• ilk kez lise 1'de sevgilim olmuştu.

  Bana kitap hediye ederek açılmıştı.

  Birkaç kitabı özenle paketlemişti. En üstte gani müjde'nin "seni sevdiğimi kimseye söyleme çünkü ben herkese söyledim" kitabı vardı.

  Yıllar geçti ama ben o naifliği asla unutamadım. Çocukluk aşkı mı, saflık mı? Adı her neyse işte...
  12 2 ...
 • orospu çocukluğunun da bir sınırı olur! sikerim sizin suriyeli duyarınızı! bulgaristan göçmenleri öz be öz türk evladıdır. anladınız mı? bulgar falan değildirler. anavatanlarına gelirken size hesap mı vereceklerdi lan?

  suriye'den gelen türkmenlerin başımızın üstünde yerleri var. ama türk milleti arap ve kürt beslemek zorunda değil! zaten türkmen erkekler eşleri ve çoğunlukla küçük çocuklarını bırakıp, eli silah tutan oğullarıyla savaşmaya gidiyorlar. öbürleri gibi burada milletin karısına kızına sarkmıyorlar. kafkas türküyüm, burada balkan türklerine laf edecek deyyus ne derdi varsa gelsin bana söylesin!
  14 4 ...
 • annesinin battaniyeden yaptığı sırt çantası ile okula gelen öğrencisinin fotoğrafını çekip, öğrencinin annesini onurlandırmak adına sosyal medyada paylaşan öğretmen selvan erek'in başına gelen şey.

  öğretmen hanım öğrencisinin fotoğrafını şu şekilde paylaşmış;
  fakirlik paylaştığı için görevden alınan öğretmen

  öğrencinin sırtındaki çantayı/heybeyi annesi yapmış. battaniyeyi kesmiş, dikmiş kadıncağız ve çocuğuna sırt çantası yapmış.
  fakirlik paylaştığı için görevden alınan öğretmen

  neden? çünkü ailenin yeni çanta alacak durumu yok.

  işte bu hareketi paylaştığı için sayın öğretmenimiz "fakirlik propagandası yapıyor, algı yaratıyor" diye görevden alınmış.

  vallahi pes...

  edit1: savunmaya bak: "çocuğa çanta verilmiş..."

  devletin görevi çocuğa çanta vermek mi lan ampul beyinli?
  insanları dilenci yaptınız resmen ve bunu gayet normalmiş gibi söylüyorsun.

  bir insana balık vermeyeceksin, balık tutmayı öğreteceksin.

  çocuğa verdiğin çanta belki yırtıldı, parçalandı. burada önemli olan senin çanta verip vermemen değil, çocuğun ailesinin çanta alamayacak durumda olması.
  ------------------
  edit2: ampullere bak, öğretmen hdp'liymiş, pkk'lıymış.
  ulan 15 senedir ülkeyi yöneten sizsiniz, madem öğretmen pkk'lı, neden pkk'lı öğretmeni atıyorsun, o halde siz de pkk'lısınız.
  burada pkk ile hdp ile ilgili bir şey paylaşmamış sözkonusu öğretmen, durumumuz kötü olsa da eğitim devam ediyor minvelinde bir paylaşım yapmış, paylaşımda fakirliği ön plana çıkardığı bahanesiyle de görevinden alınmış.

  haber böyle diyor.

  ama siz ampul kafalılar, sizden olmayan herkes, sisteminizi eleştiren herkes pkk'lı, fetöcü, dhkpc'li değil mi?
  yazıklar olsun.
  16 8 ...
 • Yarrak gibi bir film yapınca aptal vagonu adlı videosuyla o vagonun yolcusu yarrak kafalı ergenlere vagonun lokomotifi olarak gene bir ton gaz vermiş.

  He amına koyim he! Yarak kürek içerik ve film yap sonra eleştirilince hemen vatan, millet, sakarya, ergenekon falan...

  Senin bildiğin vasatın da bin beteri bok gibi mafyalı Youtuber komedisi filminle ne alakası var lan bahsettiğin şeylerin?

  Adam manüplasyon yapmayı çok iyi öğrenmiş kendisini eleştirenlere dolaylı yoldan vatan, millet düşmanı iması uyandırıp aptal vagonuna doldurduğu şakşakçılarnı saldırtıyor.
  Bu manüplasyon yöntemini kullanan en iyi ikinci kişi olabilir. Birincisi zaten ülkenin başında.
  Kendisinin nasıl bir adam olduğunu bilmek isteyenler için; https://youtu.be/vsxpxOAZI4Y
  8 1 ...
 • Beykoz'da 553 villaya izin çıktı: En az 5 bin ağaç kesilecek.
  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, istanbul Beykoz’da Kuzey Kirazlı ve Güney Kirazlı özel ormanlarına 553 adet villa yapılmasını öngören projenin imar planını yayımladı.

  http://www.cumhuriyet.com...5_bin_agac_kesilecek.html

  Umarım yakında çinliler gibi maskeyle gezmek zorunda kalmayız.
  5 0 ...
 • Yaş 18 felan doğum günüm arkadaşlar yemek söyleyelim diye beni evden aldılar. Ama öncesinde bir yere gideceğiz sürpriz dediler.

  Neyse efendim bir yere geldik önünde bir polis korteji millet sırada burası neresi oğlum demeye kalmadı içeride buldum kendimi kızıl saçlı beyaz tenli bir hatun ile arkadaş benim için pazarlık yaptı ilk defa dedi. Kızın bana bir bakışı var acır gibi.

