
    yıldızlardan birinde konuşacak elçimiz onunla
    Tovariş diyecek
    söze bu sözle başlayacak biliyorum
    Tovariş diyecek
    ne üs kurmaya geldim yıldızına
    ne petrol ne yemiş imtiyazı istemeğe
    Kola-kola satacak da değilim
    selamlamaya geldim seni yeryüzü umutları adına,
    bedava ekmek ve bedava karanfil adına
    mutlu emeklerde mutlu dinlenmeler adına
    "Yarin yanağından gayrı her yerde her şeyde hep beraber"
    diyebilmek adına
    evlerin
    yurtların
    dünyaların
    ve kosmosun kardeşliği adına

nazım hikmet ran
    7 1 ...
  • Ural 4 yaşında anca var o zamanlar. Kuzeni defneyle sürekli yan yana kalma çabaları. E tabi biz de peşlerinde yalnız bırakmıyoruz aşıkları(!)
    Bi ara bunlar kayboldu peşlerinden gittim. Annemin odasında yatağın sol kısmındaki boşluğa tünemişler. Benim şerefsiz diyor ki kuzenine “sen beni burda bekle ben annemi öldürüp geliyorum”..
    Vay arkadaş satışa gel. Doğur besle kız öpcek diye anneyi harca..
    Hayat acımasız der uzaklara bakarım...
    16 1 ...
  • Dünya'dan 40 ışık yılı uzakta ve dünya'nın yaklaşık 2 katı büyüklüğünde, tamamen elmastan oluşan '' 55 Cancri E '' adında bir gezegen vardır.
    4 0 ...
  • (#6221278) da o zaman izleyip adeta büyülendiğim filmdeki karakteri yazmıştım. Tekrar ziyaret etmek istedim.

--spoiler--
    Kitapta ekstrası var ondan. Bu arkadaşımız zamanın yaşanmış her anı ve yerini biliyor. Gücü de buradan ileri geliyor. Filmdeki anlatımda boşlukta kalan bir nokta diyebilirim buna, kitapta net.

Mavi olmasının altında renklerle sembolize edilen temel kişilik tipleri var. Buradaki mavi karakterin tanrılastırıldığı düzeyde yüksek olmasının getirdiği sonuçlar var. Kesin yargılar yok, önerme de yok. Herşey daha farklı olup sıfırdan kurulsa daha huzurlu ve mükemmel bir düzen kurulabilir, vs. vs. Ne kadar güçlü olsa da kendinden daha tepede konumlandırdığı bir güce karşı kayıtsızlık, bir anlamda itaat var.
    --spoiler--

Son olarak da, cinsiyet organının altında kalasıca ne kadar fazla insanın erkeklik organı takıntısı varmış onu gösteren kahramandır. Başlığa entry girip sadece cinsel organ yazan var, ne odaklanmışsınız, ne meraklısıymışsınız arkadaş!
    1 0 ...