• artık aklımda sürekli kendini tekrarlayıp beni huzursuz eden düşüncelerin yer almasını istemiyorum.

  bir an önce hayatımın üzerinde yer alan sis misali belirsizliklerin dağılmasını, gereksiz ve sürekli evhamlanma döngümün kırılmasını, insanları umursamamayı öğrenmeyi ve artık güzel günlerin benim de kapımı çalmasını istiyorum.

  sanırım bu şartlar altında çok şey istiyorum.
  10 2 ...
 • parfüm

  139.
 • Parfüm kokusu çok değişik bi olay. Hiç beklenmedik yerde burnuna gelen tanıdık bı parfüm kokusu yüzünden anlık dejavular yaşıyorsun...

  Bi yandan iyi oluyorsun, bi yandan kötü hissediyorsun. Parfüm kokusunun Allah belasını versin!
  7 1 ...
 • (bkz: akp lileri reis sevdalılarını şoke edecek belge)

  abd'yi şoke edecek(!) yaptırımdır.

  evet, reisimizin imzaladığı kararname ile abd'den ithal edilecek olan;
  750 ton arpa,
  700 ton buğday,
  700 ton mısır,
  100 ton pirinç

  için öyle bir yaptırım uyguladık ki turamp şerefsizi şaşırıp kalmıştır.

  şimdi hazırsanız aşağıdaki görselde abd'ye uyguladığımız yaptırımı göreceksiniz;
  abd den ithal tarım ürünlerine uygulanan yaptırım

  evet, gördüğünüz üzre reisimizin onayladığı bu yaptırım ile abd'den ithal edilecek bu tarım ürünleri için 0 (sıfır) gümrük vergisi uygulayacağız.

  kararname yayınlanma tarihi: 14 ağustos 2018.

  reisimiz bir yandan ey turamp, ey amerika derken, bir yandan da gümrük vergisi muafiyetini imzalamış.
  şüphesiz ki reisin bir suçu yok, yine kandırmışlar adamı.

  ha, görsele itibar etmeyenler için, kararnamenin resmi gazete linkini de koyuyorum;
  http://www.resmigazete.go...er/2018/08/20180815-8.pdf

  sevgili arkadaşlar, kardeşler...
  arada bir twitter, facebook, atv, diğer kanallar, yavşak ve yandaş medyayı takip etmeyin.
  resmi gazeteyi, kararname metinlerini de takip edin.

  evet itiraf ediyorum, bunları takip etmek çok sıkıcı, ama hiç olmazsa devletin nasıl yönetildiğini, halkın nasıl kandırıldığını resmi yoldan anlayabiliyorsunuz.

  hayırlı yaptırımlar diliyorum, ayfon kırmaya, dolar yakmaya devam edin.
  15 8 ...
 • etrafımdaki insanlara çok fazla haksızlık yapıldığını düşünüyorum. hak etmeyen onlarca insanın cahilce, acımasızca kalpleri kırılıyor. ve bunlar genelde kadınlar ve çocuklar oluyor. ben onlar için bir şeyler yapmak istiyorum. böyle şak diye insanın aklına gelmiyor ama bir tane de onlar için yapılacakalr listem olsun.

  1) annemi yanıma alacağım. benimle yaşayacak. abimle de konuştuk. baktın olmuyor seninle ortak ev alırız. orada yaşar. sen ayrı takılırsın. dedi. annemi burada bırakmayacağım. ilk ve en önemlisi bu.

  2)annem ve yengemi yemeğe götüreceğim. güzel bir restorana. bunu fırsat buldukça yapacağım. o an bulunduğumuz ortam müsait olursa gezdireceğim. biliyorum yaşlanmış olacaklar ama olsun, benim de o zamana arabam olur. ne amcamı ne kuzenimi ne babamı alacağım. abim isterse gelebilir. senelerdir güya tatile diye memlekete vs gidiliyor. bunlar çıkıp çıkıp balık tutmaya gidiyorlar. kadınlar evde. akşam gelenlere yemek hazırlıyorlar. düşüncesiz herifler..

  3) arkadaşlarıma yemek ısmarlayacağım.

  4) bayramlarda özellikle kendi memleketinden uzakta, yaşlı, mutsuz insanları ziyaret edeceğim. (bu gün bir arkadaşıma bayramda geleyim size, sizinkilerin ellerini öpeyim dedim. çok sevindi.)

  5)) melek ve ablasına nerede olurlarsa olsunlar okumalık kitap göndereceğim. küçük hediyelerle beraber. bayram kargoları..