  Neyse ben olmaz dedim arkadaşa yapamam dedim.
  - gebertirim oğlum seni 80 tl verdim ben bu hatuna dedi. Elindeki fişi gösterdi neyse o zaman ben bir tuvalete gideyim dedim. Tabi çaktı bu kaçacağımı
  -olmaz boşalırken içine işersin dedi.

  Hayatımda hiç böyle bir cevap duymadım çaresizce kadın ile beraber üst kata çıktık.

  Kadına abla dedim.
  -düzgün konuş lan ablanı mı zikiyorsun sen dedi.

  Ben yapamam dedim.
  - niye kalkmıyor mu dedi. Sakso için 30 tl ni alırım dedi.

  Ben çıkayım dedim.
  - tamam 5 dakika otur çıkarsın dedi.

  Sonra;
  -Utanma senin gibi çok oluyor alışkınım ben dedi.

  Neyse ben 10 dakika sohbet ettim bununla. Yetimhane çıkışlı SGK da çalışan bir devlet memuru iken sevgilisi bunu kefil yapmış icra için cezaevine felan düşmüş bir sürü şey anlattı.

  10 dakika sonra beni bahçe de bekleyen arkadaşım kaç dakika sürdüğünü sordu. Valla 8 dakika sürdü kadın daha çıkamadı yataktan dedim.

  Boynunu eğdi bizde erkekmiyiz lan dedi.

  Neyse efendim benim kanımca üzerinden 1 milyon kişinin geçtiği biri ile bu işi yapmam.

  ilk deneyimi ise eşim ile 29 yaşında yaptım. Mutluyum içim rahat.
  9 0 ...
 • Beni kendisinden çok avukatı şaşırtmıştır. 2 yıl 6 ay hapis cezası aldığı son celsede avukatı;
  "türkiye Cumhuriyeti devletinde herkes bir kişiyi sevip sevmemekte özgürdür. Bir siyasi lider ve 1. cumhurbaşkanı olarak müvekkilim sevmediğini hür iradesiyle beyan etmiştir. Bu ise suç olamaz. Türkiye'yi kurtarıp kurtarmadığı cümlesiyse zaten profesyonel tarihçilerin tartıştığı bir konudur" şeklinde müdafaa da bulunmuştur.

  Bu savunma bile Atatürk e hakarettir.
  12 0 ...
 • soyadı kanununun hazırlıkların yapıldığı dönemde, ülkenin kurucusu, kurtarıcısı ve cumhurbaşkanı olan gazi mustafa kemal paşa için önerilen soyisimlerdir.

  dil ve tarihçilerin yaptıkları toplantılar neticesinde mustafa kemal paşa için şu soyisimler önerilmiştir;

  •etealp,
  •etel,
  •etil,
  •korkut,
  •araz,
  •ulaş,
  •yazır,
  •emen,
  •salır,
  •coğaş,
  •ergin,
  •beşe,
  •begit,
  •tokuş.

  lakin mustafa kemal paşa kendisine önerilen bu soyisimleri pek beğenmemiş olacak ki bu önerilere "daha sonra aramızda görüşürüz" yanıtını vermiştir.

  bunun üzerine yapılan yeni bir toplantıda erzincan mebusu saffet arıkan, soyisim olarak "türkata" önerisini yaptı.
  bu öneri herkes tarafından beğenildi. lakin konya mebusu naim hazım onat "söylerken kulağa tuhaf geliyor" diyerek itirazda bulundu. "türk" ve "ata" kelimelerinin yerlerinin değiştirilerek "atatürk" denilmesini istedi.
  atatürk ismi toplantıdaki herkes tarafından onaylandı ve gazi mustafa kemal'e sunuldu, onun da oluru ile soyadı kanununun mecliste kabulünden 16 gün önce 8 kasım 1934'te sümerbank sergisinin hatıra defterine yazdığı yazıda, mustafa kemal ilk defa "atatürk" soyadını kullandı.
  15 6 ...
 • (bkz: 40771336) Çomarların ve bu ülkenin en büyük sorununu aslında iki kelimeyle özetlemiş, itirafçı aktroll.
  Ne demiş? "hiç okumadım." E zaten onu biliyoruz, tek bir şey bile okumadığınız için bu haldesiniz. Sonra da bir caps linki vermiş. Tüm savunmasını da bu capslere bağlı kalarak sunmuş.
  Yani aslında cahil, dünyadan haberi olmayan ama iPhone'lar bollaşınca Facebook, Twitter üzerinden iki üç satır paylaşımlara bakarak dünyayı çözdüğünü sanıp reisini yalayan tipik bir meeee. Almış oradan konuyla alakası olmayan, iki satır yazılı bir foto, ona bakarak tüm olayı çözmüş garibim.

  Ne halde olduklarını kendi ağızlarıyla itiraf ediyorlar, ama nedense biz söyleyince hakaret etmiş oluyoruz.
  7 1 ...
 • Çünkü Ahiret inancım var, Ölümden değil de sonrası için korkum. intiharın vebalinden yalnızca.
  Yoksa beni tutan ne var ki. Ölmemek için ne sebebim olabilir? Hiç.

  Ölüme mırın kırın edip, sonunu merak ediyorum yeağğğ, hayat çok güzel olum, her şeye rağmen yaşanabilir beaa kafasında şov peşinde olanlardan tiksiniyorum.
  Az ötede pollyannacılık oynayın. Yallah.
  11 11 ...