• 10 aralık 2016 istanbul beşiktaş patlaması
    ruhlarınız şad olsun. asla unutulmayacaksınız devrelerim. bir zamanlar beraber aynı polis okulunda okuduğun, aynı odayı paylaştığın, aynı tabaklardan yemek yediğin, beraber gülüp eğlendiğin, beraber nöbet tuttuğun insanların artık bu hayatta olmaması o kadar acı bir şey ki.

sustu diller, yandı yürekler. şu bedenler köz oldu. yaktılar ciğerimizi. daha kaç yaşındaydılar? yeni mi basmışlardı yirmilerine? kalleşçe gelen bir ölüm için mi kurmuşlardı hayallerini? bir evleri olacaktı, bir sevdikleri, belki bir kız ya da bir erkek evlatları. sonra mı? sonrası yok, sonrası bitti, paramparça bedenler, paramparça ciğerler, paramparça aileler, babalar, anneler, kardeşler, bu milletin evlatları hepsi paramparça. sonrası yok, yandı ciğerler hem de öyle böyle değil... bu yangın bize cehennemi yaşatır da, adım gibi eminim cennettedir bizim çocuklar.
    ömrümün sonuna kadar sizleri asla unutmayacağım.
    (bkz: tim47 ölümsüzdür)
    6 1 ...
  • üniversite yıllarımın ilk 2 senesinde aktif kullanarak çok ekmeğini yediğim sosyal mecra. bu merete 2012 lise sonda sevgilim kullanıyor diye kayıt olmuştum. kızın 150 takipçisi vardı, benim 4 takipçim vardı. dalga geçmişti 4 takipçim var diye orusbu benle. sonra terk etti beni zaten. iyi ki de etmiş her gün kavga ediyorduk böyle ilişki mi olur çok geçimsiz, gıcık, sivilceli bir tipti. neyse sonra ben bir azim ettim en son 22 bin takipçim vardı. bu kaşarı sonralarda tekrar buldum 250 takipçisi vardı. bir mesaj atmak lazımdı aslında 4 takipçisi var diye hor gördüğün çocuğa bir dön bak diye ama neyse.

şimdilerde Twitter hesabım yıllardan beri kullanmamadan mütevellit örümcek ağı bağlamıştır.
    0 3 ...
  • Sagopa kajmer efsanesi.

"Ne derler bilirsiniz. insan hep kendi için iyi olanı yapmaz. Bazen en kötüsünü de yapar. Aklındaki o tuhaf sesi dinler. Ve birden geç kaldığınızı anlarsınız çünkü o yanlış sestir. Aşk size bunu yaptırabilir."
    2 0 ...
  • kürtcell

74.
  • Geçen kürtcell müşteri hizmetleri aradı, tutturdular tarifenizi ikiye bölelim diye.
    istemiyorum kardeşim diye tersledim, bu sefer de tutturdular faturanızı ikiye bölelim.

istemiyorum kardeşim zorla mı ya diye tersleyince tutturdular faturalı hatta berdel kampanyamız var sizdeki 1000 sms'i alıyoruz karşılığında bizden 250 dakka veriyoruz diye.

Tam kabul edecektim telefondaki kadın ama 250 dakikayı da ikiye bölüp veriyoruz efendim dedi.

Arkadaşlar Turkcell'e nasıl geçebilirim?
    5 1 ...
  • uzaktan bakınca, "helal olsun yav, atatürkçü milli boksör" dedirtebilir. baya uzaktan ama.
    Zira aslında bu kardeşimiz cahil kekonun teki. yahu akp'lilerle dalga geçiyoruz "allah deyince her şeyi unutuyorlar" diye, bu herif atatürk diyor diye kuvayı milliyeci ilan edildi neredeyse başımıza.
    adamın almanya'da katıldığı bir tv programını izledim ve utancımdan yerin dibine girdim.
    yine çıkıp atatürk aşagı, kemalistim yukarı anlatıp duruyordu. Bir müddet sonra sunucu atatürk ve kemalizm ile ilgili peş peşe sorular yöneltmeye başladı.

- nedir bu kemalizm?
    + yani tabi şimdi kimse mükemmel değildir..
    (Bi bok bilmediği için kem küm etmeye başlıyor)
    - tamam da nedir yani bu kemalizm?
    + insan haklarını savunmaktır.
    - yani thomas da (programa katılan diğer bir konuk) insan haklarını savunursa kemalist olabilir mi?
    + eee, evet olabilir.

Sosyal medya profillerinde en üste "mustafa kemal atatürk" yazan, boks maçlarında giydiği donda bile atatürk imzası taşıyacak kadar atatürk'ü sembolleştiren bir adamın bu soruya "kemalizm akılcılıktır, sekülerliktir, anti emperyalizmdir, kültürel milliyetçiliktir" gibi şeyler söylemesini beklersiniz değil mi?
    Anca bu kadar konuşabildi işte.
    Bayrağını taşıdığı ideoloji hakkında bu kadar malumat fakiri olmak rezilliktir.

Ama işte dönem, bayrak taşıyanların dönemi. Erdoğan'ın da çalıp çırpmamasına gerek yok, allah peygamber demesi yeterli.
    2 1 ...
  • boş çabadır, unutulmasın ki bu dünyadaki en iyi mevki bile gelip geçicidir, kral olmak bile kendi evladının kılıcı ile ölümü tatma ihtimali yaratıyor ise bu hayat sana bana neler yapar bir düşün ve şu aptal iddialarından vazgeç, kimse "en iyi" filan değil, sen öyle sanıyorsun.
    2 1 ...
  • traveler of secret moments

"Havalar soğuk sevgilim. Üstünü iyice ört ki üşütmeyesin. Ben hasta olmana kıyamazdım. Yatmadan yorganın çoğunu senin üstüne örter geri kalanıyla idare ederdim. Sen üşütme yeter ki. Sıcak sıcak huzurla uyu, mutlu ol diye yapardım bunu ... "

iyi geceler bensiz sevgilim ...
    8 1 ...
  • tengir bunu kıskandı.

e tabi herif kendi yedek hesaplarının kendi entrylerine verdiği artı oyların nötralize edilmesine dayanamadı. üzmeyin lan şu keltoşu. 45 yaşında bile olsa uludağ sözlük onun çok sevdiği oyuncağı. bu çocuğa yan bakan karşısında beni bulur. anlaşıldı mı *
    5 3 ...
  • Üç adet olmanız hayatımı, kişiliğimi çok kötü etkiledi ulan. Evi kıraathaneye çevirdiniz ve beni yıllarca okeye, batağa dördüncü olarak kullandınız. Takımlar eşit olsun ayağı yaparak kaleye geçirdiniz. Sigaranızı zıkkımlanırken baba nöbetine diktiniz. Haliyle kendinize benzettiniz. Hanım hanımcık, zarif, oturaklı bir kadın olabilirdim. Çaycı hüseyin gibi bir şey oldum.
    6 0 ...
  • "Sevdiğim kadın terk etti. Öz kardeşim evimi soydu. Arkadaşlarım benimle param için birlikte oldu. Beni seven tek kişi, aynada bana bakan kişiydi. Diğeri de babam Aziz Yıldırım."
    5 0 ...