  6) biriken ve artık beni bunaltan kitaplarımı bir liseye topluca bağışlayacağım. ben kendi lisemin kütüphanesinden çok kitap okudum. o kadarına param yetmezdi. kimbilir belki de başka şeylere yönelirdim kafam bunlarla meşgul olmasaydı.

  7) burs vereceğim. bunu tam olarak nasıl yapabileceğimi bilmiyorum. ama eminim ilerde karşıma çıkacaktır. ne kadarına gücüm yeterse.

  8) hastanede zor durumda gördüğüm insanlara yardım edeceğim. bir keresinde bir akşam bir amca yolumdan çevirmişti. "bana çay alır mısın?" demişti. koskoca adam neden kızı yaşındaki insandan böyle bir şey istesin cebinde parası varsa? geceleri bazen bizim hastanede kimsesizler yatıyor, oturma yerlerinde. onlardan biriydi. işte onlara karınca kararınca yardım etmek istiyorum. sadece çay ya da poğaça değil.

  aklıma geldikçe ekleyeceğim bunları...
  7 2 ...
 • an itibariyle patronuma yaptığım şeydir.

  tesadüfen çıplakken elimde telefon vardı ve ayna karşısında tam memelerimin belli olacağı zaman elim kameraya kaydı ve fotoğrafı çekmiş bulundum, sileyim derken yanlışlıkla whatsappdan patronumu ekledim gönderseçeneğinden, tam da o sırada tamamen rasgele ''karını boşa, beni al erkeğim'' yazacak şekilde harfler bir araya geldi.

  umarım yanlış anlamaz da yanlışlıkla olduğunu tahmin eder.
  12 2 ...
 • turampa kök söktüren(!), dolara diz çöktüren(!), amerikan ekonomisini yaptığı çıkışlarla çökerten(!), asrın liderimiz kıymetli efendimis başkanımız biriciğimizin torununun şüphesiz ki dedesinden habersiz(!) olarak yaptığı hınzırlıktır.

  evet, asrın liderimizin kıymetli oğlu dünya etnospor federasyonu başkanı bilal erdoğan prensimizin, ömer tayyip erdoğan adında yakışıklı bir oğlu var.
  bu çocuk "Amerikan Montessori Birliği"ne ait olan sihirli bahçe montessori okulu'nda öğrenimini sürdürüyor.
  http://www.sihirlibahce.c...rikan-montessori-birligi/

  size kısaca montessori birliğinin eğitim anlayışından da bahsetmek isterdim, ama uzun uzun yazınca okumuyorsunuz.
  kısaca değineğim.
  montessori birliği, sigma chi kardeşlik örgütü'nün bir birimidir.
  sigma chi'nin ne olduğunu da yazmıştık daha önce; (bkz: sigma chi/#39956043)

  yani şaşılacak şey.
  yerli ve milli sayın cumhurbaşkanımızın torununun böyle bir amerikan okulunda okuyor olması beni gerçekten çok şaşırttı(!).
  ne bileyim bir sürü anadolu imam hatip lisesi varken bir amerikan okuluna, hem de fullbrightçıların, sigma chicilerin okulunda okuması...

  http://www.yurtgazetesi.c...erin-okulunda-h51450.html

  hoş, gerçi küçük ömercik'in babası da, amcası da, her iki halası da amerika'da okumuştu.

  çok ilginç...
  20 4 ...
 • sözlük adına ufak oytunkaran için normal bir adım on birinci nesil için büyük bir adımdır. sözlüğe 100 bin bilgi dolu herkesi aydınlatan entry bırakmaktır.

  sözlük macerasına 2011 yılında başlayan oytunkaran karakteri gayet kendi halinde normal entryler giren o zamanki sözlüğün içeriğini bilen biriydi. buraya üye olmamı sizlerin sonradan gıcık olup kim lan bu işsiz demesine vesile olan hala yazıyorsa selam olsun ki bildiğim kadarıyla yazmıyor kelaynak mahlaslı abimle üniversiteden arkadaştık ve üniversitenin sözlüğünde tanışmıştık. sonrasında gel lan uludağ daha büyük yer hem iyi yazıyorsun daha büyük kitleler okuyor dediğinde gelme fikri oluştu ve geldik. geldiğim dönemce sözlük baya iyiydi art arda aynı tip 5 başlık aç çaylak olurdun modlar daha çalışkandı zall tahminim 30'lu yaşlardaydı moonlight sonata bere takıyordu gerçi hala takıyor salca sözlükte hala yazardı cool adam vardı hbbia efsane bluevelve devam eder protest sanayici yardırır kukla hikaye uydururdu.

