• 45-60 yaş arası hipnoz olmuş, savunduğu partinin hiçbir hatasını kabul etmeyen, 1000 lira için oyunu satan, bu 1000 liranın devlet tarafından, halkın vergileri tarafından değil de; bir siyasi lider tarafından kendilerine bahşedildiğini düşünen, bütün gün tek bir farklı ses duymadan; onlarca farklı kanalda, onlarca yandaş ismi dinleyip hipnoz olan seçmen geleceğimizi çalıyor. bizler doğmamışken yaşanan kötü günleri görmedik. bugünler o günlere göre kendilerine cennet gibi gelse de, bizlere onların geçirdiği zor günlerin tıpkısının aynısı gibi geliyor. dünyanın en stresli gençleriyiz. yaşıtlarımız refah içinde geziyor, okuyor, öğreniyor, hayatın tadını çıkarıyorken bizler siyaset konuşmaktan, çok dindar görünen kesimin oy çalacağından korktuğumuz için sandıkların başında bekleme muhabbetleri yapıyor, ağarttığımız saçlarımızı daha da ağartmaya devam ediyoruz. bir ülke düşünün ki gençlerine daha çok rahat ettirmek yerine 18 yaşındaki gençlerin vekil olabilmesinin önünü açıyor, onlara huzurlu bir hayat vermek yerine, onları bok püsür bir sistemin içine daha çok çekiyorlar. 1500 lira ile geçinemeyen, emekli olmasına rağmen hala çalışıp, gizli işsizlik oluşturup gençlerin önünü kesen, evine bir maaş girdiğinde yoksulluğu bırak açlık sınırında olacak insanların hayatın mükemmel olduğunu iddia ettiği bir türkiye'de; insanların pazarda soğanın, patatesin daha ucuzunu bulmak için daha fazla dolandığı bir ülkede,gençlerin mutlu olmadığı bir ülkede gençler artık ağırlığını göstermeli. ve gençler bu ülkenin büyük çoğunluğu. vaatlerini gençlere göstermeyi yeni akıl eden partilerin vizyonsuzlukları sandıkta değerlendirilmeli.
    10 2 ...
  • Oy kullanırken cumhurbaşkanlığı oy pusulasında fotoğrafına şöyle bir kaç saniye baktım. Yüzümde bir gülümseme belirdi ve bastım mührü üzerine.

Alengirli tablolar gibi fotoğrafın karşısındaki insanlarla iletişime geçebilen bir fotoğraf çektirmiş. Ayrıca tebrik ediyorum bu yüzden kendisini ve çalışma arkadaşlarını.
    9 3 ...
  • kahve sigara.
    oy kullanmaya gidiyeah.

gelince salamli kasarli tost cay siyah zeytin.
    salatalik domates bir tane aci yesil biber.

edi: ha miktariyla yaziyormusuz.cay sekersiz buyuk cam fincanda porselende icemiyorum cabuk soguyor.
    ekmek kepek ekmegi cok yavan bir ekmek bogaza yapisiyor.
    salam macar salam kasar dilim kasar.
    salatalik domates ustune tuz atilmis sinirsiz.
    siyah zeytine bayilirim artik kac tane yersem.
    kahvaltida aci yesil biber cok guzel oluyor bir ya da iki tane.
    7 1 ...
  • yukarıdan aşağı sıralı olarak yazıyoruz.

tanışılmak istenen kıza atılacak ilk mesaj

8 0 ...
  • 3 arkadas 5 liralik hesap odemek zorunda kalir.
    Arkadas 1 = 2 lira
    Arkadas 2 = 2 lira
    Arkadas 3 = 1 lira
    verir.

Iste bazi tipler, her zaman "arkadas 3" olmak icin minik cakalliklar yapmaya calisirlar. iste bu 1 liranin hesabini yapanlarla arkadas da olmayin sevgili de. Maddi ve manevi siz zararli cikarsiniz.

Her zaman 2 lira vermeye calisan Arkadas 1 de tehlikeli tiptir. Onlar da fazla verip maddiyat kanaliyla ustunluk taslamaya calisabilirler. Arkadas 3 kadar tehlikeli olmasa da bu tipe de dikkat edin.

"ya orayi siktiret sonra gideriz gel surda simit yiyelim" diyenler var ya, onlari secin.
    4 0 ...
  • Once abazan yazmasini ogren bu bir. Sozluk kizlari da muhtemelen senin kadar ters oltanin ne oldugunu biliyordur bu da iki.

Sikimtrak sokumsalak yurume teknikleri vol 35345. Fislicekmis sanki vurduracak ariyor.
    9 1 ...
  • sevdiğiniz kişinin size ayıracak vakti olduğu halde ayırmaması. belki teknoloji hiç gelişmemiş olsaydı ve birbirinizden haber almadan uzun bir süre yaşamanız gerekseydi, -içiniz sevip sevildiğiniz hissiyle misler gibi rahat- mışıl mışıl uyumak mümkün olurdu; çünkü «imkanı olsa benimle konuşmak isterdi» diyebilirdiniz kendinize. ama diyemeyince bir gün bile geçmek bilmiyor.

dünyada kimse tarafından özlenmeyen insanların olması müthiş bir trajedi değil mi?
    3 0 ...
  • Gamzeleridir.

Allaaahahgghh. Ilk entrydeki elemandan daha kanser bir hücre olmayı denedim, ve sanırım başardım. Aaaaahhhhgggg.
    4 2 ...
  • Acı çektim günlerce acı çektim susarak.
    Oysa sıcacık bir merhaba diyecektim ve başımı usulca dizine koyup, dört gün dört gece susacaktım.
    Beşinci gün seni öldürmek için çareler tasarlayacaktım.

Saçların mutlaka örülmüş örülmüş olmalıydı. Geceye uzanan çıplak ellerin.
    Bir dilim elma, birkaç dilim portakal, radyoda eski hicaz türküleri, dilinde "ayrılık da sevdaya dahil"...
    An gelir, paldır küldür çöker gece üzerine. Kan kırmızı şarap kadehi. Yanlış yaşamaktan korkmuşsundur.

Kimi zaman da yazma içindekileri kusmaya yarayan itiraflardır.
    5 2 ...
  • aileme karşı sık yaptığım hareket. eminim buna benzer durumlarda bir çok kişi vardır. kimseyi üzmemek veya kendini daha fazla üzmemek için soğurma tarzı bir hareketle söylemek istenen şeyler içeri atılır. tepki mekanizması bütünlüğünü kaybeder ve duygu durum bozukluğu oluşabilir. en önemli nedenleri ebeveynlerin baskıcı davranması ve çocukların fikirlerine saygı duymamasından ileri gelir.
    6 0 ...