• 15 yaşında orospu çocuklarının sözlükte fink atmasına izin verdiğiniz için bi boka yaramaz hale geldi burası. Şu sik kafalı idiot bile kendini nimetten sayıyor. Bunu ispiyonlamayan yetkilinin ayrı, silmeyen moderatörün ayrı amına koyayım.
    7 1 ...
  • bir erkek bir erkeğe diyorsa; gülünüp geçilir
    bir kadın bir kadına diyorsa; ömür boyu küsülür
    bir kadın bir erkeğe diyorsa; kadın eğlenir, erkek içine atar
    bir erkek bir kadına diyorsa, erkek ölür.
    6 0 ...
  • Konuşmak,anlatmak,derdine derman aramak için değil rahatlamak için yapmalı bunu.
    Yoksa yiyip bitiriyor insanı çaresizlik ,anlatamama duygusu.
    Yani depresyonda olma hali.
    9 1 ...
  • Şu an Herhangi bir şehire giden otobüste olup seyahat etmek istiyorum.
    Işıklar kapanır.
    Kimisi uykuda başının sürekli yana düşüyor olmasından irkilip bölük pörçük uyumaya çalışıyor, kimisi gecenin ahengine uygun müzik dinliyor, ben ise genellikle dışarıya bakmakla yetinip göz hapsine aldığım binalardaki ışığı açık pencereleri, mekanları avlıyordum; belki balkona asılmış çamaşırlar, yahut perdeler, kapının önü... Net görünmeseler de
    Bir anlık geçişleri yakalamak yetiyordu düşünmeye,
    hiç tanımadığım insanlara, hiç okumadığım hikayelerin kabına uzaktan göz kırpıyor olmanın heyecanını yaşamaya yetiyordu.
    insanlar...
    Varlığınıza bir anlığına, uzaktan şahit olmakla bile bir şeyler kazandığımı hissediyordum bu yolculuklarda.
    Evet,
    küçük bir dünyam var.
    Küçük ama kalabalık.
    8 2 ...
  • Tweeti siktir et de sırf komik olup fazladan beğeni almak için babaları-dedeleri yaşında insanlara moruk-ihtiyar-babalık diyen yaşam formları var.

Ne ara bu kadar aşağılık olduk? Ne ara büyüklere hakaret etmek moda yada matah bir şey oldu?

Sizi yetiştiren ana babaya da söylenecek çok söz var da, bize düşmez.
    9 0 ...
  • akp'nin van büyükşehir belediye başkanının tanıtımı için açılmış konu başlığıdır.

akp van büyükşehir belediye başkan adayı, adı necdet takva.
    takva sahibi zannedilerek başkan adayı yapılmış belli ki, ama aslında o takva değil, takla olacakmış.

bakınız kendisi bir akp düşmanıymış,
    akp van belediye başkan adayını tanıyalım

kendisi rakı sofralarının vazgeçilmez gediklilerinden.
    nihat zeybekçi'nin tarif ettiği akp'lilerden yani;

kendisinin ypg-hdp-pkk yandaşlı paylaşımları da var;

sevgili akepeliler, selahattin demirtaş terörist değil miydi ya?

bakın akepelilerin milat kabul ettiği 17/25 sürecinde de reyisimize neler demiş.

şimdi bu aday tam akp'ye göre hayırlı olsun da.
    van'da yaşayan mhp'liler bu adama nasıl oy verecek?
    vicdanları buna müsade edecek mi?
    15 6 ...
  • Sözlüğü sadece gerçekten iyi kalpli, ahlaklı ve zeki kişiler ciddiye alırlar.

Onlar burada ucu acaip yerlere dayanan bir saçmalık, fikir yada rezillik okuduğunda bunun bir insan aklından çıktığı gerçeğinin getirdiği olumsuz hisse engel olamazlar. Çünkü zaten insanlık bunu gerektirir.

Burada özürlülerle dalga geçen yazılar mı okumadık, kendi kız kardeşi ile ilgili trollük adı altında sapıklıklar mı okumadık, acı çeken travmaya yaşayan insanlar üzerinden yapılan espriler mi okumadık, insanların değerleri, inançları hakkında ağır sözler mi okumadık.

Sen git avrupada Hitlerin yaptıklarını destekleyen bir şaka yap bakalım ne oluyo.

O yüzden sözlüğü ciddiye almamak diye birşey yoktur.

insan olmak yada boş bir teneke olmak vardır.
    10 2 ...
  • Hoşçakal uludağ sözlük..

Gidiyorum.. Arkama bakmadan..

Eğlence de bir yere kadar..
    Herşeyi tadında bırakmak lazım..
    Çünkü herşeyin fazlası zarar..
    Dünyamın buradan ibaret olmasına izin vermeyeceğim..
    Ruh halim sizin beni üzmeniz yada mutlu etmenize endeksli olmayacak..
    Dışarıda buradan daha mutlu olduğumu analiz ettiysem eğer, bu defteri kapamalıyım.
    Ruhumu daha da kirletmemeliyim. Çünkü ortam çok bozuk.
    Zaman kıymetli, hayat hızla akıyor..
    Çok güzel insanlar tanıdım burada kendilerini biliyorlar çok seviyorum sizi:(. Hep duacınız olacağımı bilmenizi isterim..
    Ama çok kötü insanlar da tanıdım.. Çoook üzüldüm.. Ama Onların selameti içinde dua edeceğim.. Çünkü böyle yetiştirildim..
    Kırıldığım herkese hakkım helaldir..
    Ne olur istemsiz kırdıklarım varsa onlarda helal etsinler..

Umarım bu ortamdan tez zamanda uzaklaşırsınız hepiniz..
    Bu kez Asla ve asla tekrar dönmeyeceğim...
    şeref sözü veriyorum..

Allaha emanet olun,

Selâm ve dua ile...
    18 16 ...
  • modern dünyanın en büyük handikaplarından biridir. ilgisiz kalan çocukların beyinlerinin yeterli gelişmediğini ispatlayan çalışmalar var. çocuklar ebeveynleriyle konuşmaya, vakit geçirmeye muhtaç varlıklar. ama bazı anneler de çalışmak zorunda. bu yüzden çocuk hiç değilse anneanne- babaanne elinde büyümeli. olmuyorsa annenin ekstra çabası gerekiyor. yani anne bilinçli, güçlü olmak durumunda. anne bunu başarırsa çocuk sorun yaşamadan bilişsel ve motor gelişimini doğru tamamlayarak gelişiyor. aksi halde yaşanan kaybın telafisi yok.
    7 0 ...
  • adam o kadar mal ki hem kendi muayenesiz aracını ihbar ediyor. hem ileride kaza var diyerek asılsız ihbar suçu işliyor. yine kendini ihbar ediyor. (iki yıl hapis cezası var)

maketi görünce zayıflayın diyen bir adet sığır.
    6 0 ...