• içimi yakan bir semahat özdenses bestesi. Makami uşşak, güftekârı ise ahmet cengizoğlu.

birisinin gözlerine hasret kalınmış ve bu güzelim eser ortaya çıkmış.. ister istemez insan özleneni merak ediyor. nasıl bir aşktır ki bu besteyi yazdırır insana?

--spoiler--
    Akşam oldu hüzünlendim ben yine
    Hasret kaldım gözlerinin rengine
    Gel mehtabım, gel sevgilim gel yine
    Hasret kaldım gözlerinin rengine
    --spoiler--

ismail bulmus'un turk sanat musikisi arşivinde tuğçe pala'nın harikulade bir yorumu var. kendisi kadar sesi de güzel.

Şurada: https://youtu.be/A0qCg-T-aos
    5 0 ...
  • doğrusu 'sözlüğe orasını burasını atan kezo' olacak başlık. Cinsiyetcilik yapmamak icin, 'kezo' kelimesini erkek ve kadın ayirt etmeksizin kulladigimi soylemem gerek.

Duydum ki ben yokken birisi sözlüğe pedini atmış. neyse, nick vererek rezil etmek istemem kendisini. Bu nasıl bir rezillik? Neyle ilgi çekeceğinizi sasirdiniz artik.

Satılık vucutlariniz ilgimizi çekmiyor. Buradan da bu tip olaylarla düşüreceğiniz tek tip insanlar abazalar.

size onlarla mutluluklar diliyorum. Zira, entelektüel bilgiye ulasmanin en kolay yolu olay sözlük formatinin anasini aglattınız. Bos, beles insanlarsiniz.
    9 3 ...
  • hangi "o" olduğu konusunda net konuşacak erkek yok burada. açıkça şuna yürüyorum diyenleri tenzih ediyorum ama burası (bkz: o kendini biliyor) cu dolu. üzücü ama şey.
    6 0 ...
  • Kullanacağı pedi bile gösteriyor sözlüğe. Amaç ne? Sonra insanlar bunu eleştirip tiye alınca da kızıyor haspam.. tabi ilginin nereden geleceği belli olmaz. Sözlük popüleriymiş ya pardon, laf söylemeyin..

Edit: gerginmiş yaa anlasanıza, lütfen sırayla ilgi gösterin!!
    18 2 ...
  • lilith

556.
  • şimdi ismail bu iki başlığa nasıl bir çözüm üretecek ? lilith mitolojik kahraman nickaltını kapatamaz.

bizim yazarlarda karıştırıp seksli şeyler yapıyor. misal şöyle olabilir ekşi de var ya örneğin

harun tekin (müzisyen)

harun tekin (futbolcu) ekşi böyle çözüm getirdi. ismail şöyle yapabilir.

liliith (kaşar)

lilith (beyaz peynir)
    12 2 ...
  • O kadar çirkin bir muhabbete tanıklık ediyoruz ki şu an...

Kim haklı kim haksız, artık tartışılacak konu bu değil.

Kim terbiyeli kim terbiyesiz, onu tartismaliyiz bence.

Liliith ve muadilleri seksist yazıyor.
    Kanatli ve Muadilleri fotoğraf atıyor.

Ee?

Yani...

Melisa çıkıp, "senin suratın şişko, sesin şu" diye tepki veriyor.
    Diğerleri edepsiZ göründü de Melisa edepli mi oldu şu an ?

Öte yandan biri çıkıyor, özel mesajda Penis tartistik diyor... öf ne çirkin muhabbet bu amk ya?

Daha şurada entry' leri ile tartisani görmedim. Sürekli tipten vuruyorlar, özel mesajdan yol alıyorlar.
    20 4 ...
  • lilith

534.
  • 2. Nesil sözlük yazarı.

Öncelikle sözlükten nick alırken sistem "alaman düdük bu nicki, başkası çoktan kapağı atmış Bile" uyarısı yaptığında, sağına soluna çentik atar gibi harf ekleyerek nick almak çoğumuzun yaptığı sikko bir eylem.

Beğenmişsin, kendine de yakistirmissin. Ama almadan önce senden önce alana bir bak, Sözlükte yazan biri mi diye?

Sonra ortaya böyle tuhaf şeyler Çıkıyor.

Ben de olsam tepki verirdim.
    Nicki seneler önce almışım. Arada bir de kafa dağıtmak için geliyorum, ama biri çıkıp nicki alamadı diye ortasına bir "i" koyuyor, sonra da kapattiriyor kendi nick altını, millet benim nick altında "memeni göster derhal !" Diye yazıp duruyor.

Elbette kimi kastettigi belli insanların.

Ama yine de arada bir "arkadaşlar burası başkasının nick altı. Bilin istedim" diye uyarı yapmak da yersiz, yetersiz. ilgi çeken bir yazar olmuşsun insanlar günde üstüne 10 başlık açıyor ama asli nick altını kapattırıyorsun. "Bana ne yazmasınlar?" Diye siyrilmak olmaz. Çünkü onların en çok istediği şeyi yapıyorsun, seksist yazıyorsun ve tüm dikkatleri çektin üstüne. Bu yüzden de halka mal olmuş bir sanatçı gibi kendinden fedakarlık yapmak zorundasın.
    23 4 ...
  • Serpil, Nazo beğenmediyse yemeği yapamamışsındır muhtemelen şeker. Üzgünüm.

Nazo tam bir gurme çümkü.
    Ekrandan yemeğin tadını,tuzunu anlıyor ve fikrini söylüyor.

Bence dövüşeceğin yere git mutfak okuluna falan yazıl, ayıbını kapa. Boş yapıyorsun.

Valla Nazo bu, bana gecende bir ayar verdi. Utancımdan 1 hafta sözlüğe giremedim. Çok sert tepkiler verebiliyor. Hele de yemeği güzel yapamamışsan, hak etmişsin yani.
    5 1 ...
  • (bkz: kazaskernamzet) nickli aktrollün sol frame düşmesi ile anlaşılan gelişme.
    21 mayıs 2019 aktroll maaşlarının yatması

güle güle harcamayın, boğazınızda kalsın.
    o yediğiniz tüyü bitmedik yetimin hakkıdır. haram olsun.

not: girdiği entrylere bakın, tamamı binali yıldırımla alakalı.
    7 2 ...
  • bir insanın genlerindeki kürtlük derecesini belirlemeye yardımcı olacak testtir.

cevaplayalım, her soru 10 puan değerinde. vereceğiniz cevaplar sonucunda (a şıkkı) puanınız 50 ve üzeri çıkarsa kürtsünüz.

1)elektriği kaçak kullanıyorum/fatura ödemiyorum.
    a)evet
    b)hayır.

2)nüfus cüzdanımdaki doğum tarihim ile gerçek doğum tarihim farklı.
    a)evet
    b)hayır

3)küçükken sarışındım.
    a)evet
    b)hayır.

4)tece faşik mi?
    a)evet.
    b)hayır.

5)diyarbakır amed'dir.
    a)evet.
    b)hayır.

6)yengem gözüme çok güzel görünüyor.
    a)evet
    b)hayır.

7)son derece gür kaşlarım var, iki kaşım birleşmiş yahut birleşmesine çok az var.
    a)evet
    b)hayır.

8)galatasarayı tutuyorum.
    a)evet.
    b)hayır.

9)van gölü denizdir.
    a)evet
    b)hayır.

10)3'ten fazla kardeşim var.
    a)evet
    b)hayır.
    29 22 ...