• doğrusu, "2016 yılında 24 bin 545 kişinin türkiye cumhuriyeti vatandaşlığından çıkması" olan başlık.

  türkiye cumhuriyeti vatandaşlığından çıkanların sayısı 24 bin 545 kişi iken, isveç vatandaşlığından ise 2016 yılında sadece 33 kişi çıkmıştır.

  en çok o 33 kişiye takıldım ben.

  oğlum salak mısınız siz?

  http://t24.com.tr/haber/2...ndasligindan-cikti,585913

  edit: lan adamları vatandaşlıktan ben mi çıkardım, entry'yi neden eksiliyorsunuz?
  8 2 ...
 • aile belediyeye karsı avukat tutmuş ve avukatın ücretini ödememiş. hmmm. suclanan gene chp. ailenin sözleşmeli avukatı verdigi hizmet karşılığı neden parasını istiyor? ne kadar ayıp.
  o değil de yarın bu aileler bakkal bana bedava ekmek vermedi dese o da haber olacak mı?
  napak abi.
  6 1 ...
 • en sevdiğim özelliğimle en sevmediğim özelliğim aynı; her şeyim karşılıklı. bundan hem nefret ediyorum, hem de hayatımı öyle kolaylaştırıyor ki.

  örneğin; beni seviyo musun? seviyosan ben de seni seviyorum. gerçekten seviyorum. taparcasına üstelik. göklere çıkartıyorum seni. heykelini dikiyorum. ödüllendiriyorum. bi nevi kölen oluyorum. sen artık benim için önemli birisin. fikirlerin, hislerin, karakterin, bunların tümü kutsal... dokunulmazsın. kimse sana zarar veremez. kimse seni kıramaz. ölemezsin bile. saygı mı duyuyosun? misliyle saygı duyuyorum. koruyorum, incitmiyorum, seninle olan iletişimime özeniyorum, cümlelerimi sana zarar vermeyecek şekilde kuruyorum.

  bunlarda bi eksilme mi var? saygın ve sevginde yani... birazcık özensizleştin mi? aynı tepkiyi anında ve hissederek veriyorum. o andan sonra artık yok hükmündesin. arkandan ağlayamıyorum. seni özleyemiyorum. adın bile unutuluyor. iğrenç, kök söken bi bencilliğim var.

  artık sevemediğim insanlara garip bi tahammülsüzlük hissediyorum. bu da benim acı çekmemi engelliyor.
  6 2 ...
 • https://www.cnnturk.com/t...klal-marsini-arapca-okudu

  bakın arkadaşlar bunlar türklükle başak geçmeye başladılar artık. küçücük çocuklar, hepsi türbanlı. ama o gariplerin hiçbir suçu yok. küçücük çocuklar ne bilsinler vatanı, milleti, türkçeyi, arapçayı, marşı vs.

  kaymak(am) bey izin vermiş, okul müdürü okutturmuş. kimse de sesini çıkarmamış. kardeşim bak bu anayasaya aykırı. istiklal marşımız türkçedir. anadilimiz haricinde okunmaz dememiş. sonra işte olanlar olmuş. yayında ve yapımda emeği geçen herkesin amk...

  bakın türk marşı bu. türklerin istiklal marşı. açlıktan, sefaletten insanlar ölürken, yurdun her yerinde zengin piçi devletlerin karnı tok, sırtı pek askerleri cirit atarken, halkının uğramadığı zulüm kalmamış bir milletin marşı. ne olursa olsun yılmamış, dişiyle, tırnağıyla ülkesini kurtarmış bir milletin marşı.

  zoru görünce araplar gibi ülkesini terk etmeyen onurlu bir milletin marşı...

  anası, avradını, atasını, dedesini, derdini, dermanını, ağzını, yüzünü, elini, ayağını, aklını, beynini, vicdanını, mantığını, şerefini, haysiyetini, gelmişini, geçmişini, geleceğini, yedi ceddini siktiğimin araplarının dilinde okunmaz türk marşı. okunamaz...

  hem anayasaya aykırı, hem akla, hem de vicdana...

  sadece arapların dilinde değil, hiçbir dilde okutulamaz. türkçe okunur, göğsünü gere gere, bağıra çağıra okunur...
  46 5 ...
 • Acilen bir khk ile düzenlenmesi gereken uygulama.
  Ülkede akape dışında herkes bu Suriyelilerden tiksiniyor, defolup gitmelerini istiyor.
  Kimseye sormadan Suriyelileri bu ülkeye getiren ve beslemeye devam eden rte hükümeti olduğuna göre; Suriyelilerin bakımını da rte'nin seçmenleri, yani akapeliler üstlenmelidir.
  Hepsi 1 suriyeliyi evine alsa tamamdır bu iş.
  12 2 ...
 • Sözcü gazetesi'ndeki bir haberin başlığı.
  4 milyon suriyelinin her harcaması bize girdiği gibi artık telefon görüşmeleri de bize girecek. Siktir olup gitsinler artık bu ülkeden!