  sözlükte çok dost edindim güzel insanlar tanıdım burada şu an itibariyle bulunan ergen tayfası yoktu belki bizden büyük nesiller için biz ergendik o zaman bir saygı vardı sözlükte skandal olsa bile bir adabı vardı şimdi bakıyorum pek kalmadı.

  oytunkaran normal şekilde entry giren bir yazarken neden bu şekle evrildi? aslında sözlüğe bir tepkiydi. çok entry giriyordum evet ama yine bir adabı vardı diyorum ya bir yanlışta çaylaktık hemen. belkide bu sözlüğün en çok çaylak olan yazarlarından biriyimdir. 20 gün yazarsam 20 gün çaylaktım o derece. yıllar geçti nesiller değişti sözlük değişti anlamsız şekilde sözlüğün düşünce yapısı değişti ve bozdu. aslında oytunkaran hep bir tepkiydi ben bozdukça sözlük bozdu ben daha bozdum sözlük bozdu. oytunkaran bugün ki sözlüğün tepkisiydi ki bir ara sözlük öyle bozuldu ki oytunkaran bile yetişemez oldu. böyle güzel aslında sıcak ve aslında eğlenilen eğlenirken bir şeyler kaptığımız ortam artık kalmadı. daha ne kadar yazarım bilmiyorum fakat ne eski heves ne eski ortam var. o güzel insanlar gerçekten atlarına binip gittiler.

  sözlükte dediğim gibi çok kişi tanıdım hepsini tek tek saymam zor ama pangea vardı ona selam vermeden geçemem. gece 2'de sözlüğe giren kızın amacı başlığını beraber bulup bir ara sözlükte en popüler başlık yaptık her gece 2'de mutlaka canlandırırdık. güzel zaman geçirdik. kimi ergen dedi kimi işsiz kimi kadın dedi kimi bilmem ne dedi. burada hiçbir şey olmadan çok şey olmanın adı oytunkaran'dı. bu 100 bininci entryimi geri kalmış tüm şaka lan şaka kendime armağan ediyorum. belki son demlerdir bilmiyorum ama sonuçta bir oytunkaran geçti diyebilirsiniz. hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. tarihe tanıklık ediyorsunuz uzun yazdım lan. hahahasiktir evet evet evet.
  20 21 ...
 • anın fotoğrafı

  anın fotoğrafı

  anın fotoğrafı

  anın fotoğrafı

  Balkonumda yetiştirdiğim bazı bitkiler. Mutluluk veriyor insana.
  18 5 ...
 • asrın liderimizin evladı dünya etnospor federasyonu başkanı prens bilal hazretlerinin vakti zamanında amerika birleşik devletleri'nin maryland eyaletinde 2005 yılında mortgage sistemi ile almış olduğu evin akibeti ile ilgili sorunsaldır.

  30 sene geri ödemeli bu ev acaba ne oldu?
  bilal bey evi kiraya mı verdi?

  amerika'yı protesto ettiğimiz şu günlerde evin akibetini çok merak ediyorum.

  https://www.cnnturk.com/2....aldi/618836.0/index.html

  Edit: bunu bile savunanlar var lan.
  22 0 ...
 • müthiş bir protestodur.

  evet, mhp gaziantep milletvekili sayın muhittin taşdoğan, düzenlediği basın toplantısıyla amerika'yı protesto ederek iphone telefon kullanmayı bıraktığını açıkladı.

  izleyelim inşaallah;
  https://streamable.com/dhpqf

  izlediniz mi?
  helal olsun dimi? valla helal olsun.

  lakin bu muhittin taşdoğan kim acaba diye bir bakıyoruz, bir de ne görelim?
  sayın milletvekili gaziantep'teki amerikan hastanesinin sahibiymiş iyi mi?

  aha kaynak: http://www.memohaber.com/...tasdogan-yonetecek/21270/

  mhp li milletvekilinin iphone kullanmayı bırakması

  vatandaşı olmasak hakikaten eğlenceli ülke.

  adam amerikan hastanesinin sahibi, ama iphone kullanmayı bırakarak abd'yi protesto ediyor.

  sayın türkmen beyimiz acaba bu konuda ne diyor, çok merak ediyorum.
  24 0 ...