  #ülkemdesuriyeliistemiyorum

  --spoiler--
  içişleri Bakanlığı Göç idaresi Genel Müdürlüğü Suriyelilere dağıtılmak üzere şifreli telefon kartı ihalesi açtı. Artık Suriyeliler yurtdışı ve yurtiçi telefon görüşmeleri için para ödemeyecek.

  GÖÇ idaresi Genel Müdürlüğü Türkiye'deki göçmenler için ilk etap olarak 60 bin adet ücretsiz telefon kartı ihalesine çıktı. Kartlar ile ankesörlü telefonlar, sabit telefonlar ve cep telefonlarından yurtdışı ve yurtiçine yapılacak telefon görüşmeleri ücretsiz olacak. Karta sahip olan kişi kartın arkasında yazan numarayı aradıktan sonra yine kartta bulunan şifreyi girerek 28 Avrupa Birliği ülkesi ve diğer 13 ülkeyi ücretsiz arayacak. Kartlar 15 ilde dağıtılacak. Yani birçok imtiyaz sahibi olan Suriyelilerin telefon faturalarını da devlet ödeyecek. içişleri Bakanlığı Göç idaresi Genel Müdürlüğü'nün ihaleyi 7 Mart'ta Ankara'da yaptı. ihaleyi alan şirketle sözleşme imzalanmasının ardından kartla en geç mayıs ayında dağıtılmaya başlanacak.
  --spoiler--

  Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...a-biz-odeyecegiz-2298710/
  16 4 ...
 • akademisyenden çok flash tv deki fantastik yapımlarda yer alan amcalara benzeyen amca söylemidir.

  akademisyenler için kep değil sarık uygundur
  12 0 ...
 • Oyunlarında osmanlı'ya hiç iltimas geçmiyor ama. Varsa yoksa Rus Katerina.
  1 0 ...
 • amerikan emperyalizminin suriye'ye dönük planlarına karşı geçtiğimiz günlerde bir protesto gerçekleştirmiş partidir.

  türkiye solunun anti-emperyalizmi kağıt üzerinde bile unuttuğu şu dönemde önemli bir iştir.

  "Emperyalizmin planları, emperyalizmle yapılan işbirliği ile bozulamaz! Suriye’nin bölünmesine dur denmelidir.

  ABD emperyalizminin bunun için Suriye’yi vurma girişimlerine karşı ses verilmelidir. Suriye’deki Amerikan üsleri kapanmalı, Amerikan askerlerinin çekilmesi sağlanmalıdır. Türkiye’nin emperyalizm ile ekonomik, siyasi ve askeri işbirliğine son verilmeli, NATO’dan çıkılmalı, başta incirlik olmak üzere ülkemizdeki Amerikan üsleri kapatılmalıdır.

  Ülkemiz, başta sermaye sınıfı ve AKP iktidarı olmak üzere tüm düzen güçleri tarafından içine sokulduğu emperyalizm işbirlikçiliği ve gericilikten kurtarılmalıdır.

  Tüm emekçilerin bu gerçeği görmesi gerekmektedir. Ülkemiz ve bölgedeki emekçilerin kurtuluş yolunun anti-emperyalist mücadeleden geçtiği, barış ve özgürlüğe ancak bu yolla ulaşılabileceği unutulmamalıdır.

  Kahrolsun ABD emperyalizmi ve işbirlikçileri!

  Yaşasın emekçilerin anti-emperyalist mücadelesi!”

  video: https://www.facebook.com/.../videos/2039191536098226/

  türkiye komünist hareketi
  6 0 ...
 • ilk filme göndermeleriyle gülümseten devam filmidir.

  --spoiler--
  merve çağıranın sahneleri fragmanda gözükenden çok çok az. nejat işler'in yüzünden ne kadar yıprandığı belli oluyor. müzik seçimleri güzel.
  --spoiler--

  ilk film kadar iyi değil ama güzeldi.
  0 0 ...